Sarunas par dažādām tēmām

Discussions
Sarmīte
Posts: 8860
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Sarmīte »

Labdien! Varbūt kādam ir informācija,kur pazudusi Vērotāja.Kā viņai ar veselību?
Tā vien liekas,ka mēs viens otram kļūstam interesanti,ja gribam izkašķēties :)
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by schwarzstorch »

Sveicieni!
Es arī, katru dienu izskrienot cauri tēmām, esmu pamanījusi Vērotājas prombūtni. Ceru, viss ir labi un drīz atkal varēsim “sastapt” foruma lapās!
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Raganiete wrote: 26 Jun 2020 10:58 Labdien! Varbūt kādam ir informācija,kur pazudusi Vērotāja.Kā viņai ar veselību?
Labdien.
Paldies par apjautāšanos.
Ar veselību viss kārtībā. Manā dzīvē ienācis problemātisks kucēns, kurš aizņem gandrīz visu brīvo laiku, arī dažādām dzīves problēmām beidzot pienācis laiks tikt risinātām. Tā kā var uzskatīt, ka esmu "atvaļinājumā".
Attiecībā uz forumu, tā pēdējā jezga pamatīgi izsita no sliedēm. Bija dažas lietas, kurām nebiju gatava.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Sarmīte
Posts: 8860
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Sarmīte »

Vērotāja wrote: 26 Jun 2020 14:48 Labdien.
Paldies par apjautāšanos.
Ar veselību viss kārtībā. Manā dzīvē ienācis problemātisks kucēns, kurš aizņem gandrīz visu brīvo laiku, arī dažādām dzīves problēmām beidzot pienācis laiks tikt risinātām. Tā kā var uzskatīt, ka esmu "atvaļinājumā".
Attiecībā uz forumu, tā pēdējā jezga pamatīgi izsita no sliedēm. Bija dažas lietas, kurām nebiju gatava.
Paldies par atbildi.Galvenais,ka vesela un mazulītis noteikti drīz atļaus uz brītiņiem ienākt arī forumā. :) Par jezgu runājot,vienkārši jācenšas aizmirst,jo dzīvē vienmēr gadās cilvēki,kuriem ir prieks,ja kāds pārdzīvo.Būs labi un pēc "atvaļinājuma" gaidīsim atpakaļ. :)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Vērotāja, atpūties labi! Tu esi malacis, ka pēc tās jezgas rāmi saliki visu pa plauktiem :)
Cerams, ka suņukam problēmas nav ar veselību.. ja ar audzināšanu, tad tiksi galā! :P
Lai viss labi sakārtojas! :)
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by skarleta »

29.JŪNIJS .
Jau otro gadu pēc kārtas savā dārzā vēroju pupuķi ,tāds skaistulīts :P ,nemaz nav bailīgs ,palido uz priekšu ,kaut ko palasa ,un tā izstaigā visu dārzu :) Nekad nesanāk nofočēt ,kamēr skrienu pēc fočika ,viņš prom :)

Vērotāja ! Kādas šķirnes bērns Tev ir ?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

skarleta wrote: 29 Jun 2020 21:25 Vērotāja ! Kādas šķirnes bērns Tev ir ?
Mana sirds pieder vācu aitu suņiem, visu mūžu bijuši tikai vācieši (precīzāk, vācietes). Šī ir trīs mēnešus veca kucīte :P Hiperaktīva, izdomas bagāta, lai panāktu savu. Ar veselību viss kārtībā, bet tas raksturiņš un enerģijas pārpilnība... :lol: Šajā vecumā katra diena ir svarīga, ko tagad sēsi, to vēlāk pļausi
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Biker »

lianaliesma wrote: 14 Jun 2020 19:58 by lianaliesma » 14 Jun 2020 18:58
...Piemēram, esi kaut ko pateicis un kāds ir uzsprādzis, bet tu pat neesi iedomājies, ka to var "tulkot" arī šādi. Nu ko, tāds ir pieredzes gūšanas ceļš...
(shortened quote)

