Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Aquila chrysaetos - Golden Eagle
Pūka
Posts: 1513
Joined: 14 Apr 2011 10:49

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Pūka »

.
Last edited by Pūka on 21 May 2020 12:06, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Made »

Pūka wrote: 21 May 2020 11:24 Man patīk Pērkons / Pērkone :) Simbolizē gan spēku, gan enerģiju, gan daili. Pērkons ir viena no galvenajām dievībām latviešu mitoloģijā, un vienīgā, kam ir ģimene - dēli, meitas, sieva, māte. Tāds ģimenisks tēls. :)) Turklāt cīnās ar nelabajiem. Dēvē arī par debesu valdnieku un reizēm par Dieviņu, kas sausuma laikā nes lietu un nodrošina laukiem ražu.
Pūka, man patīk Tavs pamatojums un patīk R burts vārdā, un pats pērkons man patīk. Tiesa, man tas šķiet par stipru ikdienas lietošanā, lai gan dzied jau arī "pērkonītis", piešķirot vairāk maiguma.

Ar Klinti man patīk godināt mūsu mazās klintis, apzinoties to niecību pret tām, kurās klinšu ērgļi pa īstam izvēršas (un varbūt pēc kurām ilgojas), kā arī uzsvērt šīs Latvijā mazskaitlīgās sugas atšķirību no citiem ērgļiem (ne mazie, ne jūras, ne zivju ērgļi). Turklāt nupat, sekojot angliskajam Clint un rock, vēlreiz uzgāju baložus - (biju jau uzķērusi, ka lauku balodis ir wood jeb meža pigeon) atkal atsauca atmiņā faktu, ka no rock dove jeb klinšu/mājas baloža mums palicis nevis klinšu, bet mājas balodis..
Last edited by Made on 21 May 2020 12:10, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Made »

TasPatsFans wrote: 21 May 2020 11:40 Varbūt ir laiks beigt filozifēt un palikt pie vārdiem: Klints un Klinta! :P
Es tā saprotu, ka esam palikuši pie viena vārda Klints. Es PAR.

Bet parunāties taču varam arī pēc tam, kāpēc ne? :roll:
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by skarleta »

Piedodiet ,bet man tas viss sāk likties pavisam dīvaini , ja pats ornitaloogs Uģis Bergmanis
AKCEPTĒJA vārdu KLINTS -KLINTA ,tad cik lapaspuses mēs vēl pierakstīsim ar saviem viedokļiem ???? :roll:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Made »

Uģis akceptēja Klints (gan sieviešu, gan vīriešu dzimtē rakstās vienādi, lokās dažādi), nevis Klints/Klinta ;)
Viņš-Klints, viņa ligzda - Klinta ligzda, viņam-Klintam, saucam par ko? viņu par Klintu..
Viņa-Klints, viņas ligzda - Klints ligzda, viņai - Klintij, saucam par ko? viņu par Klinti..
skarleta, vai Tev grūti sagaidīt beigas? :P neuzvelcies par parunāšanos, tie nav strīdi..
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by skarleta »

Mīļie ! Man taču vienalga kā sauks mazo princi :P( lai tik aug stiprs un spēcīgs ) Es neuzvelkos :D ,tikai
gribas mazuli komentāros saukt vārdiņā :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Made »

Nu tad labi, krustmāt! :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Vārda došana klinšu ērgļu mazulim

Post by Lianaliesma »

18.15
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Locked

Return to “Klinšu ērglis”