Kūniņas kustības

Post Reply
dziedava
Posts: 49
Joined: 29 Aug 2011 13:57
Contact:

Kūniņas kustības

Post by dziedava »

Jautājums, vai tas ir normāli, ja šai laikā tauriņa kūniņa pati sakustas? Ja nebija halucinācijas, tad mana kāpostu dārzpūcītes kūniņa (kura novērojas iekš pieliekamā) vakar pakustināja astesgalu. Citādi viss it kā mierīgi. Viņai tak būtu nekustīgi jāguļ līdz pavasarim? Vai tas atkarībā no temperatūras?
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Kūniņas kustības

Post by CerambyX »

Vispār tas šķiet ir normāli, ka tā dara - vismaz siltajā sezonā atrastās kūniņas, paņemtas rokā, tā tiešām dara. Vismaz ir skaidrs, ka ir dzīvas ;) Tiesa par to vai ziemā tā vajadzētu darīt - nemācēšu teikt.
dziedava
Posts: 49
Joined: 29 Aug 2011 13:57
Contact:

Re: Kūniņas kustības

Post by dziedava »

Bet vai kaut kā varētu ievērot, ja kūniņa kļūtu beigta? Mainītos krāsa vai kā citādi? Vai to tikai pavasarī var redzēt, resp., vai izlidos tauriņš vai ne.
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Kūniņas kustības

Post by CerambyX »

Krāsas maiņa varētu attiekties uz tādām kūniņām, kas gaišā krāsā, bet varētu būt arī, ka ne vienmēr, aizejot bojā, tās paliek tumšākas. Kad kūniņa aiziet bojā, tad parasti tā sāk izkalst un kļūst krietni vien vieglāka.
Tiesa par to kūniņu pārziemināšanu es īsti nejūtos 'spēcīgs' - t.i. teorētiksi man domāt, ka vajadzētu tām nodrošināt līdzīgu temperatūras un mitruma režīmu kā dabā. Vienu sfinga kūniņu man neizdevās pārziemot - turēju burciņā uz balkona, bet acīmredzot nebiju nodrošinājis pietiekamu siltumizolāciju. T.i. ja dabā to kūniņu sildītu kāds neliels atmirušas veģetācijas slānis un bieza sniega sega, tad uz burciņā man bija tikai drusku augi salikti. Skaidrs, ka tur noteikti bija pārāk liels aukstums un diemžēl kūniņa aizgāja bojā. Tāpat varbūt pārāk sauss tur bija.
Tā ka šajā tēmā laikam jāpalasa kāda atbilstoša literatūra vai kādu citu cilvēku pieredze jāauzin - kā sekmīgi visu iekārot, lai rudenī ievākata kūniņa sekmīgi attīstītos līdz galam. :) Varbūt, ka tas nemaz tik sarežģīti nav un es pārvērtēju ziemas ietekmi/nepieciešamību.
dziedava
Posts: 49
Joined: 29 Aug 2011 13:57
Contact:

Re: Kūniņas kustības

Post by dziedava »

Paldies!
Jahanghir
Posts: 1
Joined: 05 Nov 2014 09:33

Re: Kūniņas kustības

Post by Jahanghir »

Jautājums, vai tas ir normāli, ja šai laikā tauriņa kūniņa pati sakustas? Ja nebija halucinācijas, tad mana kāpostu dārzpūcītes kūniņa (kura novērojas iekš pieliekamā) vakar pakustināja astesgalu. Citādi viss it kā mierīgi. Viņai tak būtu nekustīgi jāguļ līdz pavasarim? Vai tas atkarībā no temperatūras?
:geek: :ugeek:
Whether you want to pass 70-243 exam exams or looking for Dean College certification, our Youtube can provide guaranteed success in real exam of University of California, San Francisco Good Luck.
Post Reply

Return to “Tauriņi”