Es tev pilnīgi piekrītu. tā nu tas ir!
Kaut kur esmu lasījis:

"Adresāts nosaka ziņojuma saturu."
schwarzstorch
Posts: 405
Joined: 30 Apr 2020 11:29

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by schwarzstorch »

Vērotāja wrote: 01 Jul 2020 00:44
skarleta wrote: 29 Jun 2020 21:25 Vērotāja ! Kādas šķirnes bērns Tev ir ?
Šī ir trīs mēnešus veca kucīte :P
Kāda burvīga suņu meitene! :) Un tās spicās austiņas ❤️ Es arī dievinu suņus, īpaši lielos.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Biker wrote: 01 Jul 2020 03:05
lianaliesma wrote: 14 Jun 2020 19:58 by lianaliesma » 14 Jun 2020 18:58
...Piemēram, esi kaut ko pateicis un kāds ir uzsprādzis, bet tu pat neesi iedomājies, ka to var "tulkot" arī šādi. Nu ko, tāds ir pieredzes gūšanas ceļš...
(shortened quote)

Es tev pilnīgi piekrītu. tā nu tas ir!
Kaut kur esmu lasījis:

"Adresāts nosaka ziņojuma saturu."
Tā ir. Par to pārāk neaizdomājamies ikdienā. Taču pat zinātne nonākusi pie secinājuma, ka "vērotājs nosaka vērojamā objekta dabu".
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Man visai grūti bija pieņemt tādu gudrību: katra vēstule, ko tu raksti otram, būtībā ir adresēta tev pašam.Kad mēģināju to interpretēt dzīvē, reizēm bija tīri interesanti un gribējās piekrist, bet reizēm likās - tīrās muļķības.. :P
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by aijucis »

Vērotāja wrote: 01 Jul 2020 00:44
Ai, cik jauka suņumeitenīte! Nu skaidrs, ka tev ir ko noņemties ar šīs draiskules audzināšanu. Lai veicas!
Leo
Posts: 581
Joined: 14 Feb 2015 09:46

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Leo »

lianaliesma wrote: 01 Jul 2020 10:15

Par čatotājiem es nedomāju, ka būtu pārāk jāsatraucas. Katram no mums ir savs pieredzes gūšanas laiks. Un neviens neliedz katram dot savu, kaut nelielu ieguldījumu putnu labākai dzīvei, kā tas notiek daudzās valstīs - veidojas brīvprātīgo grupas, kas palīdz ornitologiem, mācās no tiem, piedalās dažādās talkās, palīdz izglītot arī pārējo sabiedrību. Sākot jau ar to, ka mežā jāieiet klusām... Nez, vai tie čata protestētāji visi tā dara? Vai uzrunā meža ielokā iebraukušos atpūtniekus, kas uzgriezuši skaļu mūziku mašīnā ar atvērtām durvīm? Vai piedalās aicinājumos pret mežizstrādi ligzdošanas laikā? vai pret mežu izciršanu vispār?...
Mēs visi, skolā,bioloģijas stundās, esam dzirdējuši par trofiskajām ķēdēm, par enerģijas apmaiņas līmeņiem un to veidotajām piramīdām,par destruktoriem, par producentiem, par konsumentiem. Bet tiek aizmirsta viena svarīga lieta- limitējošais faktors. Šobrīd ar tiešsaistes kamerām cilvēkos tiek kustinātas emocionālās sajūtas nevis visvajadzīgākās-racionālās. Pats par sevi mikroliegumu veidošana ,mākslīgo ligzdu izvietošana ir atbalstāma,derīga,vajadzīga. Bet tā ir IEJAUKŠANĀS,kurai līdzi ir jānāk atbildībai un pārliecībai,ka tiks izdarīts viss,lai šī iejaukšanās pašregulējošā sistēmā, būtu balstīta racionālos apsvērumos un nevis emocijās vai kādu ambīciju apmierināšanā. Ja netiks nekas darīts lai trofiskā piramīda izskatītos pēc piramīdas un nevis pēc nestabilām galda kājām, palielinot lielo putnu skaitu, ar dažādiem saimnieciskajiem ierobežojumiem,ar tiešsaistes kamerām, ar līdzi jušanu un popularizēšanu,nebūs līdzēts. Ir jādomā nākošie soļi, balstīti racionālos spriedumos. Atrunas par to,ka tikai vērojam, tikai pētām, ir jākritizē. Tiek izveidot mikroliegums, kādam īpašniekam būtībā tiek radīti zaudējumi, bet tālākā rīcība ir kā spēlēšanās, kā eksperiments, vienkārši nedarīsim neko, paskatīsimies kā tas beigsies.... Kāda tad tam nozīme vai jēga kādas sugas saglabāšanā vai glābšanā,kaut vai turēšanā nebrīvē? Piemēru pasaulē ir daudz,....šinšilas, lielās pandas, papagaiļi. Visticamāk šinšilas jau būtu izzudušas 100 gadus atpakaļ.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by IlzeP »

