Diskusijas

User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Safri83 wrote:Salidzinot dzivnieku bernu un cilveku bernu uzvediba! šeit cališi mierigi sež ligzda vienatne, nelien ara, neko nejauc nost, netrako, bet pamegini cilveka bernu atstat viens pats majas. izdemoles visu, majas bardaks, meginas tikt lauka un ta talak...!
Putniem viss notiek ātrāk, Durberts jau ir pusudzis ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Safri83 wrote:Salidzinot dzivnieku bernu un cilveku bernu uzvediba! šeit cališi mierigi sež ligzda vienatne, nelien ara, neko nejauc nost, netrako, bet pamegini cilveka bernu atstat viens pats majas. izdemoles visu, majas bardaks, meginas tikt lauka un ta talak...!
Khem...kādam nekad nav bijis atstāts mājās ne suņa, ne kaķa bērns :D Putniņiem vienkārši nav daudz kur izvērsties :)
User avatar
magic
Posts: 136
Joined: 27 May 2015 21:17
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by magic »

Vērotāja wrote:
magic wrote:Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)

Laikam tomēr esmu nepareizi saprasta -
vienkārši palūdzu izvairīties no tekstiem tipa -
Skumjš Durberts aizvēra acis. Viņam ir depresija. Durbe pārdzīvo, ka nav uzkopta ligzda. Un tā tālāk.

Mēs nezinam vai Durberts ir skumjš vai jautrs vai vispār nekāds. Tie ir izdomājumi. Tāpat izdomājumi ir secinājumi, ka Durbertam ir depresija un vēl jo vairāk Durbes domas attiecībā uz kārtību ligzdā.

Ja Durberts apgūlās, tad tā arī būtu derīgi rakstīt, ka Durberts apgūlās. Un ja ir vēlēšanās, var aprakstīt SAVAS emocijas, nevis piedēvēt savas emocijas putniem.

Lai atkal netiktu pārprasta - piemērs: nevis Durberts skumji apgūlās, bet Durberts apgūlās un man no šī skata bija skumji (jautri).
Es laikam aptuveni sāku saprast ko Tu domāji.

Bet vai teikums "Durberts, izskatās skumjš" būtu pieņemams?

Es varu pateikt no pieredzes kādā citā forumā, kurā es gāju un kurā bija diezgan daudz cilvēki (ne ar dabu saistīts forums). Jo vairāk cilvēku, jo lielāka pļāpāšana. Tur tika veidotas divas tēmas. Viena pļāpāšanai, otra tieši jaunumiem, jo foruma lapas aug kā sēnes, ja ir daudz cilvēku. Līdzīgi kā šodien tika izveidota šī diskusija. Manuprāt šads risinājums ir diezgan veiksmīgs.
"Mana ideja par maģiju nav saistīta ar skatuves trikiem un ilūziju. Visa pasaule ir maģiska. Daba ir vislabākā burvju māksliniece. Tās maģija ir neizsakāmi bagāta un viss ko mums vajag darīt ir novērtēt to." - MJ "Magic"
User avatar
Safri83
Posts: 698
Joined: 26 May 2015 10:44
Location: Rīga
Contact:

Re: Diskusijas

Post by Safri83 »

Vērotāja wrote:
Safri83 wrote:Salidzinot dzivnieku bernu un cilveku bernu uzvediba! šeit cališi mierigi sež ligzda vienatne, nelien ara, neko nejauc nost, netrako, bet pamegini cilveka bernu atstat viens pats majas. izdemoles visu, majas bardaks, meginas tikt lauka un ta talak...!
Putniem viss notiek ātrāk, Durberts jau ir pusudzis ;)
es ne tikai par Durbertu, bet par visam četram ligzda notiekošo.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

magic wrote:
Vērotāja wrote:
magic wrote:Mūsu emocijas tieši padara mūs par cilvēkiem. Gadu garumā varbūt ir iespējams no tām distancēties dažās profesijās (piem., ārstu), bet ja cilvēks ir iesācējs, tas vienkārši nav iespējams.

