Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2023

Haliaeetus leucocephalus - Bald Eagle
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

Nevaru vien beigt priecāties par tik skaistu nobeigumu šajā ligzdā. Negribas šķirties no Malalas..Vēl viens skaists atvadu sveiciens. Laimes krekliņā dzimušais bērņuks

Sharron Palmer-Hunt foto:
Good luck Malala!!! We will miss you! Your favourite perching spot.. 💞

Image

https://www.facebook.com/groups/3026894 ... 1652146569
Ami
Posts: 3250
Joined: 31 Mar 2021 15:34

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Ami »

Lote wrote: 25 Jun 2022 23:28 Nevaru vien beigt priecāties par tik skaistu nobeigumu šajā ligzdā. Negribas šķirties no Malalas..Vēl viens skaists atvadu sveiciens. Laimes krekliņā dzimušais bērņuks
Image
Cik brīnišķīgs stāsts ar laimīgām beigām🤗💗
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

26.06.

18.16.
Pievakarē Malala atgriezās ligzdā..Nesanāca bērnam pa skaisto ielidot...Trāpīja pretī zem ligzdas zaros..un veiksmīgi ierāpās iekšā :lol:
Image

Vecāks baro izsalkušo Malalu. Tumsai iestājoties visi trīs palika uz nakti

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

21.58 Vēlāk vakarā vecāks atnesa palielu medījumu uz ligzdu. Malala bija aizklīdis ligzdas aizmugurē esošajos zaros, bet redzot medījuma piegādi, iznāca ligzdā un pievienojās vēlajām vakariņām, nostājās priekšā ērglēnam. ;) :P
Image

Image

Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

An eagle snatched a baby hawk for dinner, then ended up adopting it
https://www.cbc.ca/radio/asithappens/as ... _i_RjxKDnY
Ērglis nozog klijānēnu vakariņām, bet tad to adoptē
Baltgalvas ērgļu pāris netālu no Nanaimo, B.C., ir adoptējuši sarkanastes vanaga mazuli un audzina to kopā ar savu ērglēnu. Bet, lai gan vanags tagad ir daļa no ērgļu ģimenes, tas tikpat viegli varēja būt ērgļu vakariņas.
"Šis putns, visticamāk, cēlies no sarkanastes vanaga ligzdas, kurā medīja baltgalvas ērglis," intervijā pastāstīja ornitologs Deivids Birds, Monreālas Makgila universitātes savvaļas bioloģijas emeritētais profesors.
Tīmekļa kameras kadros no ērgļu ligzdas Gabriola salā tika fiksēts, kā baltgalvas ērglis šomēnes savā ligzdā iemet mazo sarkanastes vanagu — visticamāk, lai tas tiktu "saplēsts", norāda Birds.
"Un nākamais, ko jūs ieraugat, ir ka mazais klijānēns tūlīt sāk ubagot pēc barības," sacīja Putns. "Tas izglāba tā dzīvību."
Pema Makartnija, brīvprātīgā savvaļas dzīvnieku organizācijā Growls, vēroja ligzdas tiešraidi, kad redzēja ērgļu mammu ligzdā iemetam klijānu mazuli. Viņa nodomāja, tas ir pagalam.
"Parasti, kad es skatos, piemēram, Deivida Attenboro šovus, es varu aizvērt acis vai ātri pārtīt uz priekšu, bet šis bija tiešraidē, un man bija kā "ak, dievs, ak, dievs," Pema teica. Taču viņai par patīkamu pārsteigumu ne māte, ne ērgļēns mazajam neuzbruka.
"Viņa vienkārši to nometa, un tas atdzīvojās. Un [mazais ērglis] gluži kā teica: "Kas pie velna, mammu? Kas tas ir? Kāpēc tas kustas?""
Sākumā abi mazuļi turējās pretējās ligzdas pusēs, un māte klijānēnam nepievērsa īpašu uzmanību. Taču līdz tumsai viņi bija kļuvuši par īstu ģimeni, kur ērgļu māte vienādi baro un satraucas par abiem mazuļiem.
Growls salā izmanto vairākas tīmekļa kameras, lai uzraudzītu ērgļu ligzdas. Grupa tur noslēpumā precīzu šīs tiešraides ligzdas atrašanās vietu, lai tur netraucētu putnu vērotāji.
Makartnija stāsta, ka ērgļa vecāki pirms dažām nedēļām bija zaudējuši vienu no saviem diviem cāļiem, un viņai ir aizdomas, ka jaunais klijānēns ir stājies tā vietā.
"Manā prātā, uzaugušai Disneja multfilmu tradīcijās, es redzu, ka šis ērglis domā: "Vai tas ir mans mazais brālis?"," viņa sacīja.
Ornitologs Deivids Birds stāsta, ka retā parādība radusies neticamas notikumu sagadīšanās dēļ. Pirmkārt, viņš saka, ka tas ir "brīnums", ka klijānēns nav gājis bojā spēcīgajā ērgļa nagu tvērienā.
"Man tie ir bijuši uz dūres. Es zinu, kā tas ir," viņš teica. Viņš saka, ka ir arī pārsteidzoši, ka māte izvēlējās barot putnu mazuli, nevis to nogalināt. Visbeidzot, viņš saka, ka ir neticami, ka tas viss notika vienā no nedaudzajām ligzdām uz salas, kuras uzrauga Growls kameras.
"Es neticēju, ka savas dzīves laikā to ieraudzīšu," sacīja Birds.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

