Diskusijas 2017-2022

Discussions
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Jā, Made, arī man bija jādomā par abortiem, par bērniem nelabvēlīgās ģimenēs, par cilvēku sabiedrības izpratni un par likumiem, un likās tik nepareizi nosodīt Kati/Karlu/savvaļas dabu, kuriem nav izvēles, viņu instinkti ir spēcīgi un viennozīmīgi, atšķirībā no cilvēkiem, kam ir brīvā griba.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Ilgi domāju vai vajag rakstīt, bet...
Sunshine wrote: Nezinu, kā jums, bet man paliek ļoti neomulīgi, un, ja tāda ir cena par "pozitīvismu", es negribu būt šādā cenzētā forumā.
Skumji, ja Tu tur redzēji "pozitīvismu", es vēl saprastu vārdu "skarbais reālisms", bet katrs jau mēs esam savādāks.
LK formāts šajā jautājumā man liekas daudz pieņemamāks, kā Tevis piedāvātais. Visā civilizētajā pasaulē pirms nepatīkamiem skatiem, ainām, cilvēks tiek brīdināts, lai varētu izvērtēt - skatīties tālāk vai nē, ar ko šis forums savādāks? Un tā nekādā gadījumā nav cenzūra, bet visparastākā kultūra.
Izvēles mums visiem ir katru dienu. Gan Tev, gan man, Madei, LL..., visiem. Vērotājai visgrūtāk - viņai šis forums ir kā bērns, un laikam ir vissāpīgāk lasīt šādus ultimātus.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Māri, Tu rakstīji par to, ka gribi gūt pozitīvas emocijas, es tikai atsaucos uz Tevi.

Tas nebija ultimāts, bet viedoklis - man patiešām nav pieņemami, ja sākam uzspiest pārējiem, cik pozitīviem jābūt viņu komentāriem.
Un sākam izteikt pārmetošus komentārus jauniem foruna lietotājiem, tiklīdz viņi uzrakstījuši pirmos desmit komentārus.

Nu neielika cilvēks to brīdinājumu par nepatīkamiem skatiem. Tad varbūt varam to pirmoreiz piedot - īpaši tāpēc, ka tas ir jaunpienācējs?
Jo vai tad nav svarīgāk priecāties, ka mums pievienojas jauns komentētājs, kuram ir interese par dabu? Nevis uzreiz viņu atbaidīt ar savu kritiku?

Tad tagad sāksim vērtēt, kurš otrpus ekrāna vairāk raud par stārķēna bojāeju? Un, ja kāds neraud, tad tas ir "agresīvs" un uzreiz jāpamāca un jācenzē?

Man arī patīk Looduskalender ar to, ka tur ne tikai ieliek brīdinošus uzrakstus, bet draudzīgā noskaņā ļauj ikvienam komentēt viņa stilā, nemāca citus un nepārmet, cik komentāri ir "agresīvi". Turklāt, paskatieties LK, nu nav tur pirms bildēm (vienmēr) brīdinājumi...

Made teica paldies EWIM par bildēm, Fejai un Jamsim, un Murkjelim likās, ka nevietā un par daudz piesienamies par komentāru saturu - nu, varbūt tajā ir vērts ieklausīties?

