Ūpji Kurzemē, 2017

Bubo bubo - Eurasian Eagle-owl
User avatar
Vērotāja
Posts: 47445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Vērotāja »

d.e. wrote: Es skatījos uz tā medījuma kājām un nelikās pēc putna
Laučiem ir visai dīvainas kājas ;)

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Jānis Ķuze
Posts: 222
Joined: 28 Mar 2013 15:00

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Jānis Ķuze »

MĀRIS wrote:Vai ir zināms, kad izdētas oliņas, un kad varētu būt mazie perpelīši?! :P
Sveiki!
Īsā šī pavasara ligzdas vēsture ir tāda: kā jau redzat no jaukajiem video gabaliem, 16. martā olas vēl nebija. Dienu vēlāk mums radās nopietna tehniska ķibele - līnijas kabeli pārrāva uzkritis koks. Šo problēmu atrisinājām 21. martā, kad putns jau sēdēja uz ligzdas ("ausis" spīdēja pāri ligzdas malai). Pirmo liecību par ligzdas saturu ieguvām 22. marta rītā, kad, ūpim uz brīdi nolidojot no ligzdas, bija redzama viena ola. Pārējās divas olas tika piedētas laikā līdz 26. martam.
Olas tiek perētas aptuveni 35 dienas, kas nozīmē, ka pirmais cālis šķilsies aprīļa beigās.
Vērojam!:)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

WOWImagetas tik ir pārsteigums pašiem savs ūpju pārisImage

Vērotāj,jādomā vārdiņi,vai varbūt tiešraides organizētāji mums varētu nosaukt ūpju vecākus,bet mēs bērnu vārdus domātu ;)
paldies visiem kas strādāja pie tiešraides pieslēgšanas!
User avatar
Vērotāja
Posts: 47445
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Vērotāja »

Attiecībā uz vārdiem esmu kļuvusi tik māņticīga :oops:
Kā uzrīkojam lielo balsošanu vai arī tēmas pirmajā lapā saliek pārāk sīku informāciju par pāri, viss... var gaidīt, ka kaut kas notiks. Tpu, tpu, tpu.
Normāli iet tajās ligzdās, kur nosauc bez jebkādām procedūrām, bet pirmajā lapā maksimums vienu bildīti ieliek bez jebkādiem aprakstiem.

Mums ir trīs izteikti "pūčinieki" - d.e., Ligzdas gariņš un Feja. Feja deva vārdu stārķēnam, tāpēc d.e. un Ligzdas gariņš varētu nosaukt ūpjus.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

vai dumpis ar mums šogad būs skatāms?Vērotāj,ūpjiem un z-ērgļiem būs pontu arhīvs vai nē?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote: Normāli iet tajās ligzdās, kur nosauc bez jebkādām procedūrām, bet pirmajā lapā maksimums vienu bildīti ieliek bez jebkādiem aprakstiem.
Nu re, Vērotāj, taisni tikko kā (zem Tava vārda izveidotajā) 1.lapā ieliku smuko bildi ar abiem ūpjukiem no video, lai pilna informācija, un bez vārdiem, jo tādu mums vēl nav. Gan jau ar laiku uzradīsies.
Pievienoju arī Jāņa Ķ. papildinājumu par ligzdu.
Fantastisks ūpjupāris nu ir arī mums Latvijā. :D
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

Vērotāja wrote:Attiecībā uz vārdiem esmu kļuvusi tik māņticīga :oops:
Kā uzrīkojam lielo balsošanu vai arī tēmas pirmajā lapā saliek pārāk sīku informāciju par pāri, viss... var gaidīt, ka kaut kas notiks. Tpu, tpu, tpu.
Normāli iet tajās ligzdās, kur nosauc bez jebkādām procedūrām, bet pirmajā lapā maksimums vienu bildīti ieliek bez jebkādiem aprakstiem.

Mums ir trīs izteikti "pūčinieki" - d.e., Ligzdas gariņš un Feja. Feja deva vārdu stārķēnam, tāpēc d.e. un Ligzdas gariņš varētu nosaukt ūpjus.
ups :oops: pati uzprasījos :D tā uzreiz nemaz nenāk prātā,varbūt Leo un Leontīne,tad gaidam ko d.e. teiks,varbūt viņai ir skaisti vārdiņi padomā :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:Attiecībā uz vārdiem esmu kļuvusi tik māņticīga :oops:
Kā uzrīkojam lielo balsošanu vai arī tēmas pirmajā lapā saliek pārāk sīku informāciju par pāri, viss... var gaidīt, ka kaut kas notiks. Tpu, tpu, tpu.
Normāli iet tajās ligzdās, kur nosauc bez jebkādām procedūrām, bet pirmajā lapā maksimums vienu bildīti ieliek bez jebkādiem aprakstiem.

