Sarunas par dažādām tēmām

Discussions
User avatar
mega2
Posts: 55974
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

kosrem wrote: 13 Apr 2021 09:59 Nesanāk biežāk ielūkoties, kā vien reizi četrās dienās. Darbs! Citi var kvernēt dienām, gadiem ilgi. Aiziešu pensijā, tad varēšu vairāk veltīt laika vērošanai. Šeit nav tā vieta kur komentēties, jo tiec apstrīdēts, nolikts pie vietas. Šeit nemāk argumentēti pierādīt savu viedokli.
Fenomenāla attieksme-nav īstā vieta,kur komentēt,kaut kas jāargumentē un jāpierāda savs viedoklis-nu ja viss ir tik slikti,tad kāpēc jālasa un jānāk mācīt citus,kas jādara? :roll:
Te neviens nekvern,bet vēro putnu dzīvi un komentē notikumus forumā savā brīvajā laikā-ir tāds vārds-hobijs...
mums visiem ir darbs,ģimene utt,bet tas nav šķērslis nodarboties ar tīkamu lietu un pa šiem daudzajiem gadiem man nekad nav ienākusi prātā doma kādu mācīt...
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by aijucis »

mega2 wrote: 13 Apr 2021 10:25 -nu ja viss ir tik slikti,tad kāpēc jālasa un jānāk mācīt citus,kas jādara? :roll:
Domāju, ka daudzi novērtē, mega2, Tavu paveikto, arī es, bet ir ļoti nepatīkami lasīt šādus personiskus uzbrukumus jebkuram, kas lūdz (šoreiz) vai izsaka ierosinājumus.
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by Hildiņa »

kosrem wrote: 13 Apr 2021 08:42 Var būt Mega2 palikt pie viena vārda! Fredis, Frīdis, Čips. Rītā būs Čaks, Čurka, Čembermens. kas tā retāk ielūkojas šeit, paliek nesaprašanā.
Ieskatoties biežāk forumā , būtu mazāk kritikas un lielāka izpratne par notiekošo .....
ginta_p
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2021 15:13

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by ginta_p »

Lasīt šo ar humoru! Atsevišķu daļu sakritību ar realitāti uztvert vienkārši kā sakritību. :)
_________

Notiekošais tiešraides čatā.

1. Visi sauc ērgli par svešo.
2. Ērtībai daži "cilvēki no malas" piedāvā dot viņam vārdu. Piedāvātāji tiek "nolinčoti" - nekādas vārda došanas, vārdu došot tikai tad, kad būšot stabils, ligzdojošs pāris. 
3. Dabas vērotāji tik un tā ērtības labad sāk apzīmēt svešo konkrētā vārdā. 
4. Daži "cilvēki no malas" piedāvā citus variantus. Viņi tiek "nolinčoti", nekādas vārda maiņas un došanas šobrīd neesot, būšot tikai tad, kad izveidosies stabils, ligzdojošs pāris, tad būšot konkurss utt.
5. Visi pierod pie jaunā vārda (pat vārdiem, jo angļu valodā ir atšķirīgs vārds).
6. Viens dabas vērotājs subjektīvu iemeslu dēļ patvaļīgi nomaina ērgļa vārdu forumā.
7. "Cilvēki no malas" tiešraides čatā joprojām lieto veco vārdu, viņiem aizrāda, ka jālieto "jaunais" vārds un jālasa forums.
8. Daži "cilvēki no malas" piedāvā arī citus variantus, tai skaitā "vecā" vārda lietošanu. Viņi tiek "nolinčoti", nekādas vārda maiņas un došanas šobrīd neesot, būšot tikai tad, kad izveidosies stabils, ligzdojošs pāris. Jālasot forums, tur paskaidrots, ka vārds ir mainīts. Čatā jālieto "jaunais" vārds. Un vispār - kā "cilvēkiem no malas" nav kauna kaut ko aizrādīt vai komentēt!?
_ _ _ _
x. Joprojām čatam pieslēdzas (un pieslēgsies) citi "cilvēki no malas", jautājot, kas ir "jaunais", kur pazuda "vecais", kāpēc "jaunais", utt. Reizēm atkārtojas 7. un 8. punkts. Dabas vērotāji var atkal dusmoties - nu, cik var vienu un to pašu jautāt, jālasa forums...
____________

