DISKUSIJAS par forumu, 2014-2022

Post Reply
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Priecīgu Lielo dienu!
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Lai gaiša līgošana!

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Sunshine
Posts: 8336
Joined: 08 May 2013 15:49

Re: Diskusijas

Post by Sunshine »

Labvakar..
Gribēju tikai uzrakstīt par to, kāpēc laikam kādu brīdi forumā vairs neko nekomentēšu. Laikam vajag kādu pauzi. :cry:
Bet kaut kā jau ilgāku laiku ir sajūta, ka tas, ko raksti, patiesībā nevienam īsti nav vajadzīgs. Neesot visu dienu tur, kur ir "karstākās ligzdas" (jūras ērgļi un melnie stārķi), rodas sajūta, ka raksti patiesībā tikai pats sev. Kāds varbūt izlasa tikai garāmejot- labi ja.
Informācijas ir tik daudz, ligzdu, kam sekot, arī..
Un ir sajūta, ka svarīgas ir tikai atnestās zivis. Bet kaut kur šai steigā pazūdam mēs paši.
Skatos, kā pie igauņiem forumā visi vienmēr sasveicinās, aprunājas savā starpā, pasaka paldies par kādu skaistu kadru, ir uzmanīgi viens pret otru.. Arī austrāliešu forumā cilvēki ikreiz mīļi sveicinās, apspriež, ko kurš darīs pa dienu, pa vidu putnu vērošanai aprunājas, kā kuram šodien klājas.
nezinu, kāpēc ir sajūta, ka šeit kļūstam virspusēji, visiem interesē tikai ielikt ātrāk savu bildi, nevis arī aprunāties vienam ar otru, pasacīt kādu labu vārdu.. un tas tiešām nospiež. Varbūt pārspriežam garās procedūrās ērgļu vārdus, bet kaut kā pazaudējam kādu atgriezenisko saikni viens ar otru.

Un arī tās bildes.. tu centies, centies ielikt kādu skaistāku kadru, bet, liekas, beigās nevienam tas īsti nav vajadzīgs, tam nav jēgas.. neviens nekad tāpat to īsti nepamana. Pat, ja pasaki otram kādu labu vārdu, arī tas patiesībā nevienam nav vajadzīgs. Jo jau jāskrien tālāk ātri dokumentēt nākamo zivi, nākamo koku ligzdai. Saku to arī par sevi..
Nezinu, kāpēc pirms trim gadiem, kad bijām pavisam mazs loks, bija sajūta, ka visi esam viens otram svarīgāki, interesantāki. Ka redzam un izlasām otra teikto, iesaistāmies sarunās, komentējam arī viens otra teikto, ir daudz vairāk dialogu, sarunu vienam ar otru..
Varbūt pie Latvijas kamerām ir citādi, nezinu, bet šeit ir brīžiem tik vientuļa sajūta...

Sajūta, ka ir vienalga, vai tu ieliksi to smuko bildi vai ne, neviens to tāpat īsti nepamanīs, pārskries pāri. Un ka neviens pat nepamanīs, vai tu pats šeit esi vai tevis te nav.
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46738
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

Sunshine, pamanīju, ka Tevis kādu laiku nebija....
Par bildēm vai ierakstiem Tev nav taisnība, tās tiek pamanītas un visi ieraksti tiek izlasīti.
Šī ārvalstu sadaļa ir ievērojami klusāka. Latvijas ligzdās zivju skaitīšana nenotiek, sekojam Durbes ligzdas jaunajam pārim, gājputnu migrācijai.