Leo wrote: 01 Jul 2020 12:23 Pats par sevi mikroliegumu veidošana ,mākslīgo ligzdu izvietošana ir atbalstāma,derīga,vajadzīga. Bet tā ir IEJAUKŠANĀS,kurai līdzi ir jānāk atbildībai un pārliecībai,ka tiks izdarīts viss,lai šī iejaukšanās pašregulējošā sistēmā, būtu balstīta racionālos apsvērumos un nevis emocijās vai kādu ambīciju apmierināšanā.
Manuprāt, pašregulējoša sistēma bija pirms cilvēka iejaukšanās - pirms dzīvotņu atņemšanas putniem (mežu izciršanas, purvu nosusināšanas u.t.t.). Veidojot mikroliegumus un veicot citus dabas aizsardzības pasākumus, tiek mēģināts kaut nedaudz mīkstināt šīs iejaukšanās sekas - pasargāt vēl atlikušās piemērotās dzīvotnes. Tā nebūt vairs nav iejaukšanās pašregulējošā sistēmā.
Leo wrote: 01 Jul 2020 12:23 Ja netiks nekas darīts lai trofiskā piramīda izskatītos pēc piramīdas un nevis pēc nestabilām galda kājām, palielinot lielo putnu skaitu, ar dažādiem saimnieciskajiem ierobežojumiem,ar tiešsaistes kamerām, ar līdzi jušanu un popularizēšanu,nebūs līdzēts.
Plēsīgo putnu skaitu nemaz nav iespējams palielināt vairāk, nekā to atļauj šo putnu barības resursi - no tā gan nebūtu jābaidās.
Leo wrote: 01 Jul 2020 12:23 Tiek izveidot mikroliegums, kādam īpašniekam būtībā tiek radīti zaudējumi, bet tālākā rīcība ir kā spēlēšanās, kā eksperiments, vienkārši nedarīsim neko, paskatīsimies kā tas beigsies....
Šeit ir sajauktas kopā divas pilnīgi atšķirīgas lietas - 1) populāciju aizsardzība un 2) tiešsaistes kameras putnu dzīves izzināšanai un cilvēku izglītošanai. Dabas aizsardzības mērķis ir sargāt populāciju kopumā, nevis ikkatru indivīdu! Lai to īstenotu, nepieciešams nodrošināt dzīves apstākļus pietiekamam pāru skaitam, lai populācija būtu dzīvotspējīga - piemēram, veidot pietiekamu skaitu mikroliegumu vai mežā saimniekojot tā, lai suga būtu pasargāta, piemēram, atstājot ekoloģiskos kokus cirsmās u.t.t. Bet dabas aizsardzība nevar cīnīties ar dabisko izlasi - lai ko arī mēs nedarītu, vienmēr liela daļa jauno putnu ies bojā pirmajā dzīves gadā - tā tas ir dabā iekārtots un tā tam ir jābūt.
Tiešsaistes kamerās mēs redzam 1-2 ligzdas katrai sugai, tas ir sīks puzles gabaliņš, un ligzdošanas sekmes šajās ligzdās nekādi neizšķir populācijas dzīvotspēju kopumā.
Parsley
Posts: 118
Joined: 08 Jun 2017 13:58