Pašreizējā situācijā - nevajag, lūdzu, stāstīt, ka šobrīd neviens svešajam nav devis vārdu, atsaucoties uz konkursu nākotnē (jo realitātē čatā jau tagad pieprasa lietot "jauno" vārdu), un pārstājam kritizēt jebkuru citu cilvēku mēģinājumu, izteikt viedokli par to, kādam būtu jābūt vārdam - cilvēki tiešām no sirds grib kā labāk. Šādi , gribot/negribot, sanāk, ka nostāda "cilvēkus no malas" pret "dabas vērotājiem" ar tādu bravūrīgu attieksmi. Mēģinam pieņemt jaunos dabas vērotājus, necenšoties viņus atbaidīt. Ne visiem ir iespējas bieži skatīties forumā, ir kas pieslēdzas tikai reizi dienā tiešraidei, u.tml.
Tad varbūt uzreiz pasakām godīgi - vārdu izvēlas tas, kurš dokumentē ligzdas notikumus, un, punkts. Tas būtu korekti, jo @mega2 dara tiešām vērtīgu un svētīgu darbu, domāju, ka neviens neiebilstu, ka viņai tiktu dotas priviliģētas tiesības dot svešajam jūras ērglim vārdu. Vai arī ieviest noteikumu - neoficiālo vārdu dod ligzdas dokumentētājs (šeit - @mega2), citi vārdu nekomentē un citu vārdu nepiedāvā (un uz šādu noteikumu tad var atsaukties bez personīgiem "uzbraucieniem", un visiem jaunajiem "cilvēkiem no malas" būtu skaidri noteikumi arī bez foruma biežas pārlasīšanas), bet oficiālo vārdu - joprojām konkursa kārtībā. Lai nav to strīdu un nevajadzīgo pārmetumu (gan čatā, gan citur).

Lūdzu, neuztvert šo kā kritiku vai mācīšanu, bet gan kā draudzīgu ieteikumu. 

P.S. Jā, speciāli piereģistrējos, lai šo uzrakstītu.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by Made »

Ak, labi, ka es neskatījos YT čatu :P liekas kaislības..

Man pilnīgi netraucē un domāju, ka nevienam pastāvīgajam komentētājam netraucē, ka putni tiek saukti mīļvārdiņos pat pie oficiālā nosaukuma, kur nu vēl tad, ja vārda vēl nav. Tad tieši ir ļoti jauki un amizanti vērot, kurš no piemēģinātajiem vārdiem pielips. Tā mums Māris kādreiz ko jauku pasvieda, arī vistu vanagiem reiz ir "iesauka" apstiprināta kā "oficiālais" vārds. Ne jau visiem pat ligzdojošajiem putniem mēs dodam vārdu ar balsošanu. Man uzlabo garastāvokli mega2 dotās iesaukas šiem grūti vai pat neiespējami identificējamajiem kavalieriem. Tās noteikti ir jaukākas par misteriem un man absolūti nav nepieciešams, lai vārds būtu vienmēr viens un tas pats visās vietās. Es pat pieļauju, ka YT čatā var saukt pa savam - tur ir savs kolektīvs un sava padarīšana. Nu un?

Tas, kas te ir "uzsitis asinis", ir savstarpējā saskarsmes kultūra, domāju, ka par to runāja aijucis.
ginta_p, jaudīgi iesāki! :) Lai labi!