29.06.

7.25
Adresīte katreiz mainās

https://www.youtube.com/watch?v=Hci-ZjD5V1I

Malala turpina ietusēt kopa ar Junioru
Image

7.28 Abi sagaida vecāku izskatās ,ka vecāks bez ēdamā..Abi klupa virsū..likās ,ka Juniors kaut ko dabūja..bet, vērojot abu uzvedību, vecākam nekā nesama nebija. Abi turpina draudzīgi dzīvoties pa ligzdu

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

Drosmīgais klijānēns demonstrē savas tiesības uz medījumu :P

GROWLS ~ Malala The FEARLESS Hawklet Mantles & Claims 2 Deliveries 🐠 Junior Makes A Steal 😊 6.28.22
Lady Hawk
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

02.07.

Malala atnes savu medījumu-peli
Anita
Video no 01.07.

GROWLS- Malala brings a mouse or vole to the nest? Prey instinct is ancestral and extremely ingrained in hawks, innate. Are Malalas prey/hunting instincts kicking in? I hope so..

//Avots: Anita https://www.youtube.com/watch?v=eJy0-MjLS7I//
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

07.07.

https://www.facebook.com/groups/302689416832804
Jaukumiņi :P :P
Juniors
Image

Malala
Image

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

:P :P :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Jana_krilova23
Posts: 3168
Joined: 11 May 2020 14:53

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Jana_krilova23 »

Skaistiem un gudriem vecākiem - unikāli un vareni bērni - katrs ar savu odziņu. :P

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

09.07.

Mala un Juniors tusē joprojām kopā.

Dave O Rama foto https://www.facebook.com/groups/3026894 ... 987777702/
Image
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Sassa »

10. jūlijā ap plkst. 16.05 arī Juniors veica savu pirmo lidojumu!
Image



(avots: Ondabebe, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UChyExI ... rk3xf74cCg)
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

16.07.

Malala is back and feeds by Mom 😉 Malala atgriezās un mammīte pabaroja. Apbrīnojami,mamma varēja arī 5 stundas nesēdēt ar atnesto medījumu :roll:

Mom waited almost 5 hours, what an incredible Mom 💗💗💗
https://www.facebook.com/photo?fbid=483 ... 9567328444
Malala un mammīte.
video.
https://www.facebook.com/HippieGirl.Cel ... 9887836950
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

Lote wrote: 16 Jul 2022 12:53 16.07.

😉 Malala atgriezās un mammīte pabaroja. Apbrīnojami,mamma varēja arī 5 stundas nesēdēt ar atnesto medījumu :roll:
Tādas ir mammītes 💗💗💗
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Lote
Posts: 13321
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lote »

17.07.

