Diskusijas

User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Florans wrote: Bet mūsu vārnas var arī (fotografēju no sava loga ).
Šitās ir vietējās kurravongas! :lol: Kad vērojām Austrālijas ligzdas, tad tur bija Austrālijas žagašvārnveidīgās kurravongas, kas ērgļiem nedeva miera. Tevis uzņemtās ir Latvijas...! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Emotion, nevis smieklīgi, bet priecīgi :)
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas

Post by CerambyX »

MĀRIS wrote: Šitās ir vietējās kurravongas! :lol: Kad vērojām Austrālijas ligzdas, tad tur bija Austrālijas žagašvārnveidīgās kurravongas, kas ērgļiem nedeva miera. Tevis uzņemtās ir Latvijas...! :P
Tajā facebook video, manuprāt, redzamas jaunas Austrālijas žagatas (Australian magpie - Cracticus tibicen). "Kurravongas" ir citi, Strepera ģints putni (tur vairākas sugas).
Florans
Posts: 50
Joined: 18 Nov 2015 14:14
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by Florans »

CerambyX wrote: Tajā facebook video, manuprāt, redzamas jaunas Austrālijas žagatas (Australian magpie - Cracticus tibicen). "Kurravongas" ir citi, Strepera ģints putni (tur vairākas sugas).


Paldies, CerambyX. Pa'google'ju, tiešam izskatās pēc jaunas Austrālijas žagatas jaunuļiem.
Florans
Posts: 50
Joined: 18 Nov 2015 14:14
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by Florans »

MĀRIS wrote: Šitās ir vietējās kurravongas! :lol: Kad vērojām Austrālijas ligzdas, tad tur bija Austrālijas žagašvārnveidīgās kurravongas, kas ērgļiem nedeva miera. Tevis uzņemtās ir Latvijas...! :P
Jā , Māris, mūsu vārnas arī nedot mieru nevienam . Man ir prieks jau dažus gadus novērot vistu vanagu, viņam uz pretēja nama jumta ir novērošanas punkts. Un lūk , ko mūsu “kurravongas” dara. :D
Attachments
foto 3.JPG
foto 2.JPG
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Diskusijas

Post by Sandra L. »

Vārnas manam sunim, kamēr tas gulēja, rāva spalvas ārā. Laikam lai mīkstāka, siltāka miga vārnulēniem. Es biju 5 m tālāk, nemaz nelikās zinis. :lol:
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Sandra L. wrote:Vārnas manam sunim, kamēr tas gulēja, rāva spalvas ārā. Laikam lai mīkstāka, siltāka miga vārnulēniem. Es biju 5 m tālāk, nemaz nelikās zinis. :lol:
Lai vārnulēniem reimatisms nepiemestos! :D :D :D
Laikam slapja ligzda būs bijusi ;)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Kurra ir un paliek kurra, vienalga kur - Austrālijā vai Latvijā. :lol: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Diskusijas

Post by Emotion »

:lol:
nekrietneles! Man viņas patīk.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Murkjelis wrote:
lianaliesma wrote:Šorīt mūžībā aizgājusi māksliniece un bērnu rakstniece Margarita Stāraste-Bordevika, mūsu Zīļuku vārdiņu iedvesmotāja... Lai viņai gaišs zvaigžņu ceļš!
ēēē... vispār jau tas bija pirms diviem gadiem. Bet vienalga - pieminam ar labu vārdu, jā.
Ups!... Paldies, Murkjeli, bija paskrējis man garām, bet tik un tā - pieminam.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

