Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Falcons
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Moon Rabbit Rising atkal iepriecina ar vairākiem brīnišķīgiem kadriem 🤩

Image

Image

Image

(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Image

Image

Image

(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Bērkli Universitāte publicējusi video, kurā pastāsta par piekūnēnu izlidošanu un to, kā viņi cenšas rūpēties par lielo piekūnu aizsardzību savā teritorijā:



Video apstāsts:

Brīvprātīgie velta laiku, lai piedalītos īpašā izlidošanas vērošanas pasākumā. Šobrīd tornī ligzdojošās ģimenes mazuļi gatavojas veikt savu pirmo lidojumu. Mary Malec, East Bay Regional Park District pārstāve un plēsējputnu ligzdu uzraudzītāja vada šo izlidošanas vērošanu un saka, ka ne tikai šī vieta, bet arī šeit ligzdojošie putni jau ir leģendāri. Viņa pastāsta, ka pāris Ennija un Grinnels ieradās šeit 2016. gada rudenī. Un sērīgi piemin, ka, kā jau mēs zinām, šogad marta beigās zaudējām pāra tēviņu (tiek parādīta kokā iesieta piemiņas kartīte Grinnelam). Ieradās jauns tēviņš vārdā Aldens, kurš ātri izveidoja pāri ar Enniju un uzņēmās vecāka pienākumus. Pēc pāris mēnešiem mazuļi ir gandrīz gatavi pirmajam lidojumam. Mary pastāsta, ka lielākā daļu pilsētvides ligzdu parasti ir diezgan bīstamas ligzdošanai, un organizācijai Cal Falcons ir bijusi izlidošanas vērošanas komanda jau no pašiem pirmsākumiem. Visi jaunie putni, izņemot divus, kuri izlidojot nosēdās kokā, ir centušies nosēsties uz Evans Hall jeb statistikas, ekonomikas un matemātikas fakultātes ēkas. Diemžēl šādi viens no jaunajiem putniem gāja bojā, bet otrs tur nonāca "lamatās", jo ēkas pagalma teritorija ir divus stāvus dziļā ieplakā, un jauns putns nevar no tās izkļūt. Tāpēc universitātes pilsētiņas teritorijā tiek izvietotas zīmes, kurās norādīts, kā ātri sazināties ar vajadzīgajām personām ar lielajiem piekūniem saistītos ārkārtas gadījumos. Brīvprātīgie palīdz izvietot šīs zīmes. Brīvprātīgā Jan Ambrosini stāsta, ka ir ļoti pieķērusies šai ligzdošanas vietai un putniem un veic šo darbu jau no pašiem pirmsākumiem. Tas viņai dod sajūtu, ka vismaz var kaut kā palīdzēt šiem putniem ligzdošanas laikā.
Piekūnīte Lindsija veica savu pirmo lidojumu 2022. gada 18. jūnijā ap plkst. 5.50 no rīta, droši nosēžoties uz Bankrofta bibliotēkas. Grinnels Jr. veica pirmo lidojumu tai pašā dienā plkst. 17.59, vispirms atgriežoties tornī, bet pēc tam nosēžoties blakus kokā. Sagaidāms, ka piekūnēni pametīs ligzdas teritoriju pēc 6-8 nedēļām.
Tiek parādīts, kā Ennija baro Junioru. Mary Malec stāsta, ka 1970. gadā Kalifornijas štatā bija zināmi tikai divi ligzdojoši lielo piekūnu pāri, bet šobrīd skaits ir sasniedzis jau aptuveni 350 pārus!! Pat, ja kaut kas notiktu ar Enniju, ir daudz lielo piekūnu, kuri būtu gatavi ieņemt šo ligzdošanas vietu (tiek rādīts jauns lielais piekūns, kas uz mirkli paviesojas uz balkona malas). Tāpēc šī ligzda visdrīzāk nebeigs pastāvēt.

(avots: UC Berkeley, YT kanāls: https://www.youtube.com/c/BerkeleyNews)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

22.06.

06.45 No rīta abi piekūnēni izklaidējās un lidoja viens aiz otra. Izskatījās, ka viens otru pataranēja :P

Image

Image

Image
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 10:11, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

19.37 Vakarā māšele padzīvojās pa torni 🤩

Image

Image

Image
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Un jau atkal Moon Rabbit Rising dāvā mums savu skaisto ieskatu 😍

Tiek pasniegtas vakariņas uz Evans Hall ēkas. Ennija nolaidās uz tās ar lielu balodi. Grinnels Jr. jau viņu tur sagaidīja. Ennija apņēmīgi plūkāja balodi — visur lidoja spalvas. Pēc tam viņa aizlidoja un nolaidās citā vietā. Grinnels Jr. jau atkal bija klāt. Atlidoja arī Lindsija. Bet galu galā Grinnels Jr. bija tas, kurš aizlidoja ar balodi!!! Viņš aplidoja ap zvanu torni un atgriezās uz Evans Hall jumta.

