Diskusijas

Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Es autortiesību likumu interpretētu tā, ka, piemēram, Latvijas Dabas fonds, kā juridiska persona nav autortiesību īpašnieks, jo neko nerada. Ja persona X izveido no tiešraides attēlu, tad persona X arī ir konkrētās bildes autors. Attiecīgi iespējams, ka šeit forumā pat neko vairāk nevajag, jo ir skaidrs attēla izcelsmes veids. Bet, ja šo bildi no tiešraides aizstiepj uz citu vietni, tomēr nav jābūt kādai atsaucei? Kaut vai pieklājības ietvaros, lai popularizētu tiešraidi kā tādu un LDF. Obligāta prasībā tā droši vien nav, jo tiešraidēs it kā nav par to nekādas atrunas. Varbūt es kļūdos.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Tīri pieklājības pēc parasti pievienoju autoru bildei vai video no tiešraides, bet uz ekrānšāviņa attēliem un video ir fiksēts tiešraides nodrošinātājs, man jau liekas, ka ar to pietiek.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Jānis Ķuze
Posts: 210
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Diskusijas

Post by Jānis Ķuze »

Sveiki!

No sākuma vēlreiz vēlos uzsvērt, ka forums ir ļoti nozīmīgs informācijas avots gan man, gan maniem kolēģiem, tādēļ gribu kārtējo reizi izteikt pateicību forumiešiem, kas tam visam ļauj notikt. Lai gan gribētos, ikdienā ir maz laika kameru vērošanai, tādēļ priekšstatu par tur notiekošo gūstu galvenokārt te un angļu forumā.

Pārlaižot acis diskusijai iepriekšējās lappusēs, saprotu viedokļus, tomēr gribu uzsvērt, ka gadījumā, ja jāizdara izvēle starp kaut kā palaišanu garām, un informācijas dublēšanu, noteikti dodu priekšroku pēdējam. Man noteikti netraucē 10 bildes, kas raksturo pārošanos, jo laika zīmogs attēla apakšā ļauj saprast hronoloģisko secību, tam tikai jāpievērš uzmanība. Tas, protams, nenozīmē, ka apzināti jāveic dublēšana, tomēr, ja ir pamats domāt, ka savā reportāžā varat parādīt kādas citas notikuma nianses, vai esat noķēruši labākus kadrus, labāk to ielikt, nekā neielikt. Lielāka problēma manuprāt ir attēlu ilglaicības nenodrošināšana, jo vecākiem ierakstiem, it īpaši angļu forumā, bilžu vietā jau ir pelēks laukums un teksts, ka attēls vairs nav pieejams.

Otra lieta, ko vēlos komentēt, ir autortiesības. Kameru materiāli ir brīvi pieejami tikmēr, kamēr kāds to neizmanto komerciāla labuma gūšanai. Noteikums no mūsu puses ir - saglabāt atsauci uz Latvijas Dabas fondu, kas izpaužas kā fonda logo un arī laika datu joslas saglabāšana. Ame looduskalender forumā to risina tā, ka kadrētiem attēliem apakšā uzliek laika joslas kopiju. Bez laika joslas attēliem ir maza vērtība, jo nav iespējama to atpazīšana hronoloģiskā ziņā. Laika joslas pārnešana kadrētos attēlos ir iespējama ar primitīvām grafiskajām programmām, kas grūtības nesagādā.
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Diskusijas

Post by Biker »

Sveiki!
Jānis Ķuze wrote:Sveiki!

...Lielāka problēma manuprāt ir attēlu ilglaicības nenodrošināšana, jo vecākiem ierakstiem, it īpaši angļu forumā, bilžu vietā jau ir pelēks laukums un teksts, ka attēls vairs nav pieejams....
Yes, this is a pity. picture loss could theoretically happen with any picture host someday, in this or other ways.
Jā, tas ir žēl. teorētiski var notikt attēla zudums ar jebkuru attēlu augšupielāde pakalpojums vienu reizi, vienā vai citos veidos.
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”