DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

Post Reply
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

Post by Lianaliesma »

Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Diskusijas 2014-2019

Post by Vērotāja »

Paziņojums.

Pēc ilgām pārdomām mēs ar lianuliesmu esam pieņēmušas lēmumu pārtraukt blogošanu dabasdatu forumā.


Gribējās uzbūvēt vietu, kur tikties Latvijas dabas aizsardzības speciālistiem un putnu vērotājiem. Bet šādu vietu pamatā ir speciālists-ornitologs, kas skaidro ligzdā notiekošo un skatītāji, kas seko līdzi ligzdā notiekošajam un precīzi dokumentē.
Speciālistam-ornitologam mēs liekamies pārāk mazskaitlīgi un nenozīmīgi, lai būtu vērts ar mums komunicēt, bet skatītāji esam mēs daži un varbūt kāds, kas visu šo lasa klusējot un aizmirstot, ka dažkārt vairāk par visu vajag just atbalstu tam ko dari.
Mēs tiešām vairs neredzam jēgu turpināt darīt to, kas nevienam nav vajadzīgs.
Asarām birstot par neīstenojušos sapni...
Ar cieņu,
Anda (Vērotāja)

***
Tikai dažas manas pārdomas šajā sakarā, tā kā Vērotāja ir pieminējusi arī mani...
Esmu vairāku dabasdraugu forumu dalībniece, kopš atklāju iespēju webkamerās dzīvajā tiešraidē, neizejot no mājām, vērot putnus un citus dzīvniekus viņu dabiskajā vidē. Mani aizkustina tā attieksme pret dabu, ko vēroju cilvēku komentāros. Tā ir dzīvu, sirsnīgu cilvēku attieksme, veltot savu laiku vērojumu piefiksēšanai, tā ir vēlēšanās un prieks pilnīgāk iepazīt dabu, jo kamera ļauj būt līdzās putniem viņu ligzdā ik mirkli, pat naktī. Tā ir iespēja speciālistiem būt saskarsmē ar nejaušiem vērotājiem, kad aizrautīga dabas mīlestība, rūpes, vēlme aizsargāt savvaļas dabu no sabiedrības neapzinīgas rīcības sekām – tas viss rada sekotājus parastajos vērotājos. Cilvēki labāk sāk izprast savas skaļās uzvedības mežā nopietnās sekas, ja ir redzējuši, kā putni dienām nespēj pārvarēt bailes un atgriezties pie mazuļiem savā ligzdā, ja netālu ir bijuši skaļi traucēkļi. Cilvēki sāk novērtēt dabas milzīgo spēku, viedumu, mīlestību un pašaizliedzību, un sāk pārvērtēt savu vērtību kritērijus. Esot starp šādiem cilvēkiem dabas forumos, sajūties starp savējiem. Pasaulē dabas vērotāji kļūst par dabas sargātājiem, dabas aizsardzības brīvprātīgajiem, organizē izglītojošus pasākumus par to, ko mēs, cilvēki, darām nepareizi saskarsmē ar dabu. Viņi veido ekspedīcijas, sazinās pāri valstīm, palīdzot dabai un viens otram. Tas viss notiek tur, kaut kur citur.

Priecājos, ka arī Latvijā ir izveidots interneta dabasdatu forums, kurā ievietot savus novērojums, var apmainīties ar domām, uzzināt speciālista viedokli, pat vairāk - var vienoties un kaut ko darīt, lai uzlabotu to, ko redzam nepilnīgu cilvēku attieksmē pret dabu kaut tikai nezināšanas dēļ.... Tomēr Latvijas dabasdatu forumā nav daudz cilvēku, kas vēro Latvijas ar webkameru aprīkoto putnu ligzdas. Latvijas dabas aizsardzības kustībai nepieciešama sabiedrības lielāka izpratne par procesiem dabā, arī atbalsts, lai uzlabotu mijiedarbību ar dabu, vajadzīgi līdzekļi dabas aizsardzības projektiem... šis forums ir iespēja uzrunāt cilvēkus tieši un personiski, ar savu piemēru, ar savu sirds degsmi, aizraut ar savu mīlestību uz dabu. Mūsu dabas aizsardzības darbinieki forumā gan reti parādās, lai dalītos savās zināšanās, vērojumos, mīlestībā uz dabu. Tiek veidoti epizodiski projekti, TV raidījumi, bet tajā visā varētu piedalīties puse Latvijas ik dienas. Katrs, protams, izdara izvēli, ko vērot, kam veltīt savu laiku, un nevar vainot cilvēkus, ka dabas vērošana nav viņu vaļasprieks. Lai gan, tā kā mēs paši esam dabas daļa, dabas vērošana sniedz tik daudz atbilžu mums pašiem par sevi.

