Page 1 of 3

Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 28 Apr 2021 23:10
by Lianaliesma
Foto, video publikācijas par interesanto savvaļas dabā.





.

Re: Savvaļas daba foto, video, publikācijās

Posted: 28 Apr 2021 23:11
by Lianaliesma
Papildus informācija



.

Re: Savvaļas daba foto, video, publikācijās

Posted: 28 Apr 2021 23:11
by Lianaliesma
https://www.facebook.com/photo?fbid=146 ... 8137728487
Nikolajs Lunskijs
Šlokenbekas muižas stārķi
28.04.2021.
Image

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 28 Apr 2021 23:18
by Lianaliesma
https://www.facebook.com/nikolajs.lunsk ... 2653841689
Nikolajs Lunskijs
ĶNP, pie Slocenes upītes.
No arhīva, 2017. gada 20. aprīlis
Image

Image

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 04 May 2021 17:46
by Lianaliesma

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 12 May 2021 21:01
by Safri83
Ko var izdarīt kamēr vilciens stāv dīkstāvē
Image

Image

Image

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 12 May 2021 21:08
by Safri83
Rīgas jumtos.
Sudrab kaijas (Larus argentatus) mazuļi. Vagona parkā rajonā(Maskavas Forštate).
Image

Image

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 12 May 2021 21:16
by Made
Safri83, vai var pievilkt arī tuvāk to putnu. Vai pastāsti - es īsti nevaru saskatīt, kas tas ir.. (un kā Tu uzkāpi? :P)

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 12 May 2021 21:52
by Safri83
Made wrote: 12 May 2021 21:16 Safri83, vai var pievilkt arī tuvāk to putnu. Vai pastāsti - es īsti nevaru saskatīt, kas tas ir.. (un kā Tu uzkāpi? :P)
Pievilku. Laikam, ka visos Rīgas jumtos dzīvo Sudrab kaijas mazuļi.

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 12 May 2021 21:57
by Made
Ak, es viņus nemaz neievēroju!!!! :shock:

Es iedomājos, ka jāskatās ligzdas dobītē... :oops:

Uz manas mājas arī ir, tikai nevar redzēt, toties redzēju, kā no rītiem materiālus ligzdai meklēja pa ielas malu.

Ja par pilsētas putniem, tad man ir Mārupītes "ūdensputns" vārna :lol:

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 15 May 2021 14:24
by Vērotāja
Made wrote: 12 May 2021 21:57 Ja par pilsētas putniem, tad man ir Mārupītes "ūdensputns" vārna :lol:
Sveika, Made.

Ļoti interesanta krāsojuma pelēkā vārna :shock:
Visām vārnām parasti galvas melā daļa ir līdz kaklam, bet šai vārnai melnā daļa beidzas uz pusgalvas.
Sāku meklēt vai tā nav kāda pasuga, taču spriežot pēc tā, ka šāda krāsojuma pelēkās vārnas nekā nav izceltas, laikam tā ir tikai atsevišķa indivīda īpatnība. Pievēršot uzmanību, tas galvas krāsojums izrādījās tikpat individuāls, kā jūras ērgļu astes :lol: Vienai pelēkajai vārnai melnā cepure ir dziļi uzvilkta, citai mazāk, citai (kā Tavai) tikai uz pusgalvas.

Putni.lv visas fotogrāfijas ir ar pilnas galvas krāsojumu http://www.putni.lv/cornix.htm
Visi putni.lv ir tāda kā meklēju, pēdējā fotogrāfijā, taču nav sniegti nekādi paskaidrojumi par krāsojumu http://visiputni.lv/putni/?cat=62&id=332
Te arī pirmajā fotogrāfijā ir tāds krāsojums https://www.oiseaux.net/oiseaux/photos/ ... telee.html

Vispār šamās ir četru pasugu
https://lv.wikipedia.org/wiki/Pel%C4%93 ... %C4%81cija

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 15 May 2021 17:26
by Made
Man patīk vārnas :P
Te ir liels raksts par to, cik tās ir saprātīgas :idea: https://www.santa.lv/raksts/astes/putnu ... nas-26389/

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 20 May 2021 22:08
by Safri83

