Bebri Igaunijā, 2017-2019

Locked
User avatar
Vērotāja
Posts: 47267
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Vērotāja »

d.e. fīča ir, bet nav jauna :lol: Tā ir darbietilpīgāka kā vienkārši ielikt bildi vai saiti, tādēļ nav ieguvusi popularitāti, bet vispār tā pastāv no foruma pirmās dienas. Tā sistemātiski to izmanto Biker un pirms pāris gadiem arī komentētāja wood baltgalvas ērgļu tēmā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

Paldies, Vērotāja! Nu jā, viss jaunais ir labi aizmirsts vecais :lol: un labi, ja neaizmirst.

d.e., eh, nez vai es dabūšu atbildes uz saviem jautājumiem.. lai gan varētu jau ierosināt LK vadībai veikt kādu jauku interviju ar saimniekiem..

Man gan pietika, ko domāt vakar par rakstu un komentāriem par ES biotopu apsekošanu Latvijā - cilvēku dažādā attieksme, apsekošanas rezultāti..
http://jauns.lv/raksts/maja-un-darzs/25 ... tas-notiek
Liktos - dabas daudzveidības saglabāšana ir neapstrīdama nepieciešamība, bet komentāros dominē citas lietas. Tad gribas ievilkties komfortā starp domubiedriem. Bet problēmas jau paliek tur ārā.

Savukārt bebru lietā viss ir tik pretrunīgi. It kā daba (bebri un viss, ko tie stimulē) pret dabu (upes stāvoklis).
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by d.e. »

Made, paldies, interesants raksts par biotopu apsekošanu !
Nu re...tā ir cilvēki savā neinformētībā paši sevi apdala, turklāt vēl akli notic galīgi greiziem spriedelējumiem. Tādus rakstus vajadzētu vairāk un varbūt arī vienkāršus bukletus, kur uzskatāmi redzams, ka biotopu īpašnieki var saņemt gan kompensācijas, gan lielākus platībmaksājumus. Varbūt cilvēki tad paši ar lupu meklētu savā pļavā retos augus ! :)

Bebri...protams tā ir dabas daļa.
Mēs kamerā redzam čaklo bebru ģimenīti, kas nepagurusi atjauno cilvēku izpostīto dambi, bet ja kamera būtu kādā citā pusē, iespējams mēs redzētu seklā ūdenī slāpstošas zivis vai ko tādu.
Tā var turpināt bezgalīgi...nebūs zivis - tātad vairs nedzīvos zivju gārņi -> ūpis nenoķers gārni vakariņām u.t.t.+ u.t.t. Kur ir tā robeža, kad jāsāk regulēt, tas ir sarežģīts jautājums.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

LK forumā tiek apspriesti normatīvie dokumenti utt. Un pieminēts "bebru advokāta" Nikolai Laanetu emocionāls raksts šeit http://www.eestiloodus.ee/artikkel96_90.html
(igauniski, var lasīt ar sandra3006 ieteikto metodi caur peles labās pogas 7 rindiņu :lol: tas tulkojums ir citādāks nekā GT, es paskatījos abus, bet neņemos tulkot, ja nav labas igauņu-latviešu vārdnīcas, jo uz angļu jau arī visādi brīnumi iet..)
Viņš apskata gan sliktumus, gan labumus un beigās piemin, par ko mēs bebrus apbrīnojam - par meistarību un cilvēkam līdzīgu dzīvesveidu (nebiju to iedomājusies) :D Turklāt pēdējie divi teikumi tulkojumā man šķita pavisam jokaini :roll:
igauniski: Loodusrahvastel on uskumus, et kobrastes elavad edasi lahkunud inimeste hinged. Võib-olla ongi nii, miks muidu on nad nii arukad!
angliski: The people have the belief that the souls of the people who have left the coffins live in the coffins. Maybe that's why they are so smart!
latviski (no angliskā): Cilvēkiem ir ticība, ka to cilvēku dvēseles, kas atstājuši zārkus, dzīvo zārkā. Varbūt tāpēc viņi ir tik gudri!
manā izpratnē no igauniskā: Dabai tuvās tautas tic, ka aizgājušo cilvēku dvēseles dzīvo bebros. Varbūt tāpēc viņi ir tik gudri!
Un tad es pameklēju vēl kaut ko internetā un uzgāju to pašu dokumentu latviski, kas LK forumā minēts angliski - ES Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projekta Ūdens apsaimniekošana Baltijas mežos dokuments "Bebru populācijas apsaimniekošana Baltijas jūras reģionā – pašreizējās zināšanas, metodes un attīstības virzieni". Projekta ilgums līdz 2019.gadam, cerams, ka tiks korekti sabalansētas visas intereses.

