Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Kati un Karls)

Ciconia nigra - Black Stork
Locked
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Liekas, ka viņi vairāk apēd no Kati piedāvājuma.. (18:15)
Image

Karlam vairākas reizes nācies tikai noskatīties, ka šie grib tikai gulēt kā beigti un nemaz nav piedabūjami uz galda lūgšanu. Toties Karls tos vairāk masē, ceļ augšā, gāž apkārt, liek kustēties :P (6:56 un 21:21)
Image

Šo bildīti vēl ielikšu īpaši - tā ir 22.maija 15:44 barošana, kad Karls kā mākonis teikā ir izdzēris ezeru - laiž ārā zivis ar visu ūdeni :lol:
Image
Last edited by Made on 24 May 2018 11:44, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Kati dežūras bildēs, viena iegadījās lietusgāzes laikā (11:30 un 19:34)
Image

Bet Karlam nācās pārstāvēt savu māju un ģimeni sveša melnīša vizītes laikā 14:36-14:37.
Image

Svešais gandrīz pāris minūtes augšā uzturējās un tikmēr Karls rādīja ko var - gan asu knābi šaudīja, gan pie žagariem ķēra, gan visas citas izdarības nerimās (skaņu man nācās nogriezt).
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Ai, nav laika skatīties, bet skatos un tātad spiežu pogas... nav laika taisīt bildes, bet nevar netaisīt... nedrīkstētu veltīt laiku forumam, bet nav miera, kamēr vismaz dažas neielieku...

24.maijs

6:52 saulainie knābji :P
Image

7:58 saulainā nomaiņa :P
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Saulainā bērnība :) ēdienreize 10:19 (nebija jau vienīgā) un pilnie punči ik pa laikam saldā miegā :P
Image

Kad neguļ, tad visi turas kopā gan gaidot ēdienu, gan arī pēc tam, kad jāatbalsta guzas, jāpārbauda, vai otram nav kas knābī aizķēries... to vardi viņš tiešām nolocīja! un es nevaru apgalvot, ka viņa blakus bildē iznāca ārā, bet vismaz tā bija pirmā reize, kad es redzēju zalves (īsi pēc tam otrs izšāva un vēlāk vakarā arī viena bija).. pēdējā bildītē tādas pieēstas guziņas skatās uz mežu (cilvēciskojot! :)) vai laikam jau gatavojas kārtējai porcijai :P
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

12:03 melnais vēdeklis :)
Image

17:13-17:16 un melnais krauklis ciemos :) melnā poza aizstāvim.. pirmajā bildē krauklis ārpus kadra, tad parādījās kreisajā pusē kokā, pārlidoja uz labo pusi un bildē jau lido atpakaļ uz kreiso, pasēdēja vēl kokā un tad aizlidoja laikam aiz kameras, jo pēdējā bildītē Karls vēl nikni skatās uz šo pusi.
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Piebēršu sīkbildes, kopā par divām dienām 13 bildes ar stārķu dzīves ainiņām, kamēr te nenotiek parastās reportāžas.

25.maijs

10:52 kā vienmēr - vismaz viena nomaiņas bilde :P un blakus Karla pucēšanās poza ar "baltas mīklas bļodiņu" pie kājām :P
Image

11:54 un 12:54 diena bija ļoti karsta, Karls ilgi stāvēja paplestiem spārniem (un neilgi ar "baltu puķi matos" :lol:)
Image

13:06 -14:17 ainiņas no stārķēnu ikdienas :P
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

14:17 vēl mazuļi :P kādi šķībi tie kakliņi jau pirms ēšanas, bet gatavi atkal stūķēt iekšā.. nu un pēc tam tad knapi kust..
Image

15:36 (otrai laiks nezināms) šeit vecāki nevis dod ņammu, bet gan meistarīgi noņammā pārpalikumus :P
Image