Un, piedod, Māri, neapšaubot Vērotājas milzīgo ieguldījumu, arī es esmu saaugusi ar šo forumu, komentēju jau vairākus gadus un arī man ir tiesības izteikt savu viedokli.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Feja wrote:Ja reiz par šo tēmu ir uzsākta diskusija, tad varbūt var izskaidrot par attēlu ievietošanu forumā ētisko pusi, cik tālu ir tā robeža, kad bildi ir smagi skatīties? Kā jau lianaliesma rakstīja - esam dažādi. Made, piemēram, pasaka paldies EWIS par ievietotajām bildēm forumā. Saprotu to, ja man personīgi šķiet, ka citiem nepatiks tās bildes, ko es šeit pasniegšu, tad jāuzraksta brīdinājums.
1) Kā jau vienmēr teorētiskos strīdos cilvēki aiziet uz galējībām, jo, kā man vienreiz teica oponents, tad ir uzskatāmāk. (Emocionāli mūs aizķer kaut kas un tad mēs sevī to attīstām līdz "uzskatāmībai", bet tā jau tālāk ir mūsu pašu doma, nevis tā, ko domāja tas, kas teica.) Bet visgrūtākais ir šī robeža, par kuru runā Feja, par kuru izteicās Māris (cik daudz šo bilžu). Es uzskatu, ka attēla lielums ir izrunāta tēma un pārpratums - nu, neuztvēra EWIS to laicīgi, katram var gadīties. Tāpat var pieņemt, ka attēla segšana arī visiem var būt pieņemama principā, kaut arī tā nav bijusi mums līdz šim aktuāla, kā nekā - vienmēr pienāk pirmā reize (mans paldies tiešām bija par to, ka tiek ziņots, man nebija aktuāli par lielumu un slēpšanu). Atliek svarīga tēma, kas vienmēr ir strīdīga - kādā mērā? kur ir robeža? cik daudz man ir jājautā sev - šo attēlu piecietīs vai nu jau jāliek brīdinājums?

2) Šajā reizē Raganiete palūdza. Vērotāja arī. Nebija tur nekā tāda, izņemot Raganietes mājienu uz mazohismu (he he, es tā uztvēru, neapvainojies!) un Vērotājas visai ātri sekojošo otro brīdinājumu, kas visticamāk jau bija domāts kā piedāvājums palīdzēt. Bet man bija skaidrs, ka bildes tiks izdzēstas. Es pati pirms tam biju likusi atpakaļ tēmās savas bildes, kas radikālī bija pazudušas un sapratu, ka vieglāk izdzēst (Vērotāja, tikai Tev ir tādas darbaspējas, lai lejuplādētu traģiskus video, sameklētu bildes un saliktu atpakaļ.. cepuri nost! Personīgi man pietika ar to, ka pirms tam biju paguvusi sev ekrānuzņēmumus no foruma lapas saspiest - starp citu, tas būtu jāizdara arī sev mīļām sarunām, jo pazūd bildes - daudzu Sunshine bilžu vairs nav...).

Bet es faktiski gribēju runāt par aizvainošanos - gan tādos gadījumos, kad personīgi cilvēks jūtas aizskarts, gan tad, ja vienkārši kaut kas nenotiek tā, kā viņam gribētos.
Katrā ziņā aizvainošanās nudien ir katra paša lieta, citiem tāpēc nevajadzētu satraukties, lai cilvēks tiek galā pats. Cita lieta, ja cilvēks nevis sabožas, nevis izsaka sarkastiskas frāzes ar mērķi iedzelt citiem, bet vienkārši pastāsta, kāpēc jūtas sāpināts vai nesaprasts, vai dusmīgs un sadumpojies, kā viņš uztver situāciju. Domāju, ka Sunshine kliedziens bija tāds.
Un kā jūs domājat, kāpēc? Skat pirmo punktu - ar teorētiskajiem principiem ir vieglāk, bet jautājums par reālo dzīvo mēru vienmēr būs aktuāls un neatrisināms. Tā ir tā negaisa fronte. :P
Last edited by Made on 03 Jun 2017 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Lai nu kā, gribētu tomēr tiešām aicināt izturēties draudzīgāk pret jauniem foruma dalībniekiem. Tas faktiski arī galvenais, ko gribēju pateikt un uz ko aicināt.
Sarmīte
Posts: 8811
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Diskusijas

Post by Sarmīte »