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 07 Aug 2021 19:52
by Simoninna
Sveiki, ilgi meklējos pa tēmām, tā arī pārliecību neguvu, ka kura ir tā īstā…
Pat iedomājos, ka varbūt pat varētu pie melnajiem stārķiem atsevišķu tēmu taisīt kur var ievietot dažādu informāciju, kas saistīta tieši ar melnajiem stārķiem, pirmā sezona forumā, tāpēc nemāku spriest vai vajag…
Principā vēlējos padalīties ar kaudzīti atlasītu video ar melnajiem stārķiem pie ūdenstilpnēm, makšķerēšanas laikā:

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 09 Aug 2021 16:29
by Vērotāja
Simoninna wrote: 07 Aug 2021 19:52 Sveiki, ilgi meklējos pa tēmām, tā arī pārliecību neguvu, ka kura ir tā īstā…
Pat iedomājos, ka varbūt pat varētu pie melnajiem stārķiem atsevišķu tēmu taisīt kur var ievietot dažādu informāciju, kas saistīta tieši ar melnajiem stārķiem, pirmā sezona forumā, tāpēc nemāku spriest vai vajag…
Sveiki!

Vienkopus savākta informācija ir ļoti noderīga. Un īstā vieta tiešām būtu melno stārķu sadaļā.
Lieliski, ja Jūs to iesāksiet.

Ieteikums - dažus pirmos komentārus atstāt saitēm uz visglobālāko informāciju, kā Wikipedijai un citām atrastām enciklopēdijām, datiem par stārķu ligzdošanas cikliem (cik dienas perē, cik līdz izlidošanai utt), bet pašu pirmo komentāru atstāt ievadam un varbūt vēlāk nepieciešamam satura rādītājam.
Un tālāk jau likt visu atrasto un interesanto.


Un paldies par tabulām! https://forums.dabasdati.lv/viewtopic.p ... 64#p297464
Ak, kā man patīk tādi kopsavilkumi :D


(ja vajadzīga palīdzība, droši jautājiet)

:!: (vēlāk, kad Simoninna būs izlasījusi, es savu komentāru pārlikšu uz atbilstošu sadaļu, lai netraucē foto un video sadaļai.)

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 25 Aug 2021 12:42
by Simoninna
Vērotāja wrote: 09 Aug 2021 16:29
(ja vajadzīga palīdzība, droši jautājiet)
Paldies par iedrošinājumu, jāsaņemas tik svarīgam solim. :)
Jums nav podziņas “Sazināties” , vai es kaut kā varu uztaisīt “uzmetumu” un Jums parādīt ?

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 25 Aug 2021 17:10
by Vērotāja
Simoninna wrote: 25 Aug 2021 12:42
Paldies par iedrošinājumu, jāsaņemas tik svarīgam solim. :)
Jums nav podziņas “Sazināties” , vai es kaut kā varu uztaisīt “uzmetumu” un Jums parādīt ?
Varu uztaisīt tēmu un pirmos komentārus, bet tad problēma būs tā, ka Jūs nevarēsiet papildināt un labot šos komentārus.
Es kā moderators Jūsu komentāros "tieku iekšā".
Tāpēc atveriet tēmu Jūs, es tepat visu laiku esmu, ja kas, varu papildināt, palabot vai citādi palīdzēt.

Pats galvenais, atveriet tēmu un uztaisiet pirmos piecus komentārus tukšus (jābūt tikai vienai zīmei jebkurai), tos aizpildīsiet vēlāk. Un tad kā sesto var likt šo ar makšķerēšanas bildēm vai vēl kādus citus. Bet ja ir jau gatavs saturs, tad var arī ne tukšus :D

Varat rakstīt uz verotaja@inbox.lv, mani sauc Anda :P
Vai Facebook https://www.facebook.com/anda.balode.9/

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 04 Sep 2021 15:30
by Lianaliesma
Ešvila / ASHEVILLE, N.C.
Lāču meitene Simona atvedusi parādīt cilvēkiem savus pirmos bērniņus. Simona ir lācis, kam projekta ietvaros uzlikts raidītājs, lai izsekotu tā pārvietošanos un paradumus.
-Siksna ar raidītāju ir nokritusi, kas ir labi, un viņa izskatās labi barota. Un mazuļi ir burvīgi. - saka balss video aizkadrā.

