Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Aquila chrysaetos - Golden Eagle
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

12.15. Lai cik stulbi izklausās mans prieks... Vēl ir! :P
Image

Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Odrija2020 »

Man emocijas sāk uzdot.. Klints izskatās tiešām novārdzis. :(
Vēl bišķiņ un būs "'sarkanā līnija". Kad viņš vnk sabruks un necelsies.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Odrija2020 wrote: 30 Jun 2020 12:14 Un vēl jautājums, ja ar Virsis neatgriežas un Spilvei tomēr nesanāks piegādāt pietiekoši barības mazajam - vai Klints tiks glābts? No cilvēku puses.
Uģis Bergmanis wrote: 25 Jun 2020 14:30 ... Kaut arī notiekošais ligzdā ne vienmēr saskan ar cilvēka pozitīvajām emocijām, mēs kā projekta ieviesēji neiejauksimies dabiskajos procesos, šādai rīcībai nav pamatojuma un nebūtu robežu - kad iejaukties un kad nē. Projekta mērķis ir iegūt zinātnisku un objektīvu informāciju par klinšu ērgļu ligzdošanu, lai arī kādas būtu sekmes....
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

Odrija2020 wrote: 30 Jun 2020 12:22 Man emocijas sāk uzdot.. Klints izskatās tiešām novārdzis. :(
Vēl bišķiņ un būs "'sarkanā līnija". Kad viņš vnk sabruks un necelsies.
Odrija2020. Vēl līdz Klinta sabrukšanai ir vismaz 3-4 dienas pilnībā bez ēdiena. Slapji mēs visi izskatamies novārguši. Šobrīd viņš lai arī nav saņēmis pilnu guzu, bet katru dienu ir kāds mazumiņš ielikts vēderā. Ne velti es sekoju līdzi katrai Klinta vēdera izejai un priecājos ka vēl ir tik liels spiediens.
Pie tam ir lietas kuras mēs varam izmainīt, un ir lietas, kuras mēs nevaram izmainīt. Esmu telefoniski runājis ar Uģi par šo jautājumu, un piekrītu Viņam, ka lai uzzinātu patiesību, patiesība ir jāskatās.
Uģis speciāli negredzenoja Klintu, lai būtu pēc iespējas mazāk traucējumu /kā citās zināmajās klinšu ērgļu ligzdās, kur mazuļi tiek gredzenoti/. Es nestādos priekšā to ažiotāžu kāda tagad būtu ja Uģis pirms Jāņiem /kā tam pēc plāna būtu bijis jānotiek/ būtu Klintu apgredzenojis, pēc tam pazustu Virsis, kas noteikti tiktu sasaistīts ar gredzenošanu, un visas no tā izrietošās sekas...! Uģi bez sāls apēstu, lai gan Viņam Klinta liktenis sāp ne mazāk par mani, Jums, jebkuru citu sekotāju!
Tāpēc lūdzu vismaz forumā centīsimies cienīt Uģa darbu.
Lūdzu.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Marfo
Posts: 596
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

Still standing.

Image
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Odrija2020 »

Es viennozīmīgi cienu Uģa Bergmaņa zināšanas, pieredzi un viņa mīlestību pret dzīvo dabu. Par to vispār nav runas.
Es laikam tikai mācos. Mācos ieskatīties un pieņemt.
Nekad pirms tam nebiju aizdomājusies un arī īpaši interesējusies par viņu dzīvi gan mums līdzās, gan savvaļas plašumos, kur cilvēkam nav vietas.
Bet tas kā viņi izdzīvo savas dzīves, rūpējas par mazuļiem ( it sevišķi Spilve un Vita, kad vēl bija Bučiņa), viņu es pat teiktu inteliģence, vismaz runājot par ērgļiem.. Tas viss raisa bijību un mīlestību pret šiem putniem. Un, protams, pieķeršanos.
Kaut Klints izdzīvotu.
User avatar
Marfo
Posts: 596
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

lianaliesma wrote: 30 Jun 2020 12:16 Saprotu, ka izjūtas var nebūt labas, ja tiešraides ligzdā ir grūtības...
Tomēr - mums jāatceras, ka dabā tā notiek visu laiku - ikreiz, kad uz mūsu vērojamo ligzdu tiek atnests kāds medījums, citā ligzdā ir viņa "iztrūkums" un problēmas.

Ar mūsu "domām" neko nevaram izmainīt ligzdas dzīvē, bet varam saskumdināt foruma atmosfēru. Kam no tā labums?
Cita lieta, ja mēs varam kaut ko darīt lietas labā, kā, piemēram, Uģis B., kas personiski iegulda savus pūliņus ērgļu dzīves uzlabošanai, kur cilvēku darbības rezultātā dabai tiek nodarīti zaudējumi.
I understand very well how nature works and I am not sentimental about it, far from it. I have seen a lot of drama in my nature watching life. I won't ask for interference in cases like this nest and I usually also stick to the plain facts in the forums.
I certainly didn't mean to upset anybody here.
But as sure as we share the happy times here we may also sometimes share our sympathy and heartfelt compassion I think? I am sure all the ornithologists care for the animals they observe too.
If my last two posts are unwelcome and upsetting to anyone please feel free to delete them, I don't mind.

