Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Falcons
Ami
Posts: 3253
Joined: 31 Mar 2021 15:34

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Ami »

Kādi mega skaisti negantnieki izskatās😂❤️ Lindsija kā raķete!🤣😍
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

03.07.

Image

Image

Image

Image

Kas gan par vakaru un, ja tik padomā, ka gandrīz neaizgāju. Kad ierados, redzēju Lindsiju lidojam, nesot medījumu un Ennijai sekojot pa pēdām. Domāju, ka Ennija nodeva medījumu Lindsijai, bet droši nezinu. Grinnels Jr. bija uz torņa, bet, kad ieraudzīja Lindsiju, metās viņai pakaļ! Tad Lindsija un Grinnels Jr. aizlidoja uz dienvidaustrumiem un nebija redzami.

Gandrīz jau noliku kameru mašīnā, kad ieraudzīju vienu no piekūnbērniem lidojam ļoti zemu. Man tā vien šķita, ka, lai kurš tas bija, piekūnēns nolaidās uz zemākās ēkas. Tas bija Grinnels Jr. Pēc tam viņš atkal pacēlās gaisā un zemu lidinājās starp dažām ēkām, bet pēc tam atkal nolaidās. Grinnels Jr. tur kādu laiku uzturējās, un pēc tam garām aizlidoja Aldens un Lindsija.

Visbeidzot Juniors pacēlās gaisā un kādu laiku vairs nebija redzams. Nedaudz vēlāk Grinnels Jr. parādījās ar medījumu nagos, un Lindsija viņu dzenāja. Viņi lidoja salīdzinoši zemu un pa visu teritoriju. Kas gan par izrādi! Abi dzenāja viens otru ap Evansa ēku, netālu no Stenlija ēkas un pat dažas reizes ap zvanu torni. Tā bija tuvākā un garākā pakaļdzīšanās, ko man izdevies redzēt ar jaunulīšiem. Apbrīnojami!


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 10:13, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Amanda777 wrote: 08 Jul 2022 13:38 Kādi mega skaisti negantnieki izskatās😂❤️ Lindsija kā raķete!🤣😍
Jā, šie ir ļoti atlētiski un atraktīvi jaunieši!😍🤗
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

04.07.

Image

Image

Daži foto ar piekūnu "salūtu". Joprojām pārskatu foto, kurus uzņēmu pēdējo dienu laikā, un uzgāju šos. Kaut kā tie man atgādina salūtu. Pirmajā foto redzama Lindsija, bet otrajā - Grinnels Jr. pikējot. Bija jautri redzēt viņus tik aktīvus un dzenamies pēc medījuma. Daži man ir jautājuši, vai esmu redzējusi, kā viņi patiešām noķer medījumu, bet vēl nav sanācis. Protams, tas nenozīmē, ka viņi to nedara - man vienkārši vēl nav izdevies to redzēt.

Līdzīgi dēkām Cal Falcon tiešraidēs pirms piekūnēnu izlidošanas, viņi ir tik smieklīgi, kad ieguvuši medījumu vai daļu no tā un lidinās apkārt, dzenoties viens otram pakaļ. Tie ir mani mīļākie vērošanas brīži. Es arī sapratu, ka man jau rodas tā sajūta - ak nē, viņi drīz būs prom!

Ir pagājušas tikai aptuveni divas nedēļas kopš izlidošanas. Vēl paies apmēram 4–6 nedēļas, ja piekūnēni pieturēsies pie ierastā grafika. Šis gads galīgi nav gājis pēc ierastā plāna, tāpēc neko nevaram paredzēt. Bet tagad es vienkārši svinu faktu, ka šī sezona ir bijusi veiksmīga par spīti brīžiem, kad mums bija tikai drūma nojauta. Piekūnēnu vērošana man sagādā absolūtu un neizskaidrojamu prieku. Dažreiz ir grūti ietērpt to vārdos.

Ceru, ka tuvāko dienu laikā ieraudzīsim vēl kādu piekūnu "salūtu"!


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 10:14, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

05.07.

Image

Image

Image

Urrā! Šovakar atkal piekūnu "salūts"! Gribēju gaidīt rītdienu, lai publicētu, bet kāpēc gan. Dažas stundas bija ļoti kluss, izņemot tītaru grifu, kas aizlidoja garām laternai. Esmu redzējusi tītaru grifus pielidojam diezgan tuvu, bet ne tik tuvu. Kad grifs lidoja garām, viens no jaunulīšiem atradās austrumu pusē, bet nereaģēja.

