Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Aquila chrysaetos - Golden Eagle
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by skarleta »

Māri ! SAVAM krustbērnam mazajam princim vārdiņu izdomāji ? :P :P :P :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

skarleta wrote: 18 May 2020 15:17 Māri ! SAVAM krustbērnam mazajam princim vārdiņu izdomāji ? :P :P :P :P
Atsakos.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Pūka
Posts: 1513
Joined: 14 Apr 2011 10:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Pūka »

Sveicināti, kolēģi un putnu draugi! :D

Katru dienu rūpīgi izlasu Jūsu komentārus un apskatu bildes! Milzīgs paldies! Šo pavasari pavisam maz brīvāku brīžu un Jūsu ieraksti ļoti, ļoti palīdz sekot, kādi jaunumi ligzdās pie mūsu mīluļiem.

Sveicieni arī no Uģa! Viņš, kā parasti, pa mežiem darbos līdz ausīm. Pēc vakardienas "bada dienas", Spilve šodien ligzdā guļ kā medījumu karaliene :D Pat lapsēns kritis Virša nagos.. Savukārt Sīkuliņš spēj tik ēst!

Uģis saka - lai sākam domāt vārdu! Tam gan vajadzētu būt latviskam. Vēlams no purva, meža, augu valsts, dabas, un lai to varētu pielāgot abiem dzimumiem. Nu piemēram. Pērkons /Pērkone. Daile/Dailis. Meldrs/Meldra .. gan jau izdosies atrast skaistu un spēcīgu vārdiņu mūsu pirmajam klinšu ērglēnam, kas izšķīlies iešraides kameras un daudzu ļaužu acu priekšā. Galīgo apstiprinājumu vārdam un kristībām dos Uģis.

Nu ko - rosāmies un domājam. Lai aug liels un stiprs ērglis! :lol:
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Biker »

Sveiki!
Pērkons! tā būtu jauka izvēle.
Image
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by skarleta »

Skatoties uz šo karalisko pūkaini ,tā vien prasās piedāvāt spēcīgu vārdu ( protams kā variantu )

KLINTS (a)
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

skarleta wrote: 19 May 2020 15:36 Skatoties uz šo karalisko pūkaini ,tā vien prasās piedāvāt spēcīgu vārdu ( protams kā variantu )

KLINTS (a)
Labi! Īss un spēcīgs! (Es zinu, ka ārzemniekiem nav jāizlemj... ;) ) GT!
Good! Short and powerful! (I know it is not for foreigners to decide.. ;) )
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Marfo, piedāvāt vārdus var ikviens forumietis, īpaši, ja ir arī rakstītājs (aplausi Tev!) :D
Parasti visi arī balso, bet šoreiz piedāvāto vārdu izvēlēsies Uģis (es tā sapratu un to atbalstu).

Es pati biju domājusi - ja šai vietai ir sakars ar Teiču purvu, tad Teicis/Teice :P

Bet skarletas piedāvājums man ļoti patīk - Klints/Klinta :)
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Made wrote: 19 May 2020 21:12 Marfo, piedāvāt vārdus var ikviens forumietis, īpaši, ja ir arī rakstītājs (aplausi Tev!) :D
Parasti visi arī balso, bet šoreiz piedāvāto vārdu izvēlēsies Uģis (es tā sapratu un to atbalstu).

Es pati biju domājusi - ja šai vietai ir sakars ar Teiču purvu, tad Teicis/Teice :P

Bet skarletas piedāvājums man ļoti patīk - Klints/Klinta :)
Paldies Made!
Jā, es lasīju, ka Uģis izlemj, un tas ir tikai loģiski; viņš ir otrais tētis :-) Es tikai domāju, ka biju domājis, ka man nevar būt viedokļa par vārdu. Esmu priecīgs uzzināt, ka varu balsot vai pat ieteikt vārdu.
Es ceru, ka jūs visi saprotat, ka GT ir ļoti slikts tulks. Es bieži redzu, ka mani vārdi un nozīme nav precīzi iztulkoti. Liekas, ka jūsu valodu ir ļoti grūti tulkot :roll:

Thank you Made!
Yes, I read that Ugis decides and that is only logical; he is the second dad :-) I merely meant that I had thought I could not have an opinion about the name. I'm glad to know that I can vote or even suggest a name.
I hope you all understand that GT is a very bad translator. I often see that my words and meaning are not exactly translated. It seems your language is very difficult to translate.
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Jamsis »

Marfo wrote: 20 May 2020 10:36 Es ceru, ka jūs visi saprotat, ka GT ir ļoti slikts tulks. Es bieži redzu, ka mani vārdi un nozīme nav precīzi iztulkoti. Liekas, ka jūsu valodu ir ļoti grūti tulkot :roll:
Labdien, Marfo!
Mēs visu saprotam :)
It's OK, we understand everything.
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

