Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post Reply
Meldra
Posts: 1
Joined: 21 Jun 2014 22:35

Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Meldra »

[attachment=0]sveestmush_tmb.jpg Labvakar! Vai tas varētu būt naktstauriņš? Kāda suga?
Attachments
sveestmush_tmb.jpg
sveestmush_tmb.jpg (5.57 KiB) Viewed 42909 times
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Made »

Šī tēma šķita vispiemērotākā...

Es ļoti maz zinu par tauriņiem, bet esmu skatījusies dabasfoto tauriņu vietni, kad melno stārķu aktivitātēs agri pavasarī, var teikt ziemā, citrontauriņu bildēs ieraudzīju. Šķiet, ka arī pirms tam mums kaut kas forumā bija ar tauriņiem (ne vēderā :P)
https://dabasfoto.wordpress.com/taurini/

Tagad man no pazīstama dārza ienāk pa bildītei un es trenējos noteikt, kas tad redzams, bet es neatrodu...
Image

Vai no šīs bildes var noteikt tauriņus? Raibeni liktos visvieglāk, bet es pēkšņi apjuku - puse spārnu ir spoguļattēls... bet kuri tumši - priekšējie vai pakaļējie? un vai redzama augšpuse/apakšpuse? :roll: un tas zaļais "zilenītis" (?) caurspīdīgais (augšā redzams "sidrabains" lidojumā) - nobružājis krāsu vai tāda mode? :D
Image
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Made »

Parakņājos pa DD novērojumiem un Google un tagad saprotu, ka tas mazākais zaļganais ir "apdilis" Aveņu astainītis Callophrys rubi :D :P
Un lielākais ir Parastais zeltainītis Lycaena phlaeas Small Copper :P
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Made »

Sintija wrote: 12 Mar 2015 16:09 ..
(citāts, lai Jūs pievērstu uzmanību)

3.jūlijā peļu klijānu ligzdā Aizkujā ielidoja taurenis. Vai no šīm bildēm un video var noteikt, kas tas ir par taureni? Abas spārnu puses izskatās identiskas (ja nu matēta apakšpuse varbūt ir) un neredz citas krāsas un rimbulīšus, kas raksturīgas, piem., kārklu zaigraibenim, kas pēc baltā raksta uz zilgani melnajiem spārniem liekas atbilstošs :roll:

Image

17:43-17:57 (6:00) ligzdā ielido taurenis un ilgi uzturas
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Made »

Domājams, ka tāds pats taurenis apciemojis mazo ērgļu bērnu Nameju 10.jūlijā 18:14 (ligzda eglē Zemgalē) viewtopic.php?p=260197#p260197

9.jūlijā tāds taurenis aplidoja Klints ķermenīti klinšu ērgļa ligzdā 7 minūtes 11:54-12:01 (Vidzeme)
Image

Tad YT čatā p. venema atpazina to kā kārklu zaigraibeni: "11:55 I can identify this butterfly as Apatura iris"

Skatoties video par šo taureni, var pieņemt, ka no attāluma spārnu abas puses tiešām var uztvert kā vienādas un rūsganās acis nav ievērojamas..
Made
Posts: 9303
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Vai iespējams pateikt, kas tas ir?

Post by Made »

10.jūlijā 16:41 uz sekundes daļām lidojumā (tāpēc izsmērēts raksts) novērots līdzīgs taurenis melnās klijas ligzdā Kurzemē.
Image
Post Reply

Return to “Tauriņi”