Diskusijas

storkgirl
Posts: 104
Joined: 20 Sep 2017 11:49

Re: Diskusijas

Post by storkgirl »

Šeit var noklausīties Latvijas radio raidījumu Zināmais nezināmajā, kur Māris Strazds stāsta par melno stārķu stāvokli Latvijā un ziemošanas vietās. http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-ne ... s.a100415/
User avatar
mega2
Posts: 55835
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by mega2 »

lianaliesma! kurš nu runātu par bilžu daudzumu,ja pati vienu pārošanos piefiksē 9 bildēs! :o
Last edited by mega2 on 09 Mar 2018 09:13, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

mega2, Milda un Raimis jau ir ligzdā, ja paskatīsies atpakaļ, un jau taisa bumbulīšus... nu varbūt necenties katru kustību piefiksēt arī pati, kaut tas jau ir noticis un ievietots, jau esam runājuši par to un bija La Marie lūgums nepārblīvēt tēmu, ka svarīgāk saglabāt pēctecību un ielikt būtiskos notikumus, kā pārošanos, barības piegādi, olu dēšanu un perēšanu, dežūras maiņas, bet ne to, kurš uz kura zara uzlecis un cik reižu ielidojis un izlidojis no ligzdas, to var tekstuāli pievienot līdz ar ligzdas laiku, ja ir vēlēšanās.... citādi te ievietotās ziņas ir haotiskas, un starp daudzajām nebūtiskajām pazūd svarīgās, ja kādam vajadzēs ko vēlāk atrast. arī pārskatot dienas notikumus citiem forumiešiem svarīgs secīgums un ieliktā attēla nozīmīgums, nevis dublēt video kadru pēc kadra, jo video tiek saglabāts arhīvā... Turklāt tad arī citiem būs iespēja pievienot kādu kadru un savu komentāru, kā piemēram, La Marie, kas pavisam pazudusi no šīs tēmas, kas mums visiem, Latvijas vērotājiem, ir viena no svarīgākajām. Paldies par sapratni :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
mega2
Posts: 55835
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by mega2 »

Nu tad jau dillema atrisināta-vairs nekādu bilžu un komentāru(nedod dievs sajaukt secīgumu) :o
lai jau tie,kuri manis dēļ netiek pie komentēšanas var uzelpot ar pilnu ''krūti'' un rakstīt savus komentārus uz nebēdu! :roll:
nu jau šajās divās stundās,kopš esmu tikai pasīvs vērotājs,ir notikušas interesantas lietas ligzdā,bet nu priekš kam vajadzīgs forums,ja to visu var redzēt video,kā teica lianaliesma :shock:
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Made »

Ak, mīlīši, nu kā lai atrod zelta vidusceļu :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

mega2, saglabāsim korektumu. šis ir publisks forums visas Latvijas vērotājiem, mēģini saprast, ko jau labu laiku ļoti kautrīgi cenšas pateikt te viens, te otrs. Un neapgriez visu kājām gaisā,nomierinies. Mēģinām saskaņot daudzu cilvēku intereses. Tāds lūgums Tev ir izskanējis vairākkārt, lūdzu respektē arī citus vērotājus.

P.S. Kāpēc nedokumentē visu interesanto un svarīgo šajās 2 stundās? :roll:
Bet nesāc ievietot visus agrākos sīkumus (ieleca ligzdā, izlidoja - tāpat skaidrs, ka ja ir ligzdā, tātad ielidoja vai ieleca, tam nevajag ikreiz pievienot bildes) pēc tam, kad kāds cits jau ielicis tekošos notikumus.