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Parsley »

Nezinu vai šī ir pareizā sadaļa, ja kas, droši pārvietojat.
Gribēju padalīties ar atradumu par ko esmu sajūsmā.
Atradu aplikāciju BirdNet (šoreiz gan tikai Android telefoniem) kas ieraksta putnu dziesmas dabā un pēc tam pasaka kas par putniem. Es palēnām šitā sāku atpazīt žagatas, zvirbuļus un strazdus. (Visvairāk dzirdamos) un pateikt kurš ir kurš. Piem no rītiem vietējā priedē uzcītīgi sarunājas žagata :D Vai ktkur mūsu mājas jumtā dzīvo zvirbulīši.
Ideāla viņa nav, jo citreiz nevar atpazīt.
Sarmīte
Posts: 8860
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Sarmīte »

Parsley wrote: 02 Jul 2020 17:31 Atradu aplikāciju BirdNet (šoreiz gan tikai Android telefoniem) kas ieraksta putnu dziesmas dabā un pēc tam pasaka kas par putniem.
Paldies,Parsley,noteikti pamēģināšu. :)
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by MĀRIS »

5.07.
Labdien!
Vispirms jau atvainojos rakstītājam, ka publiskoju šo vēstuli, bet šobrīd nemāku PM atbildēt. Un nezinu vai maz gribu jo man pret PM tagad ir alerģija.
Jau 30. jūnijā saņēmu šādu PM vēstulīti, un domājot, ka šeit skartie jautājumi varētu interesēt arī daudzus citus atļāvos viņu un atbildi publicēt. Es nepretendēju uz "vienīgo patiesību", tāds vienkārši ir mans redzējums.
Vēstule
"Labvakar, Māri, atļāvos Jums uzrakstīt privāti.
Lai nav jāraksta mani emocionālie palagi publiski.
Es vnk līdz galam neizprotu - nu kur ir f..ing (atvainojos) problēma Klintu glābt? Labi, ok, iespējams, viņš tāpat neizdzīvotu, iespējams, pēc dzīves nebrīvē, viņš vairs nespētu izdzīvot savvaļā, bet tomēr.. cilvēks būtu darījis visu, kas ir viņa spēkos.. Es vnk nesaprotu - Klints ir gandrīz jau izaudzis un mēs vnk noskatāmies.. :evil:
Māri, manas emocijas netiek vērstas personīgi ne pret vienu, bet man prātā nesaklājas, kādēļ mēs paši sevi padarām par tik nespējīgiem kaut ko darīt, rīkoties.. Piedodiet, bet šajā situācijā ar Klintu, nu nav tas pareizi.
Jūs taču esat Klinta "krusttēvs"."

Atbilde.

Uģis B. jau 2017. gadā kad tika palaista tiešraide izteicās par šo "neiejaukšanos principu", par kuru ja kas visu laiku skandina arī LDF, un ne tikai - visas pasaules tiešraides. Tas nozīmē, ka nenotiek iejaukšanās ligzdas dabiskajos procesos ne pie kādiem apstākļiem, vienīgi izņemot gadījumus, ja pie vainas ir skaidri redzama cilvēku tīša vai netīša mijiedarbība. Kā piemēru var minēt - tiek uz ligzdu atnesta zivs kura ir norāvusies makšķerniekam ar visu āķi, auklas lielu gabalu, kur sapinās mazuļi, apēd āķi,... Tad protams ir attaisnojama šī iejaukšanās, bet barības trūkums, savstarpējās mazuļu cīņas līdz nāvei - tie ir dabiski procesi, un tajos nav plānots iejaukties nevienā valstī.

