Diskusijas

Sarmīte
Posts: 9001
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

d.e. wrote:
Raganiete wrote:Labvakar!Gribas padalīties ar bildīti,kur arī ir viena putnu mammīte ar savu mazulīti :)
Labvakar! Raganiet, paldies !
Tik smuks tas putniņš! :) Manā pusē tādi nekad tādys neesmu redzējusi ! Ūdens gan tāds pat ar zaļumiem pāraudzis pāri, viņi tos ēd tāpat kā meža pīles ? Un vai mazulītis ir viens pats bērns ? :?
Bērniņi ir vairāki.Varbūt 3 vai 4.Vienmēr kāds ir paslēpies. :)
Te jau 4 redzami,bet vēl kāds bija :D
Image
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Diskusijas

Post by NoraR »

Sveiciens forumiešiem!

Projektā Coastlake, kas trīs gadus nodrošināja tiešraides kameras uzstādīšanu pie lielo dumpju ligzdas, ir tapusi 30 minūšu gara dokumentāla dabas filma "Divi ezeri. Viens dumpis" par Engures un Papes ezeriem, kas stāsta par šo ezeru aizsardzības vēsturi, mūsdienām, cilvēkiem un aizsargājamu putnu - lielo dumpi, kas mīt ezeru niedrājos.
Filmas pirmizrāde notiks Engures novadā, Bērzciemā pie kafejnīcas “Mazā kaija” plkst. 18:00. Jūlija beigās un augustā filma bezmaksas brīvdabas un iekštelpu kinoseansos tiks izrādīta dažādās vietās Latvijā http://ldf.lv/lv/article/latvijas-dabas ... ens-dumpis. Tā kā arī forumieši ņēma dalību talkās pie Engures ezera, tāpat arī cītīgi sekoja līdzi notikumiem dumpja ligzdā, tad esat laipni aicināti uz pirmizrādi! https://www.dropbox.com/s/qa5jde4khuypq ... s.jpg?dl=0
Dažos kadros arī ir redzams kāds no forumiešiem ;)
Lai varētu prognozēt aptuveno skaitu, lūgums pieteikties, rakstot uz dabasdati@ldf.lv vai zvanot 26589337.

Nora
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

NoraR wrote:... esat laipni aicināti uz pirmizrādi!
Lai varētu prognozēt aptuveno skaitu, lūgums pieteikties, rakstot uz dabasdati@ldf.lv vai zvanot 26589337.
Cik jauks ielūgums - sirsnīgs paldies! :)

Braucam!? ;)
Esmu ar auto un priecāšos par līdzbraucējiem.
Ja sākums ir 18:00, tad bez stresa ar saldējuma paēšanu pa ceļam izbraukšanu no Rīgas varētu prognozēt ap 15:00 (20.jūlijs - ceturtdiena)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

La Marie wrote: Braucam!? ;)
Esmu ar auto un priecāšos par līdzbraucējiem.
Ja sākums ir 18:00, tad bez stresa ar saldējuma paēšanu pa ceļam izbraukšanu no Rīgas varētu prognozēt ap 15:00 (20.jūlijs - ceturtdiena)
Gandrīz vai gribās teikt jā, bet šobrīd man par sevi nav nekādas skaidrības :D Auto beidzies, pati piespiedu brīvdienās, nekāda sajēga par nākamo nedēļu :D
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Simba wrote:
Gandrīz vai gribās teikt jā, bet šobrīd man par sevi nav nekādas skaidrības :D Auto beidzies, pati piespiedu brīvdienās, nekāda sajēga par nākamo nedēļu :D
Labvakar! Kas tad notika KG XXXX ? Cerams tas ritenis, kas mums aiz Tevis braucot likās aizdomīgs, nenolēma tēlot Rausīti, kas dodas pasaulē !? :roll: Es diemžēl netieku uz šo pasākumu, darbi pēc atvaļinājuma būs iekrājušies, nevarēšu nomukt ātrāk...
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Diskusijas

Post by Simba »

Ja tas būtu rausīts, tad tā būtu mazākā problēma :D Slāpst nost - viss, vairāk nebūšot nekādas braukšanas :lol:
Visvairāk apbrīnoju to mašīnas niķi tad, kad vajadzēja kaut kur tālāk aizbraukt - vai nu līdz Latgalei vai Engurei - neviena niķa! Bet mājās no pagalma redziet nevarēšot tagad izbraukt! :twisted: Pateicīgs niķis, bet es vienalga esmu apvainojusies uz viņu :D