20:53-21:53 kumoss iesprūdis - likās, ka norija vardi, bet kāju nevarēja dabūt iekšā (un varde arī tā kā iesprūdusi šķērsām - bildītē 20:57, kur mazais atpūšas no rīšanas uz brīdi). Pirmo reizi šogad redzēju, ka citi bērni velk no mutes ārā. Vairāk nekā stundu tā kāja tika raustīta. Kati bija pie barošanas un tādu to bērnu arī nodeva Karlam. Es vēlāk tikai LK forumā video redzēju, ka tēvs pēc desmitiem to izvilka bērnam no mutes, tad viņa izskatījās nevis kā kāja, bet jau kā ļerpata, notrūka, laikam daļēji sagremota tā varde jau bija.. vismaz pa nakti nebija ar to jāpārguļ. Karls ir ļoti rūpīgs un uzmanīgs tēvs 8-)
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Šīs divas bildes man gribējās kopā - ligzdas aplis ar melnu putna siluetu gaišā dienā 14:02 Kati un tumšā vakarā 22:23 Karls :P

Image

Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

26.maijs

Šodien vecākiem bija gandrīz 2 stundas ilga dežūrasmaiņa - parasti nomainās dažu minūšu līdz pusstundas laikā, reizēm aizskrien uzreiz, bet šodien abi ilgi maigojās - ieskāja viens otru, pucējās paši, acīmredzami izbaudīja kopābūšanu - sinhroni kustējās, skatījās vienā virzienā, pat pastāvēja uz vienas kājas.. un Karla tualetes pauzē viņa viņam arī ieskāja kaklu :P Es laikam cilvēciskoju - jo viņiem reizēm tā ieskāšana darbojas kā "palaid tagad tu mani pie bērniem"... :lol:
8:46-9:57
Image

10:28 Karls aizlido, bet 10:38 atkal ir klāt - un tad viņiem bija skaidrošanās par bērnu audzināšanu..
Image

Karlam bija arguments - ņamma guzā (un ūdens), bet Kati vienalga nepadevās, pat apgūlās uz paēdušās trijotnes, tomēr tie paspruka ārā no viņas azotes.. Karls pamasēja tiem punčus un 10:45 aizlidoja, lai 10:50 atgrieztos ar vēl vienu argumentu - zaļas zāles kušķi :P
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

10:51 tad gan Kati padevās. Karls palika mest ēnu. 8-)
Image

Tad es gabalu neredzēju, Kati esot kādu laiciņu dežurējusi līdz 17:20 un tad Karls līdz 21:10, Kati paliek pa nakti.

Bildītes ar bērniem - ievēroju, ka šodien Kati ieskā arī mazos - padusītes un muguriņas. Paēduši viņi ir līdz pašai augšai, bet par zivitiņu ir jāpakaro :P Tika galā ar palielām vardēm..

Image
sandra3006
Posts: 10840
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by sandra3006 »

28.MAIJS
Labrīt!
Nesen Kati ar Karlu nomainījās
5.58 Karls baro mazuļus. Barība bija smalka un maz

Image
User avatar
Liz01
Posts: 1317
Joined: 14 Mar 2015 06:26

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Liz01 »

29.maijs

We have spotted our Eedi :D

11:57 Eedi visit Kati twice, She was not happy
Image

Image

Picture looks not much better..
Image

User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Lianaliesma »

Liz, thank you! What a surprise! :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Liz01, cik gan jūs LK forumā esat acīgas ! :idea: :D

Es skatījos gan to notikumu un pat bildes nospiedu, un raidītāju bildē redzu... ja kāds man jau ir pateicis, ka tur jāskatās :oops: :lol:
Liels paldies, tas ir ļoti interesants notikums, kas atsvaidzina dienu (es jau tobrīd biju papriecājusies par Kati pozām, kas ir pavisam atšķirīgas no Karla aizsardzības paņēmieniem dažas dienas iepriekš :P un nevarēju izvēlēties bildes)

Image

Šķiet, pat ja es būtu atpazinusi raidītāju, vēl ilgi prātotu, kāpēc viņa Karlu uzskata par svešinieku... :lol:
Bet vispār apbrīnojami, ka jau no tālienes (neredzot raidītāju un gredzenus, he he...) viņi viens otru pazīst! :D
Interesanti, ka tur vairāk nekā pusminūte ieraksta bija pazudusi...
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