Šitiem gan te jautri iet.. 3 piegādes 6 minūtēs.
Juniors dabūja 1 un 3
Malala-2
Video no 16.07.
https://www.facebook.com/HippieGirl.Cel ... 3476550436
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Sassa »

Cik gan skumju pilna sirds! 💔💔💔 Skaistais, mīļais Juniors ir gājis bojā no strāvas trieciena, saskaroties ar elektrības vadiem😔
Grūti kaut ko vairāk šobrīd uzrakstīt, bet viss lasāms šeit:
https://www.facebook.com/groups/3026894 ... ?fs=e&s=cl
Ami
Posts: 3250
Joined: 31 Mar 2021 15:34

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Ami »

Sassa wrote: 20 Jul 2022 21:53 Cik gan skumju pilna sirds! 💔💔💔 Skaistais, mīļais Juniors ir gājis bojā no strāvas trieciena, saskaroties ar elektrības vadiem😔
Grūti kaut ko vairāk šobrīd uzrakstīt, bet viss lasāms šeit:
https://www.facebook.com/groups/3026894 ... ?fs=e&s=cl
💔💔😢
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Lianaliesma »

No Pam McCartney 💔💔💔

https://www.facebook.com/groups/3026894 ... 820332052/
Pam šeit...mans GROWLS ziņojums no pirmdienas, 2022. gada 18. jūlija.
19:36 saņēmu zvanu, ka atrasts beigts nepieaudzis ērglis (adrese slēpta privātuma dēļ). Es lūdzu nepieskarties ķermenim, gadījumā, ja putnu gripa . ...Es teicu, ka tūlīt būšu klāt, jo tas ir netālu no manis, un viņa ir arī mana kaimiņiene. Mana pirmā doma bija "Juniors". 🙁 Kad es ierados, viņa bija kopā ar ērgli un jau bija sapratusi, ka to ir skārusi elektrība. Guļ nedzīvs zem elektrovadiem, zem neliela transformatora un ar apdeguma brūci zem spārna. Brīdī, kad ieraudzīju šo jauko jauno ērgli, es sapratu, ka tas ir mūsu ērglis… šī krāšņā būtne, kuru mēs nepārtraukti vērojām kā olu, pirmajā dienā ieraudzījām mazo, ļodzīgo, izspūrušo galviņu, pēc tam otru, kuru vecāki pārtrauca barot ... šī nāve man bija neticami sirdi plosoša, un tajā laikā tik daudz bija ieguldīts šajā ģimenē. ..Es pārtraucu skatīties uz nedēļu, jo bija pārāk grūti pieņemt, ka dabai ir sava notikumu gaita. Es saslimu un paliku gultā, un tu biji manā prātā, tāpēc es atkal sāku vērot tavu jauko dzīvi... tad ligzdā ienāca dzīvs medījums. Ak, es nevarēju skatīties, kas notiek, un nevarēju beigt skatīties. Mana sirds auļoja, es kliedzu uz mammu, es tik ļoti baidījos, ka tu darīsi to, kas tev ir dabiski, un nogalināsi to mazo pūkgalviņu, bet tu to neizdarīji. Jūs pieņēmāt viņu savā lielākajā saimē, un jums tas patika. Tu viņu iemīlēji jau no paša sākuma, es to jutu. Tad mamma iemīlēja un neilgi pēc tam tētis. Jūs četri veidojāt visjaukāko jaukto ģimeni, un es biju ļoti priecīga, redzot šo (mums) maģisko notikumu norisināmies mūsu acu priekšā. Kā mums paveicās...kāda dāvana. Pateicos par katru mirkli, ko es pavadīju kopā ar jums. Man ļoti žēl, ka jūs atgādinājāt par to, kā cilvēka negatīvā ietekme vistraģiskākajā veidā ietekmē savvaļas dabu. Man žēl, ka jūsu skaistā dzīve tika atņemta tik nevajadzīgi, kamēr jūs mācījāties lidot brīvi... tas ir tik negodīgi.
Man ir tik ļoti žēl. 💔
Pam here...my GROWLS report from Monday July 18, 2022.
At 7:36 pm I received a call that there was a dead juvenile eagle on (address hidden for privacy). I asked her to make sure to not touch the body in the event of avian flu. She said she was also worried about that but was going to wait for me to arrive. I told her I would be right over as it is just up the street from me and she is also a neighbour of mine. My first thought was "Junior". 🙁 When I arrived, she was with the eagle and had already figured out he was electrocuted. Lying lifeless under the hydro wires,
under a small transformer and with the noticeable exit burn under his wing. The moment I saw that sweet young eagle I knew it was our Eaglet…that gorgeous being we continuously watched as an egg,
The first day we saw the little wobbly fuzzy head, then a second fuzzy head which the parents stopped feeding and eaglet picked on, that eventual death was incredibly heartbreaking to me, all of it, so many of invested in this family at that time...I stopped watching for a week as it was just to hard to accept that nature has it's own agenda. I got sick and was laid up in bed and you were on my mind so I got back into watching your sweet litle life...then came the live food in to the nest. Oh I couldn't watch what was happening but couldn't stop watching. My heart raced, I yelled out at momma, I was so fearful you would do what you are naturally made to do and take that little fuzzy bobble head down, but you didn't. You accepted her nuzzle into your bigger feathered side and you loved it. You loved her Junior from the very beginning, I felt it. Then momma fell in love and shortly thereafter dad. You four made the sweetest blended family and I was overjoyed to witness this most magical (to us) event unfold right in front of our eyes. How lucky for us...what a gift. Grateful for every moment that I had with you. I am so sorry that you were the reminder of how negative human impact affects the wild in the most tragic ways. I am sorry that your beautiful life was taken so needlessly just as you were learning to fly free...it's so unfair.
I am so so so so sorry.
💔
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Sassa
Posts: 3598
Joined: 16 Jul 2021 09:44
Contact:

Re: Baltgalvas ērgļi Amerikas kontinentā, 2021-2022

Post by Sassa »

Kamēr Gabriolas salas ērgļu ģimenes vērotāji aktīvi piepilda elektroenerģijas uzņēmuma B.C. Hydro pastkasti ar vēstulēm, lai panāktu tā aktīvu rīcību, padarot elektroinstalācijas putniem drošākas, arī izdevums Vancouver Sun neklusē un informē sabiedrību par notikušo:

Iemīļotais Gabriolas salas ērglēns, klijānēna brālis, iet bojā no elektriskās strāvas trieciena

Tiek uzskatīts, ka baltgalvas ērglēns vārdā Juniors ir gājis bojā no "B.C. Hydro" elektrības kabeļu izraisīta strāvas trieciena.

Baltgalvas ērglēns, kurš auga kopā ar ligzdā pieņemtu klijānēnu un kuru vēroja tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, ir miris no elektriskās strāvas trieciena.
Juniors, kuram līdzi sekoja gandrīz 4000 "Gabriola Rescue of Wildlife Society" (GROWLS) ērgļu ligzdas tiešraides "Facebook" grupas dalībnieku, nebija redzēts kopš pirmdienas vakara. Viņa ķermeni vēlāk vakarā atrada apkārtnes iedzīvotājs, kurš sazinājās ar "GROWLS" direktori Pemu Makkartniju.
P. Makkartnijas ļaunākās nojautas piepildījās, kad viņa ieraudzīja beigto putnu ar elektriskās strāvas trieciena pazīmēm. Viņš "gulēja nedzīvs zem elektrovadiem un neliela transformatora ar acīmredzamu apdegumu zem spārna", trešdien grupas lapā ierakstīja P. Makkartnija. "Brīdī, kad ieraudzīju šo skaisto jauno ērgli, es sapratu, ka tas ir mūsējais..."
"GROWLS" uzrauga 16 aktīvas baltgalvas ērgļa ligzdas Gabriolas salā, tostarp tiešraidē redzamo Juniora ligzdu. Juniors un viņa neparastā jauktā ģimene nonāca uzmanības centrā šīs vasaras sākumā, kad ligzdas kamera fiksēja vienu no ērgļa vecākiem atnesam uz ligzdu sarkanastes klijāna mazuli.
Klijānēns, kas visdrīzāk bija paredzēts Juniora vakariņām, kļuva par ģimenes locekli. Tam deva vārdu Malala, kas nozīmē izdzīvotājs.
Juniora un Malalas dēkas ​​ir iekarojušas putnu mīļotāju sirdis visā pasaulē. Šonedēļ daudzi no viņiem reaģēja ar skumjām un sašutumu par ērglēna nāvi.
"Tu biji ļoti īpašs ērglēns tik daudziem cilvēkiem," rakstīja viens no vērotājiem. "Es nekad neaizmirsīšu brīnišķīgās attiecības, kas Tev izveidojās ar Tavu brāli - klijānēnu. Man ļoti patika vērot jūs abus.”
Kāds cits vērotājs teica: “Es tik ļoti cerēju, ka Juniors nepārvērtīsies par vienu no ierastās statistikas rādītājiem. Jaunam ērglim ir tik grūti sasniegt pieaugušā vecumu.”
Daži grupas dalībnieki ir uzsākuši kampaņu, mudinot "B.C. Hydro" darīt vairāk, lai turpmāk lielie putni negūtu elektriskās strāvas triecienus. P. Makkartnija stāsta, ka organizācija "GROWLS" jau iepriekš bija sazinājusies ar elektroenerģijas uzņēmumu par vadiem pēc tam, kad pirms dažiem gadiem gāja bojā cits ērglēns no tās pašas ligzdas. Juniora nāve ir "atgādinājums par to, kā cilvēka negatīvā ietekme vistraģiskākajā veidā skar savvaļas dabu", viņa sacīja.
"B.C. Hydro" pārstāve norādīja, ka korporācijai "Crown" bija skumji uzzināt par jaunā ērgļa nāvi. "Mēs sadarbosimies ar "GROWLS" Gabriolas salā, lai noskaidrotu, kas noticis, un saprastu, ko var darīt, lai novērstu putnu saskari ar elektrovadiem," sacīja Sūzija Rīdere. "B.C. Hydro" cenšas novērst savvaļas dzīvnieku un putnu saskari ar uzņēmuma infrastruktūru, kas var izraisīt strāvas padeves pārtraukumu, kā stāstīja S. Rīdere. Uzņēmums būvē platformas un aizsargus, kā arī uzstāda novirzītājus uz elektrolīnijām, kas atspoguļo gaismu un uzlabo redzamību, tādējādi pasargājot ērgļus no saskares ar vadiem un citu aprīkojumu.
Saskaņā ar organizācijas "Parks Canada" datiem, baltgalvas ērgļi vairs netiek uzskatīti par apdraudētiem, jo ​​to populācijas ir atguvušās no ērgļu zemā skaita 60. un 70. gados. Tomēr baltgalvas ērgļu vidū joprojām pastāv augsts mirstības līmenis. Gandrīz 50 procenti neizdzīvo savā pirmajā gadā citu plēsēju un cilvēku radītu apdraudējumu dēļ, piemēram, gūstot triecienus uz elektrolīnijām, nonākot sadursmēs ar automašīnām vai citiem objektiem un saindējoties ar svinu.