* Arī es nepiekritu Uģa lēmumam neizņemt jau mirušo Klintu no ligzdas, bet tad mēs patiešām neredzētu Spilves reakciju līdz galam, jo viņai atlidojot jau uz tukšu ligzdu pieļauju, ka reakcija būtu daudz savādāka. Vai tas kaut ko dod ornitologiem - nezinu, neesmu tiesīgs spriest, bet būtu notikusi iejaukšanās. Un ja godīgi es pats brīnos, ka Klints ar visām nestajām barībām joprojām neaiztikts atrodas ligzdā. Tātad dabā ir liels respekts pret šādu putnu mājām.

* Un pēdējais - LDF ir atkarīga no tautas atbalsta, ziedojumiem, tādēļ viņiem ir būtiski "labi izskatīties"! Kaut vai runājot par to pašu gredzenošanu Durbes ligzdā. Lai redzētu patieso ainu, kāda viņa ir jūrnieku ligzdās pēc gredzenošanas, tas viennozīmīgi un obligāti būtu jādara tieši tiešraides ligzdās, jo tikai viņās var redzēt patieso ļaunumu, ko nodara šī gredzenošana, un es nepārtraukti esmu uz to spiedis, bet... sabiedrības spiediena rezultātā tas netiek darīts, jo vajag taču pēc iespējas to "pilčeri" saglabāt, būt smukiem, jo tauta taču skatās. Bet tajā pat laikā visās citās 100+ ligzdās notiek gredzenošana uz urrā, jo to taču tauta neredz, tur kaut "ūdens plūdi"! Bet tiešraidē esam smuki.

Turpretī LVM nav tik smagi atkarīgs no sabiedrības atbalsta, līdz ar to viņiem nav "labi jāizskatās", bet var darīt kā uzskata par pareizu neņemot vērā sabiedrības domas, spiedienu. Tas nenozīmē, ka es visur atbalstu LVM, es runāju par šo tiešraidi, un attieksmi pret to, būsim godīgi kaut vai pret sevi...

P.s. Galu galā kas ir labāk - smuki izskatīties, vai skatīties patiesībai acīs...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Es uzskatu, ka nedrīkst jaukt dabas tiešraides ar šoviem cilvēku izklaidei (kaut vai labā nozīmē - audzinoši, pozitīvu emociju dēļ utt.). Ir jānodala šis cilvēciskais faktors, un tiem, kas skatās, ir jāprot tikt ar to galā. Tad, kaut vai līdz tam, ka piekļuve ir jādod "ar parakstu". Jo neuzskatu, ka uzlikt kameru, no kuras dabas iemītnieki nebaidās, ir būtiska iejaukšanās dabas procesos, lai gan, kā es sapratu, tam vienalga ir vajadzīga DAP atļauja, ja runa ir par Sugu un biotopu likumā minētām īpaši aizsargājam sugām. Pati tiešraides palaišana no šīm kamerām tad nu ir tā sociālā problēma, neskatoties uz savu ļoti demokrātisko būtību, kad dabas vērtības ir pieejamas ne tikai izredzētajiem, turklāt mazina antropogēno slodzi dabā. Tikai redz, kā mēs neprotam demokrātiju saudzēt - vajag aizliegt, slēgt, iejaukties..

Cilvēku izdzina no paradīzes tieši par to, ka viņš gribēja lemt par labu un ļaunu - iejaukties Dieva kompetencē. Kur ir tā robeža, kad lemt tiesīgais cilvēks būs tik saprātīgs kā pati daba, kas regulē līdzsvaru, ja cilvēks tai neliek savus mēslus pretī. Mēs esam tik ļoti noplicinājuši savu apkārtni ar pļaušanu, kas pierāda labu saimniekošanu, esam visiem ganāmpulkiem salikuši krotālijas, lai būtu droši par izcelsmi - mēs sitam sev pa plecu - malači. Un tagad vēl gribam "fermas" ērgļus savā labi koptajā mauriņā.

