Diskusijas

Locked
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Diskusijas

Post by Vērotāja »

Tēma vispārējām diskusijām, sarunām.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Atnācu "pastāvēt kaktā" (jokoju, bez sarkasma) :D
Ar visu tēmu. Skatos, ka viens otrs jau izdzēsis tur savus komentārus, bet tie palikuši arī manos citātos (arī dzēsīšu). Gribas atstāt šeit to sarunu, kas noveda pie šīs tēmas atvēršanas. Cerams, ka autori neņems ļaunā, ka vārdus te neliku :)
~~~~~~~~~
Nu tik skumji piemiga ar zivs asti zem vaidziņa, nu gluži kā bērns...
Jā, jā, zinu, nevajag cilvēciskot:) Bet...
Tāpēc jau mums te tik daudz emociju.
Es nevaru skatīties, piemēram, Discovery, kad bezkaislīgi rāda, kā vecs lauva vairs neko nespēj nomedīt un nomirst badā.
###
Var paskatīties uz Durbertu nevis cauri savām domām, bet objektīvi. Un tad pasaule liksies savādāka.
Ligzdu vērotāju forumā ir svarīgi būt objektīvam.
(čučiņas un vaidziņus labāk atstāt cāļa forumam)
###
OK, nokaunos un vairāk neko nerakstu.
P.S. Un noteikumos vajag iekļaut.
###
Nu kāpēc uzreiz tā?
Es tikai aicinu būt objektīvam.
p.s. papildināju noteikumu 9.punktu.
###
Es te nevis lai kasītos, bet lai izrunātu [noteikumu 9.punktu]
9. Pieturēties pie tēmas. Izvairīties no neobjektīviem spriedumiem, izdomājumiem.
Vai tas varētu nozīmēt to, ka ir precīzāk jāraksta teksts?
Piemēram,
"es redzēju, ka viņš saprata" - "man likās, ka viņš saprata"
"skumji aizmiga" - "man bija skumji, kad viņš tā aizmiga"
Vai to, ka nevajadzētu runāt par savām sajūtām, asociācijām?
Vai runāt tikai precīzi par novērojumiem?
Jo, piemēram nevar redzēt, vai putns ir skumjš vai nē - šķiet, jābūt dikti zinošam, lai spriestu par putna emocijām no putna apziņas viedokļa.
###
Es arī ne lai kasītos, bet ja mēs gribam pilnībā aizliegt cilvēcisko faktoru, tad, domāju, tāds forums nevar pastāvēt. Galu galā mums visiem, arī Tev, paretam ieskanas cilvēciska nots, jo mēs taču esam Cilvēki.
###
Piekrītu. Es ar neprotu un pat negribu rakstīt bez sajūtām.Jo ja jau te nespeciālistiem ļauts runāt,tad lai arī ir nespeciālistu komenti.Ja ir vajadzīgi sausi fakti,nu tad trakums .Interesantu šo forumu padara ne tikai plika putnu vērošana.Ja neesi bijis ilgāk,palasi,un pilnīgi viss nostājas acu priekšā.Un pateicoties kam?Tiem,kas raksta.Pie tam daudzi te ir pirmo reizi,es arī.
###
Mīļie, neesmu pret emocijām, neesmu pret spriedumiem un personiskām domām.
Taču aicinu tomēr nepārvērst putnu vērošanu par Cāli Nr.2 un tomēr mazliet pieturēties pie tā ko redzam ekrānā.
###
Varbūt ir nepieciešams izveidot jaunu tēmu par noteikumiem? Un par gredzenošanu?
Savādāk šobrīd šeit notiek diskusijas par foruma noteikumiem, gredzenošanu, cilvēka iejaukšanos dabas procesos un par to kā cilvēks interpretē apkārt notiekošo. Rezultātā dažu brīdi Roberta un Durbes ligzda paliek otrajā plānā.
###
Paldies. Absolūti piekrītu, ka bieži novēršamies no Durberta un ligzdas.
Ja gribās parunāt, lūdzu te.
~~~~
User avatar
Safri83
Posts: 696
Joined: 26 May 2015 10:44
Location: Rīga
Contact:

Re: Diskusijas

Post by Safri83 »

Ka tiek izveletas ligzdas pie kura uztada kameras? uzstada pirms putnu ierašanas ligzdā vai pec? Ka tiek nodrosinata elektroapgade?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Šogad pirmo reizi izmanto 4G rūterus. Elektroapgāde sākumā aiziet uz akumulatoriem, bet vēlāk kameras lādējās no uzstādītiem saules paneļiem. Stārķu ligzdā to saules paneli var redzēt.