Bet par aprunāšanos, komunicēšanu - forumu veidojam mēs paši.....
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

Sunshine wrote: Labvakar..
Gribēju tikai uzrakstīt par to, kāpēc laikam kādu brīdi forumā vairs neko nekomentēšu. Domāju arī par to, ka varbūt izdzēst savu profilu, nezinu. Ak. :cry: ...
Labvakar ! Sunshine, sajūtas mēdz būt tik pat dažādas cik dažādi mēs šeit esam savākušies ! Jā, piekrītu, ja salīdzina ar ārzemju čatiem, tad šeit pie ligzdām mums reti, kad ir tādas ikdienas mīļās un cilvēcīgās sarunas. Mums dialogi laikam vairāk Diskusiju sadaļā aiziet un LV ligzdās. Es pati arī esmu no tiem, kas iemet fiksi kadru, ja liekas, ka labs patrāpījies un pazūdu...bet tas ir tikai tāpēc, ka es te parādos tik uz mirkli un bieži vien nezinu vai vēl būšu te pēc minūtes.
Ne jau tāpēc, ka negribētu, vienkārši neesmu vērotājs, kas čatā var vairākas stundas veltīt uzmanību kaut ar vienu aci. Darbā vispār pa kluso bezmaz jāskatās, mājās arī reti, kad sanāk daudz laika. Tomēr gandrīz katru dienu ar lielu interesi izlasu visu, ko varu paspēt izlasīt ! Domāju, ka tādu kā es te ir ne mazums !
Par bildēm runājot...domāju tā ir gaumes lieta. Kāds meklē skaistu bildi, kas priecē acis vai sniedz kādu izsmeļošu info par ligzdā notiekošo, cits smalki dokumentē notiekošo ik pa sekundes simtdaļām, kāds vēl kaut ko citu. Principā man reizēm šeit pie bildēm un arī pie komentāriem pietrūkst "LIKE" kā FB, jo labprāt parādītu to, ka lasu un novērtēju kaut arī neesmu reizēm pat ielogojusies. Kā jau teicu, mēs esam tik dažādi un tas ir tikai normāli. Arī skumjš prāts un šaubas par to vai vispār kādam to vajag - arī tas ir normāli ! Kuram no mums gan nav tādas domas bijušas par daudzām lietām, ko dzīvē daramImage...
Mīļš paldies Tev par to, ka esi te Forumā, tavas domas nepazūd melnajā caurumā, pat, ja reizēm tā liekas ! Lūdzu nepazūdi !ImageImage
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Sunshine wrote: ...
Bet kaut kā jau ilgāku laiku ir sajūta, ka tas, ko raksti, patiesībā nevienam īsti nav vajadzīgs.
...
Skatos, kā pie igauņiem forumā visi vienmēr sasveicinās, aprunājas savā starpā, pasaka paldies par kādu skaistu kadru, ir uzmanīgi viens pret otru.. Arī austrāliešu forumā cilvēki ikreiz mīļi sveicinās, apspriež, ko kurš darīs pa dienu, pa vidu putnu vērošanai aprunājas, kā kuram šodien klājas.
nezinu, kāpēc ir sajūta, ka šeit kļūstam virspusēji, visiem interesē tikai ielikt ātrāk savu bildi, nevis arī aprunāties vienam ar otru, pasacīt kādu labu vārdu.. un tas tiešām nospiež. Varbūt pārspriežam garās procedūrās ērgļu vārdus, bet kaut kā pazaudējam kādu atgriezenisko saikni viens ar otru.
...
Pat, ja pasaki otram kādu labu vārdu, arī tas patiesībā nevienam nav vajadzīgs.
...
Nezinu, kāpēc pirms trim gadiem, kad bijām pavisam mazs loks, bija sajūta, ka visi esam viens otram svarīgāki, interesantāki. Ka redzam un izlasām otra teikto, iesaistāmies sarunās, komentējam arī viens otra teikto, ir daudz vairāk dialogu, sarunu vienam ar otru...
Image
Mīļā Sunshine!
Atzīšos, ka jau labu laiku tieši tā arī sajutos, bet negribējās neko teikt. Esam dažādi, katram savas vēlmes, paradumi, iemesli, kāpēc viņš pievienojies forumam, ko sagaida no tā. Ar varu jau tā labvēlīgā, sirsnīgā, vienam otru iesaistošā gaisotne nav panākama. Un tad nu akcentus saliku uz spārnaiņu vērošanu un epizodiski kādu interesantu situāciju vai skatu iemūžināšanu, kas mani bezgala priecē.
Bet Tavs sirsnīgais, atklātais komentārs mudina mani izteikt arī savas domas. Tiešām ar siltumu atceros to mūsu mazo vērotāju pulciņu, vēlmi kaut dažos vārdos reaģēt uz ievietotajiem fotoattēliem un stāstījumu par notikumu ligzdā. Ļoti priecājos, iesaistot arī jaunos forumiešus komentāros, dalījos tajā, ko zinu, ko redzu, ar prieku piestrādāju pie ciešākas saiknes ar LK forumu ... Un tad pēkšņi sajutos kā neredzama :lol:
Tas man droši vien tāds sagurums pēc manas diezgan intensīvās klātbūtnes daudzajās tēmās pēdējos gados, tā nu nolēmu atpūsties mazliet.
Bet, mīļā Sunshine, lai reizi pa reizei arī savelkas mākonīši, Saulīte tak nedrīkst tā pavisam pazust! Samīļojums no manis! Ikreiz, lai arī dažreiz klusībā, Tevi atceros un priecājos par Tavu klātbūtni forumā! Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Sunshine wrote: Sajūta, ka ir vienalga, vai tu ieliksi to smuko bildi vai ne, neviens to tāpat īsti nepamanīs, pārskries pāri. Un ka neviens pat nepamanīs, vai tu pats šeit esi vai tevis te nav.
Image
Pēc maniem uzskatiem Tu tāpat kā Vērotāja, LL, esi viens no foruma stūrakmeņiem, un es patiešām ceru, ka Tu nepazudīsi. Austrālijā man jau sen Tevis pietrūkst. :cry:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Zinta
Posts: 382
Joined: 12 May 2014 16:54