Es šobrīd putnus vēroju vispār tikai nedēļu. Man varbūt simtām emociju un jautājumu vai pieņēmumi vai viedokļu, jo man nav ne jausmas kā kam ir jābūt, kas putnu pasaulē skaitās normāli un kas nē. Manuprāt, no pieņēmuma vai viedokļu aizliegšanas forumā mēs neiemācīsimies neko. Es kā cilvēks iesācējs uzrakstu savus vērojumus kā es to redzeu un man Vērotāja uzraksta, ka tā patiesībā nav. Ka ir tā un šitā, tas nozīmē to, un tas šo. Un es ar to mācos saprast putnu valodu, jo Vērotāja to jau ir iemācījusies. Man ir milzīgs prieks, ka kāds kaut ko izskaidro, paskaidro kas ko nozīmē.

Man nav ne jausmas kas no tā, ko rakstu par to, ko esmu redzējusi ir aplams un kas nav. Man būs bail rakstīt, ja tas neatbildīs noteikumam, jo es noteikumus nepavisam pārkāpt negribu :)

Laikam tomēr esmu nepareizi saprasta -
vienkārši palūdzu izvairīties no tekstiem tipa -
Skumjš Durberts aizvēra acis. Viņam ir depresija. Durbe pārdzīvo, ka nav uzkopta ligzda. Un tā tālāk.

Mēs nezinam vai Durberts ir skumjš vai jautrs vai vispār nekāds. Tie ir izdomājumi. Tāpat izdomājumi ir secinājumi, ka Durbertam ir depresija un vēl jo vairāk Durbes domas attiecībā uz kārtību ligzdā.

Ja Durberts apgūlās, tad tā arī būtu derīgi rakstīt, ka Durberts apgūlās. Un ja ir vēlēšanās, var aprakstīt SAVAS emocijas, nevis piedēvēt savas emocijas putniem.

Lai atkal netiktu pārprasta - piemērs: nevis Durberts skumji apgūlās, bet Durberts apgūlās un man no šī skata bija skumji (jautri).
Es laikam aptuveni sāku saprast ko Tu domāji.

Bet vai teikums "Durberts, izskatās skumjš" būtu pieņemams?

Es varu pateikt no pieredzes kādā citā forumā, kurā es gāju un kurā bija diezgan daudz cilvēki (ne ar dabu saistīts forums). Jo vairāk cilvēku, jo lielāka pļāpāšana. Tur tika veidotas divas tēmas. Viena pļāpāšanai, otra tieši jaunumiem, jo foruma lapas aug kā sēnes, ja ir daudz cilvēku. Līdzīgi kā šodien tika izveidota šī diskusija. Manuprāt šads risinājums ir diezgan veiksmīgs.
Tā ir. Starp pļāpām vairs nevar saprast kas notiek ligzdā.

Bet par izteiksmes formām, ne nu es tā ļaunā, kas tagad visu labos un banos.
Ja esmu uzņēmusies Moderatora pienākumus, man jāseko, lai tēmā puslīdz tiek saglabāta kārtība un tas nenobrauc kādā no galējībām.
Viens komentārs par skumjo Durbertu neko nenozīmē. Vienkārši tādu komentāru kļuva pārāk daudz. Mums jāatrod vidusceļš.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Diskusijas

Post by Emotion »

"Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)"


tad es saprotu, ka kameru vispirms uzstāda pie ligzdas un tad gaida, kuri no putniem tajā ieviesīsies? jeb nēe..
User avatar
magic
Posts: 136
Joined: 27 May 2015 21:17
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by magic »

Vērotāja wrote: Tā ir. Starp pļāpām vairs nevar saprast kas notiek ligzdā.