MĀRIS wrote:Ilgi domāju vai vajag rakstīt, bet...
Sunshine wrote: Nezinu, kā jums, bet man paliek ļoti neomulīgi, un, ja tāda ir cena par "pozitīvismu", es negribu būt šādā cenzētā forumā.
Skumji, ja Tu tur redzēji "pozitīvismu", es vēl saprastu vārdu "skarbais reālisms", bet katrs jau mēs esam savādāks.
LK formāts šajā jautājumā man liekas daudz pieņemamāks, kā Tevis piedāvātais. Visā civilizētajā pasaulē pirms nepatīkamiem skatiem, ainām, cilvēks tiek brīdināts, lai varētu izvērtēt - skatīties tālāk vai nē, ar ko šis forums savādāks? Un tā nekādā gadījumā nav cenzūra, bet visparastākā kultūra.
Izvēles mums visiem ir katru dienu. Gan Tev, gan man, Madei, LL..., visiem. Vērotājai visgrūtāk - viņai šis forums ir kā bērns, un laikam ir vissāpīgāk lasīt šādus ultimātus.
Labdien!
Es arī esmu vismaz trīs reizes uzrakstījusi un izdzēsusi (mīļā miera labad).Tikko pārrados mājās un protams uzreiz skatos forumu,bet nu jau jāsaka labāk neskatīt :( Vienīgais ,ko varu šeit izdarīt-sabojāt garastāvokli.Cerēju,ka kāds entuziasts būs kaut vienu komentāru ielicis pie slavenajiem stārķiem,bet veltas cerības,ir taču jāturpina ecēties.Vai otrs variants-visi atlikušie stārķēni vēl turpat. ;) Es šo ligzdu centos neskatīties,bet guvu informāciju no komentāriem,kuri arī mani pilnīgi sagrāva(pareizāk bildes).Tad ieliku savu liktenīgo teikumu,kurā Made tagad piedēvē pat mazohismu.Gribētu zināt kurš vārds uz ko tādu norāda"Labvakar!
Stārķiem tas ir normāli un mēs to visi zinām,tikai domāju,ka varētu šeit forumā būt saudzīgāki viens pret otru ;) Mums šeit ir iespēja (ja vēlēšanās )detalizētāk šos "patīkamos "skatus noskatīties,tāpēc nav nekādas vajadzības skatīties bildēs pa visu lapu.Tās ir manas domas. ;) Atvainojos par komentāru :oops:"

Vēl gribu teikt Made,ka ja ko gribēšu,tad pateikšu uzreiz bez mājieniem.Tajā reizē tas arī bija viss,ko pateicu.
Sunshine,es neesmu tik ilgi kā Tu forumā,bet domāju arī man ir tiesības izteikt savas domas.Atbalstu Māra teiktajā katru vārdu.Kārtējo reizi atvainojos par to,ka atļāvos uzrakstīt teikumu,pēc kura vairāku dienu garumā forums nevar rimties.Vairāk neko tādu nekad neatļaušos.
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Raganiete, nu redzi, Tu nesaproti mani, es nesaprotu Tevi, ko nu? Apvainoties?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Taisni otrādi. Vajag izteikt savu domu, savu viedokli te, starp savējiem, daudzmaz zinot, ka apzināti diez vai te kāds vēlas otru sāpināt. Tā iznāk. Jo - esam dažādi. Katrs ar savu ego, kas vēlas tikt atbalstīts, uzteikts, iedrošināts. Un tas ir labi un pareizi. Tikai - to pašu vajag arī paust pret citiem.
Mēs nevaram savādāk saprasties, kā vien tad, ja iepazīstam viens otru labāk. Un tieši tādēļ šis forums ir labākā vieta, kurā iepazīt vienam otru. Un arī sevi, jā, jo bieži vien, neiesaistoties diskusijās, nemaz nenojaut, kādas emocijas tevī pašā slēpjas un negaidītā brīdī tu noreaģē tā, ka pats sevi pārsteidz.

P.S. Vai esat pamanījuši, ka bieži vien nākošie komentāri seko tādi, ka liekas - viņi nemaz nav lasījuši iepriekšējos...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Jātaisa atkal tusiņš, lai var viens otram acīs paskatīties - tā vienkāršāk sazināties un sirds vibrācijas sajust.
Un tad izrādās, ka forumā teiktais nemaz nav tik skarbi teikts/domāts/rakstīts... ka patiesībā pārpratumiņš gadījies... es to tā sajūtu...
Līdz naktsvijoļu laikam jāiztur - tad Engurē tiekamies, noreibstam savvaļas orhidejās un esam nakts tauriņus ķert! :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Mīlīši! Raganiet, Sunshine, Made, LL, EWIS, ..., visi, kas šeit ienāk! Vai tad tagad mēs risinām jautājumu?! Mēģinām kaut ko pateikt, bet otrs izlasa kaut ko pilnīgi citu! Tas taču ir tāpat kā Bībeli skaidrot - katrs mācītājs trīs vārdos sešpadsmit savādākas jēgas atrod, bet vārdu tur ir daudz!!!, un pašu būtību beigās esam palaiduši gar ausīm!

