Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Aquila chrysaetos - Golden Eagle
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

FB Latvian Golden Eagles Group ~ Spilve & Virsis https://www.facebook.com/groups/204573410834169/

Sirdi plosoši un sirsnīgi komentāri no visas pasaules mūsu klintsērgļu ģimenei. 💔💞
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Emotion_ wrote: 01 Jul 2020 13:28 Kāds pamatojums ir bijis tik trūcīgā biotopā būvēt ligzdu? To taču paši ērgļi neizdomāja??
2017.gadā, kad tika uzstādīta kamera, pamatojums tiešraidei acīmredzot bija sekmes iepriekšējā sezonā un cerības uz novērojumiem retā, grūti pieejamā biotopā (jo tika izveidota arī purva kameras tiešraide ar nakts apgaismojumu).
Tā ir mākslīgā ligzda, kuru uzbūvējis Uģis Bergmanis purvā uz salas 2010. gadā. Ligzda ir regulāri apdzīvota, arī 2016.gadā tajā izauga jauns klinšu ērglis. Rodas iespaids, ka šogad ligzdas rajonā uzturas tikai viens pieaugušais putns, kurš pa retam ielido ligzdā un pakārto zarus. Šogad ligzda nebūs sekmīga, taču no tās ir laba dzirdamība un rītos ir dzirdams rubeņu riests.
Turklāt tika jau rakstīts, ka Latvijā un Igaunijā klinšu ērgļi apdzīvo purva malas (šogad Igaunijā tiešraides ligzda ir pie jūras, bet pirms tam bija pie purva). Domāju, ka pirms ligzdas būvēšanas gan jau ka ērgļi bija manīti.. vismaz pirms 2016.gada viņi par šo ligzdu 5 gadus domāja un redz, izrādījās sekmīgi.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

lianaliesma, tā ir slēgta FB grupa. Kas nav pievienojies, nevar lasīt.. Reizēm no FB saitēm var lasīt arī ārpus FB, bet te nē.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Made wrote: 01 Jul 2020 14:10 lianaliesma, tā ir slēgta FB grupa. Kas nav pievienojies, nevar lasīt.. Reizēm no FB saitēm var lasīt arī ārpus FB, bet te nē.
Pievienoties grupai ir vienkārši. Un svētīgi. Ja vēlas lasīt patiesi sirsnīgus komentārus mūsu Virsim, Spilvei un Klintam.
Vienkārši nespēju lasīt latviskos komentārus čatā pie tiešraides.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

Odrija2020 wrote: 01 Jul 2020 12:36
Jamsis wrote: 01 Jul 2020 12:07 YT čatā kāds komentētājs ierakstīja, ka ķermenītis tiks no ligzdas izņemts.
Vai tā ir ir, tiks izņemts?
Jamsi, es čatā par šo jautāju, Žubīte ST atbildēja, ka Klints tiks izņemts.
Un tas, ka mazais tagad tiks izņemts (ja tiks?), Spilvei vairs netraucēs? :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

schwarzstorch wrote: 01 Jul 2020 15:13
Odrija2020 wrote: 01 Jul 2020 12:36 Jamsi, es čatā par šo jautāju, Žubīte ST atbildēja, ka Klints tiks izņemts.
Un tas, ka mazais tagad tiks izņemts (ja tiks?), Spilvei vairs netraucēs? :roll:
Uģis Bergmanis wrote: 01 Jul 2020 08:26 ... Zinot, ka mātīte Spilve uzturas ligzdas tuvumā, šādā situācijā izņemt no ligzdas jauno ērgli, mēs Spilves uztverē būtu ligzdas postītāji. Šāda rīcība varētu izprovocēt ligzdas pamešanu. ...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

Lai necitētu, ar to man grūtības: sapratu, ka runa bija par izņemšanu, lai glābtu, bet tagad runā par ķermenīša paņemšanu analīzēm? Jeb esmu kaut ko pārpratusi?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Man liekas, ka arī tagad, jo būtība jau paliek tā pati - Spilve ir kaut kur tuvumā un cilvēki tuvumā radītu vēlmi atstāt teritoriju.
(Uzspiežot uz bultiņas pēc citāta autora vārda, nonāksi pie pilna komentāra teksta.)

