DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

:lol: Prieks - pašam un citiem - tā arī ir jēga putnu vērošanai!
p.s. gandrīz sakautrējos, ka esmu atradusi tik daudz jēgas vērošanā, tomēr - jo vairāk iespēju katram atrast savu...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas 2014

Post by Sunshine »

Labvakar!
Par putnu vērošanu kā tādu nav divu domu - ļoti labi saprotu, ka galvenais (vienīgais) tās iemesls ir prieks! Jautājums nebija par putnu vērošanu, bet vairāk šī konkrētā foruma funkciju. Jo, ja pareizi sapratu, šīs tēmas iesākumā gāja runa par šī foruma slēgšanu?

Jautājums bija par to, kāpēc izveidojas situācija, ka šis forums mazliet izskatās kā.. dažu biedru ekskluzīvs klubiņš, kurā komentē pamatā pāris putnu vērotāji. Kurā citi komentētāji iesaistās maz/kā daži rakstījuši iepriekš, kautrējas iesaistīties ar saviem neprofesionālajiem komentāriem/ kā raksta tagad, "neredz saviem komentāriem vietu".

Ja tiek pacelts jautājums par šīs blogošanas pārtraukšanu, jo "neviens te neieskatās", tad varbūt šādus jautājumus ir vērts uzdot?..

Katru mirkli arī ir noteikti vērts dokumentēt. Runa ir par ko citu - kā panākt, lai šo mirkļu dokumentēšanā iesaistās pēc iespējas lielāks cilvēku skaits un veidojas patiešām kopīgi veidots fotostāsts.

Man liekas, pilnā krūkā nevar ieliet pa virsu vēl ūdeni. Viens no iemesliem, kādēļ varbūt citi tik aktīvi neiesaistās, ka Vērotāja un lianaliesma jau ļoti veiksmīgi "nosedz" pilnīgi visu dienu un detalizētus tās notikumus. Katrā ziņā, nerodas tāda sajūta, ka kāds notikums tiktu palaists garām, ja arī kāds cits to "nepierakstītu".
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

19.maijs
Labdien :D

Lai man atvieglotu dzīvās dabas vērošanu, loga priekšā uz sporta halles jumta kaiju pāris ierīkojušies perēt... :lol:

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

23.maijs

Runājot par informāciju putnu ligzdu tuvumā - šāds paziņojums ir Berijas skolas baltgalvas ērgļu ligzdas apkaimē:


Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46700
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Civilizētā un atbildīgā pasaulē lieliski, ka cilvēki tiek brīdināti netraucēt putnus.
Taču pie mums, baidos, šādi plakāti varētu izraisīt pretēju rezultātu cerētajam. Diemžēl apziņas līmenis tik zems.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

22.jūnijs


Skaistus šos Saulgriežus visiem dabas vērotājiem! :P

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Diskusijas 2014

Post by Tālis »

23.jūnijs.

Gaišus Līgosvētkus visiem dabas draugiem!

Image

Ņem spēku no Jāņuzālēm,
Ko tās Tev šovakar sniedz -
Tas paliks ar Tevi tik ilgi,
Kaut sen būs novītis zieds.

Ņem spēku no Jāņu gaismas,
Kas pakalnos gaiši spīd -
Tā paliks ar Tevi tik ilgi,
Kaut sen būs atausis rīts.

Ņem spēku no Jāņudziesmām,
Kas līgo visapkārt Tev -
Tās paliks ar Tevi tik ilgi,
Kaut vārdi būs zuduši sen.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46700
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

25.jūnijs

Labrīt.

Šorīt savā Feisbukā ieraudzīju rakstu, ar kuru dalījās vietne, kurai es sekoju.
Raksts The New York Times ar nosaukumu Streaming Eagles par drāmu Minesotas baltgalvas ērgļu ligzdā un cilvēku attieksmi pret to.

http://opinionator.blogs.nytimes.com/20 ... share&_r=0

Būtībā raksts ir jāizlasa (viegli izdarāms ar google tulkotāju, ja angļu valoda nav saprotama).
Īsumā - Minesotas ligzdas tiešraides skatītāji ievēroja, ka viens no mazajiem ērglēniem ir slims. Skatītāji apbēra tiešraides organizatorus ar vēstulēm par to, ka mazais ērglis ir jāglābj.
Organizatoru sākotnējā nostāja bija, ka tiešraide ataino dabas realitāti un viņi neiejauksies ligzdas dzīvē. Taču spiediens uz organizatoriem caur naidīgumu un raudošām sievietēm pastiprinājās līdz grūti panesamai robežai, līdz beidzot pēc gubernatora telefona zvana aģentūra tomēr pieņēma lēmumu mazo no ligzdas izcelt. Viņš bija ievainots (visdrīzāk viņu nejauši savainoja kāds no vecākiem) un tika eitanazēts.

Ap šo notikumu rakstā tiek cilātas tēmas - kāpēc cilvēki skatās šīs tiešraides un ko gaida no tām. Par to, ka cilvēki tik aktīvi jūtot līdzi ērglim, aizmirst par to, ka pirms brīža ērglis nogalināja baložu mātīti, kurai arī ir bērni (kuri arī tagad mirs).