Ja drīkstu ielikt savu artavu un balsot, man patiktos Teicis/ Teice :oops:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

Sveiki vēlreiz! 🤗
Izrādās ar Teiču purvu šai ligzdai nav nekāda sakara, tātad vārdiņš "Teicis" atkrīt. Paliek pagaidām Klints un Pērkons. Uģis B. šoreiz galavārdu šajā jautājumā ļauj teikt forumam, tikai ar nosacījumiem, ka vārdam jābūt latviskam, vislabāk saistītam ar dabu. Varbūt vēl kādam ir kāda smuka ideja? 🤔

P.s. Šodien manis nav.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

MĀRIS wrote: 20 May 2020 12:32 Sveiki vēlreiz! 🤗
Izrādās ar Teiču purvu šai ligzdai nav nekāda sakara, tātad vārdiņš "Teicis" atkrīt. Paliek pagaidām Klints un Pērkons. Uģis B. šoreiz galavārdu šajā jautājumā ļauj teikt forumam, tikai ar nosacījumiem, ka vārdam jābūt latviskam, vislabāk saistītam ar dabu. Varbūt vēl kādam ir kāda smuka ideja? 🤔

P.s. Šodien manis nav.
No sieviešu dzimtas vārdiem man patiktos “Ausma”. 🙂
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Sandra L. »

Klinšu ērgļiem Klints/Klinta labi piestāvētu.
Pērkons tomēr pārāk spēcīgs vārds, no kā varbūt piesargāties vajadzētu.
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by aijucis »

Man arī patiktu Klints/Klinta
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Jamsis »

schwarzstorch wrote: 20 May 2020 12:37 No sieviešu dzimtas vārdiem man patiktos “Ausma”. 🙂
Ausma - meitene, bet nevar atvasināt zēnam. Mums nav zināms vai cālis ir meitene vai zēns. Tāpēc vajag vārdu, kuru var piemērot pēc vajadzības (nākotnē :) )
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Jamsis »

Pagaidām topā ir ir Klints/ Klinta
Bet varbūt iepatīkas Meldris/Meldra , Austrums/Austra, Dzintars/Dzintra?
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

Jamsis wrote: 20 May 2020 14:02
schwarzstorch wrote: 20 May 2020 12:37 No sieviešu dzimtas vārdiem man patiktos “Ausma”. 🙂
Ausma - meitene, bet nevar atvasināt zēnam. Mums nav zināms vai cālis ir meitene vai zēns. Tāpēc vajag vārdu, kuru var piemērot pēc vajadzības (nākotnē :) )
Un “Ausmis” patiesi neskan labi :D
Pūka
Posts: 1513
Joined: 14 Apr 2011 10:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Pūka »

Laba diena!
Kā rakstīju jau iepriekš vārdiņam vajadzētu būt latviskam. Vēlams no purva, meža, augu valsts, dabas, un lai to varētu pielāgot abiem dzimumiem. Nu piemēram. Pērkons /Pērkone. Daile/Dailis. Meldrs/Meldra .. nu kaut kā tā.

Vērotāja!;)) varbūt vari uztaisīt tādu kā pieteikumu / aptaujas lapu, lai potenciālie vārdi krājas vietviet un ir labāk pārskatāms?
User avatar
Marfo
Posts: 595
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Paradosa wrote: 20 May 2020 11:59
Marfo wrote: 20 May 2020 10:36
I hope you all understand that GT is a very bad translator. I often see that my words and meaning are not exactly translated. It seems your language is very difficult to translate.
I suggest you try www.tilde.lv It's our local translator, I think it's better than GT.
Paldies Paradosa, I will try that one! I already have Hugo.lv but that one is sometimes better and sometimes worse than GT...so not a big help.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Ausmis vienkārši nav tik pierasts kā Austra/Austris. Ir vīriešu vārds Ausmints.

Nu žēl, ka Teiču purvs paliek bez PR nesēja :P nekas, Izdomāsim vislabāko :D

Man joprojām patīk Klints/Klinta un Meldrs/Meldra.

Vakar skatījos, ka ligzdā spalviņas visapkārt kā spilviņas purvā - ir taču vaivariņziedu un spilvju laiks, vai ne (kas iet purvā, kā ir? vakar es priecājos par brīnišķīgiem ciņiem bildē https://www.facebook.com/janis.willow/p ... =3&theater domāju, ka ciņu mazmeldrs, izrādījās ciņu grīslis) :D
Locked

Return to “Klinšu ērglis”