Ar cieņu,
Liāna (lianaliesma)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Linda
Posts: 298
Joined: 05 Apr 2014 10:38

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Linda »

Bet ja būtu vairāk cilvēku, tad jūs turpinātu blogot?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

Linda, paldies, ka atsaucies :D
Man reāli birst asaras un ir ļoti, ļoti skumji.
Mums ar lianuliesmu ir sajūta, ka vispār neviens te nenāk un nelasa.
Esi vēl Tu, Linda, bet visi pārējie ir pazuduši.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Linda
Posts: 298
Joined: 05 Apr 2014 10:38

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Linda »

Skumji...
Bet palieciet šeit forumā, tik interesanti palasīt ko jūs te abas rakstat. :)
Māra
Posts: 2
Joined: 05 May 2014 11:59

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Māra »

Labdien! Ir ļoti skumji, ka esat pieņēmušas lēmumu pārtraukt blogošanu. Mūsu ģimene jau otro gadu ar lielu interesi seko līdzi Jūsu ierakstiem. Katru rītu un vakaru ar interesi lasām, kas jauns noticis. Vai tiešām nev nekādas iespējas turpināt? :cry: Arī bērni ir iesaistījušies un uzzinājuši tik daudz interesantu novērojumu par putniem. Mums pat katram ir izveidojies savs mīluļu pulciņš :D Tā ir ļoti, ļoti skumja ziņa :cry:
baltanda
Posts: 33
Joined: 05 May 2014 11:46

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by baltanda »

Labdien!
Nu re, pēdējie ziņojumi arī mani neatstāj vienaldzīgu, tāpēc piereģistrējos, lai pateiktu paldies. Paldies, Vērotājai un Lienaliesmai par to, ka mūsu ģimenei ir jauns hobijs. Sākās viss ar sižetu ziņās, ka varēs vērot ligzdas. Mēs ar lielu prieku to arī sākām darīt. Tā kā esmu arī sākumskolas skolotāja, tad esmu ar vērošanu "aplipinājusi" arī savu klasi. Starpbrīžos bērni paši jau prasa, kas jauns un tiek ieslēgtas kameras. Bet ar to mums par maz. Tāpēc forumā apskatām kas jauns noticis, kamēr mēs strādājām. Mums pat klases kalendārā atzīmēts, kad zivju ērgļi izdēja pirmo olu. Tad gaidījām, kad jūs uzrakstīsiet, ka tas tiešām tā ir.
Tā kā ir droši vien vairāki tādi kā mēs, kas tikai paskatās, bet nekomentē, jo nav piereģistrējušies. Bet bez jūsu vērojumiem un komentāriem mēs neredzēsim interesantāko, jo diemžēl mūsu iespējas vērot ir ierobežotas.
Vakardienas rīts mums arī iesākās ar satrauktu vērošanu, kad kāda ļoti pārdroša un nekaunīga vārna lēkāja pa ligzdas malu un satrauca jūras ērgli. Tā turpinājās vismaz 10 minūtes. Vārna tik palidoja nost, tad atkal pielidoja pie ligzdas malas. Mans jaunākais dēls bija tik nikns uz šo vārnu.
Vērošana un foruma lasīšana ir kļuvusi par mūdu ikdienas sastāvdaļu. Žēl būs, ja neturpināsiet, bet vēlreiz liels PALDIES!
ladida
Posts: 578
Joined: 20 Jul 2013 10:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by ladida »