Vienā brīdī visa četrotne bija uz Evans Hall jumta. Lindsija daudz lidoja. Viņa uzlidoja un nolaidās gan uz Evans Hall ēkas malām, gan kaut kur ārpus mana redzeslauka. Lindsija arī lidoja līdz zvanu tornim, dažas reizes tur nolaidās un atkal pacēlās gaisā. Bija jautrs lidojumiem piepildīts vakars, lai arī ārā valdīja ellīgs karstums! Jau tagad gaidu nākamo reizi.


Image

Image

Image

(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Baiba_K
Posts: 986
Joined: 15 Apr 2021 11:21
Location: Valmiera

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Baiba_K »

Kāds man neizsakāms prieks, ka mazie rezgaļi ir veiksmīgi izauguši par tik superīgiem piekūniem un priecē mūs visus ar savu atrādīšanos! Image
Paldies, Sassa, ka sameklē visur informāciju un saraksti forumā Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Lianaliesma »

24.06.

Fantastiskie jāņubērni Lindsay un Grinnel Jr. :P

Cal Falcons: Fledglings frolic at dawn (6-24-22)
SK Hideaways

5.32
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Baiba_K wrote: 24 Jun 2022 12:17 Kāds man neizsakāms prieks, ka mazie rezgaļi ir veiksmīgi izauguši par tik superīgiem piekūniem un priecē mūs visus ar savu atrādīšanos! Image
Paldies, Sassa, ka sameklē visur informāciju un saraksti forumā Image
Baibiņ, paldies par jaukiem vārdiem un liels prieks, ka arī seko līdzi šīs jaukās ģimenītes gaitām! 🤗♥️ Es gan arī cīnos ar laika trūkumu - gribētos piefiksēt notikumus biežāk, pat ja mazie mīlīši jau ir izlidojuši. Paldies visiem, kuri palīdz piefiksēt pa kādam jaunam notikumam!😘🌻
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Cal Falcons priecē mūs ar vairākiem jaukiem video, kuros skatāmi 27. jūnija notikumi 😍

Īsi pēc pusnakts, pašā dienas sākumā piekūnmeitēns Lindsija atkal sparīgi medīja naktstauriņu :P (no diviem rakursiem)





Rīta agrumā abi piekūnēni spēlēja "ķerenes" 😁



(avots: Cal Falcons, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCmjo8R ... ZlG8TDF4GQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

29.06.

Skaistā Lindsija jauki pagrozījās kameras tuvplānā uz agrā rīta tumsnējā fona 😇



(avots: Cal Falcons, YT kanāls: https://www.youtube.com/watch?v=1JEXCz5heYk)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Arī Moon Rabbit Rising nepagurstoši dokumentē jaukās ģimenītes gaitas 💓

23. jūnijā publicēti skaisti kadri ar Enniju, kura turpina aktīvi uzraudzīt bērņukus un savu teritoriju 😎

Image

Image

Ennija lido Tev...nu drīzāk man...tieši virsū! Ennijai ir lieliski aizsardzības instinkti neatkarīgi no tā, vai viņa uzmanīgi vēro savus izlidojušos bērnus vai metas darbībā, lai novērstu aktīvus draudus. Pirmajā foto Ennija tikko bija paviesojusies pie Lindsijas, kura atradās uz Bankrofta bibliotēkas jumta pēc izlidošanas. Pēc tam Ennija nolēca un pārlidoja tieši pāri vietai, kur es sēdēju! Man gandrīz nepietika laika, lai pienācīgi sagatavotu kameru. Kāds saviļņojums!

Otrajā foto Ennija atrodas kokā, kur viņai bija skats gan uz Grinnelu Jr., kurš pēcpusdienu/vakaru pavadīja tuvējā kokā, gan uz Lindsiju, kas atradās uz cita jumta uz austrumiem no zvanu torņa.