Re: Diskusijas

Post by Zinta »

Mīļās meitenes, Jūsu domas, komentāri , skaistās bildes un notikumu apraksti nepazūd, nav tādu melno caurumu, kuros pazūd skaistais, labais.
Jūsu komentāri un redzējums ir ļoti svarīgi! Esmu pilnīgi pārliecināta, ka man un arī vēl daudziem citiem forumiešiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ neliek bildes vai aktīvi nekomentē notikumus, ir dota nenovērtējama iespēja vērot un iepazīt daudzas ligzdas caur Jūsu skatījumu.
Saulītes, lai izkliedējas skumju mākoņi, Jūsu klātbūtne un redzējums ir ļoti vajadzīgi. :)
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

MĀRIS wrote:
Sunshine wrote: Sajūta, ka ir vienalga, vai tu ieliksi to smuko bildi vai ne, neviens to tāpat īsti nepamanīs, pārskries pāri. Un ka neviens pat nepamanīs, vai tu pats šeit esi vai tevis te nav.
Image
Pēc maniem uzskatiem Tu tāpat kā Vērotāja, LL, esi viens no foruma stūrakmeņiem, un es patiešām ceru, ka Tu nepazudīsi. Austrālijā man jau sen Tevis pietrūkst. :cry:
Labrītiņ! :)
Kādu laiku mēģināju sveicināties, bet tad sapratu, ka tas "pazūd", jo tēmu ir daudz, cilvēki, kuri raksta, stipri mazāk... Tāpēc pazuda mana " cilvēciskā puse"... par ko pati esmu atbildīga. :(