12:58
Tie nu gan ir jaunumi, ko nupat izlasīju.... :shock:
Vērotāj, it kā jau gana skaidri esi pamatojusi izbeigšanas iemeslu, bet tomēr nesaprotami, - ja tā ir Tava sirdslieta, tad kā tā vienkārši izbeigt un ar to nenodarboties?! Nespēju noticēt, ka Tu, lianaliesma un varbūt vēl kāds aktīvāks lietotājs tā vienkārši izdzēsīs savu profilu un pat visu Forumu?... Jūs bez tā visa, kaut vienkārši savam priekam, varēsiet iztikt? Tomēr kaut ko laikam nesaprotu... :?
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Lianaliesma »

Māra, Baltanda, Linda - paldies, prieks dzirdēt... :P

ladida - es netaisos neko dzēst, kādēļ gan ;) , vērošu tāpat, kā līdz šim esmu vērojusi... taču ir skumji uzzināt jaunumus par to, kas notiek ligzdās Latvijā, no foruma Igaunijā, kur mūsu speciālisti šad un tad ievieto skaidrojumu (piemēram, nesen par šaušanu jūras ērgļu ligzdas apkaimē- no J.Ķuzes), bet saviem vērotājiem dabasdatu forumā ne... forumam ir jēga tad, ja vērojumi noder dzīvē, tos izmanto speciālisti savos pētījumos un viņi arī par saviem pētījumiem pastāsta saviem forumiešiem... kā arī , ja vērotāji sazinās un viens otru papildina... savam priekam varu vērot, nedokumentējot, neliekot bildes, nepierakstot precīzus laikus..

P.S. Fantastiski uzzināt, cik skaisti projektos iesaistītie dabasdraugi sazinās ar forumiešiem Velsā, Anglijā, Difi projekta ietvaros - raksta no visas pasaules, jautā, speciālisti dod savu skaidrojumu, paši uzzin ko jaunu, jo kameras dod fantastiskas iespējas...
Last edited by Lianaliesma on 05 May 2014 13:52, edited 1 time in total.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

Vispirms paldies visiem par labajiem vārdiem :D

ladida, nē, es arī profilu nedzēsīšu. Un arī es vērošu ligzdas tāpat kā iepriekš.

Pārējo jau pateica lianaliesma.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Linda
Posts: 298
Joined: 05 Apr 2014 10:38

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Linda »

Palieciet te... :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

Linda, :P :P :P

baltandas komentārs man ļoti skāra sirdi. Iedomājos mazās actiņas, kas prasīs skolotājai kāpēc tante neliek bildes par Laumiņas un Pērkonīša gaitām.
baltanda, lūdzu pa laikam ieraksti kaut ko, lai tad kad nolaižas rokas, es atcerētos KĀPĒC to daru.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Linda
Posts: 298
Joined: 05 Apr 2014 10:38

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Linda »

Vērotāj, kā izlasīju komentāru, tā smaids parādījās un prieka asaras. :D :)
freimane
Posts: 2
Joined: 22 Apr 2014 15:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by freimane »

Forumā esmu vērotāja un lasìtāja.
Man ir dažas piebildes:
*) jebkura diskusija ir interesanta, bet speciālistu komentārs būtu neatsverams, piem. Pēdējās dienās ērgļis nes uz ligzdu dažādus materiālus, kāpēc?
Vai tas ir kā parasti, jeb saistīts ar auksto laiku un perēšanas idus stadiju?
Ja kameras uzstādītas izglītošanai un informēšanai, tad cienījamie speciālisti dariet to,tā var izaudzēt atbalstītājus un iegūt arī sponsorus.
Mums darba kolektìvā notiek sarunas par šo projektu, bet tādā primitīvā līmenī.
Jaans
Posts: 39
Joined: 17 Apr 2014 17:42

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Jaans »

Sveiciens vērotājām blogotājām, sekot līdzi tām daudzajām kamerām un notikumiem un blogošana aizņem diezgan daudz laika. Ieteikuns varbūt mazāk tur sēdēt, nevajag jau arī pārspīlēt ar to dokumentēšanu un bilžu likšanu.
Jā varētu būt kāds profiņa regulārs ieraksts dienas vai kādu notikumu apkopojums šad-tad.
Visi nāks rakstīs par visu ko ir ieraudzījuši arī nebūtu feini, būtu pārāk daudz ko lasīt, es šad-tad ienāku paskatos live video un reti izskrienu caur čatu. Ikdienas cilvēkam jau nebūs tā laika sēdēt skatīties blogot un vēl to visu caurlasīt un piedalīties diskusijās.
Atāā!
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Lianaliesma »

