Diskusijas 2017-2022

Discussions
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

lianaliesma wrote:Jo bildes viņi tādas vispār neliek, tikai URL adresi. Un tad arī tiek pievienots brīdinošs uzraksts, ka šajā adresē ir skati, kas kādam var būt pārāk smagi.
Jā. LK cilvēki nekad neliek bildes par šādiem notikumiem.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Es neesmu pret to, ka būtu jāliek brīdinājumi arī attēliem. Bet tad gan gribētu zināt to robežu. Jo man ir bieza āda, citiem plānāka un ko tad - gaidīt, kad man kāds, kurš neizturēs, to palūgs? Ja palūgs tad jau labi, negribas tikt negaidīti aplietai ar aukstu ūdeni :P
Made wrote:Tad kā - kamēr mazais guļ uz malas, bildes jāaizklāj? Un ja tikai parausta aiz galvas, bet nenogalina, tad nē?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Made wrote:Es neesmu pret to, ka būtu jāliek brīdinājumi arī attēliem. Bet tad gan gribētu zināt to robežu. Jo man ir bieza āda, citiem plānāka un ko tad - gaidīt, kad man kāds, kurš neizturēs, to palūgs? Ja palūgs tad jau labi, negribas tikt negaidīti aplietai ar aukstu ūdeni :P
;)

Tas ir pieredzes jautājums. Tagad esam piedzīvojuši vienu robežu. Atbilstoši rīkojamies. Nākošais atgadījums dos jaunu pieredzi. Kas lai zina, kādu.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

OK. Es tādas bildes neesmu vēl likusi, un nedod dievs, ja kaut kas būs vēl priekšā. Bet tad, gan, lūdzu, Raganiete, bez visādiem liekiem sarkasmiem, vienkārši pasaki: Made, esi tik laba, noslēp to bildi, nevaru uz to skatīties, paldies!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Made wrote:OK. Es tādas bildes neesmu vēl likusi, un nedod dievs, ja kaut kas būs vēl priekšā. Bet tad, gan, lūdzu, Raganiete, bez visādiem liekiem sarkasmiem, vienkārši pasaki: Made, esi tik laba, noslēp to bildi, nevaru uz to skatīties, paldies!
Te gribu piekrist, ka arī sarkastiski izteicieni ir mūsu ne-kulturālas saskarsmes pazīme. Tieši tā, ir jāpalūdz, nevis jāizmet pārmetumi, jo, kā jau minēju, a priori jāpieņem, ka apzināti te neviens nevēlas otru sāpināt. Var iedomāties sevi otra vietā - kurš neko ļaunu nav vēlējies, bet varbūt neveikli sanācis...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sarmīte
Posts: 8816
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

Made wrote:OK. Es tādas bildes neesmu vēl likusi, un nedod dievs, ja kaut kas būs vēl priekšā. Bet tad, gan, lūdzu, Raganiete, bez visādiem liekiem sarkasmiem, vienkārši pasaki: Made, esi tik laba, noslēp to bildi, nevaru uz to skatīties, paldies!
.
Last edited by Sarmīte on 05 Jun 2017 11:54, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Runāt var par visu, arī par ļoti sensitīvām tēmām. Nupat izlasīju, ka atteikšanās runāt ar otru cilvēku, atbildēt uz viņa jautājumiem utt. esot verbāla pasīva tieša agresijas forma. Piemērīju sev - vakar es nepaguvu atbildēt par "mazohismu", bija jābrauc uz koncertu. Divas simfonijas kā reize bija laiks padomāt par šo konfliktu. Tomēr tagad pēc Tava lūguma es domāju, ka labāk būs, ja es vairs neturpināšu. Neprotam mēs abas saprasties un sāpinām viena otru. Tā gadās. Varbūt nav pienācis laiks.