Image

Šajā video B.C. Hydro pārstāve skaisti un izteiksmīgi stāsta par to, ko uzņēmums dara savvaļas labā. Cerēsim, ka darbs turpināsies un pēc šī notikuma kļūs par vienu no prioritātēm: https://fb.watch/eqkYnnn8GL/

Video veltījums ērglēnam ar plašo sirdi - Junioram: https://www.youtube.com/watch?v=fzQmF7jFNJQ

(avots: Vancouver Sun: https://vancouversun.com/news/local-new ... 7lufkc5gus; BC Hydro, Facebook: https://www.facebook.com/bchydro; Ondabebe, YT kanāls: https://www.youtube.com/channel/UChyExI ... rk3xf74cCg)

Vēl joprojām vērotāju vidū ir tik daudz skumju un dusmu sakarā ar šo gadījumu. Visvairāk tāpēc, ka tas ir novēršami, tāpēc, ka no visiem apdraudējumiem, ar kuriem ērgļi jau tā dabiski saskaras ikdienā, šāda veida apdraudējums vispār nedrīkstētu būt faktors. Kārtējais skaudrais apliecinājums, kā egoistiskā cilvēce nostāda savas vajadzības augstāk par visu citu radību tik ļoti pieticīgākajām vajadzībām - tik vien kā dzīvot, varēt paēst, radīt un izaudzināt pēcnācējus. Šajā gadījumā visu vēl daudz skumjāku padara fakts, ka šī nebija pirmā reize saistībā ar konkrēto ligzdu, nemaz nerunājot par citiem gadījumiem. Atliek vien cerēt, ka šoreiz organizācijas, cilvēki un ērgļi tiks patiešām sadzirdēti, ka viss netiks atkal "paslaucīts zem paklāja", jo nešaubīgi šie centieni būtu vien maza vienība lielo korporāciju budžetos, bet šādai ērgļu ģimenei tā nozīmētu it visu - zināt, ka viss ērgļu darbs un gādīgās rūpes vairāku mēnešu garumā nav bijušas veltas, un viņi ir izpildījuši savu augstāko misiju - turpināt pastāvēt. Junior, Tavs laipnais un mīlošais gars un īsā pastāvēšana šajā pasaulē netiks aizmirsta un kaut nu spētu paglābt citus Tavus sugas brāļus un māsas!

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Post Reply

Return to “Baltgalvas ērglis”