P.S. Varbūt naktī?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Es nezinu, vai Žubīte ST ir autoritatīvs avots. Varbūt ir, bet es to nezinu. :roll:

lianaliesma, man likās svarīgi piebilst par to slēgto grupu tāpēc, ka ne jau visi mēs esam pat FB lietotāji... lai nebrīnās, ka netiek klāt tekstam.. (un es pati esmu tikai 2 grupās, abas atklātas.. esmu ļoti atturīga FB lietotāja)
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by schwarzstorch »

Neesmu slēgusi šodien tiešraidi, vai mamma vispār ir rādījusies? :cry:
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Emotion_ »

[quote=Made post_id=258771 time=1593601580 user_i

2017.gadā, kad tika uzstādīta kamera, pamatojums tiešraidei acīmredzot bija sekmes iepriekšējā sezonā un cerības uz novērojumiem retā, grūti pieejamā biotopā (jo tika izveidota arī purva kameras tiešraide ar nakts apgaismojumu).
Tā ir mākslīgā ligzda, kuru uzbūvējis Uģis Bergmanis purvā uz salas 2010. gadā. Ligzda ir regulāri apdzīvota, arī 2016.gadā tajā izauga jauns klinšu ērglis.

Domāju, ka pirms ligzdas būvēšanas gan jau ka ērgļi bija manīti.. vismaz pirms 2016.gada viņi par šo ligzdu 5 gadus domāja un redz, izrādījās sekmīgi.
Viens jauns ērglēns 10gadu laikā...to var saukt par sekmīgu?
Last edited by Emotion_ on 01 Jul 2020 15:40, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Made wrote: 01 Jul 2020 15:32 ...
lianaliesma, man likās svarīgi piebilst par to slēgto grupu tāpēc, ka ne jau visi mēs esam pat FB lietotāji... lai nebrīnās, ka netiek klāt tekstam.. (un es pati esmu tikai 2 grupās, abas atklātas.. esmu ļoti atturīga FB lietotāja)
Arī es FB nelietoju, lai aplūkotu un parādītu citiem sevi bildēs :lol: bet gan lai atrastu ko interesantu, un tad no FB nevairos.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

Emotion_ wrote: 01 Jul 2020 15:38 Viens jauns ērglēns 10gadu laikā...to var saukt par sekmīgu?
Emotion_, Tu jautāji par pamatojumu - tad iedomājies šo pamatojumu toreiz 2017.gadā, kad pēc 5 tukšiem gadiem beidzot sekmīga ligzdošana - un lai gan tobrīd (2017.) redzams tikai 1 ērglis, vai Tev nebūtu cerības uz nākošajām sezonām?
Turklāt, ja pareizi sapratu, turpat tuvumā bija klinšu ērgļiem cita sekmīga ligzda arī..
Uģis Bergmanis
Posts: 245
Joined: 05 May 2014 20:10

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Uģis Bergmanis »

Labdien, Vērotāji! Lai kliedētu bažas, patiesība ir šāda - uz jautājumu, vai varētu no ligzdas izņemt beigto putnu, ātrumā atbildēju, ka apsvēršu šādu iespēju, taču nekas netika solīts. Lai netraucētu Spilvi, kas putna izpratnē arī kaut ko domā, pie ligzdas netiks iets un putnēns paliks ligzdā.Tagad iet pie ligzdas, kaut vai naktī, kas Latvijas apstākļos nav pilnīga tumsa, arī būtu traucējums. Stress ir ne tikai mums,bet arī ērgļiem. Ļausim visam ritēt savu gaitu. Paldies par atbalstu!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Lianaliesma »