Novēroju, ka tieši pirms bērnu izlidošanas un tagad pieaugušie lido daudz zemāk nekā parasti. Ir brīnišķīgi viņus aplūkot tuvāk. Izdevās arī redzēt Enniju un Aldenu lidināmies zemu virs universitātes pilsētiņas, dzenoties pēc medījuma. Abi vecāki arī atstāj medījumus Lindsijai un Grinnelam Jr. uz dažām universitātes pilsētiņas zemākajām ēkām. Tagad ir lielisks laiks doties uz universitātes pilsētiņu, lai aplūkotu lielos piekūnus, kamēr tie joprojām lidinās zemāk nekā parasti.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Atvainojiet, ka šeit pretēji noteikumiem publicēšu 4 Moon Rabbit Rising foto, jo tie visi ir absolūti lieliski 🤩😲

24. jūnijā abi jaunulīši izklaidējās, spēlējot "ķerenes". Cik gan skaisti, dinamiski un aizraujoši!💓

Image

Image

Image

Image

Ir pienācis tas laiks! Lindsija un Grinnels Jr. sāk spēlēt "talon tag" (jeb nadzīgās ķerenes)! Viņi lido viens otram garām un izstiepj nagus viens otra virzienā. Tā ir viena no manām mīļākajām lietām, ko vērot. Biju sajūsmā, kad pirmo reizi redzēju piekūnbērnus to darām pirms trim gadiem. Tas ir priekšvēstnesis viņu augošajām spējām pārnēsāt un pārvietot medījumu. Pagājušajā naktī viņi veica diezgan daudz šādu lidojumu garām viens otram. Tik jautri to vērot!

(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Last edited by Sassa on 30 Jun 2022 12:30, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

26. jūnijā abi gaisā veica mazu apspriedi 😂

Image

Grinnels Jr. (pa kreisi) un Lindsija aprunājas vakara ķereņu spēles laikā. Man nekad neapniks vērot šāda veida mijiedarbību. Vēl gaidu, kad redzēšu, ka kāds no pieaugušajiem nodos medījumu jaunlīšiem gaisā. Pēdējās dienās universitātes pilsētiņā gan manīju tikai minimālu aktivitāti. Bet nekad nevar zināt, kad būs īstais brīdis!

Pirms dažām dienām gan redzēju samērā lielu aktivitāti. Es sēdēju uz ietves netālu no Bankrofta bibliotēkas, kad Ennija nolaidās ļoti zemu pakaļ balodim, kas atradās netālu. Pēc tam viņa aizlidoja uz ziemeļiem, un es domāju, ka tā arī viss beidzās. Bet pēc brīža vispirms parādījās balodis, Ennijai sekojot viņam pa pēdām garām Bankrofta bibliotēkas apakšējiem logiem. Tas ir viszemākais un tuvākais lidojums, kādā Enniju esmu redzējusi. Tik satriecoši! Es biju pārliecināta, ka viņa noķers balodi un atgriezīsies zvanu tornī. Uzturējos tur vēl pusotru stundu, bet vairs viņu neredzēju.

Piezīme sev: Es nekad nevarēšu izprast lielā piekūna prātu. Smejos par sevi.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Last edited by Sassa on 12 Jul 2022 10:12, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

28. jūnijā Moon Rabbit Rising atkal vēroja piekūnbērnus lidināmies 😍

Image

Image

Image

Šovakar es redzēju Lindsiju un Grinnelu Jr. kopā uz Stenlija ēkas. Šķita, ka viņi spēlējas uz jumta. Es nevarēju iegūt labu foto, kurā viņi staigā un lidinās pāri jumtam. Bet bija aizraujoši viņus vērot! Galu galā abi aizlidoja uz zvanu torni, kur viņi pavadīja diezgan daudz laika, atpūšoties austrumu pusē. Pāris lielo piekūnu vērotāju ziņoja, ka redzējuši tos guļam blakus.

Uz īsu mirkli visi četri atradās uz zvanu torņa. Tad Ennija un Aldens aizlidoja. Ennija dažas reizes lidoja prom un atpakaļ un nolaidās savās iecienītākajās vietās – uz gaismas staba un laternas pamatnes. Aldens aizlidoja uz dienvidrietumiem. Cerēju šovakar ieraudzīt kādu no pieaugušajiem atgriežamies ar medījumu, bet nebija lemts.

Viena no lietām, kas man visvairāk patīk, fotografējot putnus lidojumā, ir tas, ka varu redzēt dažādās spārnu pozīcijas. Šie ir Lindsijas foto. Pirmajos divos viņa redzama, tikko pacēlusies lidojumā no Stenlija ēkas. Pēdējais foto attēlo Lindsiju lidojam uz zvanu torni.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Last edited by Sassa on 30 Jun 2022 13:00, edited 1 time in total.
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

29. jūnijā atkal noķerti lieliski kadri ar abiem mīlulīšiem 💗

Image

Image

Hei, Junior! Paspēlēsim ķerenes! Es Tevi ķeršu!