Mīļā Sunshine, mēs esam tik daudz, cik esam... un mūsu intereses ir tik daudzpusīgas, ka spējam paralēli interesēties par teju puspasaules ligzdām... un katrai ir sava tēma. Citi atkal ir vairāk piesaistījuši savu interesi konkrētai ligzdai un foruma tēmai. Plus mūsu mentalitāte... (par pēdējo jāsaka - diemžēl). Bet mums ir arī sava saulainā puse - mēs ik pa brīdim satiekamies vaigs vaigā, pazīstam viens otru. Tas ir kaut kas tik personisks un atšķirīgs no citiem forumiem - tā ir mūsu odziņa un pievienotā vērtība.
Dzīvē vispār nekas nav tik viennozīmīgs. Katru dienu ir lietas un notikumi, kas iepriecina un kas apbēdina. Lielā māksla ir par spīti visam savu sirdi saglabāt siltu, gaišu, atvērtu, mīlošu... arī pret tiem, kas mani it kā ne pārāk mīl (bet varbūt man tikai tā liekas, varbūt esmu pelnījusi?!).

p.s. Es ļoti atvainojos, ka pēdējā laikā maz komentēju. Darba un dzīves apstākļu dēļ nav iespējas sekot līdzi kamerām, bet rakstīt tāpat vien liekas tukša foruma vietas aizņemšana.
Tāpat jau šad tad šo to īsu atļaujos iestarpināt...
p.s. 2 Es vienmēr izlasu visus jaunumus forumā - paldies, ka jūs visi rakstāt un liekat bildes un video! :)
Dažreiz tas ir pārbaudījums manai pacietībai, skatoties notikumus Latvijas ligzdās. Tāpēc tur es vairs gandrīz nekad nekomentēju (ar nelieliem izņēmumiem). Bet es saprotu, ka citiem tas patīk, tāpēc piedalos labāk tajās tēmās, kur informācija ir knapāka.

Varbūt citiem ir cita pieredze un redzējums?
Būtu interesanti uzzināt. ;)
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

...
Un arī tās bildes.. tu centies, centies ielikt kādu skaistāku kadru, bet, liekas, beigās nevienam tas īsti nav vajadzīgs, tam nav jēgas.. neviens nekad tāpat to īsti nepamana.
Te gan es Tev atļaušos daļēji nepiekrist: skaistās bildes ir tik ļoti, ļoti svarīgas! Es tās šad tad pārskatu vēl gadu atpakaļ. Tāpēc ar lielām sirdssāpēm esmu pamanījusi, ka tieši Tavas liktās bildes, Sunshine, no gada sākuma un pagājušā gada ir daļēji zudušas serveru nepieejamības dēļ. :(
Prātoju pie sevis, ka mēs it kā no vienas puses esam savākuši fantastisku materiālu, bet no otras puses - tas ir tik apdraudēts un nestabils pasākums tieši datu glabāšanas un pieejamības dēļ. Kur ir teikts, ka pēc kāda laiciņa Radikal.ru nelikvidēs visus vecākos ierakstus?
Kamēr nav pašiem, tikmēr nav droši, īsāk izsakoties.

No otras puses, mani kaitina (atzīšos, ka tiešām tā ir) bilžu spams, kura dēļ pazūd svarīgākie notikumi.... Turklāt pie Latvijas ligzdām dažs komentētājs nemaz neskatās un nelasa, ko citi pirms tam ir ierakstījuši un publicējuši - gāž tik savu materiālu iekšā ar notikumiem, kurus citi jau ir atspoguļojuši. Un nelasa un neskatās arī pēcāk, ko paši sadarījuši. Tā ir agresīva rīcība, manuprāt.
Man ir aizdomas, ka šī iemesla dēļ daudzi forumieši ir pazaudējuši interesi rakstīt paši.
Last edited by La Marie on 07 Oct 2016 10:48, edited 1 time in total.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas

Post by d.e. »