Es ļoti labi saprotu, kā daba darbojas, un neesmu sentimentāls par to, tālu no tā. Vērojot dzīvi, savā dabā esmu redzējis daudz drāmas. Es nelūgšu iejaukšanos tādos gadījumos kā šī ligzda, un parasti arī pieturos pie skaidriem faktiem forumos.
Es noteikti nedomāju šeit nevienu izjaukt.
Bet droši, ka mēs dalāmies šeit laimīgajos laikos, mēs, iespējams, reizēm arī dalāmies līdzjūtībā un sirsnīgā līdzjūtībā? Esmu pārliecināts, ka visi ornitologi rūpējas arī par dzīvniekiem, kurus viņi novēro.
Ja manas pēdējās divas ziņas nav nevēlamas un satraucošas, lūdzu, nekautrējieties tās izdzēst, es neiebilstu.
User avatar
Marfo
Posts: 596
Joined: 15 Aug 2015 12:49
Location: Amsterdam

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Marfo »

MĀRIS wrote: 30 Jun 2020 12:52 Tāpēc lūdzu vismaz forumā centīsimies cienīt Uģa darbu.
I'm sure everybody here repects the work of Ugis Bergmanis. Please don't confuse compassion for an animal we have followed all his life with disrespect for someone else.
Esmu pārliecināts, ka visi šeit ciena Uģa Bergmaņa darbu. Lūdzu, nejauciet līdzjūtību dzīvniekam, kuram mēs esam sekojuši viņa dzīvē, ar necieņu pret kādu citu.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

Marfo wrote: 30 Jun 2020 13:29
MĀRIS wrote: 30 Jun 2020 12:52 Tāpēc lūdzu vismaz forumā centīsimies cienīt Uģa darbu.
I'm sure everybody here repects the work of Ugis Bergmanis. Please don't confuse compassion for an animal we have followed all his life with disrespect for someone else.
Esmu pārliecināts, ka visi šeit ciena Uģa Bergmaņa darbu. Lūdzu, nejauciet līdzjūtību dzīvniekam, kuram mēs esam sekojuši viņa dzīvē, ar necieņu pret kādu citu.
Pacentīšos nejaukt.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
karliiina13
Posts: 8247
Joined: 28 Aug 2019 16:13

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina13 »

14:13:52 vēl ir pulveris ko šaut :P
Image
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by MĀRIS »

karliiina13 wrote: 30 Jun 2020 14:17 14:13:52 vēl ir pulveris ko šaut :P
...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Jamsis
Posts: 2400
Joined: 01 Mar 2015 15:49

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Jamsis »

lianaliesma wrote: 30 Jun 2020 12:16 Ar mūsu "domām" neko nevaram izmainīt ligzdas dzīvē, bet varam saskumdināt foruma atmosfēru. Kam no tā labums?
Kam tieši šobrīd būtu labums no jūsmīgiem komentāriem? Mums? Klintam? Ne vieniem , ne otram.... Tieši tāpt kā par skumīgiem, bet katram ir tiesības izteikties vai arī klusēt, kad ir smagi, ir neziņa, bet vēl ir cerība.
Ja mēs varam priecātie, mēs varam arī skumt. Komentāri šeit ir toleranti, nav cieņu aizkaroši, nav histēriski, katrs dalās ar savām pārdomām. Turpināsim cienīt viens otru un uzrakstīto viedokli.
Lai Forums "elpotu", tas ir "jākustina" un pagaidām tas ir šādā veidā, jo citu neko mēs šobrīd fiksēt un ierakstīt nevaram. Tik vien cik prieku par Klinta kaku (tas nav sarkasms) un to, ka mazais paliek arvien tumšāks (aug spalvas, pazūd pūka).
Vērojam kā notikumi attīsties tālāk.
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

15:31:41 jau kādu laiku guļam...knābi zem spārna noslēpis.
Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Jamsis wrote: 30 Jun 2020 14:58
lianaliesma wrote: 30 Jun 2020 12:16 Ar mūsu "domām" neko nevaram izmainīt ligzdas dzīvē, bet varam saskumdināt foruma atmosfēru. Kam no tā labums?
Kam tieši šobrīd būtu labums no jūsmīgiem komentāriem? Mums? Klintam? Ne vieniem , ne otram.... Tieši tāpt kā par skumīgiem, bet katram ir tiesības izteikties vai arī klusēt, kad ir smagi, ir neziņa, bet vēl ir cerība. ...
Kas runā par jūsmīgiem komentāriem? Un kuram gan noņemtas tiesības izteikties... P.S. Varbūt ko nepareizi sapratu... :lol: :roll:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Hildiņa »

15.58 Klinta " šāviens "
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

Hildina wrote: 30 Jun 2020 16:10 15.58 Klinta " šāviens "
Image



16:30 atkal līst lietus....
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

17:31:33 Klints kavē sev laiku, skaitot mušas, kas lidinās apkārt...
Image

17:33:01 stāvam ...vērojam apkārtni. Visu dienu viens, mamma arī nav bijusi.
Image

17:33:20 šaujam...
Image
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

18:19:51 Klints sagaida mammu ar skaļām ovācijām...tiek atnesta ņamma, tikai vēl nesaprotu kas tā ir par gaļas strēmelīti...

Image

Image

Image

Image
Last edited by karliiina_13 on 30 Jun 2020 18:37, edited 1 time in total.
User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

18:21:15 mamma tā steigusies pie mazā, pilnīgi aizelsusies...
Image

User avatar
karliiina_13
Posts: 10430
Joined: 23 Apr 2018 12:03

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by karliiina_13 »

18:23:32 Spilve ielec blakus zarā...Klints turpina sūdzēties.
Image

Image
Locked

Return to “Klinšu ērglis”