Diskusijas 2014-2019

Sunshine

Re: Diskusijas

Post by Sunshine » 15 Nov 2017 01:14

Made wrote:Tagad ir skaidrs, kāpēc Spankijs ir mīļais bērns :lol:
:D

MĀRIS

Post by MĀRIS » 16 Nov 2017 11:58

Labdien!
Eku bikucis ar zosēniem. :lol: :P
https://vimeo.com/190959873?ref=fb-share&1
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/

Vērotāja

Post by Vērotāja » 16 Nov 2017 20:56

Kā nez tik cieši lidojoši putni izvairās no sadursmēm?
Jāmēģina daba mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns

lianaliesma

Post by lianaliesma » 17 Nov 2017 23:15

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Cilvēks ir radījums, kas sev kāro brīvību un citiem to nolaupa. Z.Mauriņa

Vērotāja

Post by Vērotāja » 18 Nov 2017 11:29

:o
Izskatās, ka vairums ir dažādu vecumu jaunuļi. Baltās galvas arī lielākajai daļai vēl "netīras".

lianaliesma

Post by lianaliesma » 20 Nov 2017 12:41

Harietas prototips :lol:
"Knābi ciet, kad es runāju" :lol:
Image

Made

Post by Made » 20 Nov 2017 12:47

:lol: šo var likt, lai atsvaidzinātu mācību materiālu par diskusiju kultūru :P

MĀRIS

Post by MĀRIS » 21 Nov 2017 08:28

lianaliesma wrote:Harietas prototips :lol:
Labrīt!
:lol: :lol: :lol: Tagad es runāšu! :lol: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/

Sunshine

Post by Sunshine » 22 Nov 2017 00:13

lianaliesma wrote:Harietas prototips
:lol: :lol:

Ieraugot šo bildi, tā vien gribējās šeit vēlreiz salīdzinājumam arī Harietu pielikt :D

https://www.facebook.com/45380351140599 ... =3&theater
Image

Made

Post by Made » 22 Nov 2017 12:47

Lieliski, Sunshine, paldies, trāpīts! :lol:

