Zeltainīši

Post Reply
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Zeltainīši

Post by spiigana »

Man ar katru dienu atklājas arvien krāšņāka tauriņu pasauleImage. Un tā nu šoreiz atkal nezinu, ko esmu "noķērusi", izrevidēju to poļu lapu un paliku pie secinājuma, ka tas ir vai nu zeltgalvīšu zeltainītis vai lielais skābeņu zeltainītis. Vismaz ceru, ka tiktāl nekļūdos :oops: . Tad nu ielikšu savu miglainīti, bet lūdzu, kam ir uzskatāmi šo sugu pārstāvji - padalieties, galvenais ar atšķirošajām pazīmēm, citādi grūti saprast, kam visvairāk uzmanība jāpievērš :) .
Attachments
IMG_8493.jpg
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Zeltainīši

Post by CerambyX »

Šis diezgan droši, ka būs lielais skābeņu jeb zirgskābeņu zeltainītis (Lycaena dispar) - zeltgalvīšu zeltainītis ir mazāks un tomēr tie melnie punkti parasti nav. Jāsaka, ka suga ja ne ļoti reta, tad oficiāli aizsargājama gan. :) Varētu likt vienā 'maisā' ar ošu pļavraibeni - tik ja ošu pļavraibenis ir mežu suga, tad šī ir dabisku pļavu indikatorsuga.

Zeltainīši tieši bija plānā kā nākamie :D Būs tad iemesls pēc Jāņiem salikt pārējās sugas ;)
User avatar
spiigana
Posts: 117
Joined: 04 Apr 2009 09:52

Re: Zeltainīši

Post by spiigana »

Man ir viens ļoti interesants tauriņš, kuru dikti gribējās ierindot pie zeltainīšiem, bet izskatīju poļu lapu un tāds tur nebija ne pie vieniem dienas tauriņiem - vismaz tajos aplīšos pie nosaukumiem. Visus riktīgi vērt vaļā nesaņēmos, tas man pusdienu aizņemtu. Ielikšu te, bet, ja tas kas cits, gan Vērotāja pārliks :) .
Attachments
IMG_8636.jpg
IMG_8635.jpg
IMG_8634.jpg
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Zeltainīši

Post by CerambyX »

Tas ir tas pats lielais skābeņu zeltainītis - tikai šoreiz mātīte :)
Klintslejas
Posts: 12
Joined: 03 Dec 2008 20:15

Re: Zeltainīši

Post by Klintslejas »

Spīgana. Atļaušos ieteikt vienu padomu par fotoattēliem. Maziem tauriņiem es parasti izgriežu no lielās kopbildes tikai pašu tauriņu. Angliski tas saucās crop. Nezinu, kādas programmas ir Jūsu datorā.
Ja jums ir Micrisoft office, tad var ieiet Microsoft office tools/ picture manedger, tur atvērt savu vajadzīgo bildi, nospiest crop funkciju un "izgriezt" tauriņu, vēl tikai ierakstīt atmiņā ar jaunu nosaukumu( lai vecā bilde nepazūd), un ievietot Dabasdatos tauriņa "portretu pilnā augumā".
User avatar
Vērotāja
Posts: 46453
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zeltainīši

Post by Vērotāja »

Papildinot Klintslejas rakstīto par detaļu izgriešanu, atvēru tēmu, lai ar ilustrācijām būtu vieglāk apgūt šo funkciju :D
http://www.dabasdati.lv/forums/viewtopic.php?f=21&t=136
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Tauriņi”