Page 1 of 1

Makstenes un makstneši - makstis

Posted: 18 May 2012 10:44
by dziedava
Lai arī vieni it kā ir tauriņi, otri ne, kaut kādā sadaļā jau šis jautājums jāieliek. :)
Jautājums ir - kā droši atšķirt, kuras makstis ir kuram? Vai tas tā droši, ka makstneši Psychidae ir tie, kuru makstis piestiprinātas sauszemē pie zariņiem, stumbriem utml., bet makstenes Trichoptera - visi tie, kam makstis ūdeņos? Vai tomēr jāskatās arī, no kā tā maksts veidota?
Piemēram, atradu maksti ar kāpuru peldamies ūdens virspusē - pēc manas hipotēzes tai vajadzētu būt Trichoptera, bet akurāt tādu bildi (varbūt man tikai liekas, ka akurāt tādu, patiesībā materiāls ir cits, tik forma līdzīga) internetā atradu pie Psychidae :
http://www.flickriver.com/photos/fturmog/5253545259/
Kā tur īsti ir?
Pievienoju arī sava atrastā bildes.

Re: Makstenes un makstneši - makstis

Posted: 22 May 2012 02:49
by CerambyX
Šķiet, ka ir pilnīgi droši, ka tie kāpuri kas ir ūdenī ir makstenēm, bet tie kas ir sauszemē - makstnešiem. Vismaz es neesmu dzirdējis par maksteņu kāpuriem uz sauszemes vai makstnešu kāpuriem zem ūdens :) Izmēri jau arī atšķiras - makstneši gan paši, gan to kāpuri ar mājiņām ir baigi sīciņi, kamēr makstenes caurmērā tomēr ir vidēji lieli kukaiņi (protams, ir arī sīkākas sugas).

Acīmredzot abu šo grupu kāpuri ir gājuši līdzīgu evolūcijas ceļu - tik vien, ka atšķirīgās vidēs. Attiecīgi laikam nav brīnums, ka abiem kāpuri var veidot līdzīga veida mājiņas :)

Re: Makstenes un makstneši - makstis

Posted: 22 May 2012 08:22
by dziedava
Paldies! :)

Re: Makstenes un makstneši - makstis

Posted: 24 Nov 2014 12:42
by pinkrosi
Nevaru bildi pievienot šoreiz atkal. Jau tāpat bija dienas iepriekš. Nelien tas kāpurs tajā ekrānā :) Lieku mazu, lieku lielu...vienalga nekā :) Turpināšu cīnīties. Ir taču jāuzzina, kas tas ir

Re: Makstenes un makstneši - makstis

Posted: 25 Nov 2014 07:55
by Vērotāja
pinkrosi wrote:Nevaru bildi pievienot šoreiz atkal. Jau tāpat bija dienas iepriekš. Nelien tas kāpurs tajā ekrānā :) Lieku mazu, lieku lielu...vienalga nekā :) Turpināšu cīnīties. Ir taču jāuzzina, kas tas ir
Apmeklējiet tehnisko sadaļu
http://dabasdati.lv/forums/viewforum.php?f=21