Pēc dažām stundām redzēju vienu no piekūnēniem atkal lidojam uz austrumiem pāri grieķu amfiteātra laukumam. Grinnels Jr. atlidoja un nolaidās uz Evansa ēkas. Nedaudz vēlāk atlidoja Lindsija, viņi dzenāja viens otru ap Evansa ēku un pēc tam aizlidoja uz zvanu torni. Gan Grinnelam Jr. un Lindsijai bija ļoti pilnas guzas, ko var redzēt fotoattēlos. Viens no pieaugušajiem uz īsu brīdi pievienojās zvanu torņa tuvumā! Nezinu droši, bet domāju, ka tas bija Aldens.

Redzēju, kā viens no piekūnēniem pikēja un ļoti ātri lidoja. Kad vēlāk pārskatīju savus foto, šķita, ka viņi rotaļājas viens ar otru. Man ir daži attālināti foto, ko uzņēmu caur kokiem un redzēju vienu piekūnbērnu pikējam, bet otru aizlidojam uz sāniem. Visbeidzot, viņi devās uz dienvidiem. Šī bija vēl viena lieliska diena!


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 10:14, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

06.07.

Image

Image

Image

Image

Bija tik aizraujoši redzēt Grinnelu Jr. piezemējoties uz pulksteņa ciparnīcas minūšu rādītāja. Viņš piezemējās diezgan stabili uz 7:15. Līdz ar minūšu rādītāja kustību, pārvietojās arī Grinnels Jr. — nedaudz paslīdēja uz leju, bet laika gaitā pielāgojās. Ap plkst. 7:20 Junioram palika grūti noturēties, un viņš aizlidoja. Šķiet, ka Junioram patīk nolaisties uz slīpām virsmām vai vismaz to mēģināt. Aizlidojot viņš mēģināja piezemēties uz zvanu torņa slīpās jumta daļas. Arī citi piekūnu vērotāji ziņoja, ka ir redzējuši piekūnēnus uz pulksteņa ciparnīcas.

Šajā foto apkopojumā Grinnels Jr. ir redzams uz pulksteņa ciparnīcas. Tie nav labākie Instagram foto, jo īpaši, kad uzņemti, izmantojot tālruni, taču joprojām ir jauki to redzēt.

Grinnels Jr. dažas reizes aplidoja apkārt zvanu tornim un lidojumā uzkavējās pie stūra. Viņš tā darīja divas reizes. Kāds cits piekūnu vērotājs, to redzēdams, domāja, ka Juniors, iespējams, meklē pārpalikumus, neskatoties uz to, ka viņam bija pilna guza. Redzēju atlidojam arī Lindsiju. Un arī viņai bija pilna guza. Patiesībā vienmēr redzu Lindsiju un Grinnelu Jr. ar pilnām guzām, tāpēc šķiet, ka viņi ēd labi.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

07.07.

Image

Šeit redzams Grinnela Jr. portrets. Viņš atradās uz ēkas, kas ir salīdzinoši zema un tādējādi ievērojami atvieglo portreta uzņemšanu. Piekūnus uz zemākajām ēkām redzu ne visai bieži.
Kā cilvēki ir norādījuši, daudzos foto Grinnels Jr., šķiet, ir vokālāks par Lindsiju. Tas sakrīt ar maniem novērojumiem. Otrs interesantais fakts šogad - kopumā piekūnēni nav tik vokāli kā iepriekšējos 2 gados.

Daudzkārt varu dzirdēt piekūnus vispirms no tāluma un tad atrodu tos debesīs. Bet ne šogad. Man tiešām jālūkojas debesīs, lai varētu viņus atrast, un jāseko līdzi, cerot, ka piekūnēni pielidos tuvāk zvanu tornim, lai varu uzņemt foto.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Pēcpusdienā jaukais Aldens baudīja atpūtu, paguļot maizes klaipiņa pozā 😍



(avots: SK Hideaways, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCcEQ9H ... Sq8gfy6_jQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

08.07.

Darbīgais Aldens pēcpusdienā apsekoja un uzkopa pagalmu, pēc tam pabaudot pelnītu atpūtu balkona nišā 😇



Katrs bauda pēcpusdienu pa savam, un dāmītei Ennijai, kā jau zinām, patīk saules peldes 🤩



(avots: SK Hideaways, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCcEQ9H ... Sq8gfy6_jQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

09.07.

Šodien atkal bija tas prieks vērot Enniju un Aldenu, apliecinot pāra saikni 💞 Ir lieliski redzēt šos mirkļus, kas sēj ticību, ka abi arī turpmāk apvienosies šeit uz veiksmīgu ligzdošanu.