Bet par izteiksmes formām, ne nu es tā ļaunā, kas tagad visu labos un banos.
Ja esmu uzņēmusies Moderatora pienākumus, man jāseko, lai tēmā puslīdz tiek saglabāta kārtība un tas nenobrauc kādā no galējībām.
Viens komentārs par skumjo Durbertu neko nenozīmē. Vienkārši tādu komentāru kļuva pārāk daudz. Mums jāatrod vidusceļš.
Es pilnīgi saprotu. Es esmu bijusi i administrators, i moderātors forumos. Kādam ik pa laikam ir jāsakārto viss pa plauktiņam. Galvenais, lai visiem ir vieta, kur izteikties. Aizliegt nevajadzētu. Tāpēc paldies par šo diskusijas tēmu :)
"Mana ideja par maģiju nav saistīta ar skatuves trikiem un ilūziju. Visa pasaule ir maģiska. Daba ir vislabākā burvju māksliniece. Tās maģija ir neizsakāmi bagāta un viss ko mums vajag darīt ir novērtēt to." - MJ "Magic"
ilzebe
Posts: 39
Joined: 25 Apr 2015 00:41

Re: Diskusijas

Post by ilzebe »

Murkjelis wrote:Ja es pareizi saprotu, tad šis tomēr ir diezgan specifisks forums. Ar domu interesentus izglītot, iepazīstināt, iesaistīt un iespējams saņemt kādu interesantu informāciju. Neviens te nesēž pie kamerām 18-mit (vai cik nu mums te tagad ir tās gaišās stundas pie kamerām) stundas no vietas, nenovēršot ne acu, un jau vairāk tautas ieskatās, jo lielākas iespējas nepalaist garām momentus-vērojumus, kas varētu noderēt speciālistiem. Tāpēc visnotaļ saprotams ir lūgums izvairīties no pārliekām emocijām un lirikas. Lai vienkārši šajā gūzmā nepalaistu garām kaut ko būtisku. Bet, jo vairāk web kameras un dabas skati tiek popularizēti, jo vairāk tautas te sarodas. Jo vairāk tautas, jo labāk un ... jo sliktāk, jo izkristalizēt vērojumus no saviesīgām sarunām foruma palienā, ir grūtāk.

Tā kā man arī ir zināmas grūtības ar pirkstu saturēšanu lirikas virzienā, tad es utji-putji vienkārši atstāju pie sevis (un ja to atstāj pie sevis, tad sanāk vairāk klusēt kā zeltam) :D
aha, šim varu pievienoties :)

P.S. ierosinu šo diskusiju tematu nodēvēt par "kaktu", jo redzu jau lielajā forumā nožēlas plūdus un vēlmi iet pastāvēt kaktā :D :D
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1042
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Diskusijas

Post by roosaluristaja »

Emotion wrote:"Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)"


tad es saprotu, ka kameru vispirms uzstāda pie ligzdas un tad gaida, kuri no putniem tajā ieviesīsies? jeb nēe..

Tas, kādi putni ligzdā var ieviesties, jau nu ir zināms, kaut arī gadās parsteigumi. Tā Igaunija melno stārķu ligzdā vairākus gadus perēja mazie ērgļi. Bet to, vai tajā ligzdā konkrētajā gadā kāds ligzdos, protams, paredzēt nevar.
Elina
Posts: 187
Joined: 16 Apr 2015 22:18

Re: Diskusijas

Post by Elina »

Tā es arī gluži negribētu, lai būtu tikai pliki fakti. Jo man patīk lasīt, ko tas nozīmē, ko zinātāji par to saka, ko tas varētu nozīmēt. Es domāju daudzi šī iemesla dēļ lasa šo forumu. Šī iemesla dēļ es arī to sāku lasīt.
Plikus faktus jau arī nevajag :) Nevajag jau krist no vienas galējības otrā. Bet ja gandrīz lapa ir veltīta Durberta depresijai vai netīrajai istabai, tad tas jau ir daudz par daudz.

