Sarunas par dažādām tēmām

Discussions
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Hildiņa »

Labdien ! Būtu jauki , ja zem Durbes tiešraides ievietotu jaunās , 2022. gada sezonas forumu adreses .
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Vērotāja »

Hildiņa wrote: 07 Jan 2022 12:43 Labdien ! Būtu jauki , ja zem Durbes tiešraides ievietotu jaunās , 2022. gada sezonas forumu adreses .
Uzrakstīju Ilzei P uz Dabasdatiem ar lūgumu nomainīt adreses.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Saites uz rakstiem un video

Post by Hildiņa »

Vērotāja wrote: 07 Jan 2022 16:11
Hildiņa wrote: 07 Jan 2022 12:43 Labdien ! Būtu jauki , ja zem Durbes tiešraides ievietotu jaunās , 2022. gada sezonas forumu adreses .
Uzrakstīju Ilzei P uz Dabasdatiem ar lūgumu nomainīt adreses.
Paldies !
Jana_krilova23
Posts: 3168
Joined: 11 May 2020 14:53

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Jana_krilova23 »

Katru dienu skatos un lasu foruma tēmas par mūsu, Latvijā ligzdojošajiem putniem un arī par ārpus Latvijas ligzdojošajiem putniem.
Katru dienu sajūsminos par Jūsu, forumiešu, ieguldīto darbu, enerģiju, mīlestību un rūpēm, ar kādu atspoguļojat ligzdiņu dzīvē notiekošo!

Paldies par Jūsu darbu, kādu iegulda, lai ikdienu varētu smaidīt, uzzināt ko jaunu, līdzpārdzīvot, kādreiz arī kādu asariņu nobirdināt par mūsu mīļajiem putniem!

Paldies arī foruma lasītājiem un YT čatiņā rakstītājiem, jo bez Jums forums nebūtu tik košs, tik aizrautīgs, tik izglītojošs!

Paldies Jums visiem!!!

Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Jana, cik jauki lasīt uzmundrinošus un jaukus vārdus! :D

Paldies arī Tev un visiem, kam putni sirdī. Par ieguldīto darbu un mīlestību :D

Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Garkalnes apkārtnē, 2022

Post by Vērotāja »

Made wrote: 07 May 2022 22:39 Jā, es neieliku to video (bet nofilmēju :P), jo nodomāju, ka nav labi likt konkrētus cilvēkus, lai arī nebūtu jau labi saskatāmi.
Made, pievienojos domai, ka nav labi publiskot cilvēkus, kuri nezin, ka tiek filmēti ;)
Ornitologi (kuri nokļūst mūsu videoierakstos) ir cita lieta, jo viņi zin kur ir kamera un zin, ka viņus vēro.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Zaļās vārnas Garkalnes apkārtnē, 2022

Post by Lianaliesma »

Vērotāja wrote: 07 May 2022 22:58
Made wrote: 07 May 2022 22:39 Jā, es neieliku to video (bet nofilmēju :P), jo nodomāju, ka nav labi likt konkrētus cilvēkus, lai arī nebūtu jau labi saskatāmi.
Made, pievienojos domai, ka nav labi publiskot cilvēkus, kuri nezin, ka tiek filmēti ;)
Ornitologi (kuri nokļūst mūsu videoierakstos) ir cita lieta, jo viņi zin kur ir kamera un zin, ka viņus vēro.
Ai...ko gan darīsim ar skaistajām fotogrāfu galerijām, kas attēlo cilvēku dzīvi ielās, parkos, laukumos... https://www.facebook.com/eriks.baris/po ... 1437583683

Man liekas, mums kā sociālām būtnēm tieši apkārt esošie cilvēki padara šo pasauli priecīgāku (diemžēl, arī otrādi, bet vai tāpēc jāatsakās no prieka?)