Manuprāt, nedrīkst cirst tik daudz mežu kailcirtē, nedrīkst pāriet uz tādu meža apsaimniekošanu (ekonomiski izdevīgu), kad lielie koki ir tikai aizsargājamās teritorijās, bet pārējie meži vairumā ir "plantācijas". Katrā mežā ir jābūt lielajiem kokiem, kur putni paši vij ligzdas un kur ir dažāda vecuma koki, kaut vai tie būtu mikroliegumi pat bez redzamas ligzdas - lai nepazūd tautai meža sajūta. Mākslīgo ligzdu uzlikšana, manuprāt, "morāli legalizē" kailcirtes, noņem vainas sajūtu, nevajag vairs svērt un mēģināt sajust līdzsvaru. Lai gan es domāju, ka tās ir pašlaik vajadzīgas ne tikai tiešraides dēļ.

Par gredzenošanu esmu jau daudzreiz izteikusies - nevis tiešraidē jāuzliek, bet dabā jāizbeidz... :P tiesa, te jārunā par pašu kāpšanu kokā kā apdraudējumu - monitoringu tā kā tomēr vajag.. bet, ja tikai gredzeno, ja nesver un neņem analīzes, varbūt var kā citādi saskaitīt? ar aerofotografēšanu varbūt? (bet laikam jau droni var būt vēl lielāks apdraudējums) :roll:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

MĀRIS wrote: 05 Jul 2020 12:05 ...
... LDF ir atkarīga no tautas atbalsta, ziedojumiem, tādēļ viņiem ir būtiski "labi izskatīties"! Kaut vai runājot par to pašu gredzenošanu Durbes ligzdā. Lai redzētu patieso ainu, kāda viņa ir jūrnieku ligzdās pēc gredzenošanas, tas viennozīmīgi un obligāti būtu jādara tieši tiešraides ligzdās, jo tikai viņās var redzēt patieso ļaunumu, ko nodara šī gredzenošana, un es nepārtraukti esmu uz to spiedis, bet... sabiedrības spiediena rezultātā tas netiek darīts, jo vajag taču pēc iespējas to "pilčeri" saglabāt, būt smukiem, jo tauta taču skatās. Bet tajā pat laikā visās citās 100+ ligzdās notiek gredzenošana uz urrā, jo to taču tauta neredz, tur kaut "ūdens plūdi"! Bet tiešraidē esam smuki....
Tas ir viens viedoklis, bet ne " viennozīmīgs un obligāts".
Ir arī citi.
Made wrote: 05 Jul 2020 13:21 ... Par gredzenošanu esmu jau daudzreiz izteikusies - nevis tiešraidē jāuzliek, bet dabā jāizbeidz....
ASV baltgalvas ērgļus gredzeno tikai īpašu pētniecības projektu veikšanā, izlases kārtībā.
Arī ornitologs no ornitologa atšķiras ar savu cilvēka redzējumu un jušanu, ne vienmēr rīkojas, lai izskatītos labāk.

J. Ķuze kaut kur agrāk ir teicis, ka reālo ainu, kas notiek ligzdās, arī pēc gredzenošanas, ornitologi ieraudzījuši tikai pēc tiešraižu palaišanas ēterā, turklāt ornitologiem ligzdošanas laikā vismazāk laika sēdēt un vērot putnu rīcību, vairāk viņi reaģē uz vērotājiem - gan tiem, kas pret, gan tiem, kas par cilvēka iejaukšanos. Nedomāju, ka J.Ķ. dara ko, lai smuki izskatītos, bet gan pēc savas sirdsjušanas, un jau otro sezonu viņš negredzeno tiešraides mazuļus. Jautājums, vai viņš ir samazinājis ērgļu mazuļu gredzenošanu visās ligzdās?