Par bildēm - saprotu, ka pagaidām skaidrs ir tikai tas, ka jāpaslēpj ir bildes, kurās redzama nogalināšana, par pārējo skaidras atbildes nav (vai arī prakse nesaskan ar Vērotājas teikto - ka arī nāves rezultātu labāk paslēpt), bet ir ierosinājums turpmāk pirms bilžu likšanas mazliet padomāt par iespēju traumēt citus un varbūt pēc šīs pieredzes ar to pietiks un būs pieciešami. Savukārt gadījumos, ja kādam tomēr rezultāts liekas par skarbu - ir jāizteic vienkāršs lūgums tāda veida vai tieši šī gadījuma bildes paslēpt.
Last edited by Made on 05 Jun 2017 18:41, edited 3 times in total.
Sarmīte
Posts: 8816
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

....
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

03.2017. Zosis...


06.2017. Dzeņuki...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2017-2019

Post by Lianaliesma »

2 0 1 9
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2017-2019

Post by Lianaliesma »

Estonia from Above - Aerial Drone 4K Film
Dmitry Tkachenko
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by MĀRIS »

07.04.
Viedokļi
par veidu, kādā katrs vēlas redzēt pievienotos komentārus
/pārvietots no tēmas Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi) -LL/ viewtopic.php?p=213482#p213482

Labrīt!
Patiešām negribu kašķi, bet šis ir forums latviešu valodā!
Bieži forumā ienāku no telefona, planšetes, un nemāku tad ar GT rīkoties, bet vai man tas maz ir jāmāk šeit - savās mājās?
Pat Liz01, Ame, ... kaut ko ierakstot liek klāt tulkojumu....
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Vērotāja »

MĀRIS wrote: 07 Apr 2019 05:14 Labrīt!
Patiešām negribu kašķi, bet šis ir forums latviešu valodā!
Bieži forumā ienāku no telefona, planšetes, un nemāku tad ar GT rīkoties, bet vai man tas maz ir jāmāk šeit - savās mājās?
Pat Liz01, Ame, ... kaut ko ierakstot liek klāt tulkojumu....
Labrīt.

Māri, tulkojums:

Mums bija plāns noņemt šo kameru un uzstādīt to jaunajā (vidējā vai mazā) ērgļa ligzdā piektdien.
Bet pēdējie notikumi var likt man mainīt domas. Paskatīsimies rīt, kā tur attīstās ar klijāniem ...
Tāpēc Techno-Urmas pārslēdza melno stārķu plūsmu uz to pašu YouTube saiti.

p.s. Spotted eagle - nav tādas sugas. Viņš ir ātri rakstījis un nav pierakstījis (Lesser) mazais vai (Greater) vidējais.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Lianaliesma »

MĀRIS wrote: 07 Apr 2019 05:14 Labrīt!
Patiešām negribu kašķi, bet šis ir forums latviešu valodā!
Bieži forumā ienāku no telefona, planšetes, un nemāku tad ar GT rīkoties, bet vai man tas maz ir jāmāk šeit - savās mājās?
Pat Liz01, Ame, ... kaut ko ierakstot liek klāt tulkojumu....

Māri, droši vien neiedomājies, ka arī mans laiks var būt ierobežoti veltīts forumam, iesviežu infu, lai nepazūd un lai paliek oriģinālais vēstījums, jo ar tiem infividuālajiem atstāstiem ir, kā ir dažreiz. Varu jau nepievienot, ja bez kašķa grūti paiet garām komentāram, kurā ir kaut kas svešā mēlē. Tā jau ir, katram ir kaut kas, kas kaitina. Mani piemēram, kaitina gramatikas kļūdas pašu dzimtajā mēlē, kašķīgums un netaktiskums, bet nākas pieciest. :lol: Negribēju reaģēt, bet savējiem neatbildēt droši vien būtu nekorekti.
viewtopic.php?p=213155#p213155
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Made »

Piekrītu Mārim par to, ka šim forumam būtu jābūt latviešu valodā. Un saprotu lianasliesmas motīvus. Visādi gadās.
Varbūt norunāsim, ka tas, kam tobrīd ir laiks, pārķer šos ierakstus un iztulko bez uzvilkšanās (esmu tā darījusi dažas reizes, un autori ir bijuši pateicīgi par to un nav izmantojuši to kā pašu par sevi saprotamu situāciju).