1. Vispirms gribu vēlreiz mūsu visu - foruma vārdā atvainoties EWIS, par nekorektu "uzbrukumu" Viņam, jo Viņš nevienu foruma noteikumu nav pārkāpis, izņemot bilžu izmērus, bet tādas kļūdas mēs visi esam sākumā pieļāvuši, neviens tāpēc mūs nav karinājis pie lielā zvana. Ļoti ceru, ka Tu nepametīsi mūs, jo savā dvēselē mēs nemaz neesam tik sū..gi, tikai kā jau latvieši nemākam komunicēt, veidot diskusiju, it sevišķi rakstisku.

2. Pēc manām domām foruma noteikumos ir jāiekļauj kaut kāds punkts, kas nosaka šādu, psihei traumatisku /labāku nosaukumu nevarēju izdomāt/ skatu atspoguļošanu, lai man nav jābaidās verot kādu lapu vaļā, ka tur karāsies knābī kāds no maniem mīluļiem. Tas jau nenozīmē, ka viņš nav jāatspoguļo, bet ... ir jāuzliek kaut kādi "rāmji".
Man patiešām patīk kā LK šis jautājums risinās - ir viena, divas bildes pa vairākām lapām un daudzi video, kurus ja patiešām vēlies, vari noskatīties mazajā ekrāniņā, vai arī pa visu monitoru.

Šo La Marie uzrakstīja Raganietei pie albatrosiem. Ieliku arī šeit, varbūt kāds līdz albatrosiem neaizies.
La Marie wrote:Super, Raganiete!
Kopā mēs esam spēks!
Tikai kopā esam - forums.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Māri, forši, ka uzņēmies to visu apkopot pāris sakarīgos, pozitīvos teikumos.
Arī es apskatīju noteikumus un tajos nav ne vārda par sensitīvu attēlu ievietošanas ieteikumiem/noteikumiem, kaut kā nebijām iedomājušies par to toreiz :)

P.S. Manuprāt, ar visu to, ka ik pa laikam tiek pausti pretēji viedokļi un emocijas kūsā, mūsu forumam izdevies izveidoties saliedētākam nekā LK , tas arī saprotami, tur raksta cilvēki no visas pasaules, kas nekad nav skatījuši viens otru vaigu vaigā, kas nenoliedzami atvieglo saprašanos.
Piemēram, LK forumieši ir lūgti neuzrunāt vienam otru personiskās vēstulēs, bet caur moderatoriem, acīmredzot, bijuši nepatīkami gadījumi... http://www.looduskalender.ee/forum/view ... =2#p529170
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15169
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

lianaliesma wrote:Māri, forši, ka uzņēmies to visu apkopot pāris sakarīgos, pozitīvos teikumos.
Arī es apskatīju noteikumus un tajos nav ne vārda par sensitīvu attēlu ievietošanas ieteikumiem/noteikumiem, kaut kā nebijām iedomājušies par to toreiz :)