Šogad šai ligzdai izmantota kamera Axis F41.
P
http://www.axis.com/products/cam_f41/
http://www.axis.com/f-series/index.htm

No meža signāls aiziet uz LMT torni, tad caur LMT komunikācijām un Internetu aiziet uz EENet serveri Igaunijā, no turienes mēs redzam ligzdu pārraidi.
http://www.eenet.ee/EENet/


Tringa, 12.februāris
Šogad pirmo reizi tiek izmantots 4G rūteris, kuru īpaši šī projekta vajadzībām izgatavoja un sponsorēja Mikrotik.
Apraide notiek izmantojot LMT 4G pakalpojumus, par ko liels paldies arī viņiem.
Pie reizes jāpateicas arī Jānim Rudzītim (SIA "Rewind") par sistēmas tehnisko konfigurēšanu un uzraudzīšanu, kā arī LatRosTrans par finansējumu sistēmas iegādei un uzstādīšanai.
Šogad plānojam uzstādīt vēl vairākas kameras ar iepriekš minētajiem partneriem.
Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)



Te ir stārķu saules panelis. Ērgļu panelis kadrā nav redzams.

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
magic
Posts: 136
Joined: 27 May 2015 21:17
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by magic »

Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)
"Mana ideja par maģiju nav saistīta ar skatuves trikiem un ilūziju. Visa pasaule ir maģiska. Daba ir vislabākā burvju māksliniece. Tās maģija ir neizsakāmi bagāta un viss ko mums vajag darīt ir novērtēt to." - MJ "Magic"
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas

Post by Leo »

Nedaudz par gredzenošanu. Viena lieta ir redzēt, ka notiek kaut kādas izmaiņas ar sugas populāciju. Samazinās vai palielinās, kļūst vecāka vai gluži otrādi, kļūst jaunāka, izzūd, mainās paradumi. Kopējā bilde ir redzama, bet nav redzamas detaļas. Cik ilgi dzīvo jūras ērglis? Kur paliek jaunie ērglēni pēc piedzimšanas, vai tiem saglabājas kaut kāda saikne ar vecākiem? Vai pēc dzimumgatavības sasniegšanas tie atgriežas savā piedzimšanas vietā,reģionā? Ja palielinās ērgļu skaits, vai tie ir piedzimuši Latvijā? Vabūt skaits ir palielinājies ir uz citu valstu putnu rēķina? Jau vērojot putnus pie kameras, izcilā izšķirtspējā, grūtības ir ar to atšķiršanu, identificēšanu, kur nu klajā laukā, lielā ezerā vai zivju dīķos. Vajadzīgs pietiekami labs aprīkojums, lai varētu nofotografēt putnus un tad salīdzināt, bija vai nebija. Gredzeni uz putnu kājām dod iespēju daudz ātrāk un precīzi pateikt kas notiek ar populāciju. Ne jau humāni apsvērumi vai putnu vajadzību ievērošana bija par pamatu, kādēļ ASV atteicās no gredzenošanas. Ziemeļamerika ir milzīgs kontinents, kur putnu migrācija notiek viena kontineta, pat vienas valsts robežās. Putni nespēs pārlidot Atlantijas vai Kluso okeānu migrācijas laikā. Pat pārlidot ASV ir vairāk kā izaicinoši, teju neiespējami, tad kur nu pārlidot pāri okeānam bez iespējas atpūsties 5000-8000 kilometrus.Citāda situācija ir Eiropā, daudz valstu, salīdzinoši nelieli attālumi. Migrācija ir starptautiska, aizsardzības pasākumiem ir jābūt visaptverošiem, tajā pašā laikā, apdraudētajai sugai visoptimālākajiem. Ko līdz pētījums Francijā, ja tos nevar vispārināt vai attiecināt uz putniem Latvijā? Katrs nolasītais gredzens, atrastais putns ar gredzenu dod tiešu, konkrētu un precīzu informāciju par putnu un par sugu. Pamatotu un neapstrīdamu.
Elina
Posts: 187
Joined: 16 Apr 2015 22:18

Re: Diskusijas

Post by Elina »

Man, personīgi, pārāk liela cilvēcisko emociju pieminēšana šķiet lieka.

