Diskusijas

User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Ligzdas gariņš »

lianaliesma wrote:...
Tavs video ir ar izšķirtspēju 480, bet tik un tā skaidrs attēls. Kā to panāc?
to ne es bet rakstītājs koriģē,uzliku tik ekrāna rakstītāju uz 800x600,tā teikt pievilku klāt/oCam/ :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

Paldies. Ieinteresēji. Laikam vajadzēs kādreiz pamēģināt to oCam.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
storkgirl
Posts: 104
Joined: 20 Sep 2017 11:49

Re: Diskusijas

Post by storkgirl »

Ja drīkst izteikt savu viedokli par šo tēmu... Es eju cauri melno stārķu foruma ierakstiem un oriģinālajiem video un fiksēju visu būtisko, kas notiek ligzdās (pārošanās, ilgums, nomaiņa, zaru un sūnu nešana, uz kuru pusi prom aizlido utt). Viss, ko esat ierakstījuši ir ļoti vērtīgi, it īpaši pēc tam, kad parādījās lūgums no Māra Strazda ar attiecīgo info, ko piefiksēt - jo tad arī parādījās gana precīzi laiki. Taču ejot cauri es tiešām piefiksēju, cik daudz informācijas tiek liktas iekšā. Mans personīgais viedoklis ir, ka ikdienišķas lietas katru dienu likt kā fotoattēlus ir diezgan bezjēdzīgi. Jo tas tiešām beigās sanāk milzīgs apjoms. Saprotu, ka cilvēki vēlas izteikties utt., bet brīdī, kad vajag atrast specifisku informāciju - tas ļoti palēlina procesu. Varbūt es neesmu īstais cilvēks, kurš vispār drīkst izteikties, jo manās acīs forums (visās valstīs) ir pārāk emocionāls, tas arī bija iemesls, kādēļ ilgu laiku vilcinājos, lai reģistrētos. Es esmu neizsakāmi pateicīga visiem, kas stārķu gadījumā piefiksēja laikus un darbības, kas notiek ligzdā - tas reāli ir zinātnes vārdā milzīgs paldies! Ieraksts ar to, ka "notiek pārošanās tikos un tikos" un ieliek kādu bildi, ja iznākusi skaista, tad tas ir ļoti apsveicami un OK, bet 10 bildes ar vienu notikumu ir liekas. Video ir pats labākais, kas šajā gadījumā ir, jo tas ietver visu nepieciešamo informāciju - un no tā vēlāk bildes varēs sataisīt. Milzīgais foruma apjoms paildzina laiku, lai dienās, kad neizdodas dienas laikā uzmest acis kamerām, vakarā izskrietu cauri un uzzinātu, kas tad labs pa dienu ligzdās noticis. :) Lūdzu neviens neuztverat šo personīgi, atceramies, ka mēs te esam, lai vērotu dabu un putnus! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Vērotāja »

Labvakar.

Piekrītu Ligzdas gariņam, lūdzu pietiek izteikt viens otram pārmetumus.

Cik cilvēku, tik viedokļu. Kas vienam patīk, citam nepatīk.
Man patīk megas komentāri, jo tajos ir secība. Un lai tie hronoloģiski ir pēc kādiem citiem komentāriem, jo citi autori parasti neraksta notikumus secībā. Ir tikai atsevišķas no konteksta izrautas epizodes.
Par gifiem un video - gandrīz nekad neskatos, nepatīk. It īpaši gifi.

Tā kā atkārtošos - nekur nav rakstīts, ka nedrīkst pārkāpt notikumu secību un nekur nav rakstīts cik viena notikuma bildes drīkst būt.
Tas kas vienam nepatīk, citam patīk un otrādi. Lūdzu cienīsim viens otru un neuzspiedīsim savus uzskatus.