Smieklīgākais fakts par šo foto ir tāds, ka es pat nesapratu, ko fotografēju. Redzēju Grinnelu Jr. uz laternas. Un redzēju arī Lindsiju uz ziemeļaustrumu dzegas. Man likās, ka redzēju Grinnelu Jr. paceļamies no laternas. Un arī Lindsiju paceļamies gaisā. Es nodomāju - oho, atkal būs ķereņu spēle! Es ar kameru sekoju Lindsijai, gaidot brīdi, kad abi atkal būs vienā kadrā.

Tā gan nenotika. Turpināju sekot Lindsijai, un viņa lidinājās garām laternai. Man patīk fotografēt lielos piekūnus lidojam garām dažām zvanu torņa izteiksmīgajām daļām, piemēram, smailei, pulksteņa ciparnīcai, zvaniem un laternai utt. Es vēl nebiju nofotografējusi Lindsiju pie laternas, tāpēc man tas likās īpaši lieliski! Un lūk, te arī Juniors.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

30.06.

Pēcpusdienā uz torņa balkona malas mums atrādījās Grinnels Jr. 😍 Sparīgi paklaigāja un pademonstrējās tuvplānā :P



(avots: Cal Falcons, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCmjo8R ... ZlG8TDF4GQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

01.07.

Kamēr visa uzmanība ir vērsta uz piekūnbērniem, vecākiem savas darīšanas - rīta agrumā abi izpilda saiknes apliecināšanas rituālu. Kā nekā Aldens ir pierādījis Ennijai, ka var būt nesavtīgs, uzticams un gādīgs partneris un tētis 💞



Pusdienlaikā mīlulīte Lindsija atvēlēja laiku laiskai atpūtai un snaudiņai uz balkona malas.

Tā kā snaudiņa ilga pusstundu, Cal Falcons izveidoja tās paātrināto versiju, kurā redzami arī skaisti piekūnmeitiņas tuvplāni 😍



(avots: Cal Falcons, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UCmjo8R ... ZlG8TDF4GQ)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

Arī Moon Rabbit Rising turpina dokumentēt piekūnēnu gaitas ar saviem lieliskajiem foto un aprakstiem 😇

Image

Image

Šeit ir pāris Grinnela Jr. foto. Dažas pēdējās reizes, kad biju universitātes pilsētiņā, viņš atradās tieši zem laternas. Kad dodos uz universitātes pilsētiņu, meklēju viņu tur. Grinelu Jr. var būt grūti pamanīt šajā vietā. Dažreiz viņam patīk sēdēt austrumu pusē. Bet piekūnēns ir vokāls, kas palīdz viņu atrast!

Esmu redzējis lidojam vai izlidojam visus no viņiem. Bet nav izdevies vēl redzēt barošanu. Agrāk, kad pieaugušie ieradās ar medījumu, redzēju, ka piekūnēni vai nu izlido tos sagaidīt, vai arī dažreiz seko pieaugušajiem, pavadot visu ceļu ar vokālām izpausmēm. Dažreiz pat izdevās redzēt gaisā visus piekūnus, kas bija patiesi aizraujoši. Ceru, ka man izdosies noķert īsto brīdi!


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Lielie piekūni Bērkli, ASV 2021-2022 (Annie & Alden)

Post by Sassa »

02.07.

Image

Lindsija nolaidās no Stenlija ēkas loga! Es biju ļoti tuvu, un man paveicās iegūt dažus foto. Ēkas atrodas tik tuvu viena otrai, ka tas var būt apgrūtinoši. Lindsija un Grinnels Jr. tusējās uz Stenlija ēkas jumta. Viņus var būt grūti pamanīt, jo piekūnēni mēdz sēdēt tālu aizmugurē uz vienas jumta daļas. Viņi tur ir manīti pietiekami bieži, tāpēc, ierodoties universitātes pilsētiņā, es vienmēr pārbaudu, vai piekūnēni nav redzami tieši tur. Iepriekšējie piekūnbērni ir pavadījuši tur kādu laiku, bet, šķiet, ne tik daudz kā Lindsija un Grinnels Jr.

Pēc nelielas pabļaustīšanās uz jumta, viņi abi aizlidoja ļoti ātri. Lindsija metās lejup un mēģināja noķert balodi. Abi sāka lidināties virs visa Mining Circle laukuma un brīžiem veica zemus lidojumus. Kādā brīdī abi piezemējās kokā. Viņi tur uzturējās tikai īsu mirkli un tad sāka mest lokus apkārt laukumam un virs Evansa ēkas. Un tad bija pienācis laiks ķerenēm! Viņi tā spēlējās diezgan ilgu laiku. Galu galā piekūnēni atradās diezgan augstu debesīs un tālu uz austrumiem, taču to vērot joprojām bija aizraujoši.


(avots: Moon Rabbit Rising, Instagram: https://www.instagram.com/moon_rabbit_rising/?hl=en)
Locked

Return to “Piekūni”