Diskusijas

User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

MĀRIS wrote:Galvenais jau nav, ka Fionu dresē, bet tas, ka viņa ir piedzimusi un uzaugusi nebrīvē, zoodārzā, un brīvībā nemaz nemācētu izdzīvot. Šajā video mēs arī redzam tikai gala rezultātu - pieradinātus putnus. Neticu, ka viņi ir izņemti no savvaļas ligzdām.
Es arī kaut kā uzreiz pieņemu, ka putni pie cilvēkiem nokļuvuši pēc rehabilitācijas...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

Man ir milzīgs lūgums forumiešiem, tiem, kuri vēroja igauņu melno stārķu ligzdu :!:
Mums ir nepieciešama bilde, kur Karls ar raidītāju lido ligzdā virzienā uz kameru - tā kā kamerā iekšā. Mērķis ir tai brīdī raidītājs - vai to var redzēt, vai nē, pamanāms vai nē. Raidītājs augstumā ir 1,5 cm un ir nepieciešams faktiski piefiksēts mirklis tai momentā. Te nav pareizas vai nepareizas bildes - raidītājam ir jābūt redzamam vai nav jābūt, svarīgs ir tieši ielidošanas mirklis pret kameru. Lūgums sūtiet bildes uz zanda.brike@gmail.com
Lūgums, kam iespēja - ielieciet šo lūdzu arī looduskalenderaa :)
Paldies jau iepriekš :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Simba wrote:Man ir milzīgs lūgums forumiešiem, tiem, kuri vēroja igauņu melno stārķu ligzdu :!:
Mums ir nepieciešama bilde, kur Karls ar raidītāju lido ligzdā virzienā uz kameru - tā kā kamerā iekšā. Mērķis ir tai brīdī raidītājs - vai to var redzēt, vai nē, pamanāms vai nē. Raidītājs augstumā ir 1,5 cm un ir nepieciešams faktiski piefiksēts mirklis tai momentā. Te nav pareizas vai nepareizas bildes - raidītājam ir jābūt redzamam vai nav jābūt, svarīgs ir tieši ielidošanas mirklis pret kameru. Lūgums sūtiet bildes uz zanda.brike@gmail.com
Lūgums, kam iespēja - ielieciet šo lūdzu arī looduskalenderaa :)
Paldies jau iepriekš :P
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 28#p163628
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Diskusijas

Post by Mīce »

Raganiete wrote:
MĀRIS wrote: Varbūt Fionu arī palaist brīvībā,...?
Tu tiešām domā,ka tas ir viens un tas pats?Es laikam par maz esmu sekojusi Fionas dzīvei un neesmu ievērojusi,ka viņu dresē.Tāpat nezināju(patiesībā jau zināju),ka savas domas te visi paust nedrīkst.Es vēlreiz atvainojos. ;) Tā jau ir,ka domas vajag paturēt pie sevis.Es labošos. :oops:
Raganiet, neapvainojies uzreiz- arī pārējie pauž savas domas!Tāpat es darbā meitenēm saku, ka ciest nevaru medniekus!Savukārt viņas man oponē, ka mednieki dara arī labas lietas( es gan nepiekrītu, jo labas lietas var darīt arī bez nogalināšanas). Par to lidostas putnu izdzenāšanu - varbūt ir labāk tā, nekā bojā ietu tūkstošiem putnu, ja nebūtu viena šāda dresēta ērgļa? Jā , un es ciest nevaru arī putnu audzēšanu un turēšanu būros mājās! Ciest nevaru , piemēram Depo būros iesprostotos papagaiļus, kas stresā skraida pa īso laktas kociņu no viena būra sāna uz otru!Tā ka tas ir tikai normāli, ka mums katram savas domas, un mēs taču sadzīvojam un vēl rūpējamies par dabas saglabāšanu! :) Tu taču esi tik jauka!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Pilnīgi manas domas: "labas lietas var darīt arī bez nogalināšanas" :roll:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Par to Vankūveras putnu - vispār jau viņiem nav sasietas kājas, bet kājām ir piesietas ādas lentītes.
Video ir teikts, ka audzinātāja ir kopā ar saviem audzēkņiem no šķilšanās brīža, tātad ir skaidrs, ka šie putni ne ligzdā šķiļas, bet jau piedzimst kaut kur nebrīvē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Raganiete wrote:Tāpat nezināju(patiesībā jau zināju),ka savas domas te visi paust nedrīkst.Es vēlreiz atvainojos. ;) Tā jau ir,ka domas vajag paturēt pie sevis.Es labošos. :oops:
:o :?: :?: :?:

Kāpēc? Vai tas, ka citam foruma dalībniekam ir savādāks viedoklis, rada kādus aizliegumus?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Tiešām savādi. :roll:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sarmīte
Posts: 8970
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

Vērotāja wrote:
Raganiete wrote:Tāpat nezināju(patiesībā jau zināju),ka savas domas te visi paust nedrīkst.Es vēlreiz atvainojos. ;) Tā jau ir,ka domas vajag paturēt pie sevis.Es labošos. :oops:
:o :?: :?: :?:

Kāpēc? Vai tas, ka citam foruma dalībniekam ir savādāks viedoklis, rada kādus aizliegumus?
Es esmu ļoti "priecīga",ka vismaz diskusijās visi ieskatās un cilā jautājumus,kuri ir jau skaidri. ;) Mums katram ir tiesības uz savām domām.Bet to,ka domas vajag paturēt pie sevis(ne vienmēr izdodas)zinu jau sen.Tas ir tad,ja neesi gatavs ilgstoši cinīties un sevi aistāvēt.Tikai nesaprotu,kāpēc man būtu sevi jāaizstāv.Liekas,ka neko sliktu nevienam nenodarīju,tikai izteicu savu viedokli.Tā sanāca ar viedokli par igauņu melno stārķu mazuli,kura nogalināšana tika apspriesta no visām pusēm.Ja man tas bija ļoti sāpīgi,tad (izrādījās)ka nedrīkstēju neko teikt.Tad arī nolēmu nekad nemētāties ar savām domām,tagad nebeidzu nožēlot vakardienas rakstīto. :oops: Taču izmainīt vairs to nevaru. :(
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Manas pārdomas šajā sakarā...

Savas domas var paturēt pie sevis un var ar tām dalīties forumā, tā iegūstot atgriezenisko saiti - ko citi par to domā, kā citi jūtās kontekstā. Tā ir jauka sajūta, ja zini, ka apkārt ir līdzīgi domājošie. Tikai var gadīties, ka ne visās jomās domas saskanēs, ne visu teikto citi sapratīs viennozīmīgi. Tieši tāpat kā - arī mēs paši varam nespēt uztvert otra cilvēka teikto tieši tā, kā viņš to domājis. Tas arī ir interesanti - redzēt, cik daudzveidīgi var uztvert kādu vienu situāciju, un jo vairāk to apzinies, jo vieglāk arī pašam mainīt savus iesīkstējušos viedokļus :)

Ja ir sajūta, ka citi par maz atbalsta, par maz atzinīgi komentē, varbūt tad pašiem arī vairāk atbalstīt pārējos ar saviem komentāriem, redzējumu, mierinājuma vārdiem (kā to bieži dara Māris), varbūt arī kāds cits jūtās neatbalstīts?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Diskusijas

Post by Mīce »

Raganiete wrote:
Vērotāja wrote:
Raganiete wrote:Tāpat nezināju(patiesībā jau zināju),ka savas domas te visi paust nedrīkst.Es vēlreiz atvainojos. ;) Tā jau ir,ka domas vajag paturēt pie sevis.Es labošos. :oops:
:o :?: :?: :?:

Kāpēc? Vai tas, ka citam foruma dalībniekam ir savādāks viedoklis, rada kādus aizliegumus?
Es esmu ļoti "priecīga",ka vismaz diskusijās visi ieskatās un cilā jautājumus,kuri ir jau skaidri. ;) Mums katram ir tiesības uz savām domām.Bet to,ka domas vajag paturēt pie sevis(ne vienmēr izdodas)zinu jau sen.Tas ir tad,ja neesi gatavs ilgstoši cinīties un sevi aistāvēt.Tikai nesaprotu,kāpēc man būtu sevi jāaizstāv.Liekas,ka neko sliktu nevienam nenodarīju,tikai izteicu savu viedokli.Tā sanāca ar viedokli par igauņu melno stārķu mazuli,kura nogalināšana tika apspriesta no visām pusēm.Ja man tas bija ļoti sāpīgi,tad (izrādījās)ka nedrīkstēju neko teikt.Tad arī nolēmu nekad nemētāties ar savām domām,tagad nebeidzu nožēlot vakardienas rakstīto. :oops: Taču izmainīt vairs to nevaru. :(
Mīļa Raganiet, vēlreiz pārlasīju šo diskusiju, un tiešām neatradu neviena, kurš tevi būtu nosodījis par tavām domām. Domāju, ka ikviens no mums būtu sašutis, ja kāds notvertu dabā (brīvībā ) dzimušu un uzaugušu veselu putnu un izmantojis dresūrai vai kā citādi !
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Paldies, lianaliesma, jautri :P
Sākumā pēc bildēm likās, ka lācēns pakritis, taču noskatoties viedeo, kļuva skaidrs - viņš apzināti ampelējās :lol:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Labrīt!
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 30#p164030
Tā kā šī nav putnu sadaļa, tad uzskatu, ka neko nepārkāpju. :roll:
Mīlīši! Mēs visi šeit, forumā, gribam justies labi, vajadzīgi, saprasti, mīlēti. Tai pat laikā labi saprotam, ka esam tik ļoti dažādi, katrs ar savu dzīves pieredzi, attieksmi pret kādu lietu, jautājumu, bet ar vienu vienīgu kopsaucēju - mīlestību pret putniem, dzīvo dabu mums apkārt. Un taisni šī dažādība redzējumos ir tā, kas veido foruma spēku, it sevišķi, ja cilvēks var justies šeit kaut nedaudz brīvs, atraisīts. Ja viņš var atļauties teikt to, ko patiesi domā. Arī es sāku just, ka mēs ar savu kategoriskumu ejam "biku auzās", tāpēc pagaidām paeju nedaudz malā. Un ne jau tāpēc, ka justos nenovērtēts, bet gan tāpēc, ka es gribu darīt to, ko es gribu darīt! Ja es gribu sekot kādai ligzdai, notikumiem, tad es to daru, ja nē - tad nē! Ja es kaut ko redzu, ko gribu izcelt, tad izceļu, ja nē...! Un negaidu, kad mani slavēs par kādu bilžuku vai komentāru, jo es to daru tāpēc, ka man to patīk darīt! Arī makšķerēt es braucu ne jau bada spiests, bet gan tāpēc ka man patīk pats process, būšana dabā,... Egoistiski - bet visa pasaule turās uz egoismu - jautājums tikai, vai viņš ir labdabīgs vai ļaundabīgs! No rīta es iedodu sievai bučiņu, un saņemu buču pretīm, diez ko es saņemtu pretīm ja viņai iespertu?! Nespersim viens otram. Tikai cienot vienam otru mēs varam būt forums, kurā labi justies gan Madei, Raganietei, LL, Vērotājai, Madarai, Fejai, Simbai, EWIS, Safri83,... visiem, kam forums kaut ko nozīmē.
Ja cilvēks kaut ko dara no sirds, sirdsaicināts, tad viņš nevar "aizšaut garām". :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Forumā jājūtas ērti dažādiem cilvēkiem. Forums ir brīvs diskusijām tik tālu, cik tālu tās nepgrūtina un neaizskar citus foruma dalībniekus.

Ar vakardienu jebkādas diskusijas par tēmām, kas skar savstarpējās forumiešu attiecības un attieksmi pret forumu (kā forumiešu kopumu), tiek pārtrauktas.
Māra komentāru nedzēsīšu, taču ceru, ka komentāri vairs nesekos un dzēst neko nenāksies.
Paldies par sapratni.

Foruma noteikumi https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 556#p33556
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Diskusijas

Post by skarleta »

Tas tā -smukumam :)
Image
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Apollo
Austrālijas policija sastop milzu pitonu
http://apollo.tvnet.lv/zinas/australija ... onu/816703

:o
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

NRA
Šī sētniece acīmredzami patiesi mīl savu darbu
http://nra.lv/foto/izklaide/8272-si-set ... -darbu.htm

Lai gan šī darba mūžs ir līdz pirmajam vējiņam, bet tomēr interesanti un neparasti :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Diskusijas

Post by Tālis »

Smuki gan!
Ja lapu ornamenti iemūžināti, tad tāda darba vērtība vien ir paliekoša,
kur nu vēl tiešā klātbūtne!
Tā krājas sētnieces mākslas darbu kolekcija, no kā var iedvesmoties arī citi.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”