(avots: Cal Falcons, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCmjo8R ... ZlG8TDF4GQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Jaunākais Moon Rabbit Rising ieraksts:

Image

Image

Image

Pēdējās dienās nav izdevies paviesoties universitātes pilsētiņā. Un ticiet man, tik ļoti tā pietrūkst. Man šķiet, ka šīs dienas ir tik ļoti vērtīgas, jo īpaši šogad. Daudzas reizes dodos uz universitātes pilsētiņu un saku, ka došos prom pēc 2 stundām, vai vismaz manā galvā ir tāds plāns. Un tad… 4+ stundas vēlāk es joprojām esmu tur. Ir tik grūti doties prom!

Rīt atgriezīšos universitātes pilsētiņā. Tikmēr šeit daži interesanti foto, kuros redzama pieredzējusī dāma un mamma Ennija dažās ne tik ierastās pozās/vietās. Pirmajā foto redzama Ennija bērnu izlidošanas dienā. Viņa gatavojās pacelties no Bankrofta bibliotēkas pēc Lindsijas apmeklējuma. Tik paskatieties uz tām skaistajām biksēm!

Otrajā foto Ennija atrodas pie viena no zvanu torņu logiem. Esmu viņu tur redzējusi 3 reizes kopš bērnu izlidošanas, bet tā ir arī vieta, kur iepriekšējos gados viņu netiku manījusi. Pat Aldens tur ir redzēts. Pēdējā foto redzama Ennija, piezemējoties uz viena no Evansa ēkas skaļruņiem. Tā ir vieta, kur gan Ennija manīta vairākkārt.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

11.07.

Moon Rabbit Rising jau atkal iepriecina ar saviem lieliskajiem foto un aprakstu:

Image

Image

Image

Variācija par pulksteņa tēmu. Izrādās, ka Grinnels Jr. ir tik liels pulksteņa ciparnīcas cienītājs, ka tagad, ierodoties universitātes pilsētiņā, es viņu jau tur meklēju. Arī citi piekūnu vērotāji ziņojuši par viņa atrašanos uz pulksteņa ciparnīcas. Šķiet, ka Grinnelam Jr. patīk austrumu puse, kas arī ir interesants fakts. Šoreiz viņš piezemējās uz centrālā rata. Gudra izvēle, jo viņš nav atkarīgs no laika un var uzturēties tur pēc sirds patikas, kad nesēž uz kustīgā minūšu rādītāja. Grinnelam Jr. patīk arī mazie logi zem pulksteņa ciparnīcas.

Kamēr tur biju nedēļas nogalē, apkārtnē valdīja relatīvs klusums. Ennija dažas reizes parādījās pie laternas. Vienā no reizēm, kad Ennija atradās uz laternas, atlidoja Aldens, un abi meta lokus ap zvanu torni. Pārītis apmeklēja ligzdas kasti un atkal izpildīja savu saiknes apliecināšanas rituālu.

Vakar īsi redzēju Lindsiju. Viņa atradās uz zvanu torņa, kad pēkšņi pikēja lejā! Tas bija iespaidīgi. Iespējams, ieguvu dažus izplūdušus, bet varbūt izmantojamus šīs pikēšanas attēlus, bet neesmu vēl apstrādājusi vakardienas foto. Ja tie izskatīsies pietiekami "pieklājīgi", ievietošu tos "storijos". Es domāju, ka viņa meklēja kādu potenciālu medījumu. Pēc tam Lindsija pacēlās atpakaļ gaisā un aizlidoja uz dienvidiem. Daži citi piekūnu vērotāji ziņoja par līdzīgu uzvedību iepriekšējā vakarā. Neesmu gan pārliecināta, vai tā bija Lindsija vai nē. Citi vērotāji arī bija redzējuši visus 4 piekūnus lidojam vienlaikus!


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Pēdējās dienās pārītis nu jau var veltīt gana daudz laika viens otra aplidošanai un sarunām 💞



(avots: SK Hideaways, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCcEQ9H ... Sq8gfy6_jQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Mīļie piekūnu fani, ja nu netiekat skaidrībā ar seriāla izvēli kādam brīvākam vakaram, tālu nudien nav jāmeklē 🤩

Talantīgā un asprātīgā vērotāja Cyril Malin savā YT kanālā piedāvā tieši to - sezonas apkopojums vairākās sērijās ar asprātīgiem subtitriem, animācijām, materiāliem no dažādiem avotiem un visdrīzāk nepamanītām, neredzētām epizodēm, kā arī lielisku muzikālo pavadījumu. Pagatavojiet kafijas vai tējas krūzi un izbaudiet visaptverošu emociju gammu, atskatoties uz piesātināto Bērkli lielo piekūnu 2022. gada sezonu!💗🎉