OMG! BEAR SIMONE BROUGHT HER CUBS! / Patrick Conley


Ešvilas unikālā situācija lāču sakarā aprakstīta 2019.novembra Wall Street Journal rakstā
https://patrixio.tumblr.com/post/650923 ... mping-into
Dienvidu pilsētām izplešoties, cilvēki arvien vairāk sastopas ar lāčiem
Valerija Bauerleina | 2019. gada 15. novembris
Simtiem melno lāču būvē alas Ešvilas pilsētas robežās, klīst pa ielām, pamatojoties uz atkritumu savākšanas grafikiem, un pagalmos meklē putnu barību. Lāči šajā gadalaikā ir īpaši izsalkuši, patērējot pat 20 000 kaloriju dienā, gatavojoties gulēšanai savās alās no decembra beigām līdz marta beigām.
Baidoties no dažādu sugu sadursmēm, pētnieki pilsētas/piepilsētas lāču pētījuma ietvaros plāno apmācīt 2000 iedzīvotājus divās Ešvilas apkaimēs par tādiem pasākumiem kā atkritumu glabāšana lāčiem nepieejamos konteineros, grilu tīrīšana pēc lietošanas un putnu barotavu izmantošana tikai ziemā, kad lāči ir neaktīvi. Pētnieki saka, ka gan cilvēkam, gan zvēram ir labāk, ja lāči mežā aiz mājām knibina ozolzīles, nevis laiza jogurta traukus piebraucamā ceļa atkritumu tvertnē.
Ešvila pēdējo 20 gadu laikā ir paplašinājusies gandrīz par 40%, ko veicina pensionāri un attālināti darbinieki, kuri bauda atpūtu mākslas un brīvdabas pasākumos Blue Ridge Mountains rietumos. Tajā pašā laikā gadu desmitiem ilgo aizsardzības pasākumu rezultātā lāču skaits apkārtējos kalnu reģionos šobrīd ir vairāk nekā 4000 [6 000–8 000 Rietumu NC -PC.], salīdzinoši ar mazāk nekā 1000 1980. gadā. Lāču medības ir atļautas daudzās kalnu reģiona lauku daļās, 2017. gadā nomedīti 1264 lāči.
Gadsimtiem ilgi cilvēki ir pārņēmuši teritoriju, kurā dzīvo savvaļas dzīvnieki, neatkarīgi no tā, vai tie ir koijoti no Rietumiem vai aligatori Floridā. Atšķirība ir tāda, ka cilvēki nevis cenšas izņemt vai pārvietot dzīvniekus, bet gan cenšas ar tiem sadzīvot.
Likmes ir augstas. Pagājušajā gadā kādā kopienā, kas atrodas 10 jūdzes uz austrumiem no Ešvilas, sievieti, kas pastaigājās ar savu suni, smagi savainoja lāču māte, kas meklēja atkritumus. Lācis tika eitanāzēts.
Ešvila ir unikāla dienvidaustrumos ar plašo lāču populāciju, un iedzīvotāji ir izrādījuši lielu pieķeršanos dzīvniekiem, atzīmējot tos grāmatās un mašīnu uzlīmēs. Pilsētas/piepilsētas lāču pētījums, ko uzsāka Ziemeļkarolīnas štata universitātes un Ziemeļkarolīnas savvaļas dzīvnieku resursu komisijas pētnieki, nolēma noskaidrot, vai pilsētas lāči ir tikpat veseli kā viņu lauku ciltsbrāļi.
No 2014. līdz 2018. gadam pētnieki projekta ietvaros aprīkoja 245 lāčus ar GPS apkaklēm, lai izsekotu to kustību, izdzīvošanu un vairošanos.
Pētnieki sacīja, ka ir pārsteigti, atklājot, ka Ešvila ir lieliska lāču dzīvotne. Viengadīgie tēviņi parasti sver vairāk nekā 200 mārciņas, bet viengadīgie - vairāk nekā 100 mārciņas, salīdzinot ar lauku viengadīgajiem lāčiem, kuru svars ir no 45 līdz 85 mārciņām. Reproduktīvais rādītājs bija stabils, un paredzamais dzīves ilgums bija augsts, jo lāčus retāk nekā lauku lāčus nogalināja mednieks vai notrieca transportlīdzeklis.