P.P.S. Esmu uzņēmusies nepateicīgo lomu atgādināt par šo lūgumu no forumiešiem pēc tam, kad pamanīju, ka mierīgi liec agrākos ielidošanas, izlidošanas momentus pēc maniem pārošanās komentāriem. Var jau gadīties, ka nepamanīji, bet var jau izņemt ārā pēc tam. Svarīgi, ka ieklausāmies viens otrā.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Made »

Skolā kādu laiku biju teicamniece un zināju atbildes gandrīz uz visiem skolotāju jautājumiem. Mēģināju pieturēties pie tādas taktikas - kad skolotājs uzdeva jautājumus klasei, es necēlu uzreiz roku. Lai paceļ citi, kas grib. Ja nu neviens neatradās, tad es beigās pacēlu. :P

Šeit viss ir vēl sarežģītāk... un nevar stingras dogmas (hronoloģija ir laba vispārēji, bet atkāpes arī var būt), te viss uz izjūtām un savstarpēju labvēlīgu aprunāšanos.
Ir forumieši izteikušies (arī par laiku pirms mega2), ka bilžu sagatavošana iet lēnāk, un tikko ir gatavs, tā kāds cits jau paspējis.. pēc pāris reizēm tad nu vairs necenšas..

mega2 pagaidīšana nozīmētu nogriezt daļu no sagatavotās reportāžas - to, ko ir ielicis jau kāds cits. Tad nebūtu notikumu dubultā atspoguļojuma. Bet cik ilgi viņai vajadzētu pagaidīt? :? Un ja nu tas, kas ieliek, tomēr izlaiž arī interesanto - vai tad to interesanto arī nelikt, jo nav secīgi? Un kas kuram ir interesantais?

(Šajā reizē - es neredzēju bildes - var pieņemt, ka nebija svarīgi likt ielidošanu/izlidošanu, bet teorētiski jau var būt arī citādi.. es pati esmu ar atvainošanos pārkārtojusi hronoloģiju zaļo vārnu tēmā, jo man bija uznākusi kāre "pētīt", bet pētījuma rezultāti bija gatavi pēc tam, kad kāds jau bija ielicis tālākos notikumus.. un kāpēc zaudēt informāciju?)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

Made, atļaušos mazliet paironizēt... Nevar "pazaudēt" ielidošanas informāciju, ja pēc tam seko abu ērgļu pārošanās ligzdā, bet ielidošanu jau biju piefiksējusi... :twisted:
Nedomāju, ka kādam būtu kas pretim, ja ar atkāpi tiktu ievietots speckomentārs un bilde, kā Raimis nosēžas ligzdā NLO šķīvītī
:lol:

P.S. Bet ja nopietni... te arī ir viss "uz izjūtām un savstarpēju labvēlīgu aprunāšanos." :)
Piemēram, ja ir tā, kā saki - "Ir forumieši izteikušies (arī par laiku pirms mega2), ka bilžu sagatavošana iet lēnāk, un tikko ir gatavs, tā kāds cits jau paspējis.. pēc pāris reizēm tad nu vairs necenšas..", tad var taču korekti pateikt - vai es varu kādu laiku ielikt savus komentārus, piemēram, šodien, vai dažas stundas, jo citādi nepaspēju un nevaru iemācīties.
Jo nevar arī gribēt, lai tas, kuram padodas ātrāk, atteiktos no komentēšanas un justos vainīgs, par ko gan... Te ir arī zināmā mērā tas gandarījums, ka esi pirmais novērojis/pamanījis kaut ko un ātri centies to ievietot.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Made »

lianaliesma, jā :D :D :D nu bet Tu jau saprati, ka es ne par šo konkrēto gadījumu :) man svarīgi, lai, vienu jautājumu risinot, neieveļamies otrā - neuztaisām hronoloģiju par bubuli "atnāks milicis un ieliks Tevi maisā" :P (Mums taču ir arī citi karodziņi, ko vicināt - gribam vizuāli skaistas bildes, interesantas pozas, attiecības - vai tad hronoloģija būtu noteicošā?)