1. daļai iesaku sagatavot arī mutautiņu - atskats uz sezonas sākumu, kurā tika piedzīvota Grinnela hospitalizācija un priecīgā atgriešanās, Ennijas pazušana, bet laimīgā atrašanās, un pats briesmīgākais, par ko vēl joprojām grūti domāt - Grinnela zaudēšana 😔 Bet apdomīgā video veidotāja neļauj kavēties šajās sērīgajās sajūtās, jo Ennijas sēras dala nu jau visu iemīļotais Aldens ar savu brīnumaino uzrašanos. Un tālāk jau seko priecīgie brīži ar oļuku aprūpi! 💓



2. daļā beidzot redzam mīlulīšus Grinnelu Jr. un Lindsiju vaigā un to, cik gan ātri Aldens aprod ar jaunajiem ģimenes sagādnieka un Ennijas balsta pienākumiem 🤩



(avots: Cyril Malin, YT kanāls: https://www.youtube.com/user/cyrilauvergne)
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 12:45, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Tālāk seko 3 sērijas, kurā redzam satraucošo gredzenošanas procesu un mazuļu ātro, amizanto attīstību līdz pat izlidošanai un turpmākajām gaitām 😍 Neskatoties uz biežo tiešraides vērošanu, man bija ārkārtīgi interesanti noskatīties mazuļu piedzīvojumus un ceļu līdz debesu iekarošanai 💖







(avots: Cyril Malin, YT kanāls: https://www.youtube.com/user/cyrilauvergne)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

12.07.

Ennija un Aldens atkal aplido viens otru, arī apmainoties ar knābīgām bučiņām 😍



(avots: SK Hideaways, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCcEQ9H ... Sq8gfy6_jQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Jauks Moon Rabbit Rising noķerts kadrs 😇

Image

Lindsija lido garām un sveicina Grinnelu Jr. vienā no šaurajiem logiem zem pulksteņa ciparnīcas. Tagad jau daudzkārt esmu redzējusi viņus visus četrus šaurajos lodziņos visās zvanu torņa pusēs. Grinnels Jr. joprojām pavada laiku uz pulksteņu ciparnīcām galvenokārt austrumu un ziemeļu pusē.

Pēdējo 2 gadu laikā to nebiju redzējusi, fotografējot piekūnus, bet tas nenozīmē, ka tā nav bijis. Tikpat labi vienkārši palaidu to garām. Esmu jau daudz iemācījusies par to, kā atrast piekūnus universitātes pilsētiņā, bet arvien var uzzināt ko jaunu.

Šobrīd man sanāk diezgan labi pamanīt piekūnus gan uz zvanu torņa, gan arī tad, kad tie ir tikai punktiņi ļoti tālu debesīs. Esmu iepazinusi visas tumšās vietas un dažādās gaismas spēles, kas izskatās kā piekūni uz zvanu torņa un citām ēkām, bet tāpat noteikti mēdzu viņus nepamanīt!

Reizēm šķiet, ka uz laternas neviena nav, bet pēc dažām minūtēm no turienes kāds paceļas gaisā. Tātad vai nu palaidu garām, ka kāds tur bija, vai arī neredzēju atlidošanu. Dažkārt šķiet, ka redzu balodi, bet tas patiesībā izrādās piekūns. Es izmantoju savu kameru kā binokli, lai apskatītu un ātri uzņemtu fotoattēlu, ko pēc tam varu palielināt un kārtīgi aplūkot.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

13.07.

Kāds jauks pārsteigums - Lindsija vakarā atpūšas, žāvājas, pucējas un čuč uz balkona malas 😍



Meitēns vēl cīnās ar miedziņu, bet ap torni sākas aktivitāte, par ko Lindsijai ir daudz skaļa sakāmā :lol:

Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

17.47 Smukā mīlulīte Lindsija tusē uz balkona malas😎

Image

Cīnās ar nepārvaramo miedziņu 🤗

Image

Ap torni sākas kustība, un meitēnam arī laiks sarosīties 😋

Image
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Meitēns kārtīgi izpurinās, varbūt sanāks nopurināt miedziņu 😁

Image

Nu jau miegs vairs nevienā acī, skaļi jākomentē notiekošais 😂

Image

Image

18.21 Lindsija aizlido.
Locked

Return to “Piekūni”