Katrs cilvēks drīkst likt tik bildes, cik uzskata par vajadzīgu un tad, kad viņam tās ir gatavas. Ja kāds cits ir veiklāks un aizsteidzies priekšā, tas nav iemesls kādu diskriminēt un norādīt, ka viņam tāpēc nav tiesību ievietot komentārus.



p.s. un kā beidzās ērgļu rīta vizīte? Kas bija pēc pārošanās? Kad ērgļi aizlidoja?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

storkgirl wrote:Ja drīkst izteikt savu viedokli par šo tēmu... Es eju cauri melno stārķu foruma ierakstiem un oriģinālajiem video un fiksēju visu būtisko, kas notiek ligzdās (pārošanās, ilgums, nomaiņa, zaru un sūnu nešana, uz kuru pusi prom aizlido utt). Viss, ko esat ierakstījuši ir ļoti vērtīgi, it īpaši pēc tam, kad parādījās lūgums no Māra Strazda ar attiecīgo info, ko piefiksēt - jo tad arī parādījās gana precīzi laiki. Taču ejot cauri es tiešām piefiksēju, cik daudz informācijas tiek liktas iekšā. Mans personīgais viedoklis ir, ka ikdienišķas lietas katru dienu likt kā fotoattēlus ir diezgan bezjēdzīgi. Jo tas tiešām beigās sanāk milzīgs apjoms. Saprotu, ka cilvēki vēlas izteikties utt., bet brīdī, kad vajag atrast specifisku informāciju - tas ļoti palēlina procesu. Varbūt es neesmu īstais cilvēks, kurš vispār drīkst izteikties, jo manās acīs forums (visās valstīs) ir pārāk emocionāls, tas arī bija iemesls, kādēļ ilgu laiku vilcinājos, lai reģistrētos. Es esmu neizsakāmi pateicīga visiem, kas stārķu gadījumā piefiksēja laikus un darbības, kas notiek ligzdā - tas reāli ir zinātnes vārdā milzīgs paldies! Ieraksts ar to, ka "notiek pārošanās tikos un tikos" un ieliek kādu bildi, ja iznākusi skaista, tad tas ir ļoti apsveicami un OK, bet 10 bildes ar vienu notikumu ir liekas. Video ir pats labākais, kas šajā gadījumā ir, jo tas ietver visu nepieciešamo informāciju - un no tā vēlāk bildes varēs sataisīt. Milzīgais foruma apjoms paildzina laiku, lai dienās, kad neizdodas dienas laikā uzmest acis kamerām, vakarā izskrietu cauri un uzzinātu, kas tad labs pa dienu ligzdās noticis. :) Lūdzu neviens neuztverat šo personīgi, atceramies, ka mēs te esam, lai vērotu dabu un putnus! :)
Paldies, storkkgirl, par komentāru, vērtīgi kā viedoklis no cilvēka, kas strādājis ar mūsu fiksētajiem komentāriem un var izvērtēt pēc paša pieredzes.
Tieši par ornitologiem/pētniekiem/nopietniem interesentiem domājot, liekas, ir svarīgi saglabāt notikumu plūsmas secīgumu, kā arī censties fiksēt būtisko un nozīmīgo, atsijājot nenozīmīgo.
Un jā - arī man patīk pārskatīt dienas notikumus, bet milzīgā apjoma dēļ kopaina diezgan haotiska un piesātināta.
Protams, arī emocionālais aspekts forumiešiem ir svarīgs, tomēr tas viens otru neizslēdz. Tad ir gandarījums, ka putnu tiešraižu vērošana savam priekam ir noderīga arī praktiski nopietnos pētījumos. :)
Lūdzu neuztvert kā "pārmetumu", "netīro veļu" vai "diskrimināciju", vai vēl kā, tikai manas pārdomas, kuras var neņemt vērā.
Priecājos, ka dabas vērotāji un "dabasmīļi" uzdrošinās pievienoties forumam un paust savas domas :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Vērotāja »

Atgādinājums par to, ka Forums nav zinātniska vietne. Tā ir vietne, kura tuvina dabu parastajiem cilvēkiem.

Katram foruma dalībniekam ir atļauts komentēt notikumus ligzdā tik cik viņš uzskata par vajadzīgu un likt tik daudz fotogrāfijas, cik viņš uzskata par nepieciešamu. Ja kāds ir veiklāks, kāds lēnīgāks, tas nav iemesls diskriminēt kādu dalībnieku.
Protams, notikumu hronoloģija globāli ir apsveicama, taču nevajag krist galējībās un kritizēt komentētāju, kurš nav trāpījis pareizajā minūtē.