lianaliesma wrote:
Ups!... Paldies, Murkjeli, bija paskrējis man garām, bet tik un tā - pieminam.
Man reizēm ir tā, ka es ļaudis priekšlaicīgi apglabāju. Dzirdu sēru vēsti, bet man likās, ka ļautiņš jau pirms gadiem aizgājis... Gandrīz padomāju, ka Stārasti arī, skrēju skatīties linku.
Mūsu interneta laikmets ir tāds - ar blaknēm. Pārāk daudz dažādas informācijas un reizēm viss saiet putrā.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Man atrakstīja:
Vakar naktī ievēroju stārķi, kas netālu no maniem logiem bija apmeties uz kaimiņmājas šķūņa kores. Šorīt un pašlaik viņš joprojām ir turpat. Ko darīt, pie kā griezties pēc palīdzības, jo ārā ir sniegs, sals un ziema. Vardes, sliekas un cita viņa barība nav atrodama... putnu sagaida lēna nāve no aukstuma un bada. Zvanīju uz Zoo, bet tur neviens neceļ telefonu, laikam vēl nav sākusies darba diena. Varbūt kāds zina citu risinājumu?
Ivars Usāns vakar bija ievietojis FB šo satraucošo ziņu ar stārķīša bildēm. Putnēns izskatās tik nelaimīgs. Es visu laiku par to domāju, īpaši tagad, kad turpina snigt..
Varbūt Tu vari palīdzēt ar kādiem ieteikumiem, ja nav jau par vēlu.. Varbūt apspriedies putnu forumā?
Image

Atradu, ka Velga Vītola teikusi:
Turot stārķus pa ziemu viņiem vajag ūdeni dziļā traukā (vislabāk spainī) un zivis (reņģes), der arī kāda pele un gaļas gabaliņi. Gaļu un zivis devu traukā, kur aplēju ar ūdeni - tā putniem vieglāk barību paņemt un norīt.
eh... nepatīk man tie "agrie pavasari".. ziemai jābūt kā ziemai un pavasarim tad, kad tam ir laiks :roll:

Vai šis ir tas stārķis, par kuru runāja, ka ziemojis tepat Latvijā?
User avatar
Vērotāja
Posts: 47390
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Šajā te putnu pansijā stārķi dzīvoja visu ziemu. Dabīgi, ka Čehijā ir siltāk kā Latvijā, taču kamerās bija redzams arī sniegots laiks.
http://www.makov.cz/?action=webcam
Arī Igaunijas melno stārķu kamerās ir bijis, ka pēc stārķu atgriešanās uznāk sniegs.

Pašlaik ir ap 0, liekas, ka ne šāda temperatūra, ne sniegs kā tāds stārķim nevar kaitēt. Galvenais, lai būtu ko ēst.

Image

p.s. jā, jā, zinu ko saka ornitologi, daba visu pati saliks savās vietās.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

Made, šim vakar arī uzskrēju virsū, aizrakstīju. Atbilde: "Stārķis vakar pēcpusdienā pazuda. Pazvanīju Zoo dārza, kur man viņu ornitologs uzreiz pajautāja vai tas ir Ķekavas stārķis. Izrādās, ka par to ir informācija jau vismaz mēnesi. Tas esot manīts pie skolas utt. Tik agri stārķi vēl nemigrējot, visticamākais, ka tas ticis turēts kādā privātmājas šķūnī un no tās vai nu izlaists vai arī izmucis."
Tā ka ir parisinājies. Ja gadījumā stārķis atkal parādās, ir vismaz info, ka var piebarot un ar ko.
Tikko uzskrēju vēl video, kur stārķis tiek arī piebarots - https://www.facebook.com/DraugaSparns/p ... =page_wall
Būtu jau labi, ja tas būtu regulāri, tad viņam ir visas iespējas izdzīvot.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Diskusijas

Post by Sandra L. »

LTV1 pašlaik sižets par zaļajām vārnām raidījumā 'Vides fakti'
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

lianaliesma wrote:Pārsmējos no šī...
https://www.facebook.com/napoleonkaru/v ... 811986980/
nabaga kaķene...gatava adoptēt pat neskatoties uz to, ka "bērniņiem" ir knābis ! :lol:
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Diskusijas

Post by Emotion »

lianaliesma wrote:Pārsmējos no šī...
https://www.facebook.com/napoleonkaru/v ... 811986980/
Tie dzeltenie bērneļi gan nepaklausīgi. nabaga mammucis :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47390
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Sociālā kampaņa, kuru organizē japāņu autoražotājs Nissan, ieguvusi nosaukumu "Knock Knock Cats!". Pieklauvē, pirms iedarbini motoru.
http://www.delfi.lv/auto/zinas/video-pi ... d=47089465
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”