Mums ir trīs izteikti "pūčinieki" - d.e., Ligzdas gariņš un Feja. Feja deva vārdu stārķēnam, tāpēc d.e. un Ligzdas gariņš varētu nosaukt ūpjus.
Es tak esmu vēl māņticīgāka, man pat bail tajā virzienā aizdomāties ! :lol: Varbūt nesteidzamies, tik smuka tā lielā ligzda, lai Ausīte mierīgi perē un viss izdodas ! ;)
Vērotāja wrote:
d.e. wrote: Es skatījos uz tā medījuma kājām un nelikās pēc putna
Laučiem ir visai dīvainas kājas ;)
O, jā... man "sīkā" tepat Rīgā, Biķernieku meža Linezerā tādus pagājušovasar piefiksēja un izbrīnā bildes sasūtīja, es Dabasdatos arī ieliku ! Traki dīvaini izskatās. :mrgreen:

Jānis Ķuze, paldies par informāciju, mēs visi ļoti gaidīsim šeit pozitīvus notikumus ! Image
Last edited by d.e. on 28 Mar 2017 08:48, edited 1 time in total.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by d.e. »

Ligzdas gariņš wrote: ups :oops: pati uzprasījos :D tā uzreiz nemaz nenāk prātā,varbūt Leo un Leontīne,tad gaidam ko d.e. teiks,varbūt viņai ir skaisti vārdiņi padomā :)
Ligzdas gariņ, man liekas, ka - sagaidam mazos un tad, gan jau pa visiem kopā noteikti tiksim pie foršiem vārdiņiem tiem lielacainajiem brīnumiem ! :)
Last edited by d.e. on 27 Mar 2017 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Lianaliesma »

Žēl tikai, ka nevaram redzēt savus ūpjukus naktī, kad viņiem tā lielākā šiverēšana.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by d.e. »

lianaliesma wrote:Žēl tikai, ka nevaram redzēt savus ūpjukus naktī, kad viņiem tā lielākā šiverēšana.
mjā, es sākumā iedomājos,ka būs nakts redzamības kamera... bet nav...nu varbūt labi, ka tā, citādi es gulēt nekad laicīgi netieku :D
Kas tas ir par putnu, kas gulēt iet kā pūce, bet no rīta ceļas kā zombijcīrulis?
Pareizā atbilde - d.e. :mrgreen:
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

pie mums laikam ūpjus negredzeno?
vai ir zināms ka šai ligzdā ligzdo viens un tas pats pāris no gada uz gadu?
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

d.e. wrote:
Ligzdas gariņš wrote: ups :oops: pati uzprasījos :D tā uzreiz nemaz nenāk prātā,varbūt Leo un Leontīne,tad gaidam ko d.e. teiks,varbūt viņai ir skaisti vārdiņi padomā :)
Ligzdas gariņ, man liekas, ka - sagaidam mazos un tad, gan jau pa visiem kopā noteikti tiksim pie foršiem vārdiņiem tiem lielacainajiem brīnumiem ! :)
var arī tā :)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

28.marts.
pavisam netīšām noklausījos ūpīšu pāra sarunas un liekas ka ap 00:30 paps atnesa kautčko garšīgu ar ;)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by MĀRIS »

8.33. Labrīt! Sauļuks iespīd ausainītes mājā. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by NoraR »

d.e. wrote:
lianaliesma wrote:Žēl tikai, ka nevaram redzēt savus ūpjukus naktī, kad viņiem tā lielākā šiverēšana.
mjā, es sākumā iedomājos,ka būs nakts redzamības kamera... bet nav...nu varbūt labi, ka tā, citādi es gulēt nekad laicīgi netieku :D
Kas tas ir par putnu, kas gulēt iet kā pūce, bet no rīta ceļas kā zombijcīrulis?
Pareizā atbilde - d.e. :mrgreen:
Tā bija paredzēts, taču dažādu sakritību dēļ neizdevās laikā uzstādīt un tad jau ūpenei bija ola, kad vairs traucēt nevarēja.
fleur
Posts: 1728
Joined: 19 Apr 2013 19:23
Location: the Netherlands

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by fleur »

Labrīt!

6:34 šorīt


6:47
puke
Posts: 942
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by puke »

Ligzdas gariņš wrote:pie mums laikam ūpjus negredzeno
Latvijā gredzeno arī pūces, tai skaitā ūpjus. Mūsu redzamākie pūču pētnieki ir Gaidis Grandāns un Andris Avotiņš jun. Vairāk info var atrast viņu izveidotajā Latvijas pūču izpētes biedrībā - http://latvijaspuces.lv/sakums/
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

Labrīt skaisto ausainīšu mājā!
8:52 mammuks drusku uzūjina papum:
Image
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7734
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Ūpji Kurzemē, 2017

Post by Ligzdas gariņš »

puke wrote: Latvijā gredzeno arī pūces, tai skaitā ūpjus. Mūsu redzamākie pūču pētnieki ir Gaidis Grandāns un Andris Avotiņš jun. Vairāk info var atrast viņu izveidotajā Latvijas pūču izpētes biedrībā - http://latvijaspuces.lv/sakums/
paldies,puke,tad jau šamie ūpju bērni arī tiks pie rotas lietām?
Post Reply

Return to “Ūpis”