Uģi Bergmani, vai varētu kaut kā uzlabot purva iemītniekiem iztikšanu, pavairojot kādus to barībai svarīgus grauzējus, zīdītājus, putnus? Cik saprotu, teritoriju iekļauj arī cilvēku saimnieciskās darbības teritorijas?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Made »

schwarzstorch wrote: 01 Jul 2020 15:37 Neesmu slēgusi šodien tiešraidi, vai mamma vispār ir rādījusies? :cry:
Cik esmu patinusi atpakaļ, neredzēju kadrā, arī komentāros nav minēta Spilves parādīšanās. Bet tas nenozīmē, ka viņa nav bijusi tuvumā, piemēram, kameras zarā. To tad varbūt tikai ar klausīšanos varētu konstatēt, man skaņa izslēgta un citi logi vaļā, ieskatos te laiku pa laikam.
Emotion_
Posts: 1016
Joined: 24 May 2018 11:43

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Emotion_ »

Uz kāda pamata var izslēgt ērgļu ģimenes inficēsanis/saindēšanos, piemēram? Kas tas par zinātnisku darbu ar nabaga radību dzīvībām? Virsis nekādā gadījumā nepamestu savu ģimeni, to mēs visi zinam, tāpēc ir arī svarīgi uzzināt kaut ko vairāk par to, ka dzīva radība mirst no bada.
Odrija2020
Posts: 52
Joined: 14 May 2020 12:32

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Odrija2020 »

Emotion_ wrote: 01 Jul 2020 16:52 Uz kāda pamata var izslēgt ērgļu ģimenes inficēsanis/saindēšanos, piemēram? Kas tas par zinātnisku darbu ar nabaga radību dzīvībām? Virsis nekādā gadījumā nepamestu savu ģimeni, to mēs visi zinam, tāpēc ir arī svarīgi uzzināt kaut ko vairāk par to, ka dzīva radība mirst no bada.
Emotion, tieši tā, šajā gadījumā noteikti vajadzētu veikt diagnostiku, lai konkretizētu nāves cēloni.
Sandra17
Posts: 46
Joined: 07 May 2019 14:38

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Sandra17 »

Turpinās pilnīga vērotāju ignorēšana un neieklausīšanās, prevalē viens viedoklis. Atstās tur ķermenīti, lai visi skatās, kādu galu tas ņems? Atrunas par Spilvi nevietā, nav redzēta, kā zin ka ir tuvumā, kāpēc vajag, lai viņa tur atkal ligzdotu, lai vēlreiz šo postu skatītos????
Tik daudz jautājumu un nevienas prātīgas atbildes!
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Klinšu ērgļi, 2020 (Spilve un Virsis)

Post by Liz01 »

lianaliesma wrote: 01 Jul 2020 10:15 ...

Par čatotājiem es nedomāju, ka būtu pārāk jāsatraucas. Katram no mums ir savs pieredzes gūšanas laiks. Un neviens neliedz katram dot savu, kaut nelielu ieguldījumu putnu labākai dzīvei, kā tas notiek daudzās valstīs - veidojas brīvprātīgo grupas, kas palīdz ornitologiem, mācās no tiem, piedalās dažādās talkās, palīdz izglītot arī pārējo sabiedrību. Sākot jau ar to, ka mežā jāieiet klusām... Nez, vai tie čata protestētāji visi tā dara? Vai uzrunā meža ielokā iebraukušos atpūtniekus, kas uzgriezuši skaļu mūziku mašīnā ar atvērtām durvīm? Vai piedalās aicinājumos pret mežizstrādi ligzdošanas laikā? vai pret mežu izciršanu vispār?...
Liana,
Es piekrītu katram vārdam. Ļoti labi uzrakstīts. arī tas, ko jūs rakstījāt par Uģa B. darbu
I agree with every word. Very well written! also what you wrote about the work of Ugis B.
Locked

Return to “Klinšu ērglis”