P.S. Manuprāt, ar visu to, ka ik pa laikam tiek pausti pretēji viedokļi un emocijas kūsā, mūsu forumam izdevies izveidoties saliedētākam nekā LK , tas arī saprotami, tur raksta cilvēki no visas pasaules, kas nekad nav skatījuši viens otru vaigu vaigā, kas nenoliedzami atvieglo saprašanos.
Piemēram, LK forumieši ir lūgti neuzrunāt vienam otru personiskās vēstulēs, bet caur moderatoriem, acīmredzot, bijuši gadījumi... http://www.looduskalender.ee/forum/view ... =2#p529170
Mīlīši! Katrs forums, tāpat kā katras mājas ir ar savu auru, bet viņu jau veido tie, kas tajās mājās uzturas! Un es patiešām gribētu, lai šeit labi justos gan Sunshine, gan Tu LL, gan Raganiete, gan..., gan arī Marķīzs, kurš rīt tikai varbūt pievienosies, un lai Viņam nebūtu jāiet cauri tādai ellei kādai EWIS gāja! Neapskaužu Viņu!
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Raganiete wrote: Es arī esmu vismaz trīs reizes uzrakstījusi un izdzēsusi (mīļā miera labad).Tikko pārrados mājās un protams uzreiz skatos forumu,bet nu jau jāsaka labāk neskatīt :( Vienīgais ,ko varu šeit izdarīt-sabojāt garastāvokli.Cerēju,ka kāds entuziasts būs kaut vienu komentāru ielicis pie slavenajiem stārķiem,bet veltas cerības,ir taču jāturpina ecēties.
Raganiet, tieši tā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Tomēr ceru, ka arī pēc asākām diskusijām varēsim salīgt visi mieru un dzīvot tālāk draudzīgi...

Raganiete, tas viss galīgi nebija nekādā veidā pret Tevi.. un, protams, Tev ir tiesības izteikt savas domas! .. un vispār pret nevienu konkrēti, vienkārši bija žēl, ka pazustu no mūsu loka jauns komentētājs... :(

Vispār ļoti ceru, ka nepazudīs neviens - ne jaunie, ne ilgāk komentējušie vērotāji...
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Nu ko, tad ķersimies pie lietas? Visu sensitīvo manā komentārā esam nokomentējuši, atliek lieta:

Made wrote:
Feja wrote:Ja reiz par šo tēmu ir uzsākta diskusija, tad varbūt var izskaidrot par attēlu ievietošanu forumā ētisko pusi, cik tālu ir tā robeža, kad bildi ir smagi skatīties? .. Saprotu to, ja man personīgi šķiet, ka citiem nepatiks tās bildes, ko es šeit pasniegšu, tad jāuzraksta brīdinājums.
1) ... Bet visgrūtākais ir šī robeža, par kuru runā Feja, par kuru izteicās Māris (cik daudz šo bilžu) ... svarīga tēma, kas vienmēr ir strīdīga - kādā mērā? kur ir robeža? cik daudz man ir jājautā sev - šo attēlu piecietīs vai nu jau jāliek brīdinājums?

2) ...ar teorētiskajiem principiem ir vieglāk, bet jautājums par reālo dzīvo mēru vienmēr būs aktuāls un neatrisināms. Tā ir tā negaisa fronte. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46444
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Atbilde uz šo jautājumu ir katra komentētāja uzmanība pret līdzcilvēkiem un iekšējā kultūra.
Kur ir robeža, kad kaut kas ir jānoklusē vai kāds skarbs vārds jāpatur pie sevis, lai pasaudzētu citu?
Tieši tāda pat atbilde ir par bildēm. Tikai gribētu palabot - nevis, kas kādam varētu nepatikt, bet bildes, kuras var sāpināt.

Jo bildes, kas nepatīk ir pavisam kaut kas cits, nevienam nepatīk bildes, ja gaisma spīd kamerā, bet tas jau nav iemesls kaut ko nelikt.
Bildes, kuras sāpina, ir bildes, kurās tiek atainota nāve kā process vai kā rezultāts. Ļoti vienkārši.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Vērotāja, Tu taču redzi, ka mums nav vienota skatījuma. Tad kā - kamēr mazais guļ uz malas, bildes jāaizklāj? Un ja tikai parausta aiz galvas, bet nenogalina, tad nē?

Kādam agresija šķiet tad, ja bildē notiek tas, kas notika, man varbūt agresija šķiet tad, ja tiek pārkāpta nevainības prezumpcija... :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Margo ligzdā atnestos mazos dzīvos putnēnus ilgi apstrādāja mazie vanadzēni. Stārķu ligzdās tiek ēstas dzīvas zivis, vardes. čūskas. Ūpēni rij dzīvas peles un žurčus. Ērgļu ligzdā esam redzējuši atnestas dzīvas pīles pusdienām. Visa jaunās paaudzes izaugšana atkarīga no medību veiksmes.