"Cilvēku parasto" vidū valda dažādi uzskati pat par mājdzīvnieku emocionālo stāvokli. Piemēram, kaķa astes luncināšana var tikt interpretēta gan kā dusmas, gan kā neizlēmība. Tad kā mēs varam spriest par līdz galam neizpētītu putnu emocijām?

Katram cilvēkam emociju uztvere nedaudz atšķiras. Vienam šķiet, ka Durbertiņš ir "nelaimes čupiņa", tomēr cits tajā paša bildē redz ar dzīvi apmierinātu putnu, kas tikko tā pārēdās, ka pat nostāvēt nevarēja. Viens putnēna uzvedībā saskata dusmas un aizvainojumu, bet cits tajā pašā ainā redz tipisku putnu pusaudžu uzvedību.

Kā lai vērotājs-iesācējs saprotu kam ir taisnība? Protams, emocionāli apraksti ir interesantāki, bet vai tie vienkāršiem lasītājiem nerada nepareizu priekšstatu par putniem, to paradumiem un emocijām? Varbūt labāk vairāk uzmanības ir jāpievērš putna darbībām - "enerģiski vingrināja spārnus", "vecākus sagaidīja skaļi kliegdams un plaši izplestiem spārniem" utt?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

magic wrote:Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)

Laikam tomēr esmu nepareizi saprasta -
vienkārši palūdzu izvairīties no tekstiem tipa -
Skumjš Durberts aizvēra acis. Viņam ir depresija. Durbe pārdzīvo, ka nav uzkopta ligzda. Un tā tālāk.

Mēs nezinam vai Durberts ir skumjš vai jautrs vai vispār nekāds. Tie ir izdomājumi. Tāpat izdomājumi ir secinājumi, ka Durbertam ir depresija un vēl jo vairāk Durbes domas attiecībā uz kārtību ligzdā.

Ja Durberts apgūlās, tad tā arī būtu derīgi rakstīt, ka Durberts apgūlās. Un ja ir vēlēšanās, var aprakstīt SAVAS emocijas, nevis piedēvēt savas emocijas putniem.

Lai atkal netiktu pārprasta - piemērs: nevis Durberts skumji apgūlās, bet Durberts apgūlās un man no šī skata bija skumji (jautri).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Ragana neparastā
Posts: 447
Joined: 01 May 2015 19:14

Re: Diskusijas

Post by Ragana neparastā »

Made,es kopā ar tevi pastāvēšu kakatā(es pat nedzēsīšu ārā),re kā uzrakstījās)kaktā.Divatā jautrāk. :lol: Pasmejamies,tad arī ir :lol: .Pasmejies par sevi,kā tur bija Pajaco :lol: .
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Diskusijas

Post by Leo »

magic wrote:Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)

Cilvēkam nav jākaunās būt cilvēkam. Iztiekot bez drūmas vaimanāšanas grūtākos brīžos vai histēriskas spiegšanas prieka mirkļos, pārējais manuprāt ir tikai apsveicami. Es regulāri pārkāpju un pārkāpšu šos noteikumus, iesaku arī darīt to citiem, vien darot to bez kategoriskuma. Saprāts ir tas, kas palīdzēs uzturēt dzīvu šo vietni, lai tā neieslīgtu divās galējībās, vienā pusē- skapis, kurā bez Pestīšanas armijas radikālā spārna vadmalas mēteļiem ir jūtams arī naftalīns, otrā pusē- izmēģinājumu lauciņš visdažādākajām ambīcijām un psiholoģisko problēmu nomāktajiem.
User avatar
magic
Posts: 136
Joined: 27 May 2015 21:17
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by magic »

Elina wrote:Man, personīgi, pārāk liela cilvēcisko emociju pieminēšana šķiet lieka.

"Cilvēku parasto" vidū valda dažādi uzskati pat par mājdzīvnieku emocionālo stāvokli. Piemēram, kaķa astes luncināšana var tikt interpretēta gan kā dusmas, gan kā neizlēmība. Tad kā mēs varam spriest par līdz galam neizpētītu putnu emocijām?