P.S.1. Es jau teicu, ka oficiālu vārdu ir jēga dot jebkuram putnam tad, ja tas ir identificējams.
P.S.2. Valodā jebkura novilcināšanās ar jauna termina korektu izvēli draud ar ne visai vēlama varianta "ieiešanu tautā" un labi, ja paspēj laikus to mainīt, teiksim, laikus izdevās "kompjūteru" atsaukt par "datoru" utt.

Var izdarīt secinājumus - ja ir identificējams, tad nosaukt - vienā no iespējamajiem ceļiem, kaut vai to dara mega2, ja nepienāk strikti iebildumi :P
(ir vēl citi ceļi - balsošana, ornitologa ieteikums, savstarpēja apspriešanās un vienošanās bez balsošanas - tā bija ar LDF mazajiem ērgļiem)


Konkurss :P :P :P vai Raimim bija cita iesauka pirms viņš kļuva par Raimi? Kāda?
Last edited by Made on 13 Apr 2021 11:41, edited 3 times in total.
User avatar
mega2
Posts: 55974
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by mega2 »

ginta_p wrote: 13 Apr 2021 10:58 Tad varbūt uzreiz pasakām godīgi - vārdu izvēlas tas, kurš dokumentē ligzdas notikumus, un, punkts. Tas būtu korekti, jo @mega2 dara tiešām vērtīgu un svētīgu darbu, domāju, ka neviens neiebilstu, ka viņai tiktu dotas priviliģētas tiesības dot svešajam jūras ērglim vārdu. Vai arī ieviest noteikumu - neoficiālo vārdu dod ligzdas dokumentētājs (šeit - @mega2), citi vārdu nekomentē un citu vārdu nepiedāvā!
Sveika!
nevajadzēja rakstīt to garo penteri,pietiktu ar vienu teikumu-jo garāk rakstīsi,jo citi vairāk ''putrosies''...
es jau to arī centos paskaidrot,bet tas ir bezjēdzīgi-katru dienu jauni aizrādījumi un publiski ''uzbraucieni''-izskatās,ka cilvēkiem darīt nav ko? :roll:
jā,samainīju vārdu un kas no tā-man tagad katram jāsniedz personīga atbilde-kāpēc,nu-bāc! :mrgreen:
ginta_p
Posts: 3
Joined: 12 Apr 2021 15:13

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by ginta_p »

Made wrote: 13 Apr 2021 11:12 Man pilnīgi netraucē un domāju, ka nevienam pastāvīgajam komentētājam netraucē, ka putni tiek saukti mīļvārdiņos pat pie oficiālā nosaukuma, kur nu vēl tad, ja vārda vēl nav. Tad tieši ir ļoti jauki un amizanti vērot, kurš no piemēģinātajiem vārdiem pielips. Tā mums Māris kādreiz ko jauku pasvieda, arī vistu vanagiem reiz ir "iesauka" apstiprināta kā "oficiālais" vārds. Ne jau visiem pat ligzdojošajiem putniem mēs dodam vārdu ar balsošanu. Man uzlabo garastāvokli mega2 dotās iesaukas šiem grūti vai pat neiespējami identificējamajiem kavalieriem. Tās noteikti ir jaukākas par misteriem un man absolūti nav nepieciešams, lai vārds būtu vienmēr viens un tas pats visās vietās. Es pat pieļauju, ka YT čatā var saukt pa savam - tur ir savs kolektīvs un sava padarīšana. Nu un?

