Nepieciešamība pēc ļoti līdzīgu sugu noteicēja DDatos !

Locked
forelljjanka
Posts: 316
Joined: 17 Dec 2008 10:54
Contact:

Nepieciešamība pēc ļoti līdzīgu sugu noteicēja DDatos !

Post by forelljjanka »

Jau labu laiku jūtu nepieciešamību pēc detalizētu ,sīku nianšu aprakstošu un salīdzinošu dažādu sugu noteicēja latviski! ;) Kāpēc lai tie nebūtu Dabas Dati ??? Protams ,speciālistiem būs jāiespringst un viņiem par to nekas nebūs! :D Ja nu vienīgi zinošāki cilvēki ,kuri par katru nieku neuzbāzīsies personīgi! ;) Ir jau rinda labu piemēru,(Gaida pūcēnu topiks,Uģa taureņu)kāpēc lai nebūtu kaut vai jauno čakstīšu atšķiršana,ezera,purva,krūmu ķauķa tieši vizuālas atšķirības(ja vajag visa mana mājslapa specu rīcībā,ja tur redzami uzskatāmi piemēri(un viņi tur ir)).Savukārt šeit aizcinu Dabas Datu lietotājus izteikt savas domas:Vajag vai nevajag! :) Varbūt tas stimulētu specus sarosīties!Citādi ,dažreiz gadās dzirdēt tādu kā smīkņāšanu par mūsu,nespecu atziņām bet tālāk par komentiem zem bildēm nenonākam. 8-)
Var jau protams rakt bezgalīgajā tīmeklī,prasīt tantei Gūglei(kas arī jāmāk paprasīt),tomēr atkārtošos-kāpēc ne DDatiem nebūt pirmajiem? :idea:
parputniem
Posts: 22
Joined: 13 Oct 2010 20:05

Re: Nepieciešamība pēc ļoti līdzīgu sugu noteicēja DDatos !

Post by parputniem »

Atbalstu.
Un starp citu, ja kādam ir intresē, tad šajā nedēļas nogalē - sestdien vai svētdien piedavāju izbraukt kaut kur pie dabas, lai iepazīt un novērot putnus tuvāk - vienalga Lubans, Kolka vai Liepajā. Degviela uz pusēm (ja braucam ar manu mazlitrāžas auto :D), jums tikai jāizdomā programma un jābūt pacietīgiem ar mani un maniem jautājumiem par putniem :)
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: Nepieciešamība pēc ļoti līdzīgu sugu noteicēja DDatos !

Post by spiigana »

Es to ļoti atbalstu - pateicoties Uģa taureņiem, pie manis tika atklāta ošu pļavraibeņu "audzētava", pateicoties Foreļjankas tilbītēm, es tagad zinu, ka pie manis tieši meža tilbes dzīvojas. Ja būtu vēl kādi apraksti, gan vēl visu ko uzzinātu es pati un arī DD datu bāze. Un manuprāt, tieši forums būtu īstā vieta, kur to darīt, jo tad varētu uzdot vēl precizējošus jautājumus, iemest nepārliecinošas bildes un dabūt pretī komentārus, kāpēc ir tieši tā un ne savādāk. Un varbūt arī forums beidzot pa īstam iedzīvotos :) . Ja balsojam - es PAR :D .
reeclarck
Posts: 1
Joined: 16 Apr 2015 16:09

Re: Nepieciešamība pēc ļoti līdzīgu sugu noteicēja DDatos !

Post by reeclarck »

Varbūt tas stimulētu specus sarosīties!Citādi ,dažreiz gadās dzirdēt tādu kā smīkņāšanu par mūsu,nespecu atziņām ???
Locked

Return to “Arhivētās sadaļas”