U. Bergmanis šogad atteicās no Klinta gredzenošanas tieši putnu drošības apsvērumu dēļ.
Uģis Bergmanis wrote: 06 Jun 2020 15:44 Labdien, Vērotāji! Vispirms atbilde uz Marfo jautājumu - kas kliedz 11:43? Tā ir vālodze Oriolus oriolus. Par Klinta gredzenošanu - kaut arī nav tiešu pierādījumu par jauno klinšu ērgļu gredzenošanas/ligzdas apmeklēšanas negatīvu ietekmi uz ērgļu turpmāku ligzdošanu konkrētajā ligzdā, taču, ievērojot piesardzību, jaunais ērglis šajā ligzdā netiks gredzenots. "Latvijas valsts mežu" un līdz ar to manās interesēs ir iegūt informāciju par klinšu ērgļu barību, ligzdošanas fenoloģiju un citām ligzdošanas bioloģijas niansēm iespējami ilgā periodā. Šādai informācijai būs ievērojami lielāka zinātniska vērtība nekā vienam apgredzenotam klinšu ērglim. Konkrētās ligzdas video novērošanas sistēmas izveidē ir ieguldīts ievērojams darbs un finansiāli līdzekļi, mēs gaidījām četrus gadus uz sekmīgu ligzdošanu. Tāpēc nolēmām būt īpaši piesardzīgiem un ligzdu ligzdošanas perioda diennakts gaišajā laikā neapmeklēsim.
Tā ir otra būtiska lieta - pēc gredzenošanas pieaugušie putni izturas nedabiski, savādāk, un tiešraide tad neataino to dabisko situāciju mazuļu audzināšanā un barošanā, kas mēdz būt, cilvēkiem neiejaucoties. Zinātnisko vērojumu laiks par šo procesu krietni tiek izmainīts un turklāt saīsinās.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Post by MĀRIS »

lianaliesma wrote: 05 Jul 2020 13:45 ...
U. Bergmanis šogad atteicās no Klinta gredzenošanas tieši putnu drošības apsvērumu dēļ.
Uģis Bergmanis wrote: 06 Jun 2020 15:44 Labdien, Vērotāji! Vispirms atbilde uz Marfo jautājumu - kas kliedz 11:43? Tā ir vālodze Oriolus oriolus. Par Klinta gredzenošanu - kaut arī nav tiešu pierādījumu par jauno klinšu ērgļu gredzenošanas/ligzdas apmeklēšanas negatīvu ietekmi uz ērgļu turpmāku ligzdošanu konkrētajā ligzdā, taču, ievērojot piesardzību, jaunais ērglis šajā ligzdā netiks gredzenots. "Latvijas valsts mežu" un līdz ar to manās interesēs ir iegūt informāciju par klinšu ērgļu barību, ligzdošanas fenoloģiju un citām ligzdošanas bioloģijas niansēm iespējami ilgā periodā. Šādai informācijai būs ievērojami lielāka zinātniska vērtība nekā vienam apgredzenotam klinšu ērglim. Konkrētās ligzdas video novērošanas sistēmas izveidē ir ieguldīts ievērojams darbs un finansiāli līdzekļi, mēs gaidījām četrus gadus uz sekmīgu ligzdošanu. Tāpēc nolēmām būt īpaši piesardzīgiem un ligzdu ligzdošanas perioda diennakts gaišajā laikā neapmeklēsim.
Tā ir otra būtiska lieta - pēc gredzenošanas pieaugušie putni izturas nedabiski, savādāk, un tiešraide tad neataino to dabisko situāciju mazuļu audzināšanā un barošanā, kas mēdz būt, cilvēkiem neiejaucoties. Zinātnisko vērojumu laiks par šo procesu krietni tiek izmainīts un turklāt saīsinās.
Par gredzenošanas pārtraukšanu Jūras ērgļiem - eksistē tāds monitorings Eiropas ietvaros, un nepārtraukti viņš tiek pagarināts, jo nav tiešu pierādījumu gredzenošanas kaitīgumam!!! Par ko es visu laiku šeit runāju! Ir jāsagādā šie pierādījumi!!!, lai lauztu šo stereotipu, ka nav ļaunuma no gredzenošanas, bet kur ņemt pierādījumus?!!! Priekš kam tad ir tiešraides, bet šeit viss ir pūkaini!!!
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Post Reply

Return to “Diskusijas”