Manuprāt, šis bija grūti saprotams Urmasa komentārs - es pat gāju uz to LK lapu, lai saprastu kontekstu. Un īsti nesapratu, tik piefiksēju, ka Urmass to rakstīja 2.aprīlī. Tas nedaudz saliek pa plauktiņiem, bet pilnībā es laikam arī tagad nevaru brīvi atstāstīt, ko es tur saprotu (kad bija plāns, kas ir pēdējie notikumi utt.) :P
Last edited by Made on 08 Apr 2019 10:06, edited 1 time in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Lianaliesma »

Made, nu protams, tā jau ir ticis sarunāts agrāk :D un arī visu laiku notiek, gan es, gan kāds cits patulko, kur redzams, ka GT galīgi šķērsām aizgājis. Bet man pašai svarīgi, ka ir oriģināls, ja kādreiz ko vajag precizēt, lai katrs var pēcāk pēc savas patikas tad tulkot un saprast teikto, jo nav ne meistarības, ne laika, ne patikšanas kādam vienam te visu tulkot, bet ieliekot tikai GT tulkojumu, sanāk auzas.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Made »

Noteikti, tādiem tekstiem ir svarīgs oriģinālais komentārs arī, jo neizmirsīsim, ka pats Urmass gan jau domā igauniski un raksta angliski, tas arī var ienest zināmas nianses. Tāpat kā Māra Strazda tekstu tulkot angliski :D

Un es esmu reizēm lasījusi gan Tavu tekstu/atstāstu, gan oriģinālu, ko esi ielikusi blakus :D
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Lianaliesma »

Nu re nu, tas taču ir tik pašsaprotami... un es tiešām vairāk lieku nelielu komentāru/atstāstu, jo precīza tulkošana prasa laiku un ir nepieciešama nopietnākiem mērķiem, kur tiešām kādam tas ir nozīmīgi.

P.S. Pie tam, forums jau arī ir latviešu valodā, ar citātiem oriģinālā, priekš tiem, kam tas svarīgi. Domāju, bez manis te ir vēl kāds tāds dīvainis :lol:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by MĀRIS »

Labdien.
Kāpēc šī liekā polemika? Es vienkārši atgādināju ka forums ir latviešu valodā. Neatceros vairs precīzi iepriekšējo LL ziņu kuru ieraugot es rakstīju šo komentāru, bet viņa vispār ir pazudusi, jo bija kādu divdesmit + rindiņu garumā angļu valodā. Varbūt turpmāk jātaisa skrīni...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Igaunijā, 2018-2019 (Sulevs&Suvi)

Post by Lianaliesma »

MĀRIS wrote: 08 Apr 2019 11:41 ... Neatceros vairs precīzi iepriekšējo LL ziņu kuru ieraugot es rakstīju šo komentāru, bet viņa vispār ir pazudusi, jo bija kādu divdesmit + rindiņu garumā angļu valodā. Varbūt turpmāk jātaisa skrīni...
Māri, Tu tak i viens kašķīgs letiņš! 3 rindiņas! Speciāli izdzēsu, lai nekaitinātu cien.Māri - un atkal slikti! :lol: Liec tak tādus komentus un tā, kā vēlies! :lol:
viewtopic.php?p=213155#p213155


https://www.looduskalender.ee/forum/vie ... 09#p641109
Urmas wrote: 03 Apr 2019 19:59 We had a plan to remove this camera and install it in new Spotted Eagle nest in Friday.
But last events may turn my mind. Let's look tomorrow, how it develops there with Buzzards...
Therefore Techno-Urmas switched Black Stork stream to the same YouTube link.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”