Lūdzu, būsim iecietīgi viens pret otru!
Lūdzu jūras ērgļu tēmā komentēt tikai notikumus jūras ērgļu ligzdā!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Tā, tagad laikam pienākusi kārta manam optimismam kļūt “jūtīgam”.
Es pievienojos Storkgirl viedoklim un atzīstos, ka šādu informācijas (ierakstu) kvalitāti un kvantitāti gribētu sagaidīt no DD foruma. Nevis “bērnudārzu” ar ko gribu, to daru, galvenais, ka par tēmu...

Nespēju pievienoties Vērotājas viedoklim un noteikumiem, jo tie veicina haosu un atņem vērtību, ko sevišķi sākam novērtēt, kļūstot vecāki: laiku.

Un tāpēc...
Droši vien tas forumam nebūs nekāds zaudējums, ja turpmāk te vairs neiegriezīšos, jo jau tagad Latvijas ligzdas komentēju reti. Ja ārvalstu ligzdu vērotājiem nav iebildumu pret maniem neregulārajiem komentāriem, labprāt tur turpināšu... ja nebūs agresijas.

Paldies visiem, esmu šo to iemācījusies un daudz prieka guvusi gan putnus vērojot, gan dokumentējot, gan pa mežu brienot un zupu vārot. :)
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

La Marie, apdomājies, nu kur Tu no mums aiziesi? :) Es, tāpat kā lianaliesma arī esmu agrāk vairākkārt apsviedusies - "nenākšu" - bet noskrien tā šalts un saprotu, ka nākšu jau tāpat, kur gan citur? :oops: :P

Klau, varbūt Jūras ērgļiem var pamēģināt paralēlu "light" tēmu, tas ir vieglo - bez daudzām bildēm..

Biju iebridusi Durbertas tēmā (Murkjeļa nostaļģijas iedvesmota, gan sameklēt, kurā brīdī mēs sākām viens otru apsaukt, ka "ZIVS!!!!" par daudz :P) un jā - tur vairākos desmitos lapu komentāri bija tikai ar vienu vai divām, retu reizi 3 bildēm, bet liela liela daļa vispār bez bildēm, turklāt bildītes mazākas...

Man patīk bildes (jo telefonā neskatos un datorekrāns liels) un es saprotu arī vajadzību pēc koncentrētāka satura... varbūt varam abas tēmas paveikt? :idea:
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Ūpīšu tēmā Pēteris Daknis ir uzsācis, manuprāt, lielisku ideju - koplietošanas tabulas veidā fiksēt notikumus. Aktīvie, proti, forumieši, kuriem laiks un iespējas atļauj, cik es esmu ievērojusi, ir ļoti atsaucīgi un labprāt palīdz, aizpilda, fiksē utt. Iepriekšējās sezonas kopīgiem spēkiem vienkārši vērojumi tabulā tika veikti zaļajām vārnām. Kad Māris Strazds kaut ko palūdz - arī forumieši sadodas rokās un izšķirsta forumu. Un tā tālāk un tā joprojām. Ja, līdzīgi ūpīšu paraugam arī par pārējām ligzdām, kurās nopietnu informāciju smeļas ornitologi, tiktu uztaisītas tabuliņas, ar viņus interesējošiem datiem - tās aizpildītu. Un miers mājās. Nevienam nekur nav jābēg, nevienam nav jāapvainojas. Tabuliņās krātos vajadzīgais info, kas fiksēts norādot notikuma laiku un pēc tam būtu vieglāk atrodams arī forumā, ja vajadzīgs ilustratīvs materiāls. Tur nebūtu iespēju ne liekvārdībai, ne bilžu kaudzēm. Tīrs info. Bet forumā cilvēki varētu mierīgi...nu ne gluži taisīt bērnudārzu, bet tomēr nesēdēt kā zinātņu akadēmiķu kopsapulcē.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Būtu jau pieticis ar vienkāršu atsaucību. Ar atsaucīgu un korektu attieksmi pret visiem, lai arī dažādajiem viedokļiem. Un gatavība paiet soli pretim ikkatram.
Savu reizi noder akadēmiska faktu konstatācija, savu reizi humors, un skaists putnu dzīves attēls ir baudījums emocionālajai dvēselei. :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:Būtu jau pieticis ar vienkāršu atsaucību. Ar atsaucīgu un korektu attieksmi pret visiem, lai arī dažādajiem viedokļiem. Un gatavība paiet soli pretim ikkatram.
Savu reizi noder akadēmiska faktu konstatācija, savu reizi humors, un skaists putnu dzīves attēls ir baudījums emocionālajai dvēselei. :)
Lianaliesma, zini, kur slēpjas visas cilvēces lielākā problēma? Tajā, ka ar atsaucīgu un korektu attieksmi katrs indivīds saprot attieksmi pret viņa viedokli :D Proti, paiet soli pretī nozīmē - panāc pretī man. Un nekad ne savādāk. Un pat ja vilks ir paēdis un kaza paliek dzīva - vieglas smiltis ganiņam :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Nu gan nepiekritīšu, Murkjeli, un pat te forumā varētu nosaukt dažus, kas ir gatavi rēķināties ar citiem. Bet zinu arī tādus, kas saka tāpat, kā Tu :lol: Vai nu aiz pārliecības, vai aiz sāpīgas pieredzes.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