lianaliesma

Post by lianaliesma » 24 Nov 2017 02:10

Peregrine Falcon (Falco peregrinus) in Hokkaido, Japan. vol.1, 2, 3

lianaliesma

Post by lianaliesma » 27 Nov 2017 09:36

30.novembris - Izzudušo dzīvās dabas sugu piemiņas diena

http://blog.arkive.org/2016/11/guest-bl ... -november/
Image

lianaliesma

Post by lianaliesma » 10 Dec 2017 12:56

10.decembris
Par foruma ideju kā tādu

No Albatrosu tēmas https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 38#p163938
lianaliesma wrote:Domāju, vairs neturpināšu no savas puses komentārus un interesantu faktu dokumentēšanu šajā tēmā, jo tiešām izskatās, ka tiek lasīti tikai viena cilvēka komentāri, tāpēc ir sajūta, ka te citi ir lieki un par traucēkli kaut kādu iemeslu dēļ, ko droši vien neesmu sapratusi.
Made wrote:A vot, ja neliksi, tad tiešām tā būs! :P Es gan lasu Tevi arī, lianaliesma! Lasu un priecājos, ka Raganietei vairs nav jāraud par to, ka vienai pašai te jāraksta vai ka neviens te neskatās. Bet gadās, ka ilgāku laiku neienākot kādā tēmā, vairākas lapas tiek pāršķirtas... un man arī ir bijis, ka par to, ko esmu jau pateikusi, tiek jautāts atkārtoti.. Tādā sakarā es vienmēr apbrīnoju Vērotāju, ka viņa var skaidrot un skaidrot un atsaukties, kur kas ir bijis :)
d.e. wrote:100 % piekrītu Mades iepriekš rakstītajam, jo es arī lasu gan Raganietes, gan Lianaliesmas, gan jebkurus citus komentārus visās iespējamajās tēmās, kur nu man sanāk ielūkoties !
Atvainojos, ja esmu kādu aizskārusi nepasakot paldies vai it kā sarunājoties dialogā ar kādu, ko pamanu tajā temā tobrīd onlainā esam. Šovakar par kuģiem un putnu apsmidzināšanu runājot, tiešām sanāca, ka runājos ar Raganieti, jo redzēju, ka viņa ir online un arī atminos, ka pirms pāris dienām viņa rakstīja, ka darbinieks/ce nāk apsmidzināt albatrosu. Tikai tas nebūt nenozīmē, ka pārējie komentāri, komentētāji, bildes u.t.t. netiek novērtēti.
Godīgi sakot ir tā, ka man nav iespēju sekot līdzi tiešraidēm tādā apjomā kā to dara daudzi citi, tāpēc es ar vislielāko prieku lasu ierakstus, gan jaunākus, gan vecākus tad, kad varu to izdarīt. Pateikt katru reizi par to paldies ikvienam, diemžēl nesanāk. Manuprāt ar to šis forums ir unikāls, ka katrs cilvēks tajā ienes savu skatījumu, savas emocijas un mūsu visu domas par jebkuru situāciju mēdz būt gan dažādas, gan pretējas, gan līdzīgas, tomēr tieši tā mēs varam gūt pilnīgāku priekšstatu par notiekošo.
Rakstīt vai nerakstīt - tā protams ir katra paša izvēle. Tomēr mans(subjektīvais) viedoklis ir tāds, ka jebkura tēma, kuru skatās un pārzina vairāki cilvēki, no tā tikai un vienīgi iegūst ! Nemaz nerunājot par tiem dziļajiem komentāriem, kuros ir lasāms vairāk info, nekā bilde + apraksts(to es par saviem koment.) Jā, man tieši tāda dziļāka informācija arī šķiet ļoti saistoša, jo tas, ka " zvirbulis ielidoja 7 x un izlidoja 8 x no ligzdas 1 min 45 sek. laikā ar xpadsmit vienādām bildēm " man pašai neliekas tik būtiski. P.S. Piemērs par zvirbuli nav domāts par konkrētu tiešraidi vai personu.
Tāpēc ceru, ka skatīsimies šos skaistos putnus visi kopā ! Paldies, visiem, kas atspoguļo notikumus ! :)
Vērotāja wrote: :?: :shock:

:lol:
Made, Vērotāj, d.e, konkrēti kāds viens komentārs nav pie vainas, runa vairāk par to, ka patiesi varbūt ir lieks tas, ko daru.

Ne jau tikai savam priekam te darbojos un ne tikai vienā vien tēmā Latvijas, Igaunijas un Pasaules sadaļās, arī citu ērtībai un vispār foruma pievilcībai tīri burtiskā nozīmē, vēloties piesaistīt Latvijas cilvēkus šim forumiešu pulciņam, gan virtuāli, gan vēlāk tas jau pāraug reālā sadarbībā. Jo dikti jau nu vilinoši izskatījās citzemju piemēri, kā Difi projekts Velsā, kā Melno ērgļu projekts D-Āfrikā, kā baltgalvas ērgļu projekti ASV, kad tiešraižu vērotāji kļūst par brīvprātīgajiem un kaut drusciņ pievieno arī savu artavu kopīgajiem ornitologu pūliņiem.

Tāpēc arī pēdējo gadu laikā kā moderators uzņēmos palīdzēt Vērotājai sakārtot forumu.
Gan tāpēc, ka mūsu forums draudēja izsīkt un jau gatavojāmies pāriet uz LK, gan pašai gribot realizēt savu vīziju par foruma pārskatāmību, ligzdas un ligzdas putnu pāra datu bāzi un tēmu vizuālo izskatu. Man kā ierindas vērotājam likās nepieciešami, ka tēmas ir strukturētas, ātri pārskatāmas un vizuāli baudāmi noformētas ar pamata informācijas datiem, kas citādi ikdienas komentāru plūsmā pazūd.
Pārskatīju visas foruma tēmas kopš 2013.gada – pārliku milzu daudzumu fotogrāfiju no dd servera uz ārējiem serveriem, lai forums ir ilgtspējīgs, visām tēmām sakārtoju pirmās trīs lapas, pievienojot tajās pamata informāciju par ligzdu/ligzdām, atpazīstamības foto par ligzdas pāri un citus interesantus faktus, lai tos vienmēr var ērti un ātri atrast. Protams, arī Vērotājas uzsāktajās tēmās, ar Vērotājas atļauju, lai visas tēmas sāktos pēc vienāda šablona. Lieku pamata infu satura radītājā Svarīgi notikumi ligzdā un atsauces/saiknes uz konkrētajiem notikumiem gan Latvijas (izņemot Jūras ērgļu tēmu, tur pamata infu pirmajās lapās liek Vērotāja), gan Igaunijas, gan pasaules tēmās, mēģinu veidot interesantus foto pastāstiņus no ligzdas pāra dzīves. Pievienoju Interesanto faktu lapu, kur pēc tā prasījās - albatrosiem https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 49#p111149 , baltgalvas ērgļiem https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 07#p100007 , un meklēju jaunas, vizuāli labi vērojamas ligzdas un atveru tām jaunas tēmas.