Man un pieņemu, ka arī daudziem citiem, nav laika skatīties kameras un tad nākas paļauties uz foruma ierakstiem, lai saprastu, kas jauns un kuros laika periodos var meklēt interesantākos notikumus. Kamēr "off-topic" ziņu nav daudz, piemēram, zivjērgļu, dumpju vai melno stārķu ligzdā, tad vēl ir ok. Šobrīd man jau ir tik grūti sekot līdzi notikumiem Durberta ligzdā, ka dažreiz izvēlos par labu LK forumam...

p.s. Es jau domāju, ka mani nedaudz pārpratīs :) Kad runāju pa tēmu, tad mana valoda ir salīdzinoši sausa.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Emotion wrote:"Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)"


tad es saprotu, ka kameru vispirms uzstāda pie ligzdas un tad gaida, kuri no putniem tajā ieviesīsies? jeb nēe..
Jā, tā ir.
Protams, ornitologi jau zin, kurā ligzdā varētu ligzdot. Tomēr tā vienmēr ir laimes spēle. Jo bieži gadās tā, ka putni izvēlas citu ligzdu un kameras ligzda paliek tukša.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
magic
Posts: 136
Joined: 27 May 2015 21:17
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by magic »

Vērotāja wrote: Jā, tā ir.
Protams, ornitologi jau zin, kurā ligzdā varētu ligzdot. Tomēr tā vienmēr ir laimes spēle. Jo bieži gadās tā, ka putni izvēlas citu ligzdu un kameras ligzda paliek tukša.
Vai ir zināms cik kameras (vismaz vidēji) tika uzstādītas? Tas ir, pie cik ligzdošanas vietām ir uzstādītas kameras?
"Mana ideja par maģiju nav saistīta ar skatuves trikiem un ilūziju. Visa pasaule ir maģiska. Daba ir vislabākā burvju māksliniece. Tās maģija ir neizsakāmi bagāta un viss ko mums vajag darīt ir novērtēt to." - MJ "Magic"
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Diskusijas

Post by Emotion »

roosaluristaja wrote:
Emotion wrote:"Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)"


tad es saprotu, ka kameru vispirms uzstāda pie ligzdas un tad gaida, kuri no putniem tajā ieviesīsies? jeb nēe..

Tas, kādi putni ligzdā var ieviesties, jau nu ir zināms, kaut arī gadās parsteigumi. Tā Igaunija melno stārķu ligzdā vairākus gadus perēja mazie ērgļi. Bet to, vai tajā ligzdā konkrētajā gadā kāds ligzdos, protams, paredzēt nevar.

Paldies! Nojaušu, ka ornitologu darbs ir interesants un pārsteigumiem bagāts.
Emotion
Posts: 1438
Joined: 21 May 2015 18:14

Re: Diskusijas

Post by Emotion »

roosaluristaja wrote:
Emotion wrote:"Cerams, ka putni izvēlēsies ligzdas ar 4G pārklājumu ;)"


tad es saprotu, ka kameru vispirms uzstāda pie ligzdas un tad gaida, kuri no putniem tajā ieviesīsies? jeb nēe..

Tas, kādi putni ligzdā var ieviesties, jau nu ir zināms, kaut arī gadās parsteigumi. Tā Igaunija melno stārķu ligzdā vairākus gadus perēja mazie ērgļi. Bet to, vai tajā ligzdā konkrētajā gadā kāds ligzdos, protams, paredzēt nevar.

pēc k'a vispār nosaka pie kādām ligzdām uzstādīs kameŗas, kādus putnus vērosim kā šobrīd mēs vērojam šīs 4 interesantās putnu sugas? piemēram, nākošajā pavasarī? vai tas jau šobrid ir zināms?
User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Latvijas ligzdas te visas ir pieminētas, vēl bija stārķi pagāšgad, to ligzda palika tukša. Tukša bija jūras ērgļu ligzda 2013.
http://www.dabasdati.lv/forums/viewforum.php?f=25

Mazo ērgļu ligzdās arī tās īsās tēmas lielākoties ir par tukšām ligzdām http://www.dabasdati.lv/forums/viewforum.php?f=19

Igaunijā arī, piemēram, šogad ir tukši stārķi un mazie ērgļi.