La Marie, gribētos zināt kā var notikt ierobežošana?

Šodien par ērgļu pārošanas ir 9 bildes. Tad cik drīkst? Vienu, divas, trīs? Un kā to limitēt?
Esmu par to domājusi un limitu noteikt nav iespējams. Jo dažreiz ir piesātināts brīdis, kur notikumi mainās sekundes desmitdaļā. Kā to noteikt?

Ja gribās īso versiju, vienkārši vajag uztaisīt paralēlo tēmu un viss. Īsu un ar mazām bildēm. Nekā sarežģīta tur nav, jāņem lielā tēma un otrā tēmā tikai jāiekopē īsi un ar vienu bildi. Tik vienkārši. Tikai kādam tas ir jāgrib izdarīt.
Bet, protams, visiem patīk kritizēt, ka citi kaut ko nedara pa prātam. Ja gribās pa prātam, ir derīgi pašam radīt to, kas patīk.


Nobeigumā gribētu novēlēt visu gaišu forumam, bet man nudien šīs mūžīgās pretenzijas ir līdz brošai.
Katram kaut kas nepatīk un neviens negrib saprast, ka forums ir publiska telpa, kurā ir jāiemācās dzīvot kopā, pieņemt citus, piemēroties un pakļauties kopējai domai.
Laimīgu palikšanu!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:Nu gan nepiekritīšu, Murkjeli, un pat te forumā varētu nosaukt dažus, kas ir gatavi rēķināties ar citiem. Bet zinu arī tādus, kas saka tāpat, kā Tu :lol: Vai nu aiz pārliecības, vai aiz sāpīgas pieredzes.

Es strādāju ar cilvēkiem kopš 1992.gada. Man nav ilūziju. Un par spīti tiem dažiem cilvēkiem, notiekošais forumā tomēr vairāk apstiprina manu ciniski ironisko komentāru. Pretējā gadījumā šādas diskusijas vienkārši nebūtu. Vienkārši nu..., izņemot mani (kas arī bija pārprasts komentārs, komunikācijas kļūda ...mea maxima culpa, ), manuprāt, neviens nevienam nav pārmetis pārlieku analītisko uztveri, faktu fiksēšanu, to ka cenšas ievērot hronoloģiju uttt. Bet toties pretējo - liekbildību, liekvārdību, nelaicīgumu gan.
Tāpēc man, nu jau no malas vērojot, rodas šis jautājums, tad, kurai pusei tomēr būtu jābūt mazliet saprotošākai arī pret cilvēku parasto?

Kā jau teicu, saprotu arī "zinātniekus" tāpēc jau arī pieminēju šīs tabulas. Manuprāt, tas būtu ļoti labs risinājums.
Redz, cilvēkam parastajam nav svarīgi, kas ko atnesa, cikos, ko ēda, kur pakāja, kā pārojās. Svarīgos faktus - ierašanos no dienvidiem, olu, perēšanu, cāli, pirmo lidojumu, ligzdas atstāšanu - to visu garām nepalaidīs. Cilvēks parastais ienāk brīvā brīdī paskatīties bildes, kas jauns noticis, paskatās pirmajā lapā aktuālos notikumus. Viss. Ja viņš tāpēc nedrīkst būt forumietis - labi. Nav problēmu.
Kāpēc te tā viss sarežģījās trīs gadu laikā - tā man ir mīkla.
Ar labu nakti, forums!