Ne visā piekrītu autoram, raksts ir strīdīgs, par ko liecina lielais komentāru skaits (nelasīju, jo nav laika).
Vienā gan varu piekrist, mūsu attieksmei pret notiekošo jābūt vienkāršākai un mazāk sentimentālai.
Tai pašā laikā autors min, ka mūsu putnu un dzīvnieku vērošanai ir emocionāls pamats ar dominējošu maigumu un līdzjūtību, arī vainas apziņu par mūsu globālo attieksmi pret dabu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas 2014

Post by Lianaliesma »

Verotaj, paldies par info. Pati nelasiju rakstu, bet manas asociacijas ir - ka caur dabas dzives tiesraidem cilveki pamazam atjauno saiti ar savu pirmsakumu - dabu, un tiesam atjaunojas cilveka atbildiba dabas - augu un dzivnieku valsts prieksa. Un tas ir labi. Tas ir galvenais sasniegums. Un v'el - dab'a notiek visadi. Tapat ka ari cilveku dzive...
Ja es tam neesmu klat, tad viss iet savu gaitu, tacu ja liktens man lemis but klat, redzet un spet palidzet, tad es to varu izdarit.
Tapat ka mes visi veletos, lai gruta bridi kads, kurs ir lidzas, palidzetu mums. Bet, protams, bez parspilejuma. Jo katram ir sava dzive un savi uzdevumi seit... :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46700
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas 2014

Post by Vērotāja »

Looduskalenderā publicēts webkameru darba cikli, vietas, kur kameras izvietotas (rajoni) un organizācijas, kas uzstāda kmeras

http://www.looduskalender.ee/en/node/20676
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

2015

TIEŠRAIDES KAMERAS LATVIJĀ

http://www.eradio.lv/kameras/
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Meitenes! Vērotāja, Lianaliesma! Jūs vienkārši esiet malači!!! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Pārlasīju šo diskusiju, kuru uzsāka Vērotāja pirms gada, skumstot par to, ka dabasdatu forumam ir tik maz dalībnieku. Priecājos, ka Vērotāja, kas uzsākusi forumu, tagad var gūt gandarījumu, ka forumiešu loks paplašinājies.

Mani forumam piesaistīja Vērotājas, Tāļa, Sunshine jaukais, emocionālais, korektais un tai pašā laikā konkrētais vērojumu aprakstu saturs, kurā iekļauts arī humors zināmās devās. Tādas saulainas satikšanās foruma tēmās... :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Lianaliesma.. cik jauki vārdi! :P Pat samulsu... sirsnīgs paldies. Man liels prieks, ka tā!!
Bet vislielākais prieks par to, ka jūs ar Vērotāju tomēr turpinājāt. Cik labi viss izvērtās, nu forums ir tā atdzīvojies! Un to ļoti bagātina un mūs visus priecē jūsu abu tik saturīgie, cilvēciskie, humora un nu jau arī lielas pieredzes bagātie komentāri.

Patiešām, tās ir tik saulainas un sirsnīgas satikšanās! :)
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

21.jūnijs
Labrīt!

Skaistus Saulgriežus visiem! :P
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Tagad es ticu, ka forums nekur nepazudīs! Kā jau visur, arī šeit būs savi kāpumi un kritumi, bet , pēc manām domām , viņš tagad jau ir paliekoša vērtība. Arī manās acīs. Ļaujiet tikai man nedaudz sagremot kas gremojams un atjēgties! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Skatos, skatos uz Floridas Baltgalvju ērgļiem! Patiešām - citas kvalitātes attēli /piedodiet, citu iespēju aparatūra/, eksotiski koki, krāsas! Nu, smuki ka bail! Tāpat Austrālijas ērgļi! Ne par velti iesaucu viņu par "smuko ligzdu" - cita daba, krāsas! Bet atveru Durberta ligzdu, un viss nostājas savās vietās, un uzreiz saprotu, kura ligzda tomēr ir pirmajā vietā, lai arī pagaidām tur varbūt būs pieklusums. Bet tomēr! Tas tā, neliela, liriska atkāpe par lietām, kas tuvas sirdij. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Māri, atvaino, bet man vienmēr sažņaudzas nedaudz sirds, dzirdot šādus salīdzinājumus. Ir tā, it kā tie citi tiek noniecināti. Iedomājos, ka kāds putnu webkameru vērotājs plašajā pasaulē tā saka arī attiecībā uz manām mīļajām Latvijas putnu ligzdām (kas, starp citu, nemaz nav Latvijas putni, bet nāk no dažādām pasaules vietām, kā, piemēram, Lubānas pāris Sartas).
Protams, ka katram savi bērni ir mīļāki, savas mājas sirdij tuvākas, sava dzimtā valoda īpašāka, bet, tieši to ņemot vērā, nevajadzētu salīdzināt. Tāpat skaidrs, ka tikai svētie spējīgi uz mīlestību tās plašākajā izpausmē. Mums līdz tam vēl drusku nesniedzas... citādi tak nebūtu pasaulē karu un konfliktu... Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Piedod, LL, es varbūt vienkārši nedaudz pa rupju izteicos. Kā jau vecis - kā domāju, tā rakstu. Man vienkārši tā pirmā ligzda pagaidām ir tā mīļākā, lai gan viņa nebija vienīgā! Bet es ticu, ka Tu manu domu saprati, un pamatos viņa nav ļauna. :P Ja kas, tad Margo un MisteraX ligzda man vēl joprojām sāp. :( :P
Bet tas "murmulis" fonā visu laiku kliedz! :P
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Ir jau labi, saprotu Tevi, Māri, gan jau, ka arī mani nepārprati. :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”