Ak, Tu jau atbildēji :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

Made wrote:
mega2 pagaidīšana nozīmētu nogriezt daļu no sagatavotās reportāžas - to, ko ir ielicis jau kāds cits. Tad nebūtu notikumu dubultā atspoguļojuma.
Tik vienkārši tas ir. Paldies, Made. :)
Katrs nākošais komentētājs liek bildi ar sekojošu laiku nekā iepriekšējais ticis ievietots. Ja vien nav kas e x t r a svarīgs, ko, protams, negribam pazaudēt. :) Bet to visu jau esam maluši cauri... :roll:

Par tēmu "vizuāli skaistas bildes, interesantas pozas, attiecības" vispār pat neuzdrošinātos ieminēties :roll:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Ligzdas gariņš »

mīļās meitenes,vai pēdējā laikā mums nau par daudz šo mūžīgo pārmetumu viens pret otru :roll:
ja tā turpināsim nebūs vairs neviena kas to ilgi gaidīto oliņu pat iekomentē forumā :(
https://www.youtube.com/watch?v=NAFeubG7Fl0
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by La Marie »

Mīļās dāmas! Tā kā esmu kaut kas līdzīgs "pupuķim" kļuvusi, tad atļaušos vienu komentāru, vairāk nebūs. :)

1. Vispirms citāts no d.e., ko viņa rakstīja sezonas sākumā. Labāk pateikt es nemācēšu un nevajag arī. Bet varbūt vajag to atkal izlasīt un vēlreiz pārdomāt.
d.e. wrote:...
Nedomāju, ka La Maries teiktais jāuztver kā kritika, tas vienkārši ir konstruktīvs ierosinājums.
Ir ļoti jauki, ka mega2 seko šai ligzadai, man patīk asprātīgās reportāžas un tas, ka šeit notiekošais tiek labi atspoguļots un par to no manis - paldies !
Taču arī priekš manis to bilžu ir ļooooooti par daudz. To bilžu, kurās nenotiek absolūti nekas svarīgs. Ļoti bieži ir bildes ne tikai no vienas sekundes, bet pat vienas sekundes simtdaļas.
Manuprāt pietiktu ar to, ka tiek piefiksēts notiekošais, protams ar bildēm, bet ne katra vismazākā kustība. Ja ērglis uzlec zarā vai izlido no ligzdas, manuprāt nevajag 3 bildes ar to kā izlido.
Ļoti gribas sekot līdzi ligzdā notiekošajam, bet, ja ir tik ļoti daudz informācijas, tad nav iespējams izlobīt no tā visa būtiskos notikumus, netērējot milzu laiku.
Sanāk bezmaz, ka rakstītā tēma dublē tiešraidi, bet te tomēr būtu jābūt visam ātrāk pārskatāmam. To iedomājos arī, kad priekš U.B. tabulu taisījām par ēdamo mazā ērgļa ligzdā. Un ja te tas būtu jāizloba...tad būtu nereāli.
Tas no tās pašas sērijas, kā būtu, ja mēs katrs tagad sāktu ieziņot dabasdatos par to, kur zvirbuļus vai baložus piefiksējam vai plaukstošu pieneni pavasarī.
Protams, ja ligzdā ir kādi spraigāki notikumi, neredzēti putni, gredzenu nr. jānolasa un tamlīdzīgi, tad reizēm katras sekundes bilde ir ļoti svarīga.

Gribu piebilst, tā nav kritika, tas ir mans subjektīvais viedoklis par to, kāpēc man bilžu te liekas par daudz. Tas nav pārmetums megai2, nav uzbrukums un nav apvainojums. Es vienkārši domāju, ka mums katram ir tiesības izteikt savu viedokli par foruma formātu kā tādu un visiem kopā to padarīt arvien labāku.
2. Kad notikumi ir spraigi un ir ļoti svarīgi pēc iespējas vairāk informatīvo materiālu nopublicēt, kopējā labuma vārdā būtu vērtīgi ierakstīt nelielus video, kā to dara Ligzdas Gariņš un Liz.
Ja video ir par sarežģītu, tad var daudzās bildes salikt gif failiņā - tas ir atraktīvi un neaizņem daudz foruma vietas.
Gif veidošana patiešām ir viegla. Sliktāk ir, ka radikal.ru neņem vairs pretī gif failus.
Rīt diskusiju tēmā ielikšu savus linkus, kur veidoju gifiņus - pašlaik neesmu mājās un tā informācija man nav pieejama.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by MĀRIS »

Labdien!
Vispār visu šo "netīro veļu" lūdzu pārnest uz diskusijām, tam nav nekāda sakara ar ērgļiem.
Last edited by MĀRIS on 09 Mar 2018 13:15, edited 1 time in total.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Made »

Sarunāties vajag un ir jāmācās, citādi rūgst aizkulišu neapmierinātība un tas ir sliktāk... (es varēju arī nejaukties, man neapmierinātība ir tikai par to, ka runā aizkulisēs :P)
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Labdien, jaukie!

