Mikrotauriņu lietās neko liels speciālists tomēr neesmu, bet Vērotājas atrastā suga
Gracillaria syringella manuprāt būs īstais tauriņš

Gan kāpuri līdzīgi, gan bojājums līdzīgs - kā arī nav īpaši citu daudz variantu uz ceriņiem. Latvijā pie tam arī ir sastopama.
Latviskā nosaukuma šim tauriņam nav, bet visbiežāk to nosaukumu sakombinē tiešām no kāda raksturīgākā kāpura barības auga un tauriņa dzimtas nosaukuma.
Gracilariidae dzimtai, pie kuras šis tauriņš pieder, figurē latviskais nosaukums - šaurspārnu kodes. Tā ka šo varētu saukt par ceriņu šaurspārnu kodi. Pēc bojājuma jau varētu arī to saukt par tinējkodi, taču tāds latviskais nosaukums pieder citai dzimtai -
Scythrididae. Tinēji savukārt ir vēl cita dzimta -
Tortricidae. Attiecīgi, īsti pareizi tos nebūtu lietot, pat ja bojājums ir atbilstošs nosaukumam.
Tiesa varu tikai atkal teikt, ka kukaiņiem 90% (vai pat vairāk) gadījumu latviskie nosaukumi ir visnotaļ bezjēdzīgs pasākums, jo lielākai daļai tie nav izdomāti un lielākai daļai to nemaz nav iespējams izdarīt, jo lai latviski precīzi apraskstītu kādu sugu bieži vien ir nepieciešami trīs vārdi - un pat tad visbiežā gadās, ka tas neko daudz nepaskaidro. Tāpēc, lai arī tas ir daudz sarežģītāk, tomēr attiecībā uz kukaiņiem jāmēģina piešauties lietot latīniskos nosaukumus. Saprotu, ka ierindas cilvēkam gribas katru lietu saukt kaut kā saprotami latviešu valodā, bet kukaiņu jomā, tas diemžēl ir ļoti sarežģīti.
Tā ka atbildot uz pirmo jautājumu - nosaukums it kā parasti ir darināts tā, lai tajā būtu iekļauts augs, kuru visbiežāk kukainis izmanto. Tā, piemēram, ābolu tinējs visbiežāk apdzīvos ābeles. Taču ir problēma, ka šis tauriņš nav monofāgs (kāpuri nebarojas tikai ar vienu augu sugu) un var tīt arī citu augu lapas. Un arī otrādi - citi tinēji, kuru varbūt biežāk izmanto citas augu sugas, arī var tīt ābeļu lapas. Attiecīgi šī iemesla dēļ, liela daļa latvisko nosaukumu ir neprecīzi. Tā, piemēram, ozolu mūķenes kāpuriem garšo ozolu lapas, bet tie var ēst ~300 citus dažādus augus un var būt sastopami vietās, kur ne tuvumā nav ozoli (priežu mežā), kur barojas ar kaut ko citu. Tā ka latviskie nosaukumi nedaudz var dot kaut kādu priekšstatu par barības augu, bet par absolūtu patiesību to nevajag uzskatīt.