Nākamais solis darbā bija pārliecināties, ka lāči neizmanto labo attieksmi pret sevi, sabojājot īpašumu vai radot traumas pārtikas meklējumos.Ešvila ar saviem 92 000 iedzīvotāju atrodas līdzās diviem nacionālajiem parkiem, kas to padara par dabisku lāču pārvietošanās lielceļu. Štata lauku austrumu daļā ir vislielākais lāču īpatsvars, arvien biežāk jāizskata sūdzības par lāču un mājdzīvnieku tikšanos.
"Arvien vairāk cilvēku dzīvo lauku vidē," sacīja Dr DePerno. "Un arvien lielāka ir cilvēku un savvaļas dzīvnieku saskarsme."
Tomu un Dženetu Vinemillerus, kuri ir desmitiem jaunpienācēju vidū apkaimē, pirms trim gadiem no Ohaio līdz Ešvilai piesaistīja pilsētas gleznainais centrs un Blue Ridge Parkway tuvums. Viņi stundām ilgi skatās drošības videoierakstus par lāčiem, kas ceļo pa viņu pagalmu, un Vinemillera kundze sacīja, ka viņa savus pieaugušos bērnus informē par ģimenes mīļāko lāču Lerija un Boba aktivitātēm.
"Mēs dzirdējām, ka ir lāči, bet neviens mums neteica, ka tas būs katru dienu," Vinemillera kundze vada kaimiņu komiteju lāču projekta ietvaros. "Neviens mums neteica, ka tas notiks priekšējā pagalmā."
Vinemilleri pārveidoja par slēgtām sešas putnu barotavas, kad saprata, ka putnu sēklas, kurās ir daudz tauku un kaloriju, ir kā magnēts lāčiem. Viņiem patīk vērot lāčus, taču viņi veic piesardzības pasākumus, piemēram, neļauj 5 gadus vecajai mazmeitai rotaļāties pagalmā. Kaimiņi dalās FB grupu tekstos par to, kādus lāčus viņi redz un kur, vai apmainās ar stāstiem par nevēlamām lāču tikšanām, piemēram, kaimiņienes virtuvē bija ielauzies lācis un sadauzījis cepumu burku.
Vinemilleres kundze plāno lūgt darbuzņēmējus nejaukt pārtikas un būvgružus un runāt ar jaunajiem kaimiņiem par atkritumu izvešanu un pārstrādi savākšanas dienā, nevis iepriekšējā vakarā. "Es uzskatu, ka esam dabai parādā būt par šo dzīvnieku pārvaldniekiem," viņa sacīja.
Divas stundas uz rietumiem turīgajā Highlands pensionāru kopienā, N.C., pilsētas centru pirms aptuveni gada draudēja pārņemt lāči, sacīja mērs Pets Teilors. Tos pievilināja atkritumi no restorāniem, un tie arī ielauzās automašīnās, kurās bija ēdiens.
"Viņi vienkārši radītu postu, meklējot pie cilvēkiem pārtiku," viņš teica.
Teilors, uzklausījis prezentāciju par Aševilas pētījumu, sacīja, ka viņš sadarbojās ar pilsētas domi, lai iztērētu 180 000 dolāru par lāčiem nepieejamu miskastu izvietošanu pilsētas centra ielās un rajonā. Dažu mēnešu laikā apkārtnē bija mazāk lāču. "Es gribu aizsargāt lāčus," viņš teica. "Veids, kā mēs varam aizsargāt lāčus, ir samazināt to tikšanos ar cilvēkiem."

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 06 Sep 2021 14:09
by Sassa
Paldies, lianaliesma, par brīnišķīgo video un izsmeļošo rakstu! :)

Re: Savvaļas daba foto, video publikācijās

Posted: 06 Sep 2021 15:01
by Lianaliesma
No manis savukārt lieli paldies visiem forumiešiem un īpaši jaunajiem, kas lieliski papildina foruma daudzās tēmas,
un arī nekautrējas būt emocionāli piesaistīti tiešraižu ligzdām un to saimniekiem! Image Image