Katram cilvēkam emociju uztvere nedaudz atšķiras. Vienam šķiet, ka Durbertiņš ir "nelaimes čupiņa", tomēr cits tajā paša bildē redz ar dzīvi apmierinātu putnu, kas tikko tā pārēdās, ka pat nostāvēt nevarēja. Viens putnēna uzvedībā saskata dusmas un aizvainojumu, bet cits tajā pašā ainā redz tipisku putnu pusaudžu uzvedību.
Es domāju, ka precīzi mēs nezināsim nekad, jo mēs neesam ne Durbe, ne Durberts. Viss, kas tiek izteikt ir tikai pieņēmumi. Jautājums ir tikai kuram tie ir tuvāk patiesībai un kuriem nav. Te jāsaka, ka protams tuvāk tie ir tiem, kuri jau gadiem ir vērojuši putnus.
Kā lai vērotājs-iesācējs saprotu kam ir taisnība? Protams, emocionāli apraksti ir interesantāki, bet vai tie vienkāršiem lasītājiem nerada nepareizu priekšstatu par putniem, to paradumiem un emocijām? Varbūt labāk vairāk uzmanības ir jāpievērš putna darbībām - "enerģiski vingrināja spārnus", "vecākus sagaidīja skaļi kliegdams un plaši izplestiem spārniem" utt?
Tā es arī gluži negribētu, lai būtu tikai pliki fakti. Jo man patīk lasīt, ko tas nozīmē, ko zinātāji par to saka, ko tas varētu nozīmēt. Es domāju daudzi šī iemesla dēļ lasa šo forumu. Šī iemesla dēļ es arī to sāku lasīt.
"Mana ideja par maģiju nav saistīta ar skatuves trikiem un ilūziju. Visa pasaule ir maģiska. Daba ir vislabākā burvju māksliniece. Tās maģija ir neizsakāmi bagāta un viss ko mums vajag darīt ir novērtēt to." - MJ "Magic"
User avatar
Safri83
Posts: 696
Joined: 26 May 2015 10:44
Location: Rīga
Contact:

Re: Diskusijas

Post by Safri83 »

Tas ir tik mazina kamera!? Bet tomer vinai ir kads "jumtinš" jo itka lietus laika nepilina. Bet Durberts tad ir super "snaiperis"
Attachments
f1025_pinhole_sensor_hand_1404_main_low.jpg
f1025_pinhole_sensor_hand_1404_main_low.jpg (8.84 KiB) Viewed 55152 times
Ragana neparastā
Posts: 447
Joined: 01 May 2015 19:14

Re: Diskusijas

Post by Ragana neparastā »

Vērotāja viss jau ir ļoti saprotams,neviens nav pat aizvainojies.Bet vispār par stresa ietekmi,depresiju man liekas jau sen ir kaut kādi pētījumi.(arī putniem).Jā -mēs nezinam,vai konkrēti to varētu sacīt uz šiem putniem.Šobrīd.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Ragana neparastā, bet vai pacienāsi ar travku? un izlidojumu ar slotu? :)

Viss jau ir labi, mēs jau visi viens otru visi saprotam. Vienkārši vienam bija kauss pilns, un pēdējā piles trāpīja vecam jūras vilkam, tomēr viņš to uztvēra kā vīrs, bet mēs no bailēm pamukām kaktā :D

Nesen man kāds paziņa stāstīja par vizīti pie viena ļoti vieda ebreju vīra un tas pievērsis uzmanību tam, ko paziņa nekad neiedomājās - cik ļoti jāseko tam, lai sakāmais tiktu veidots precīzi un korekti. :idea:

Un tad tās psiholoģiskās tēmas par cilvēku tipiem - audiālais (uztver pasauli skaņās, runā pārsvarā ar "dzirdes" darbības vārdiem), vizuālais (redzēju, skatījos, tas tik bija skats), trešajam nosaukumu neatceros, bet tas bija par to, ka cilvēks pasauli apraksta ar sajūtām (priecājos, man bija, tā, ka elpa aizrāvās, sajūsminājos).
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Safri83 wrote:Tas ir tik mazina kamera!? Bet tomer vinai ir kads "jumtinš" jo itka lietus laika nepilina. Bet Durberts tad ir super "snaiperis"
Jānis paskatījās uz kameru un teica, ka tur ir traipiņš 2 milimetri :D
Ragana neparastā
Posts: 447
Joined: 01 May 2015 19:14

Re: Diskusijas

Post by Ragana neparastā »

Leo wrote:
magic wrote:Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)