Atceros fotogalerijas dēmijas laika Rīgas ielās... briesmīga tukšuma sajūta.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Garkalnes apkārtnē, 2022

Post by Made »

Varbūt šo sarunu var turpināt diskusijās, ja ir vēlēšanās.
(oho, cik operatīvi jau pācelts no zaļajām vārnām uz šejieni :D )

Es konkrēti izteicos par šo tēmu un šo kontekstu - vai būtu tagad te jāliek cilvēki (gājēji, braucēji, skrējēji)... man negribējās, likās nevietā :P

Bet vispār forumā ir bijuši un es arī esmu likusi bildes ar jaušiem (teiksim, festivāls Kesmu, talka "Zābakos") un nejaušiem cilvēkiem (ogotāji vai bridēji purvā, makšķernieki bebru dambjos) :P un nesolos, ka nekad nelikšu :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Izteicu attieksmi, kuru izjustu, ja nonāktu kāda garāmgājēja vietā.
Dziļi neesmu no cilvēkiem, kuri slēpj savu identitāti un baidās paši no sevis. Nē, tieši otrādi.

BET! (lasīt Godmaņa intonācijā). Esmu gatava būt nofilmēta vietā, kurā esmu tam gatava. Piemēram, Lianasliesmas pieminētajā pilsētvidē vai Mades pieminētajā publiskajā pasākumā vai koncertā. Bet nekādā gadījumā negribētu, lai mani nofilmē vietā, kurā uzskatu, ka esmu vienatnē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Zaļās vārnas Garkalnes apkārtnē, 2022

Post by puke »

Made wrote: 08 May 2022 14:15 Varbūt šo sarunu var turpināt diskusijās, ja ir vēlēšanās.
(oho, cik operatīvi jau pācelts no zaļajām vārnām uz šejieni :D )

Es konkrēti izteicos par šo tēmu un šo kontekstu - vai būtu tagad te jāliek cilvēki (gājēji, braucēji, skrējēji)... man negribējās, likās nevietā :P
Saprotu, ka šī saruna ir sākusies pie zaļo vārnu kameras. Tad varu te tikai piebilst, ka būris+kamera atrodas slēgtā teritorijā (tehnikas drošības nolūkos izvēlēta šāda vieta) un nepiederošiem cilvēkiem atrasties te ir aizliegts. Neskatoties uz to pievienojos, ka nejauši nofilmētus cilvēkus forumā nevajadzētu likt.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Tad, protams, nedrīkst likt forumā cilvēku bildes, lai nesagādātu kādam nepatikšanas.
P.S. Un projekta vadītājiem tāpat viss redzams.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Hildiņa
Posts: 842
Joined: 05 Apr 2020 09:38

Re: Zaļās vārnas Garkalnes apkārtnē, 2022

Post by Hildiņa »

puke wrote: 09 May 2022 10:08
Made wrote: 08 May 2022 14:15 Varbūt šo sarunu var turpināt diskusijās, ja ir vēlēšanās.
(oho, cik operatīvi jau pācelts no zaļajām vārnām uz šejieni :D )

Es konkrēti izteicos par šo tēmu un šo kontekstu - vai būtu tagad te jāliek cilvēki (gājēji, braucēji, skrējēji)... man negribējās, likās nevietā :P
Saprotu, ka šī saruna ir sākusies pie zaļo vārnu kameras. Tad varu te tikai piebilst, ka būris+kamera atrodas slēgtā teritorijā (tehnikas drošības nolūkos izvēlēta šāda vieta) un nepiederošiem cilvēkiem atrasties te ir aizliegts. Neskatoties uz to pievienojos, ka nejauši nofilmētus cilvēkus forumā nevajadzētu likt.
Arī manas domas .
Feja
Posts: 7078
Joined: 08 Feb 2016 21:51

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Feja »

Par vārda došanu putniem

18.06.

Labrīt! Lai nesāktos liekas diskusijas un strīdi par vārda došanu putniem citās tēmās, piemēram, ērglis Čips, tad tikai varu uzrakstīt īsi- "Auksta duša tiem, kas šo tēmu uztur pie dzīvības..." :)
Urtica
Posts: 3349
Joined: 29 Jan 2022 16:30

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Urtica »

Vērotāja wrote: 18 Jun 2022 02:06
BDrieliņi wrote: 17 Jun 2022 10:42
Vai varētu uzzināt kas ir tēmas veidotāji un kur notiek viņu apspriedes? Un cik komentāri ir jāuzraksta, lai kļūtu par tēmas veidotāju?