Drusku palasot pagaidām jūras ērgļu tēmā esošo diskusiju un citējot Ligzdas gariņu.
Ligzdas gariņš wrote:mīļās meitenes,vai pēdējā laikā mums nau par daudz šo mūžīgo pārmetumu viens pret otru :roll:
ja tā turpināsim nebūs vairs neviena kas to ilgi gaidīto oliņu pat iekomentē forumā :(
https://www.youtube.com/watch?v=NAFeubG7Fl0
gribu iemest vienu mazu repliku. Tiešām neatceros, ka 2015.gadā, kad mums bija tik populāra Durbertas ligzda un kad bildes bija daudz un komentāri daudz, vai toreiz kāds uztraucās par bilžu daudzumu, hronoloģiju u.c. lietām. Forumieši vienkārši priecājās par putniem un viens par otru. Un nekas tāds nebija arī citās ligzdās, ko vēroju. Varbūt tiešām palaidu garām... Tagad... nu, tagad ir bail vispār kaut ko teikt, vai kaut ko likt, lai pasargSakarnīC, netrāpītu ar hronoloģiskām nobīdēm. vai nebūtu par daudz, vai nepateiktu kaut ko, kas citam nepatīk. Un, nē, es nepārmetu ne vieniem, ne otriem. Jo man šķiet, ka forums vienkārši ir pacēlies par pakāpi augstāk. Tas ir kļuvis profesionālāks. Un tas nav slikti nu nepavisam nav. Tas pilnīgi noteikti ir labi. Bet... godīgi sakot, man prasās pēc alternatīvām tēmām čaiņikiem - nepiedomājot, kas kur cikos un kāpēc. Vienkārši - neiespringstot likt bildes, komentēt... un nav svarīgi vai tas ir tas mirklis, kas notika pirms minūtes, vai man ir beidzot bijis laiks iepostēt aizvakar noķerto kadru.
Kaut kā tā.
Ar Pavasari visus!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Nu re, Murkjelis ar izlīda no alas un iepostēja! Sveicināta! :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:Nu re, Murkjelis ar izlīda no alas un iepostēja! Sveicināta! :)
Ak tad TĀPĒC jūs virpinat šīs diskusijas, ja! :lol:


Sveika :) Es tepat vien esmu. Ieskatos vismaz katru otro dienu. Pārtieku no jūsu liktās informācijas ;)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Murkjelis wrote:
lianaliesma wrote:Nu re, Murkjelis ar izlīda no alas un iepostēja! Sveicināta! :)
Ak tad TĀPĒC jūs virpinat šīs diskusijas, ja! :lol:


Sveika :) Es tepat vien esmu. Ieskatos vismaz katru otro dienu. Pārtieku no jūsu liktās informācijas ;)
Laikam jau tāpat kā ar laiku sāk pietrūkt personiski, virtuāli iepazīto vērojamo personāžu ligzdās, tāpat arī rodas pieradums pie pašiem vērotājiem :lol: Labi, ka vismaz reizi pa reizei atrādies :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:
Laikam jau tāpat kā ar laiku sāk pietrūkt personiski, virtuāli iepazīto vērojamo personāžu ligzdās, tāpat arī rodas pieradums pie pašiem vērotājiem :lol: Labi, ka vismaz reizi pa reizei atrādies :)
Tā nav tā briesmīgākā atkarība pasaulē :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2018

Post by Lianaliesma »

Paldies, Ligzdas gariņ, jauks video un bilžuki! :P

Tavs video ir ar izšķirtspēju 480, bet tik un tā skaidrs attēls. Kā to panāc?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”