Tad nu drusku apskrienās dūša un rodas jautājums - a varbūt to nevajag nevienam, nav laika apskatīt un palasīt, un novērtēt.

Ar šo gadu tika labi sastrukturēts tēmu izvietojums pēc nosaukumiem pa valstīm un pa sugām, pateicoties NoraiR.

Man liekas svarīgi uzturēt foruma sarunas visās (nu vismaz daudzās) tēmās par ikdienas notikumiem, publicēt attēlus, pa šiem gadiem esmu ievietojusi 27959 komentārus ar fotoattēliem, ne jau dēļ kvantuma, bet lai uzturētu interesi par šo iespēju - vērot tiešraides visā pasaulē un virtuāli satikties ar domubiedriem, dalīties par piedzīvoto, uzzināt daudz jauna un pastāstīt par savām emocijām pārējiem.

Un tad jau arī raisās idejas par kopīgi darāmo, kas jau tik forši notiek- forumiešu tikšanās pasākumos un fiziskās aktivitātēs.

Tad arī ir šī iespēja veidot Aktuālo notikumu lapu, ko jauki kurē Vērotāja un kurā “steidzīgie” var raiti ieskatīties un uzreiz nonākt konkrētā vietā forumā.

Tāda bijusi mana vīzija par forumu. Varbūt ir arī citādas vīzijas par to, kāds ir un kādu gribās redzēt forumu.

Made

Post by Made » 10 Dec 2017 13:06

Ak, lianaliesma, nav lieks, bet laikam tiek pieņemts kā pašsaprotams :roll: Paldies Tev! Arī tagad Tu tā kā stiprs cilvēks pārgāji pie lietas, lai gan ierosme bijusi sajūtās :)

Made

Post by Made » 10 Dec 2017 13:35

Nevajadzētu man tagad izvērsties forumā (pēdējās dienās esmu pārtērējusi laiku ne tām lietām, kam tas bija domāts, un man viss "plīst pa šuvēm"..).

Ieskicēšu tikai savai darbībai aktuālo - grūti ir kaut ko neielikt: kad skaties kamerā un tur notiek kustība, viss liekas svarīgi. Bet piefiksētā kadrā svarīgums noplok un ir grūti saskatāms.
Nu un tad ir dilemma - likt vai nelikt. :roll:
Izvēle vienmēr ir visgrūtākā lieta, jo ir jāievēro mērs. Nevar likt par daudz un nevar nelikt nemaz. Un katram gan tas mērs ir savādāks, gan motivācija, gan vērtības nedaudz variējas, gan tehniskās iespējas skatīties un piedalīties forumā dod savu artavu, gan novērtējums no malas pienāk vai nepienāk īstajā brīdī..
Tā jau mums laiku pa laikam uzplaiksnī diskusijas, kurās nonākam pie tā paša - visu nosaka mēra sajūta individuālā (visvairāk atceros diskusiju par attēlu uzlabošanu vai neuzlabošanu).
Visrezulatīvāk būtu, ja tagad nobriestu kādas idejas, kas nav saistītas ar tik slidenu tēmu kā mēra sajūta :lol:

Vērotāja

Post by Vērotāja » 10 Dec 2017 14:27

Nez vai vajag forumam piešķirt kādu misiju. Te, forumā, jau neviens nav jāpārliecina, ka daba un putni ir jāsargā. Te nav cilvēku, kuri domā citādāk.
Tāpat ļoti šaubos, ka forums var būt gaismas nesējs "tumsonīgajās masās" tā vienkāršā iemesla dēļ, ka cilvēki, kuriem vienaldzīga daba, nekad nenāks uz šejieni.