Tas, kas te ir "uzsitis asinis", ir savstarpējā saskarsmes kultūra, domāju, ka par to runāja aijucis.
Ļoti precīzi pateicāt! Arī man netraucē dažādie vārdi (jo pietiekami bieži skatos, lai spētu visam raiti izsekot), prieks, ka cilvēki piedāvā arī savus variantus. (Piekrītu, ka mans piedāvājums nav tas labākais, jo šo daudzveidību ierobežotu.) Bet, kā jau minējāt "savstarpējā saskarsmes kultūra" ir tā, kuras dēļ mans ieraksts tapa. Man tiešām žēl tos cilvēkus, kuri, pēc tam, kad piedāvājuši savu vārda variantu vai pajautājuši kādu precizējošu jautājumu (piemēram, vai vārds ir mainīts, vai arī tas ir cits ērglis), tiek diezgan nejaukā veidā "pasūtīti" trīs mājas tālāk. Gribētu kaut kā aizsargāt abas puses - gan tos, kas tikai tagad uzsāk savu ceļu dabas vērošanā (lai viņi netiek "apcelti" par nezināšanu un jautāšanu), gan tos, kas kaut ko reāli dara (lai viņi nesaņem pārmetumus par to, ka kaut ko savas ērtības labad izdara paši bez komentētāju armijas).
egae
Posts: 35
Joined: 04 Apr 2021 14:01

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by egae »

Mega2 es domāju, ka ir pilnigi loģiski, ka vārdu dod tu, jo to milzu darbu, ko dari ar visa fiksēšanu, kas notiek ligzdā, plus, arī māki atbildēt uz jautājumiem par putniem.
P. S. Katru rītu gaidu tavu kopsavilkumu un skaidrojumus par nakti un agro rītu, paldies!
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by Made »

ginta_p wrote: 13 Apr 2021 11:30 Gribētu kaut kā aizsargāt abas puses - gan tos, kas tikai tagad uzsāk savu ceļu dabas vērošanā (lai viņi netiek "apcelti" par nezināšanu un jautāšanu), gan tos, kas kaut ko reāli dara (lai viņi nesaņem pārmetumus par to, ka kaut ko savas ērtības labad izdara paši bez komentētāju armijas).
Domāju, ka reāli mīkstināt šīs izpausmes var, kļūstot par YT čata "atslēdziņu" :)
kosrem
Posts: 46
Joined: 04 Jul 2015 09:09
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by kosrem »

Nu re, ka tik iekost! Un kāda tur komunikācija. Labāk paklusēšu!
kosrem
Posts: 46
Joined: 04 Jul 2015 09:09
Location: Rīga

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by kosrem »

ginta_p wrote: 13 Apr 2021 10:58 Lasīt šo ar humoru! Atsevišķu daļu sakritību ar realitāti uztvert vienkārši kā sakritību. :)
_________

Notiekošais tiešraides čatā.

1. Visi sauc ērgli par svešo.
2. Ērtībai daži "cilvēki no malas" piedāvā dot viņam vārdu. Piedāvātāji tiek "nolinčoti" - nekādas vārda došanas, vārdu došot tikai tad, kad būšot stabils, ligzdojošs pāris. 
3. Dabas vērotāji tik un tā ērtības labad sāk apzīmēt svešo konkrētā vārdā. 
4. Daži "cilvēki no malas" piedāvā citus variantus. Viņi tiek "nolinčoti", nekādas vārda maiņas un došanas šobrīd neesot, būšot tikai tad, kad izveidosies stabils, ligzdojošs pāris, tad būšot konkurss utt.
5. Visi pierod pie jaunā vārda (pat vārdiem, jo angļu valodā ir atšķirīgs vārds).
6. Viens dabas vērotājs subjektīvu iemeslu dēļ patvaļīgi nomaina ērgļa vārdu forumā.
7. "Cilvēki no malas" tiešraides čatā joprojām lieto veco vārdu, viņiem aizrāda, ka jālieto "jaunais" vārds un jālasa forums.
8. Daži "cilvēki no malas" piedāvā arī citus variantus, tai skaitā "vecā" vārda lietošanu. Viņi tiek "nolinčoti", nekādas vārda maiņas un došanas šobrīd neesot, būšot tikai tad, kad izveidosies stabils, ligzdojošs pāris. Jālasot forums, tur paskaidrots, ka vārds ir mainīts. Čatā jālieto "jaunais" vārds. Un vispār - kā "cilvēkiem no malas" nav kauna kaut ko aizrādīt vai komentēt!?
_ _ _ _
x. Joprojām čatam pieslēdzas (un pieslēgsies) citi "cilvēki no malas", jautājot, kas ir "jaunais", kur pazuda "vecais", kāpēc "jaunais", utt. Reizēm atkārtojas 7. un 8. punkts. Dabas vērotāji var atkal dusmoties - nu, cik var vienu un to pašu jautāt, jālasa forums...
____________