Vērotāj, turi buru un neķer kreņķi! Cilvēki nav tik gudri kā putni. Neko nevar izdarīt pa vienkāršo. Piemēram, paklusēt - es to jau par sevi. Piedod.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

par kazu un vilku nezinu, bet ganiņš mūk prom... :?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Murkjelis wrote:... izņemot mani (kas arī bija pārprasts komentārs, komunikācijas kļūda ...mea maxima culpa, ), manuprāt, neviens nevienam nav pārmetis pārlieku analītisko uztveri, faktu fiksēšanu, to ka cenšas ievērot hronoloģiju uttt. Bet toties pretējo - liekbildību, liekvārdību, nelaicīgumu gan.
Tāpēc man, nu jau no malas vērojot, rodas šis jautājums, tad, kurai pusei tomēr būtu jābūt mazliet saprotošākai arī pret cilvēku parasto?
Nē, bija mazliet citādi. Kad pievienojos (2012), foruma vadošā ideja bija - likt īsus, kodolīgus komentārus par notiekošo ligzdā, bez interpretācijas, bez humorīgiem pastāstiem par tēmu, tā, lai materiālu var izmantot ornitologi.
Pēc tam, kad palaida Durbes tiešraidi, pieplūda liels vairums vērotāju, un lai tos neaizbaidītu, cik noprotu, tika pieļauts viskautkas.
Tad nobriedām kā vērotāji (kas visi te esam cilvēki parastie, ornitologiem mēs neesam interesanti sarunu biedri un viņi te tikai dažreiz ieskrien ar kādu paziņojumu),
droši vien arī nogurām no tā haosiņa, un paši sākām veidot foruma rāmi. Apmēram tā.
LK forumieši jau sen ir sadalījuši katras ligzdas tēmu 2 daļās - Dokumentācijas tēmā un Diskusiju tēmā http://www.looduskalender.ee/forum/viewforum.php?f=56
Tas varētu būt risinājums, bet nu līdz šim par to te netika runāts.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Pfff...Image
Man tādas "šizofrēniskas" pārdomas rodas te visus komentārus lasot, jo secinu, ka pa zināmai daļai es piekrītu bezmaz katram komentāram, kas šeit izteikti. Image
Pārņem tāda „deja vu” sajūta , jo tas viss jau ir izrunāts simtiem reižu.
Citēšu Vērotājas teikto - forums ir publiska telpa, kurā ir jāiemācās dzīvot kopā, pieņemt citus...
Jā, man ir savs vidoklis par šo visu, to esmu sen atpakaļ jau pateikusi, tāpēc vairs neatkārtošos (La Marie jau citēja un tas nav mainījies...). Varu teikt tikai vienu, es būšu tepat un savu iespēju robežās sekošu notiekošajam. Ja sanāks laiks, komentēšu + likšu bildes, nesanāks - nelikšu. Mūs nevienu, nekas nespiež šeit atrasties un kopā būt, tomēr es domāju, ka tas forumiešu kodols, kas te savācās Durbes sezonā ir savā ziņā unikāls un ir ļoti žēl, ka domstarpības rada tik dziļas negācijas kā tas šeit notiekās.
Mīļie draugi, lūdzu ņemam šo visu tā mazliek vieglāk un pielāgojamies, pabesījamies par kaut ko, nomierinamies un sanākam atkal kopā, lai - vērotu, piefiksētu, priecātos, bēdātos, patrakotu un atkal samīļotos par to, kas interesē mūs visus !
Man ir milzīgs prieks un gandarījums kopā būt ar Jums visiem, neskatoties ne uz kādiem kašķiem un domstarpībām par Foruma formātu kā tādu u.t.t.
Dzīve ir dzīve, mums katram sava vērtību, laika u.c. mērvienību skala un nav viegli "iekāpt otra kurpēs" un saprast kāpēc mēs esam tik dažādi... tomēr es šobrīd gaidu to pašu, ko lielākā daļa no mums - OLU ! Tas mūs visus vieno un es ceru, ka vienos vēl ļoti, ļoti ilgi !
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

