Pacific black duck
Nedaudz info par šo pīļu sugu
http://www.sea-eaglecam.org/duck.html
https://www.birdlife.org.au/bird-profil ... black-duck
Tikai mašīntulkotais teksts:
Ligzdas bieži var atrasties iedobumos, vecajās kravīdu ligzdās vai retāk uz zemes, paslēptas veģetācijā. Olas tiek noliktas katru dienu, parasti agri no dienas. Melnā Ducks parasti ir 10 –12 olas, lai gan mazāk ir arī parasti. Sapārošana Klusā okeāna melnajos mezglos sakrīt ar pietiekamu pārtikas un ūdens pieejamību un bieži vien ar spēcīgu lietavu iestāšanos vai tad, kad ūdensceļi ir pie virsotnēm.
Tiek ziņots, ka inkubāciju veic tikai mātīte, bet tēviņi bieži vien ir cieši klāt, vismazāk pirmās 2 nedēļas. Viņa parasti atstāj olas divas reizes dienā. Mātītes atstās olšūnas divas reizes dienā – parasti no rīta vai vēlāk pēcpusdienā. Tiek ziņots, ka tēviņš aizstāvējis ligzdas vietu un pievienojies viņai pārtraukumos. Tiek ziņots, ka viņa bieži sēž stingri pēdējo 36-48 stundu laikā pirms lūkas. Inkubācija ilgst apmēram 30 dienas, un viņa atteiksies no neperētām olām. Pēc sajūga zaudēšanas vai mazuļa izkliedes pāris ātri atjaunojas un var atjaunoties.
Tikko izperētie pīlingi ir prekociāli (izšķīlušies progresīvā stāvoklī un spēj sevi pabarot gandrīz uzreiz), nidifugozi (atstājuši ligzdu neilgi pēc lūkas) un rubeņi. Tās izies no ligzdas, kad pilnībā izžūs. Pīlingi var “tecēt” lejup no augstas ligzdas, un tad mātīte tos aizvedīs pie ūdens. Pēc izšķilšanās mātīte paliek kopā ar peru, līdz paliek un ļoti sargās no pīlēniem. Viņa var būt arī ļoti agresīva pret citiem pīlēniem un pat nogalināt citus tikko izšķīlušos mazuļus netālu no sava radījuma.
Mātīte Black Ducks ar 8 tikko izšķīlušos pīlēnu. Viņa ļoti aizstāvējās un, man tuvojoties, nosauca viņu par jaunu. Viņi ātri paslēpās veģetācijā, pavisam ārpus vietas. Šī ģimene atradās nelielā dīķī netālu no manas mājas. Es neesmu pārliecināts, vai ligzda bijusi turpat netālu, un pieņemu, ka viņi pārcēlās uz citu vietu, jo nākamajā dienā nebija tajā dīķī. Gara pastaiga uz citu dambi. Nebija neviena vīrieša.