Nav nekas slikts, ka vārdus nedod forumā, bet, teiksim, čatā. Bet tad ir iepriekš jāizziņo, ka tad un tad notiks diskusija par vārdu. Interesenti aicināti piedalīties. 
Taču šie teikumi par "tēmas veidotāju" izlemto norāda, ka vārda izlemšana nav notikusi pat čatā, bet kaut kādā slepenā apspriedē.

Runa nav par mani un nav par vārdiem, man personiski ir pilnīgi vienalga kādus vārdus dod mazuļiem. Bet esmu par to, ka visiem ir vienlīdzīgas tiesības piedalīties šo jautājumu lemšanā. 
Labdien! Ja rodas pārpratumi, tas norāda, ka forumā nav noteikts kā jānotiek vārda došanai (es neatrodu).
Rotai arī čatā iedeva vārdu, diskusiju nebija.
Par vienlīdzīgām tiesībām runājot, jāsaka ka aktīvie rakstītāji un vērotāji tur arī piedalījās. Ja kādam ir personiskas pretenzijas, tam ir atvēlēta atsevišķa tēma forumā.
Triine
Posts: 9858
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Triine »

Labrīt!

Kāds te apdedzis burgers uzcepts no paša rīta. :D
Aizvainojuši,tas gan.Tāds nieks,ka cāļa vārda došana,te uzplēsusi vecas rētas?Uzskaitīts,cik kurš te nopublicējies.Nopietni?

Mēs šeit tērējam savu brīvo laiku,ne reti nozogam arī darba laiku.,lai skatītājam būtu atslodzes brīdī ,kur ieskatīties dienas notikumos.
Tagad skaidrs,ka nav tas to vērts.Labs iegansts pamest šo vietu.

Visiem liels paldies par sadarbību!(Iešu beidzot ravēt savas nezāles)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Vērotāja »

Atvainojos visiem, kurus aizskāru.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Vērotāja »

Triine wrote: 18 Jun 2022 09:36
Mēs šeit tērējam savu brīvo laiku,ne reti nozogam arī darba laiku.,lai skatītājam būtu atslodzes brīdī ,kur ieskatīties dienas notikumos.
Tagad skaidrs,ka nav tas to vērts.Labs iegansts pamest šo vietu.

Visiem liels paldies par sadarbību!(Iešu beidzot ravēt savas nezāles)
Triine, arī Tev personiski atvainojos.

Vakar savu komentāru uzrakstīju raudot, lai gan labi zinu, ka vajag nomierināties un tad izteikties.
Ziņas, ka veidotāji devuši vārdus bija kā auksta duša, jo nebija ne mazākās norādes, kur un kad varēja piedalīties šo vārdu došanā.
Par vecām rētām - jā. Tieši uzplēsa. Jau atkal...

Zinu cik daudz laika aizņem rakstīšana. Gan uz darba, gan miega, gan mājas darbu un veselības (jo ilgi jāsēž) rēķina.
Un tāpēc izjūtu dziļu cieņu un pateicību visiem, kas raksta, veido video un foto. Tas ir liels un smags darbs.

Diemžēl zinu arī to, ka katra reize, kad tiek pacelta kāda problēma, rada aiziešanas vilni.
Tāpēc vienīgais ko varu darīt, vēlreiz atvainoties, ka komentāru rakstīju emociju iespaidā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: LDF Mazie ērgļi Zemgalē (bērzā), 2022 (Laila un Uldis)

Post by Lianaliesma »

Triine wrote: 18 Jun 2022 09:36 ...
Mēs šeit tērējam savu brīvo laiku,ne reti nozogam arī darba laiku.,lai skatītājam būtu atslodzes brīdī ,kur ieskatīties dienas notikumos.
Tagad skaidrs,ka nav tas to vērts.Labs iegansts pamest šo vietu.

