Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

User avatar
mega2
Posts: 55835
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by mega2 »

24.marts

Labrīt! Es par Anita & Oskars vai Marta & Bruno---jāsāk balsot,jo tālāk brauksim,jo dziļāk ''auzās'' :lol:
vijoliite
Posts: 20
Joined: 31 Jan 2016 08:01

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by vijoliite »

Labrīt! Gribu pagaidām atbalstīt EGLI un un partneris varētu būr OSIS ( gan koks, gan Oskars :). Skaisti un latviski būtu EGLE un OSIS.
Gribu papildināt, ka nevajadzētu tik ļoti personificēt, bet pasaku,teiku vai dabas tēlus izvēlēties. Tās ir tikai manas domas. ;)
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Sandra L. »

vijoliite wrote:Labrīt! Gribu pagaidām atbalstīt EGLI un un partneris varētu būr OSIS ( gan koks, gan Oskars :). Skaisti un latviski būtu EGLE un OSIS.
Gribu papildināt, ka nevajadzētu tik ļoti personificēt, bet pasaku,teiku vai dabas tēlus izvēlēties. Tās ir tikai manas domas. ;)
Osis man arī patīk (vislabāk no visiem vīru vārdiem). Atbalstu pievienošanu.
Hildina
Posts: 2632
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Hildina »

Sandra L. wrote:
vijoliite wrote:Labrīt! Gribu pagaidām atbalstīt EGLI un un partneris varētu būr OSIS ( gan koks, gan Oskars :). Skaisti un latviski būtu EGLE un OSIS.
Gribu papildināt, ka nevajadzētu tik ļoti personificēt, bet pasaku,teiku vai dabas tēlus izvēlēties. Tās ir tikai manas domas. ;)
Osis man arī patīk (vislabāk no visiem vīru vārdiem). Atbalstu pievienošanu.
Jā ! Es arī p a r ! :D Skan labi un var ātri uzrakstīt
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

Iesniegtie vārdi:
(ieteicams, lai vārds būtu latvisks un vienlaicīgi labskanīgs arī citās valodās runājošiem/rakstošiem)

Tēviņš:

1. Norberts
2. Čiekurs
3. Otto
4. Bruno
5. Dimants
8. Oskars
9. Varis
10. Osis




Mātīte:

1. Erna
2. Milda
3. Egle
4. Dora
5. Marta
6. Aura
7. Lora
8. Daira
9. Drosma
10. Anita
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

mega2 wrote:24.marts

Labrīt! Es par Anita & Oskars vai Marta & Bruno---jāsāk balsot,jo tālāk brauksim,jo dziļāk ''auzās'' :lol:
Labrīt.
Piekrītu, ka jāsāk balsot. Tas nav dzīvības un nāves jautājums, tāpēc, ja kādam vēl kāds vādrs nav iesniegts, būs citas ligzdas, kurās arī vajadzēs vārdus.
Tagad katram ir 10/11 vārdu piedāvājumi, tas ir pietiekoši, lai izvēlētos. Un vārdi ir tiešām skaisti, ir no kā izvēlēties.
Pēc 1,5 st būšu darbā, uztaisīšu balsošanas tabulu.

Vajag izņemt vienu mātītes vārdu, jo vienā balsošanas tabulā ietilpst 10 vārdi. Ar moderatora tiesībām izņemšu vārdu Berta, jo ir kāds forumā, kuru sauc tāpat ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Viky »

skarleta wrote:
Made wrote:Jā, Loras vējš tagad pūš labvēlīgs :)) Pirms nepilna gada forums to norēja :lol:
teica ,ka tas ir suņa vārds :D
Tā arī ir. Mums laukos ir sunīte Lora :D
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Pēc manām domām Zīļukai vārds Lora nemaz nepiestāvēja, turpretī ērglenei man viņš tīri labi patīk, un es balsošu par viņu. Vai varbūt Ernu. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by skarleta »

Vārdi labi :) Kā notiek balsošana? Vai tikai forumieši?Vai citi no malas arī var balsot? :oops:
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Made »

MĀRIS wrote:Pēc manām domām Zīļukai vārds Lora nemaz nepiestāvēja, turpretī ērglenei man viņš tīri labi patīk, un es balsošu par viņu. Vai varbūt Ernu. :P
Re re, Māri, ja liekas, ka nepiestāv, tam pamatojumam ir cita skaņa. Toreiz man tā noskaņa likās: fui, suņa vārds! "Norēja", t.i., nolika kā suņa vārdu un tas taču smukām meitenēm arī ir :D Man bija sune Una (kā vienīgā no metiena palikusī un asociācijas ar padomju filmas dziesmu uno uno uno....). Un tad bija gadījums, kad es ārā skaļi saucu Una! Una! un viena meitene atsaucas... :oops: Vai teiksim, kad Zaiga ir vārds govij. Bet tāpēc tas nav govju vārds :lol: Hm... bet vienas govs vārds tas ir .. un viena suņa vārds Lora ir... un desmit suņu vārds tas var būt.. bet vispār tas nav suņu vārds... suņu vārdi ir Reksis, Duksis...
Jā, dīvaini ar to latviešu valodas saprašanu :P