Gadās arī pārsteigumi, kurus pieminēja roosaluristaja. 2011.gadā tika uzstādīta kamera pie stārķu ligzdas. Stārķi tur nedzīvoja, bet ligzdā iemitinājās mazie ērgļi, kurus nosauca par Tūli un Remo http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopic.php?f=22&t=17

Citā gadā jūras ērgļu ligzdā iemitinājās klijāni.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

magic wrote:
Vai ir zināms cik kameras (vismaz vidēji) tika uzstādītas? Tas ir, pie cik ligzdošanas vietām ir uzstādītas kameras?
Sākumā četras - jūras ērgļi, vistu vanagi, melnie stārķi un zivjērgļi. Tad pieslēdza lielos dumpjus, taču tie, cik saprotu, būs skatāmi vēl neilgu laiku, jo mazie aizies no ligzdas.
Šogad tukša vistu vanaga ligzda. Olas bija, perēja, bet tēviņš nenesa barību un mātīte ligzdu pameta. http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopi ... =25&t=1703
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47419
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Cilvēkam, kura komentāru nupat izdzēsu -
1. Rakstīju, ka neviens nav pieminējis Roberta ierašanos 12.09. To, ka ir pieminēta ierašanās 12.22, redzēju un arī pati pieminēju.
2. Laikam man 100 komentāri ir jāuzraksta, lai vienreiz būtu skaidrs, ka neviens nav pret emocijām.
Simtu pirmo reizi - vienkārši bija lūgums pieturēties pie tēmas, nepiedēvēt putniem savas emocijas un nerakstīt izdomājumus! Šī tendence no dažām personām parādījās tikai pēc Durberta gredzenošanas. Uz pārējiem tas vispār neattiecās.

Gan stārķu, gan zivjērgļu un dumpju ērgļu tēmās ar komentāriem viss ir kārtībā. Visa pa druskai un netiek zaudēta tēma.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Viss jau laikam ir kārtībā. Spēku Tev, Vērotāja, ar mums cīnoties, un mēģinot ielikt kaut kādos rāmjos. Tas varētu būt grūts uzdevums, jo arī Tu esi tikai cilvēks. Ragana parastā- neparastā! Vienalga, pievaldies! Ja kaut zilbi izdzēsīsi- izvārīšu Tevi pašu savas travkas grāpī ka nemetas!!! Un ja Tu Buberta, tfū Durberta odu aiztiksi?!!! :twisted: Mēģināsim viens otru vairāk saprast, un nebūt tik kategoriskiem. Dzīve galu galā ir tik jauka, ja mēs paši viņu nesačakarējam. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Murkjelis
Posts: 1211
Joined: 29 May 2015 20:56

Re: Diskusijas

Post by Murkjelis »

Putniem savas emocijas piedēvēt nevajag, bet no viņiem pamācīties gan nekaitētu. Paskat, cik uzmanīgi visi putni, ko mums ir iespēja vērot, ieklausās skaņās. Viņi netīksminās ap to, ko paši izdveš - viņi klausās, tver ar visām savām maņām apkārtni. Cilvēkam, diemžēl, ir ļoti raksturīgi dzirdēt tikai sevi. Bieži vien šķiet, ka arī lasītprasmi ļaudis ir apguvuši tikai tā...lai burtus zinātu. Uzmanīgāk klausāmies, vērojam, lasām un nevajadzēs te nevienam mums atkārtot ko ašpacmit reizes.

Sen senos laikos bija tāds raidījums krievu televīzijā - Smotretj iļi vidjetj fiļm. Skatīties jau mēs tā kā skatāmies, bet ar redzēšanu, proti, sapratni vēl ir ko mācīties. Tas ir ļoti redzams arī sākumlapā pie J.Ķuzes ieraksta par jūras ērgļiem. Man jau profiņus sāk žēl mesties, cik var atkārtot vienu un to pašu... Lasa tikai to, ko grib izlasīt.
Ragana neparastā
Posts: 447
Joined: 01 May 2015 19:14

Re: Diskusijas

Post by Ragana neparastā »

Ienāk Raganiņa-mierīga kā jērs un smaida.Pat nepurpelē.Tūlīt iešu ciemos pie Durbeta,par to,ko runājām-ielikšu te.Tas puika man galvu sačakarējis,Protams,ja mums šovakar runāsies.Es ar visus saprotu,gan speciālistus,gan ne-speciālistus.Labi ka šī vieta izdomāta.
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”