Visiem liels paldies par sadarbību!(Iešu beidzot ravēt savas nezāles)
Triine, lūdzu nestreb karstu, man pavisam noteikti (tāpat kā Tev :) ) patīk ieskatīties dienas notikumos daudzajās tiešraidēs pasaulē, tai skaitā Latvijā! Tomēr tiešraižu ir tik daudz... un Tava asā acs ļoti nepieciešama. :) Ir taču tik labi ik pa laikam uzzināt, ka ligzdas saimniekiem - mūsu vecajiem paziņām vai jauniem - klājas labi.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Simoninna
Posts: 4906
Joined: 16 Apr 2021 11:44

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Simoninna »

Labdien,
Žēl, ka atkal notiek kašķēšanās, ceru, ka visas iesaistītās puses viens otru sadzirdēja un izdarīja pareizos secinājumus, iztiekot bez pārgalvīgām rīcībām un turpinot kopīgo darbiņu.Image Ļoti gribētos, lai forumā būtu mazāk strīdu un aizvainojumu, bet vairāk konstruktīvu sarunu un kvalitatīvu un mērķtiecīgu viedokļu apmaiņu.
Image

Jāsaka, ka kad ieraudzīju, ka doti vārdiņi- pirmajā mirklī padomāju- cik forši vārdiņi izvēlēti, piestāv putniņiem, bet tad kad meklēju kur tad tā diskusija bijusi un kā vispār notika izvēle- saskumu, jo neko neatradu. Protams žēl, ka visiem, kas vēlējās nebija iespēja piedalīties šajā procesā, bet kā ir -tā ir.

:?: Ņemot vērā, ka nesaskaņas par vārdu došanu putniem rodas katru gadu, vai nevajadzētu foruma noteikumos vienoties par kaut kādām šī procesa vadlīnijām -vienkāršām, kas īpaši neierobežo, bet tomēr kaut kādu kārtību nosaka?
:idea: Domāju kaut ko pavisam vienkāršu, bet pie kā pieturēties, piemēram, vārda došanas diskusija jāierosina foruma dalībniekam rakstot foruma attiecīgajā tēmā, vismaz vienas dienas garumā diskusijā tiek izvēlēts vārds kuram ir bijis vislielākais atbalsts (ja tēma populāra tad tiek veidota atsevišķa tēma ar aptauju).


Manuprāt, pagājušajā gadā Smilgai, Barkavam un Norai vārdu došana noritēja izcili mierīgi, dalībnieki forumā piedāvāja savus variantus, tie kas tika atbalstīti kļuva par vārdiem-super, ātri, vienkārši un nesāpīgi. Image
Viens mieru nesošs vārds īstajā vietā ir labāks par vienu tūkstoti gaistošu vārdu virknējumu.

Dhammapada
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Ierosinājumi, jautājumi un atbildes par forumu

Post by Vērotāja »

Man ar katru dienu pastiprinās sajūta, ka forums kā tāds ir sevi izsmēlis.

Nezinu kam visi tie pieraksti ir vajadzīgi, ja katrs "sēž" savā tēmā. Vairs nav savstarpējas komunikācijas, nav sarunu, viedokļu apmaiņas.
Komunikācija pārcelta uz čatu, vārdus dod čatā. Tas ir vienkāršāk.
Tēmas forumā bieži lielā mērā sastāv no pārkopētiem čata komentāriem.
Būtībā nav arī adresāta, kam rakstīt foruma tēmas. Mazliet tas viss ir "paši pūta, paši dega".
Dzīves ritējums rada izmaiņas, lai tā būtu. Izmaiņas nākas pieņemt.

Tas, kas manī izraisīja emocijas, bija nevis tas, ka vārdi doti čatā. Tēmā nebija paskaidrots kurā vietā un kā doti vārdi.
Bet vienkārši nostādījums fakta priekšā - foruma tēmas autori ielikuši vārdus (Kas lika? Kur? Kad?).
Ja būtu ierakstīts - čata komentētāji ielika vārdu, vispār būtu noklusējusi.
Bet te bija rakstīts, par foruma tēmas autoru izlemto. Un tāpēc iekopēju to lielo komentētāju sarakstu, lai ilustrētu, ka cilvēku, kas rakstījuši tēmu, ir daudz.
Agrāk tēmas autoru nebija, bija kolektīvi rakstītas tēmas...

Bet atkārtojos - esmu gatava pieņemt izmaiņas. Tas ir nenovēršami.
:cry:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”