Es par Ernu domāju. Man rados tam ir nelaimīga likteņa asociācija. Bet vispār interesanti, kā Erna cēlusies, sen nav dzirdēta un vai kādam dzīvē nācies ar to satikties. Man tas patīk. Pēc skaņām nedaudz atgādina ērgli, anglisko earn (pelnīt)

Vai... palaidu meklētājā, izlēca viena dabas parka saīsinājums Austrālijā un saites uz angliskajām versijām, tostarp kaut ko militāru Igaunijā, karavīru māti norvēģu mitoloģijā, naktstauriņu ģinti, planētu, asteroīdu... re, kā uzzinām visu ko :)

Šis te saucas vēlēšanu aģitācija :lol:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Lianaliesma »

Liekam EGLE un ČIEKURS :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Viky
Posts: 3041
Joined: 12 May 2015 08:54
Location: Rīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Viky »

Es jau nesaku, ka Lora ir slikts vārds. Man ļoti patīk Lori, vienīgi uzreiz asociācijas būs suņi :)
Katram no mums taču tie vārdi ar kaut ko vai kādu asociējas, un tās asociācijas var būt gan labas, gan sliktas un no turienes arī rodas nepatika pret kādu konkrētu vārdu.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by MĀRIS »

Made wrote: Es par Ernu domāju. Man rados tam ir nelaimīga likteņa asociācija. Bet vispār interesanti, kā Erna cēlusies, sen nav dzirdēta un vai kādam dzīvē nācies ar to satikties. Man tas patīk. Pēc skaņām nedaudz atgādina ērgli, anglisko earn (pelnīt)
Erna, Lora, stipri, ar "R" burtu, ērglenei piedienoši vārdi /pēc manām domām/. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by skarleta »

MĀRIS wrote:
Made wrote: Es par Ernu domāju. Man rados tam ir nelaimīga likteņa asociācija. Bet vispār interesanti, kā Erna cēlusies, sen nav dzirdēta un vai kādam dzīvē nācies ar to satikties. Man tas patīk. Pēc skaņām nedaudz atgādina ērgli, anglisko earn (pelnīt)
Erna, Lora, stipri, ar "R" burtu, ērglenei piedienoši vārdi /pēc manām domām/. :P
Bruno - Marta ,šie liekas tādi neitrāli ,piemēroti vārdiņi :) Es par šiem :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Ligzdas gariņš »

lianaliesma wrote:Liekam EGLE un ČIEKURS :)
es ar gribētu šos vārdus,kam vajadzēs izrunāt izrunās ;)
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Made »

Kā man patīk negaidīti atradumi! :P Mēģināju iedomāties, kā citās klaviatūrās tiks galā ar Čiekuru.. pirmā asociācija kā jau visiem - "No tāla sala ciema, kur zvana ciekurznis...". Vienmēr biju domājusi, ka ciekurznis ir kaut kas lauskam līdzīgs un zvana ar sprakšķonu, kad koks plīst. Tagad paskatījos Etimoloģijas vārdnīcā, izrādās, ka čiekurs cēlies ar nozīmi "tas, kas karājas" (arī zvani karājas un zvana), tam apvidvārds ir ciekurs (arī cenkurs - čemurs, ķekars), izlokšņu forma ciekuzis, vēl viens apvidvārds ciekurzis varētu būt radies no ciekurs+ciekuzis, sekundāri ciekurznis. Tātad ... kur zvana čiekurs :)

Tātad mēs pat tīri latviski varam likt gan Čiekurs, gan Ciekurs :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

Ja gribat Čiekuru, viens vārds no esošajiem jāizņem ārā, lai paliek 10.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

skarleta wrote:Vārdi labi :) Kā notiek balsošana? Vai tikai forumieši?Vai citi no malas arī var balsot? :oops:
Bet kā mēs tās balsis pieskaitīsim?
Tūlīt uztaisīšu balsošanas tabulu un katrs, kas vēlas, nospiedīs savu podziņu un atdos balsi.
Ja pēc balsošanas mēs sāksim skaitīt klāt balsis pamatojoties uz to, ka komentārā kāds ierakstīs, ka 3 kaimiņienes atdeva balsi par X, bet 5 darba kolēģes par Y, tas vairs nebūs īsti godīgi.
Ja kāds vēlas nobalsot, vajag iereģistrēties, nobalsot, un vēlāk taču neviens nespiež piedalīties diskusijās. Var turpināt sēdēt skapī. bet iereģistrētais profils noderēs, jo vēl taču būs jādod vārdi kad sadzims bērni :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by skarleta »

Vērotāja wrote:Ja gribat Čiekuru, viens vārds no esošajiem jāizņem ārā, lai paliek 10.
Antons-man liekas :oops:
User avatar
Vērotāja
Posts: 46447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Identifikācija uc sarunas par jūras ērgļiem

Post by Vērotāja »

skarleta wrote:
Vērotāja wrote:Ja gribat Čiekuru, viens vārds no esošajiem jāizņem ārā, lai paliek 10.
Antons-man liekas :oops:
Tieši to pašu gribēju piedāvāt :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”