La Marie wrote: ...
p.s. Es ļoti atvainojos, ka pēdējā laikā maz komentēju. Darba un dzīves apstākļu dēļ nav iespējas sekot līdzi kamerām, bet rakstīt tāpat vien liekas tukša foruma vietas aizņemšana.
Tāpat jau šad tad šo to īsu atļaujos iestarpināt...
p.s. 2 Es vienmēr izlasu visus jaunumus forumā - paldies, ka jūs visi rakstāt un liekat bildes un video! :)
Dažreiz tas ir pārbaudījums manai pacietībai, skatoties notikumus Latvijas ligzdās. Tāpēc tur es vairs gandrīz nekad nekomentēju (ar nelieliem izņēmumiem). Bet es saprotu, ka citiem tas patīk, tāpēc piedalos labāk tajās tēmās, kur informācija ir knapāka.

Varbūt citiem ir cita pieredze un redzējums?
Būtu interesanti uzzināt. ;)
Sveika La Marie ! Zem šiem diviem "p.s." varētu 100% parakstīties arī es ! :)
Tā kā jautāji par - redzējumu...jāsaka, ka mēs tiešām esam dažādi un kas vienam patīk un šķiet ļoti labi, tas citam rādās lieki vai kaitinoši. Es arī cenšos izlasīt visu, kaut laika ir maz un nevaru veltīt visu dienu tikai foruma lasīšanai.
Diemžēl laika trūkuma dēļ arī es vairs nevaru sekot dažām Latvijas ligzām, kurās ir ārkārtīgi daudz informācijas.
Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka 20 sekunžu notikumi, kuros putns piemēram atlido/aizlido, paceļ zaru/noliek zaru (sevišķi periodā, kad atnes 15 zarus dienā), nav jāpapildina ar 3 praktiski identiskām bildēm, jo sanāk, ka forums laika ziņā bezmaz dublē tiešraidi. Reizēm, kad tiešām notiek kaut kas aktuāls, jānolasa gredzenu Nr. vai ir kāds izteiksmīgs kadrs noķerts, ar interesi pārskatu visu ievietoto informāciju. Viss iepriekš teiktais nav pārmetums, mums katram ir izvēle sekot vai nesekot tai vai citai ligzdai, komentēt vai nekomentēt un tāpēc saku paldies pilnīgi visiem, kas seko, raksta, liek bildes un apkopo ligzdās notiekošo ! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46738
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

La Marie, tā tas ir ar sveicināšanos, kurā tēmā pirmo komentāru ieraksti, tur tā Labdiena paliek :D Bet domāju, tas nav galvenais.
Lielākajai daļai cilvēku vajag, lai viņus novērtē, lai vismaz pievērš uzmanību. Kaut kādu reakciju uz darbību.

Ir arī tādi cilvēki kā, piemēram, ame no LK, kas var komentēt vienatnē, jo galvenais ir fakta fiksēšana. Arī es piederu šai grupai, mana vēlme rakstīt vai nerakstīt ir atkarīga tikai no personiskās intereses un brīvā laika.

Par bildēm Latvijas ligzdās, tas ir pašiem jāsaka (jāraksta), ka ir par daudz. Ideālais variants ir pa vidu starp pārāk daudz un pāris, no kurām neko nevar izsecināt, bet tas vidusceļš ir jāatrod un par to ir jāraksta. Klusējot un novēršoties vidusceļu, kas apmierinātu visus, atrast nevar.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Paldies, d.e., par Tavu viedokli! :)
Interesanti, ka dažādiem vārdiem, bet mēs pateicām vienu un to pašu ideju par notikumu atspoguļošanas (tiešraides kopēšanas) lietderību un ētiku. :)

Vērotāj, paldies arī Tev ! :)
Kādreiz mēģināju rekomendēt daudzo bilžu autoriem likt gif vai video failus, bet tas pazuda spamā neievērots.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46738
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas

Post by Vērotāja »