18:40 kad es paskatījos, cik grūti Karlam, kas 20:09 pieņēma maiņu, ir "reanimēt" sīkos, sāku tīt atpakaļ, kur tad šie tā pielikušies..
Nu kā tad - jau pirms barošanas viņiem šķībi kakli un no Kati piedāvātā tik un tā vēl ķer un grābj - katram pa tādam strauta nēģim (vidējais mazāku dabūja) vēl ielīda... :shock:

Image

Nu tā ir ēšana "līdz kaklam" un vēl :lol:
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

31.maijs

Man te ir viena bilde no vakardienas ar to, cik Karls rūpīgi apčubina katru savu bērnu. Mani aizkustina, cik jaunajiem stārķēniem spārniņi maziņi un plāni salīdzinājumā ar pelmeņveida rumpīšiem (un ērglēnu tagadējiem spārniem) .. bet izaugs uh! kādi! :P
30.maijs 18:52-18:56 un tā katru dienu! izskatās, ka čubināšanas labākais rezultāts ir panākt to pēdējo pozu - lai viss labi saguļas :P
Image

Šodiena Karlam arī bija ciemiņš. Mums neredzamais viesis beigās aizlidoja no virskameras uz meža pusi, ēna tik pavīdēja.
Image

Gadījumam, ja "video" (bilžu slīdrāde) labi nerādīs, tad ielieku vienu bildi, kur Karls ir ne tik daudz briesmīgs, cik skaists :)
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Vēroju vienu barošanu 14:36-14:37
Kati atrija divreiz un lielas zivis. Lai gan likās, ka mazajiem grūti tās satvert, tomēr katrs bija atradis sev kaut ko un lielākās Kati pati apēda. Ligzdas grīda ļoti sausa, zāļaina un gružaina, zivs aplipa ar gružiem tā, ka pat Kati ar grūtībām dabūja tās iekšā. Kur nu bērni tādas..
Image

Tieši nodomāju, ka sūnas vajag, sūnas.. Karls pa 3 lāgi sanesa zaļumus, bet tomēr daudz zāļu.. trešajā reizē bija sūnu spilventiņš. Bērni pieēdušies šķībiem greiziem kakliem.
19:46
Image

19:48
Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

1.jūnijs

8:06 Karls nodod bērnus Kati :P
Image

8:07 Kati sāk barošanu. Bērni ir veselīgi izsalkuši un naski klūp pie maltītes. Tomēr neskaitot nedaudzus mazos kumosus un vardulēnu, ko pašās beigās pēc lielās ņemšanās viens atrada un apēda, šī maltīte izvēršas par divu kumosu atrakciju - mazie pēc kārtas pūlas norīt vienu platu zivtiņu (un es pirmo reizi redzēju, ka vairākas reizes mazais gandrīz norija, bet tad palaida to atpakaļ un atkal mēģināja... līdz šim biju pārliecināta, ka atrīt viņiem ir jāmācās tāpat kā kaķēniem nokāpt no koka, kurā viņi viegli uzskrējuši), bet Kati pati kādas 4 minūtes un vismaz kādas 9 reizes centās atkal apēst lielo līdaku (reizes 6 atrija atpakaļ), kas tik glumi nāk viņai ārā un tāda laba bija arī upē, taču pēc apviļāšanas ligzdas siena smalkmē spriežas kaklā..

Image

Image
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

Anna Krauz ir izveidojusi 8 minūšu video ar šo barošanu :)
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Melnie stārķi Igaunijā, 2018 (Karls un Kati)

Post by Made »

11:00-11:04 Pēc pamatīgas ēšanas bērniem bija kārtīga vismaz 4 minūšu vingrošanas un pucēšanās pauze tēva vadībā. Darbības bija visai saskaņotas gan starp mazajiem, gan ar tēvu :P

Image

Image

16:08 ieskatījos, ka jau labi parādās tās rindā saliktās baltās pēdiņas :P liekas, ligzda put! knābji arī ar sausu zemi, kad parakņājas.. neatceros, vai šai reizē, bet labu laiku viņi no Kati piedāvājuma lasīja kaut kādus mazītiņus knariņus kā pipariņus (kurkuļi?), Kati pati arī ar baudu našķējās un nebija tak slinkums pēc katra sniegties..
Image
Locked

Return to “Melnais stārķis”