Brīvprātīgo darbs arī pie mums notiek, taču DD forums ir kā platforma, lai saorganizētos, nevis galarezultāts.
Forumieši izcirta krūmus Engures dabas parkā.
Forumieši uzstājās TV Vides faktos un pauda mūsu uzskatus tautai.
Ar Simbas palīdzību notiek aktīva sadarbība ar Māri Strazdu, notikušas daudzas ekspedīcijas melno stārķu ligzdu meklējumos.
Ar Simbas un lianaliesmas aktivitāti atdzīvināta Dzīvības lidojuma FB lapa.
Māris ir palīgs Jānim Ķuzem kameru apkopes darbos.

Vēl darbiņš, ko mēs visi varam darīt - medīt pa portāliem rakstus par dabas aizsardzības tēmām un komentāros ilgi un pacietīgi skaidrot dabas draugu viedokli. Cik nu iznāk laiks, cenšos to darīt.

Par pašu forumu - atkārtošos, forums ir kā "pašpalīdzības kase". Neviens nevar skatīties visu un visu laiku. Tāpēc tas, kurš skatās, pastāsta to ko redzējis citiem. Kad tas cits skatīsies, tas savukārt pastāstīs ko redzējis un tā kopā izveidojas stāsts. Stāsts pašiem sev, vēsturei, citiem interesentiem, kuri varbūt tikko sāk iepazīt dabu. Bet tas nekādā gadījumā nedrīkst kļūt par kaut ko, kas tiek darīts negribot vai piespiedu kārtā. Ir laiks, vēlēšanās, noskaņojums - liekam bildes un rakstam.

Par to ko rakstīja Made -
tā kā šogad iznāca tā, ka biju lasītāja, tad no lasītāja viedokļa interesantākas ir tēmas, kurās ir daudz bildes un notikumi secībā. Tēmas, kurās ir ieliktas tikai dažas bildes un nav notikumu secības, ir informatīvas, taču tik ļoti nesaista.
Izņēmums ir barotavas un dažādas dabas kameras, tur nav secības un nav svarīgi kas ir bijis pirms attēlotā notikuma un kas pēc.

lianaliesma

Post by lianaliesma » 10 Dec 2017 14:41

Vērotāja 05 Mai 2014 wrote:Nez vai vajag forumam piešķirt kādu misiju. Te, forumā, jau neviens nav jāpārliecina, ka daba un putni ir jāsargā. Te nav cilvēku, kuri domā citādāk.
Tāpat ļoti šaubos, ka forums var būt gaismas nesējs "tumsonīgajās masās" tā vienkāršā iemesla dēļ, ka cilvēki, kuriem vienaldzīga daba, nekad nenāks uz šejieni.

...
https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 935#p19935

Situācija ir drusku pamainījusies, vai ne :) Par to arī ir stāsts.

Vērotāja

Post by Vērotāja » 10 Dec 2017 14:48

lianaliesma, laiks maina uzskatus un tas, ko rakstīju pirms daudziem gadiem, šodien liekas tik bērnišķīgs uzmanības deficīts. Patiesībā man pat ir stipri neērti par to tēmu.

lianaliesma

Post by lianaliesma » 10 Dec 2017 14:52

Tāpēc, ka pamainījusies pati situācija priekš Tevis, bet citiem varbūt tāds laiks tikai pienāk. Protams, bez foruma arī var dzīvot, par ko neviens nešaubās, tomēr - tieši forums bija jauku pasākumu aizsākums un tas var iniciēt vēl daudzus cilvēkus pievienoties. Tāpat kā arī personiskas satikšanās ar dabas aizrautiem cilvēkiem.

Made

Post by Made » 10 Dec 2017 15:46

Vērotāja wrote:Nez vai vajag forumam piešķirt kādu misiju.
..
Stāsts pašiem sev, vēsturei, citiem interesentiem, kuri varbūt tikko sāk iepazīt dabu. Bet tas nekādā gadījumā nedrīkst kļūt par kaut ko, kas tiek darīts negribot vai piespiedu kārtā. Ir laiks, vēlēšanās, noskaņojums - liekam bildes un rakstam.
Image
Last edited by Made on 10 Dec 2017 17:00, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Diskusijas”