Starp citu, tā arī neesmu atvainojusies, ka todien gribēju kā labāk, bet sanāca kā vienmēr - labu gribot un ātrāk izbraukt caur Tukumu, ierāvu citos remontos :lol: Tagad par sodu sēžu mājās :lol:
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Vērotāj, ja Tev būs kāds info par to putnu, dod lūdzu kādu ziņu ! P.S. Šodien mani kolēģi Teikā atrada beigtu vistu vanadziņu, gredzenotu LV, sarunājuši bija, ka ornitologi vakarā paņems. Es ar šausmām skatījos uz tiem Nr., dabasdati man tobrīd nebija pieejami....bet nu tā nav Sise. Visticamāk kāds putns no Biķernieku meža, kas blakus, tie tur ir manīti...
Last edited by d.e. on 15 Jul 2017 01:21, edited 1 time in total.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Simba, neāksties, kāda tur atvainošanās, man bija prieks sekot tavam Kilogramam un nedomāt par to, ka jāskatās, kurā krustojumā uz kuru pusi jāgriežas un mēs tak gana raiti visur izbraucām bez stāvēšanas ! Tev paldies, ka pagaidīji, kamēr mēs pētījām zivju lavočkas piedāvājumu ! :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 47447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

d.e. wrote:Vērotāj, ja Tev būs kāds info par to putnu, dod lūdzu kādu ziņu ! P.S. Šodien mani kolēģi teikā atrada beigtu vistu vanadziņu, gredzenotu LV, sarunājuši bija, ka ornitologi vakarā paņems. Es ar šausmām skatījos uz tiem Nr., dabasdati man tobrīd nebija pieejami....bet nu tā nav Sise. Visticamāk kāds putns no Biķernieku meža, kas blakus, tie tur ir manīti...
Aigars Kalvāns gandrīz uzreiz pēc bilžu nosūtīšanas atbildēja, ka šodien brauks un putnu savāks. Par to, kur un kad gredzenots, nepajautāju, bet to izdarīšu.

Lai visiem pārējiem būtu skaidra sarunas tēma - d.e. kolēģes īpašumā atrasts bojā gājis gredzenots vanags. Sūtījām bildes Aigaram Kalvānam.
Visas nelikšu, nav tas labākais skats.

Uzmanību! Bildē redzams miris putns.
http://s019.radikal.ru/i619/1707/fa/68c72eb8d413.jpg
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47447
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Interesanta ziņa par lauveni un mazu leopardiņu

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dz ... rdu-mazuli
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:Interesanta ziņa par lauveni un mazu leopardiņu

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dz ... rdu-mazuli
Vienreizēji ! Izrādās, ka dabā arī savvaļā dzīvnieki adoptē svešus mazuļus ! Par putniem jau biju pārstegta, bet te arī lauva ! Ja cilvēks "piespēlē" mazuli kādam savam pieradinātajam mājkustonītim, tas tomēr ir citādāk, nekā savvaļā, jo tad dzīvniekam tomēr visi instinkti mazliet citādāki.Tiešām vienreizēji ! ;)
Par vistu vanagu runājot, Vērotāj, paldies ! Gaidīšu ziņu, kas un kā... Tas putns bija manā darba vietā, kur tikāmies, kad TV filmēja, starp abiem lielajiem korpusiem iekšpagalmā.Tāpēc domāju, ka no blakus meža iemaldījies, vakar bija vējš, varbūt kādos logos ieskrēja.
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Varbūt kāds no filmas seansiem būs arī Rīgā... :P
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Diskusijas

Post by Tālis »

Made wrote:Varbūt kāds no filmas seansiem būs arī Rīgā... :P
Labrīt, Made! :D

NorasR adresē nosaukta arī Rīga: http://ldf.lv/lv/article/latvijas-dabas ... ens-dumpis

3., 10., 17., 24. augustā plkst. 20:00 – Rīgā, Kaņepes Kultūras centra kino zālē (iekštelpā).
Tas atrodas skolas ielā 15 (Lāčplēša), kur atradās bijusī Jāz. Mediņa mūzikas skola. Vietu zālītē gan nav daudz - ap 30.

Jauku dienu!
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Paldies, Tāli! Nu re, mums ir tusiņa iespējas :P Tas gan protams nav tas pats, kas pati pirmā izrāde pie "Mazās kaijas" brīvā dabā (ja?), kur netālu vēl joprojām varbūt zied orhidejas un skraida bubucēni, un pavisam noteikti ezers dzīvo savu brīnumaino dzīvi... :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Oho! Kuldīgas svētki, bet izskatās, it kā tas būtu kāds Austrumzemju karnevāls :o :D

https://www.facebook.com/leismanevivita ... 042431189/

Image

Image

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Kā izrādās... :roll:

Image

Un te dažādu pasākumu videoieskati http://www.citamkuldigasnovadam.com/201 ... 3072017-2/
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Jānis Ķuze no Engures tusa posās naktī griezes skaitīt.. vakarā lija.. bet varbūt uz rīta pusi bija tikpat jauki kā šajā video (cerams, ka rādīs)

Pirmssaullēkta noskaņa I Dunduru pļavās griezes dziesmas pavadījumā... 04:15, 13.07.2017.
Autortiesības: Māris Vītiņš
https://www.facebook.com/maris.vitins.7 ... 069950114/
User avatar
Ģeogrāfs
Posts: 409
Joined: 01 May 2015 17:40

Re: Diskusijas

Post by Ģeogrāfs »

Hmm.. Šovasar mūsu pusē it kā vēl neesmu griezi dzirdējusi...
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”