La Marie wrote: Kādreiz mēģināju rekomendēt daudzo bilžu autoriem likt gif vai video failus, bet tas pazuda spamā neievērots.
Kā moderators, esmu saņēmusi vairākas sūdzības, ka bilžu ir par daudz. Bet nevienos mūsu noteikumos nav teikts, cik bilžu ievietošana ir norma un cik ir par daudz. Uzskatu, ka kā moderators šajā jautājumā iejaukties nedrīkstu.
Tas forumiešiem pašiem ir jāraksta. Ja pazuda, tātad vēlreiz jāraksta.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

Nedaudz varbūt arī mans sentiments. Kad sāku šo vērošanu, tad biju līdz ausīm - viss tik jauns, neparasts! :o Kad pirmais pārsteiguma moments ir pāri, saproti, ka nekas jau būtībā ligzdās nemainās - dējam, perējam, audzinām, aizlidojam. Jautājums jau ir pavisam cits - vai man tas ir vajadzīgs, vai es šeit jūtos piederīgs. Arī man brīžiem gribētos vairāk cilvēcības, sirds siltuma..., bet tas viss jau ir mūsu pašu rokās. Turpmāk vismaz apņemos katra rīta pirmo komentāru sākt ar vārdiņu "Labrīt" vai "Labdien", neskatoties uz pulksteni, kāds ir attiecīgajā ligzdā /kaut vai vakars!/. :P
Ja pareizi atceros, tad LL kaut kad izteica apmēram šādu frāzi - forums jau pastāvēs arī bez manis, jautājums ir vai es gribu dzīvot bez foruma. Mana atbilde pagaidām ir -nē. Arī man brīžiem liekas ka tas viss ir lieki, nevienam nevajadzīgi! Bet beigu beigās jau laikam to visvairāk vajag man pašam. :P
P.s. Parakstos arī zem La Marie un d.e. komentāriem. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote:
La Marie wrote: Kādreiz mēģināju rekomendēt daudzo bilžu autoriem likt gif vai video failus, bet tas pazuda spamā neievērots.
Kā moderators, esmu saņēmusi vairākas sūdzības, ka bilžu ir par daudz. Bet nevienos mūsu noteikumos nav teikts, cik bilžu ievietošana ir norma un cik ir par daudz. Uzskatu, ka kā moderators šajā jautājumā iejaukties nedrīkstu.
Tas forumiešiem pašiem ir jāraksta. Ja pazuda, tātad vēlreiz jāraksta.
La Marie, pamanīju Tavu rekomendāciju un pat vienu reizi mēģināju pievienoties, vēloties atbalstīt to domu -"ideju par notikumu atspoguļošanas (tiešraides kopēšanas) lietderību un ētiku". ;)

Vērotāj, droši vien sūdzību rakstītājiem (ak, tas latvieša sūdzībnieka gars, "pa kluso" :oops: ) arī ieteici korekti izrunāt sāpi forumā atklāti un izteikt savus ierosinājumus. Tad jau arī saruna un vienošanās neizpaliks :)

Sunshine, La Marie, d.e., Māri, Zinta, paldies par viedokli.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Diskusijas

Post by Lianaliesma »

La Marie wrote:
No otras puses, mani kaitina (atzīšos, ka tiešām tā ir) bilžu spams, kura dēļ pazūd svarīgākie notikumi.... Turklāt pie Latvijas ligzdām dažs komentētājs nemaz neskatās un nelasa, ko citi pirms tam ir ierakstījuši un publicējuši - gāž tik savu materiālu iekšā ar notikumiem, kurus citi jau ir atspoguļojuši. Un nelasa un neskatās arī pēcāk, ko paši sadarījuši. Tā ir agresīva rīcība, manuprāt.
Man ir aizdomas, ka šī iemesla dēļ daudzi forumieši ir pazaudējuši interesi rakstīt paši.
Gluži manas izjūtas. Nemācēju tik perfekti izklāstīt to domu, super, La Marie!
Te arī slēpjas iemesls, kāpēc Sunshine tā saskumusi esošajā foruma atmosfērā. Personiskas savstarpējas labvēlības un jūtīguma, pietātes par maz. Neizlasīt kolēģa tikko ievietotu komentāru un bildi, dublēt un virknēt savus straumēm. Sadarbības vietā veidojas tāda kā skriešanās...
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
La Marie
Posts: 2160
Joined: 02 Jun 2015 11:21