Es arī sapriecājos :P :P :P , tas ir tieši tas, par ko es domāju - cik daudz mēs ar dabas vērošanu varam dot savām mazajām sirsniņām, lai tās neizaug tik cietas... lai iemācās visā saskatīt lielo dabas brīnumu... to pašu, kas ir katrā no mums potenciāli ielikts, no pašiem atkarīgs, vai atveramies un izbaudām to skaistumu, kas ir visapkārt.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

sveicinata, freimane :D Mazuļus barojot utt ligzdas bļoda kļūst netīra, tāpēc ērgļi nez zarus, lai šo ligzdas dibenu paceltu uz augšu un izvairītos no netīrības un infekciju izplatības.
(Mazie ērgļi šim nolūkam parasti nes egļu zarus, bet iespējami arī lapu koku zari.)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Bingo
Posts: 69
Joined: 25 Apr 2014 18:41

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Bingo »

Es ļoti labprāt pievienotos diskusijai, bet man ir problēmas ar foto ievietošanu. Max atļautie 512 KB nekādīgi negrib ievietoties. Samazinu savus printscreenus līdz nejēgai, bet nekas nesanāk. :?:
ladida
Posts: 578
Joined: 20 Jul 2013 10:03

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by ladida »

Jā, man arī šķita jocīgi, ka ļoooti reti redzu kādu speciālista komentāru, bet domāju, ka laikam tā jābūt. Jau pagājušā gadā pēc komentāriem sapratu, ka speciem ir laika trūkums, lai te komunicētu... bet tad loģiski rodas jautājums: "kāpēc vispār viņi liek tās kameras?", ja neinteresē cilvēku novērojumi, kuri seko līdzi notikumiem ik stundu?!
Gribu arī piekrist viedoklim, ka aktīva vērošana + publikācijas tiešām prasa daudz laika! Es to nevaru atļauties, kā arī tehniski manas iespējas ierobežotas, un domāju, ka tā ir daudziem. Jums, meitenes, tas jāsaprot! ;) Un ja pavisam godīgi, tad laikam jums vajadzēja bez skaļiem "uzbraucieniem", bet vienkārši pateikt, ka pietrūkst atbalsta, - vai gan es maz esmu izteikusi atzinību, prieku, sajūsmu par jūsu milzu ieguldījumu?! Bet brīžiem šķita, ka jums tas nebūt nav nepieciešams, jūs likāties tik pašpietiekamas savās nodarbēs. :)
Un kur vispār šis forums būtu diži reklamēts? Es pagājušā gadā pavisam nejauši uzzināju par šo vietu un mēs ar kolēģēm dikti "iekarsām" līdzvērošanā. Viens vēro vairāk, viens mazāk. Laikam šī foruma reklāma visefektīvākā ir "no mutes mutē", bet ne oficiāli mēdijos utml.
Patiesi, - Vērotāja, lianaliesma u.c., lūdzu turpiniet savas aktivitātes, ja tā ir jūsu sirdslieta! Mēs bezgala priecāsimies līdz ar jums! Kurš aktīvāk, kurš "klusējot", bet varbūt vajag pareklamēties draugos, FB utml.?
Uz draudzīgas komunikācijas turpinājumu cerot! ;)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Jūras ērgļi Latvijā, 2014 (Lubāna un Sartas)

Post by Vērotāja »

Bingo wrote:Es ļoti labprāt pievienotos diskusijai, bet man ir problēmas ar foto ievietošanu. Max atļautie 512 KB nekādīgi negrib ievietoties. Samazinu savus printscreenus līdz nejēgai, bet nekas nesanāk. :?:
Svecināts/a, Bingo.
Nevajag samazināt bildes un nevajag tās likt pašā forumā.
Ņem bildi tādu kā ir un liec saskaņā ar šo instrukciju, ja ir jautājumi, turpat lejā jautā (Tehniskā sadaļa)

http://dabasdati.lv/forums/viewtopic.ph ... 0&start=40
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”