Pašreizējā situācijā - nevajag, lūdzu, stāstīt, ka šobrīd neviens svešajam nav devis vārdu, atsaucoties uz konkursu nākotnē (jo realitātē čatā jau tagad pieprasa lietot "jauno" vārdu), un pārstājam kritizēt jebkuru citu cilvēku mēģinājumu, izteikt viedokli par to, kādam būtu jābūt vārdam - cilvēki tiešām no sirds grib kā labāk. Šādi , gribot/negribot, sanāk, ka nostāda "cilvēkus no malas" pret "dabas vērotājiem" ar tādu bravūrīgu attieksmi. Mēģinam pieņemt jaunos dabas vērotājus, necenšoties viņus atbaidīt. Ne visiem ir iespējas bieži skatīties forumā, ir kas pieslēdzas tikai reizi dienā tiešraidei, u.tml.
Tad varbūt uzreiz pasakām godīgi - vārdu izvēlas tas, kurš dokumentē ligzdas notikumus, un, punkts. Tas būtu korekti, jo @mega2 dara tiešām vērtīgu un svētīgu darbu, domāju, ka neviens neiebilstu, ka viņai tiktu dotas priviliģētas tiesības dot svešajam jūras ērglim vārdu. Vai arī ieviest noteikumu - neoficiālo vārdu dod ligzdas dokumentētājs (šeit - @mega2), citi vārdu nekomentē un citu vārdu nepiedāvā (un uz šādu noteikumu tad var atsaukties bez personīgiem "uzbraucieniem", un visiem jaunajiem "cilvēkiem no malas" būtu skaidri noteikumi arī bez foruma biežas pārlasīšanas), bet oficiālo vārdu - joprojām konkursa kārtībā. Lai nav to strīdu un nevajadzīgo pārmetumu (gan čatā, gan citur).

Lūdzu, neuztvert šo kā kritiku vai mācīšanu, bet gan kā draudzīgu ieteikumu. 

P.S. Jā, speciāli piereģistrējos, lai šo uzrakstītu.
Es arī par to, nosaukts ir vārds un pie tā jāpaliek. Citādi rodas iespaids, ka ir ērgļu pārpilnība. (un nav man jāpārlasa forumi no pirmās dienas!) Te valda BOSINGS.
User avatar
karliiina13
Posts: 7709
Joined: 28 Aug 2019 16:13

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Milda un Raimis)

Post by karliiina13 »

kosrem wrote: 13 Apr 2021 11:41 Nu re, ka tik iekost! Un kāda tur komunikācija. Labāk paklusēšu!
pilnīgi piekrītu! mega2 raksta forumu, pārējie penterē :lol:
User avatar
karliiina13
Posts: 7709
Joined: 28 Aug 2019 16:13

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by karliiina13 »

cilvēki ziedo naudu, lai uzturētu tiešraidi...domāju visiem ir tiesības izteikt savu viedokli!
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by skarleta »

mega 2 ,Piedod ,bet Tu jau sāc "šaut " pār stripu :roll: ,nav smuki tā !!!!!!!! Sāk izklausīties ,ka esi Durbes ligzdas valdniece ,pārējie vispār bez kādām balstiesībām ,cieni citus !
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Labdien!
Pārliku vienkop tēmu par ērgļu puiku nosaukšanu.
Man personiski patīk, ka cilvēki komunicē, uzraksta savas domas ne tikai par tiešraidē redzēto. Iepazīstam tuvāk viens otru arī, un varam pēc tam izlasīt paša teikto/uzrakstīto un izvērtēt ar svaigu aci. Tas ir svētīgi visiem, tā jau arī veidojas saskarsmes kultūra, kad ieraugi - tevis teikto var pārprast. Jo visi esam atšķirīgi. Un galvenais - sākam uztvert visu ar mazu humora devu :) Kā to dara ginta_p :)