Re: Diskusijas

Post by La Marie »

Māri, Lianaliesma, Zinta - paldies arī jums par viedokli!
Sunshine, d.e., Vērotājai arī vēlreiz paldies. :)

Es ļoti ceru, ka mēs tomēr nepazudīsim viens otram un turpināsim neatkarīgi vērot putnus un dalīties novērojumos! :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Diskusijas

Post by MĀRIS »

La Marie wrote: Es ļoti ceru, ka mēs tomēr nepazudīsim viens otram
Mīlīši! Kaut kas jau mums laikam ir nedaudz sagājis auzās ar to foruma "māju sajūtu", ja jau šī diskusija tāda ir izvērsusies. :roll:
Paldies Tev, Sunshine, ka aizsāki šo visu, jo visi mēs jau jutām, ka kaut kas nav kārtībā.
Mega2! Neapvainojies, un nepazūdi! Arī Tu mums esi vajadzīga! Tavs humors, kas kādreiz dzirkstīja, pēdējā laikā uzskaitot katru ērgļa pirdienu galīgi ir pazudis. Pienākuma apziņā pazudusi Tava dvēselīte. Nāc atpakaļ ar dvēselīti. :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Diskusijas

Post by Made »

Es esmu no "vēsajām". Es pabiju nedaudz LK forumā un faktiski sajutu, ka nepārtrauktā paldies teikšana par katru ierakstu atdzesē un apgrūtina. Cita lieta, kad tas ik pa laikam spontāni notiek.

Es pati arī saku tikai tad, kad tas nevis lec laukā kā ierasts "atvainojiet!" (he, brīdī, kad MAN uzkāpj uz kājas), bet ja patiešām ieraksts ir trāpījis tādā brīdī, kad tas varēja aizkustināt mani (tas pat nav atkarīgs no ieraksta, jo varbūt labs ieraksts mani sasniedz nepiemērotā brīdī un otrādi - brīvā laikā ieraugu parastu ierakstu, bet atceros visus sakrātos iespaidus tajā sakarā un ir šis dvēseles prieks).

Man liekas, ka dzīvē ir vieglāk, ja cilvēks nepieķeras sava darba augļiem un dara tikai to, ko grib darīt, negaidot par to pateicību. Tad vienmēr atnākusī pateicība ir bonuss un dāvana, kas ir virs tā, ko "dzīve tev ir parādā".

Bet tēmas un sarunas, kas ir ārpus ligzdām, arī personiskākas, man liekas ļoti svarīgas un vajadzīgas, man patīk arī jūsu sirsnīgās attiecības ārzemju ligzdās, reizēm ienāku palasīt, man patīk rūpīga skaistu attēlu atlase, man patīk emociju izpausme ierakstos.. tikai pati es tāda neesmu, un faktiski mani kaitina tādas žēlabas - "kam tas viss vajadzīgs" - tad gribas atbildēt - nu, nedari, ja pašam tas nav vajadzīgs.... nedari tikai priekš citiem vai tikai tādēļ, lai saņemtu novērtējumu...

Atvainojos, ka tik skarbi! :P (man ir vairāku jau beigušos forumu pieredze, kur es ieliku ļoti daudz no sevis)

Un jā, es arī domāju par to, ka visas skaistās reportāžas (bildes) pēc pāris gadiem var pazust. Varbūt ir vērts saglabāt foruma sarunas "grāmatās" - atsevišķos failos iekopēt vai nu, ja smuki ņemas, ar parasto copy/paste, vai kā ekrānbildes...
Post Reply

Return to “Diskusijas”