Cilvēkam nav jākaunās būt cilvēkam. Iztiekot bez drūmas vaimanāšanas grūtākos brīžos vai histēriskas spiegšanas prieka mirkļos, pārējais manuprāt ir tikai apsveicami. Es regulāri pārkāpju un pārkāpšu šos noteikumus, iesaku arī darīt to citiem, vien darot to bez kategoriskuma. Saprāts ir tas, kas palīdzēs uzturēt dzīvu šo vietni, lai tā neieslīgtu divās galējībās, vienā pusē- skapis, kurā bez Pestīšanas armijas radikālā spārna vadmalas mēteļiem ir jūtams arī naftalīns, otrā pusē- izmēģinājumu lauciņš visdažādākajām ambīcijām un psiholoģisko problēmu nomāktajiem.
Leo,cik sarežģīti.Tas pēdējais teikums.Es piem.ne no Pestītājiem,ne no izmēģinājuma lauciņa.
Ragana neparastā
Posts: 447
Joined: 01 May 2015 19:14

Re: Diskusijas

Post by Ragana neparastā »

Made wrote:Ragana neparastā, bet vai pacienāsi ar travku? un izlidojumu ar slotu? :)

Viss jau ir labi, mēs jau visi viens otru visi saprotam. Vienkārši vienam bija kauss pilns, un pēdējā piles trāpīja vecam jūras vilkam, tomēr viņš to uztvēra kā vīrs, bet mēs no bailēm pamukām kaktā :D

Nesen man kāds paziņa stāstīja par vizīti pie viena ļoti vieda ebreju vīra un tas pievērsis uzmanību tam, ko paziņa nekad neiedomājās - cik ļoti jāseko tam, lai sakāmais tiktu veidots precīzi un korekti. :idea:

Un tad tās psiholoģiskās tēmas par cilvēku tipiem - audiālais (uztver pasauli skaņās, runā pārsvarā ar "dzirdes" darbības vārdiem), vizuālais (redzēju, skatījos, tas tik bija skats), trešajam nosaukumu neatceros, bet tas bija par to, ka cilvēks pasauli apraksta ar sajūtām (priecājos, man bija, tā, ka elpa aizrāvās, sajūsminājos).
Ka no šīs vietas mūs ar nenoliek stāvu zemāk.Protams,ka pacienāšu,nātres jau salasīju.Tātad būs nātru katla travka.Nu ar to slotu jābūt uzmanīgi,nopietni saku.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Safri83 wrote:Tas ir tik mazina kamera!? Bet tomer vinai ir kads "jumtinš" jo itka lietus laika nepilina. Bet Durberts tad ir super "snaiperis"
Tiešām tik maza arī ir. Daļa no mums bija uz lekciju Dabas muzejā, Jānis Ķuze rādīja fotogrāfijas. Tiešām tik maza kamera bez jumtiņa. Ieslēpta starp egles zariem (ērgļu ligzdā).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Ja es pareizi saprotu, tad šis tomēr ir diezgan specifisks forums. Ar domu interesentus izglītot, iepazīstināt, iesaistīt un iespējams saņemt kādu interesantu informāciju. Neviens te nesēž pie kamerām 18-mit (vai cik nu mums te tagad ir tās gaišās stundas pie kamerām) stundas no vietas, nenovēršot ne acu, un jau vairāk tautas ieskatās, jo lielākas iespējas nepalaist garām momentus-vērojumus, kas varētu noderēt speciālistiem. Tāpēc visnotaļ saprotams ir lūgums izvairīties no pārliekām emocijām un lirikas. Lai vienkārši šajā gūzmā nepalaistu garām kaut ko būtisku. Bet, jo vairāk web kameras un dabas skati tiek popularizēti, jo vairāk tautas te sarodas. Jo vairāk tautas, jo labāk un ... jo sliktāk, jo izkristalizēt vērojumus no saviesīgām sarunām foruma palienā, ir grūtāk.

Tā kā man arī ir zināmas grūtības ar pirkstu saturēšanu lirikas virzienā, tad es utji-putji vienkārši atstāju pie sevis (un ja to atstāj pie sevis, tad sanāk vairāk klusēt kā zeltam) :D
User avatar
Safri83
Posts: 696
Joined: 26 May 2015 10:44
Location: Rīga
Contact:

Re: Diskusijas

Post by Safri83 »

Salidzinot dzivnieku bernu un cilveku bernu uzvediba! šeit cališi mierigi sež ligzda vienatne, nelien ara, neko nejauc nost, netrako, bet pamegini cilveka bernu atstat viens pats majas. izdemoles visu, majas bardaks, meginas tikt lauka un ta talak...!
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”