Par mega2 dotajiem vārdiņiem - mums tāda pieredze jau ir bijusi, Māris laiku atpakaļ ikreiz sauca ērgļus citā vārdā, bija jautri un man nemaz netraucēja.
Protams, tad, kad nostabilizējas ligzdošanas sezonas galvenie ligzdas saimnieki, forumieši vienojas par ērgļu vārdiem un piefiksējam pazīmes, pēc kurām tos atpazīt. To pašu var darīt YT čata dalībnieki savai ērtībai.

Turklāt, tās ir mega2 tiesības :) - vērot pašam un veidot savu komentāru pēc saviem ieskatiem, tāpat kā jebkuram citam, gan forumā, gan YT čatā.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
skarleta
Posts: 7070
Joined: 10 Aug 2015 00:28

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by skarleta »

Cerams ,ka mega2 ļaus forumiešiem vienoties par jaunā Mildas drauga ērgļa vārdu ...
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by _jolka_ »

Ak, Milda, Milda!
Ja vien tu zinātu cik emociju - prieka un raižu esi rosinājusi cilvēku būtnēs pa šo laiku! :D
Vienu gan zinām, ka notiks kā notiks un būs kā būs 8-)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

_jolka_, Tu man atgādināji, ka es tā skatos uz Mildas "stratēģiju" šajos apstākļos: Dari kas darāms, un lai notiek kas notikdams! :P
_jolka_
Posts: 59
Joined: 08 Apr 2021 16:08

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by _jolka_ »

Saprotu, ka šajā sadaļā var parunāties par dažādām tēmām.
Zinot, ka forumu lasa un raksta daudz zinoši speciālisti, varbūt ir fakti no pieredzes vai zinātniski pētītiem avotiem?
Vai pastāv iespēja, ka lielajos cīniņos par ligzdu, kad neviens nevarēja saprast cik un kādi ir jaunie ''iekarotāji'',
vai starp tiem kāds varētu būt bijis arī Raimis, ar centieniem atgriezties, bet tur jau priekšā bija cits un iepletis spārnus nelaida viņu vairs tuvumā?
inchuks2000
Posts: 2
Joined: 22 Apr 2021 12:40

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2021 (Mildas ģimene)

Post by inchuks2000 »

Arī nenocietos un šodien piereģistrējos šeit.
Sāku sekot līdz no pagaišā pavasara. Patika kā jau vairumam, ja nesanāca kādu dienu ienākt tiesraidē, tad varēja palasīt forumu.
Ja godīgi i nemaz ne vienmēr piefiksēju kas viņu raksta, bet viss saprotami un secīgi. Tad patika arī, kad nedaudz ar humora pieskaņu. Pačekoju ierakstus un tie bija MEGA2. Paldies Tev!
Par vārdu - atkal atkārotšos, kā jau vairums raksta visiem "aizgāja" Čips. Man arī. Vienu brīdi bija "putra"ar kaut kādiem burtiem - X,Y,M,C u.t.t. Bet Čips man liekās, man personīgais viedoklis ir OK. Un par to ka, ārzemes nevarot izrunāt vai uzrakstīt - pilnīgs murgs. (To pamanīju YT čata).
Ko vēl gribētos, lai mazam cālim vārdā būtu R burts no Raimis un M no Milda. Domāju tas būtu par piemiņu Raimim un par Mildas neatlaidīgiem instiktiem, pēc visiem notikumiem.
Post Reply

Return to “Diskusijas”