https://www.skogsstyrelsen.se/globalass ... latvia.pdf
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by d.e. »

Made, paldies ! :)
Ar interesi izlasīju !
Pie mums bebru izrādās ir stipri vairāk, nekā Igaunijā ;)
Igaunija 16 300–17 500 / Latvija 100 000 – 150 000

Interesanta doma par cilvēka dvēseles ceļošanu un iemiesošanos bebrā..kas zin, kas zin ....kas mēs bijām kādreiz !
Ceru, ka reinkarnācija nebalstās uz cilvēka darbiem dzīves laikā, citādi man "spīd" atgriešanās pie dambja darbiem ! :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 47267
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Vērotāja »

d.e. wrote: Ceru, ka reinkarnācija nebalstās uz cilvēka darbiem dzīves laikā, citādi man "spīd" atgriešanās pie dambja darbiem ! :D
:lol: :lol: :lol:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

d.e., no reinkarnācijas viedokļa iespējams, ka būsi palīdzējusi bebram par cilvēku tapt :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by d.e. »

Made wrote:d.e., no reinkarnācijas viedokļa iespējams, ka būsi palīdzējusi bebram par cilvēku tapt :)
Made, paldies, nomierināji ! :lol: Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

5.septembris pēdējās minūtes

23:31 :P (bilde pagaišināta)
Image

23:32 :P (bilde pagaišināta)
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

23:46 :P
Image

23:47 :P
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 47267
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Vērotāja »

Made, cik lieliski kadri! :D
Nupat tikai pamanīju, ka Centim tik liels deguntiņš :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

kā ruksītim! :lol:
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

6.septembris

1:39 sāka nevis ar žagariem, bet ar dubļiem - pāris tačkas atdzina :P
Image

1:43-1:47 tad pameditēja, parāpoja pa šauro vietu, rociņām nomazgāja purniņu un aizpeldēja
2:23 laikam jau bija pie ģimenes (vai otrā darbavietā), jo tikai sikspārnis šiverēja
Image
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Biker »

:o lieliskas lapsa bildes! Un arī no bebru. Paldies, Made
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

7.septembris

Naktī man kāds "bebrs" bija nograuzis internetu :P No rīta skatos, ka bebri gandrīz neko nav padarījuši, niedre tik ūdenī un kaut kas šķērsām ūdenim apakšā.
Tomēr Biker divos videogabaliņos ir dokumentējis, ka viņi strādāja gan! Paldies! :)
Tagad jautājums - kur tas viss ir palicis? :roll: re, 10:01 krastā nekas jauns nav parādījies - vai tiešām aizpeldēja ar straumi?
Image
(nakts kadrs no Biker video)
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Biker »

Es biju arī pārsteigts...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47267
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Vērotāja »

Vai varētu būt, ka lielo zaru aiznesa straume, bet viss pārējais izjuka, jo turējās uz šī bomja?
Vismaz no Biker nakts kadra izskatās, ka viss turās uz tā lielā zara.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Made »

8.septembris :D :D :D

9:03 Dambis bez izmaiņām, bet ūdens līmenis šķiet cēlies, plata tā šaurā sprauga :P
Image

9:57 niedras gan gludi spoguļojas ūdenī, bet straume liekas strauja
Image


10:54 labu laiku aizkadrā skanēja zvaniņš un pirms laika attālinājās noteiktiem soļiem.. bet nupat bez zvaniņa tāds sirsnīgs mūūū un skaņa, kad govs plūc zāli (varbūt ar zvanu attālinājās gans, he he :P)

10:56 ui, "aizgāja piena kannas skalot" - ūdens tapa duļķains... :roll: laikam gaismas mainījās..
Image
Last edited by Made on 08 Sep 2017 11:29, edited 1 time in total.
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Biker »

Made wrote: 10:56 ui, "aizgāja piena kannas skalot" - ūdens tapa duļķains... :roll: laikam gaismas mainījās..
:lol:
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Bebri Igaunijā, 2017

Post by Biker »

...bet ... šodien ir 8.
Locked

Return to “Dzīvnieku kameras un barotavas”