P.S. Man no visa šī sausais atlikums ir Mades atziņa - Sarunāties ir jāmāk, un ja nemāk, ir jāmācās. Zelta vārdi.
Labu nakti!
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Nē, bija mazliet citādi. Kad pievienojos (2012), foruma ideja bija - likt īsus, kodolīgus komentārus par notiekošo ligzdā, bez interpretācijas, bez humorīgiem pastāstiem par tēmu, tā, lai materiālu var izmantot ornitologi.
Paldies, Lianaliesma par skaidrojumu.
Vispār es mazliet vakar apvainojos vienlaicīgi Mega2 un Lianaliesma vietā. Kā jau teicu - te ir ļoti maz to, kas tik bieži var sekot tiešraidēm vispār. Ja vēl to starpā sabirst aizvainojums šķiet kaut kā bēdīgi. Tad vēl Vērotāja, kurai mūsu dēļ sirds sasāpas. Kā jau Ligzdas gariņš teica - nebūs vairs neviena...

Pavelkot deķi uz savu pusi - es priecājos par visiem, kas te ir un jo vairāk, jo labāk. Man putni ir aizbīdījušies otrā vai pat trešā plānā un nesanāk tik bieži pieslēgties. Bet pēc tam, kad sākās šie aizrādījumi (vēlreiz atkārtoju- kurus es akceptēju un saprotu; kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka man tas nav vitāli nepieciešams - obligāti ievietot bildi, vai komentāru), es mazliet samulsu, jo... man nebija vairs kur likt bildes. Jo, kad varēju tām pieķerties un sataisīt smukas, tad tās jau bija morāli novecojušas un to, ka septembrī likt jūnija bildes patiešām nav jēdzīgi pat es saprotu. Tāpat vēlmi sataisīt kaut ko ārpus nopietnā un pie viena patrennēties bilžu montāžā - tas vispār atsita. Tā arī iztīrīju savas mapes un vairs bildes nekrāju. Bet tie visi ir nieki.

Bet visa šī un arī pacilātās tēmas par autortiesībām sakarā man ir jautājums. Kā tas ir ar bildēm, kuras pašrocīgi esi ieskrīnojis no tiešraidēm - vai tās drīkst likt, piemēram, Feisbūkā un kādām atsaucēm tad ir jābūt?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Murkjeli
Te var palasīties. Autortiesību likuma interpretācija varētu būt diezgan sarežģīta http://www.lvportals.lv/visi/skaidrojum ... -subjekti/

_______________
Mūsu visu it kā akceptētais moto - "Forums ir publiska telpa, kurā ir jāiemācās dzīvot kopā, pieņemt citus"...

Man nav saprotams, kā tas nākas, ka ar šādu moto dažs labs publiski izteiktais ierosinājums vai lūgums ticis uztverts kā pārmetums, pretenzija, netīrās veļas mazgāšana, uztverts ar apvainošanos un sarkastiskām piezīmēm. Līdz pat mutes aizvēršanai, un slēdzot diskusiju.

Vai nevarētu būt tā, ka tie, kas neuzdrošinājās savu sāpi un lūgumu izteikt publiski, bet paturot sevī, varbūt pasūdzoties kādam personiski PM ziņā, un tomēr nespējot tai rast risinājumu, ir iekrājuši azotē rūgtumu?
Murkjeļa stāstītais ir dzirdēts aizkulisēs, bet publiski izskan tikai tagad, bet - tas ir risināms jautājums, neuzveļot vainu tiem, kam tāda problēma ir sveša. LK forumieši izveidojuši atsevišķas tēmas dažādām vajadzībām, tostarp fotoattēliem, kas nav piesaistīti ligzdas laikam un tekošajiem notikumiem, bet varbūt attēlo kādu īpaši skaistu ainavu, vai ir veidoti kā kolāža ar humora noti, vai vēl kā citādi.