Patiesību sakot, šādā, savvaļas dabas procesus dokumentējošā forumā, būtu jāvēlas dokumentēt visu, kas notiek dabā.

Tomēr ar brīdinājuma tekstu par sekojošiem skarbiem tuvplānu skatiem/video.
Noteikumos jāievieto nosacījumi par to.

Tā kā mums tas bija piemirsies, jāpievieno tagad.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Teiktu, ka nevajag pirms katras bildes šādu brīdinājumu. Tiešām, tāda ir daba - visu laiku notiek skarbas lietas, un katram mums ir cita robeža, ko uztveram par "skarbu".

Nu nevajag apaugt ar jauniem noteikumiem un to kontrolēšanu... Šis viens gadījums nav tā vērts. Piekrītu Madei, tas tikai radīs jaunus strīdus - vajadzēja vai nevajadzēja likt brīdinājumu katrā konkrētajā gadījumā.

Teiktu, ka vajag šādu brīdinājumu noteikti pielikt pirms video, kuros redzams, kā putns iet bojā/notiek asiņainas cīņas/tiek nogalināts.
Līdzīgi ir arī Looduskalender - pirms bildēm nav īpašu brīdinājumu, pirms video ir.

Un vispār - nu nevajag mums atkal izstrādāt jaunus un jaunus likumus un noteikumus, un tad visiem censties ar pirkstu vilkt līdzi, vai tas ievērots.. Katram taču ir iekšējā izjūta un ētika, un pēc tā arī vadāmies. Noteikumi noder tikai kaut kādās galīgās krīzes/domstarpību situācijās; nevis kā pašmērķis.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Sunshine wrote:Teiktu, ka nevajag pirms katras bildes šādu brīdinājumu. Tiešām, tāda ir daba - visu laiku notiek skarbas lietas, un katram mums ir cita robeža, ko uztveram par "skarbu".

Nu nevajag apaugt ar jauniem noteikumiem un to kontrolēšanu... Šis viens gadījums nav tā vērts. Tas tikai radīs jaunus strīdus - vajadzēja vai nevajadzēja likt brīdinājumu katrā konkrētajā gadījumā.

Teiktu, ka vajag šādu brīdinājumu noteikti pielikt pirms video, kuros redzams, kā putns iet bojā/notiek asiņainas cīņas/tiek nogalināts.
Līdzīgi ir arī Looduskalender - pirms bildēm nav īpašu brīdinājumu, pirms video ir.

Un vispār - nu nevajag mums atkal izstrādāt jaunus un jaunus likumus un noteikumus, un tad visiem censties ar pirkstu vilkt līdzi, vai tas ievērots.. Katram taču ir iekšējā izjūta un ētika, un pēc tā arī vadāmies. Noteikumi noder tikai kaut kādās galīgās krīzes/domstarpību situācijās; nevis kā pašmērķis.
Jo bildes viņi tādas vispār neliek, tikai URL adresi. Un tad arī tiek pievienots brīdinošs uzraksts, ka šajā adresē ir skati, kas kādam var būt pārāk smagi.

P.S. Būtībā jau LK forums mums ir tikai kā piemērs, varam paši noteikt, kā būs DD forumā.

P.P.S. Un vispār, nevajag sarežģīt, šis ir savvaļas dabas vērojumu forums. Ja domas dalās materiāla autoram un kādam jūtīgam forumietim, var vienkārši palūgt noslēpt bildi, tās vietā atainojot tikai URL adresi.
Vērotāja wrote:Atbilde uz šo jautājumu ir katra komentētāja uzmanība pret līdzcilvēkiem un iekšējā kultūra.
Kur ir robeža, kad kaut kas ir jānoklusē vai kāds skarbs vārds jāpatur pie sevis, lai pasaudzētu citu?
Palūgt, pateikties - šajā ziņā laikam mums nav pietiekamas kulturālas saskarsmes pieredzes virtuālajā vidē.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”