La Marie vairākkārt atklāti (gan diskusijās, gan tikšanos reizēs) izteica sirsnīgu lūgumu samazināt nebūtiskās informācijas daudzumu, atstājot (tostarp arī ornitologu skatījumā) svarīgos notikumus, vai citādi jocīgos/interesantos/neparastos vērojumus. Viņai tas bija īpaši būtiski, lai spētu apskatīt visu ligzdās pa dienu notikušo, bet tas svarīgi arī daudziem citiem.
Man ir bijis svarīgi pieturēties pie secīguma, kādā notikumi notikuši ligzdā, lai saglabātu kopainu un atsevišķo forumiešu komentāri saplūstu vienotā notikumu plūsmā, ko ērti pārskatīt vēlāk un atrast vajadzīgo. Nekad neesmu izmantojusi PM, lai kādam par kādu pasūdzētos, bet publiski izteicu savu sāpi.
Pamazām esmu jau labu laiku atgājusi no Latvijas tēmām, līdzīgi kā La Marie. Un nemaz par to daudz neskumstot. Tik dažu reizi iemetot pa komentāram un bildei, un pievēršoties ārzemju ligzdām. Ļaujot arī citiem izjust prieku par vērošanu un komentēšanu, un saprotot arī fotoattēlu rediģēšanas grūtības.
Tie ir divi mums abām svarīgie lūgumi, kas forumā tika izteikti publiski un sirsnīgi, bez nodoma kādu diskriminēt, domājot par "visu augstāko labumu" arī no ornitologu skatu punkta, kā ierosinājumi. Pilnīgā Labas Gribas Manifesta https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 95#p165895 tradīcijā. Un to nozīmīgumu priekš daudziem storkkgirl savā komentārā vēlreiz apstiprināja.
Reakcija - pilnīgi neizprotama. Bez labvēlības, bez risinājumu meklēšanas, pārspriešanas. Interpretējot ar pārspīlējumiem un nievājoši.

Un- esmu saņēmusi dusmīgas PM no viena cilvēka, ka nevaru likties mierā, ka esmu visās tēmās, arī citi tā domājot, tika pateikts arī, kuri tie ir. Pilnīgi jumtiņš aizbrauca no tā, ka kāds var šādi redzēt situāciju, turēt akmeni azotē un aizmuguriski burkšķēt, tā vietā lai cilvēciski vienotos. Kas cilvēkiem liedzis korekti publiski ierosināt, sak, vēlos uzņemties kādas konkrētas ligzdas dokumentēšanu. Protams, aplam neiedomājoties, ka neviens cits vairs tēmā nedrīkstētu pievienot savus vērojumus un komentārus.

Arī vakardienas situācija ar megu2 pavisam triviāla un viegli risināma. Nespējot izburties ātri cauri daudzajām ielekšanām/izlidošanām/uz labā/kreisā zara būšanām/zīlītes an-fas vai sīļa profilbildēm, bieži neskatos forumu, izskrienu cauri video. Bet vakar, redzot, cik Raimis kļuvis meistarīgs pārojoties un cik Mildiņa atsaucīga, un cik abi fotogēniski, aši iešāvu apzināti visas procesu atainojošās raksturīgākās - 9 bilžas, kam jēga bij tikai secīgi, lai izbaudītu Raimja pacelto kāju un interesanto ģīmīša izteiksmi... un tūlīt pat aiz manis seko kārtējā iepriekš notikusī ielekšanas ligzdā bilde... Tikai publiski, ne aiz muguras kādam trešajam, palūdzu megai2, vai varbūt varētu nelikt tās bildes. Bij 2 risinājumi - mega2 atbild "ok, nav problēmu, izņemšu" vai arī "man tās bildes ir svarīgas un es negribu tās izņemt". Viss. Vienkārša komunikācija. Jo tiešām tā darīt nav aizliegts. Tā vietā viss tika nevajadzīgi uzšūmēts.

Kur te ir vēlme pieņemt citādi domājošos? P.S. Tas tiešām izskatās kā ilustrācija Murkjeļa teiktajam ...
Man sāp par to, ka La Marie bija tik satriekta, lai izšķirtos par tādu "dvēseles kliedzienu". Samīļojums no manis, La Marie. :P
Tiešraides ir un tas ir galvenais. Var vērot un priecāties par to, cik Daba ir vieda.

12.03.2019.
P.S. Vērotāj, pašlaik nejūtos komfortabli kā moderators, tā kā mans priekšstats par atklātību un labvēlīgu attieksmi forumā disonē ar valdošo, un pat vienu otru kaitina, gribu atteikties no moderatora pienākumiem un arī nedaudz atkāpties no pārāk ciešas manas klātbūtnes forumā. Paldies par sapratni.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”