Sarunas par dažādām tēmām

Discussions
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

sandra3006 wrote: 22 Apr 2023 20:16 Atradu interesantu rakstu par balto stārķi un melno stārķi!
https://www.ndr.de/nachrichten/niedersa ... paar122.ht
Tas ir šogad?
Līdzīgs gadījums bija pirms gadiem, atceros, ka Māris Strazds komentēja.
Neatceros kā toreiz beidzās, varbūt kādam tas gadījums palicis prātā?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sandra3006
Posts: 10650
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by sandra3006 »

Vērotāja wrote: 22 Apr 2023 20:40
sandra3006 wrote: 22 Apr 2023 20:16 Atradu interesantu rakstu par balto stārķi un melno stārķi!
https://www.ndr.de/nachrichten/niedersa ... paar122.ht
Tas ir šogad?
Līdzīgs gadījums bija pirms gadiem, atceros, ka Māris Strazds komentēja.
Neatceros kā toreiz beidzās, varbūt kādam tas gadījums palicis prātā?
Šogad, jā. Jo vēl jau gaida pagājušā gada mātīti atgriežamies.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

10.06.2023.
Par sāpīgu notikumu tiešraides ligzdās dokumentēšanu
BDrieliņi wrote: 10 Jun 2023 09:29
Triine wrote: 10 Jun 2023 08:02
Ami wrote: 10 Jun 2023 01:12 11.48-12.02
Aicinu neskatīties, ja esiet jūtīga personība.[/color]
Cenšamies tādus video nelikt forumā.Pietiek manuprāt ar parastu ierakstu.
Trīne, piekrītu...
Forums ir vienīgā publiskā datu krātuve Latvijā, kurā vienkopus un secīgi tiek pēc iespējas dokumentēti notikumi tiešraides ligzdās.
Tā ir milzīga un nenovērtējama iespēja iepazīties ar savvaļas putnu dzīvi neklātienē.


Kāds ir ziedojis laiku un izveidojis video. Un šo fenomenu - kainismu, kas ir neatņemama mazo ērgļu dzīves sastāvdaļa, pēc izvēles ir iespējams novērot.
?Kas traucē neatvērt pievienoto video tam, kurš nespēj skatīties tos sāpīgos procesus, kas notiek dabā?
It īpaši, ja klipam ir pievienots brīdinājums.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Triine
Posts: 9858
Joined: 19 Apr 2020 14:43

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Triine »

Sveiki!
Katru gadu jāskatās šo fenomenu?
Var atstāt linku uz video,ar to būtu pietiekami.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Triine wrote: 10 Jun 2023 11:48 Sveiki!
Katru gadu jāskatās šo fenomenu?
Var atstāt linku uz video,ar to būtu pietiekami.
Triine, Tev taisnība ;) , un es, piemēram, neskatos vairs.
Tomēr šis taču ir valsts mēroga forums, kuru lasa arvien jauni un jauni vērotāji, nevis tikai nemainīgu 10 cilvēku grupiņa. Un nez kāpēc man ideja par forumu kā novēroto tiešraižu datu krātuve liekas nozīmīga.Un nav jau atšķirības, vai tas ir links vai mazais video lodziņš, galvenais, ka notiekošais tiek secīgi vienkopus uzkrāts. ;)

P.S. Bet vispār man jau ir vienalga, veidojiet forumu pēc savas gaumes un izpratnes.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Ami
Posts: 3253
Joined: 31 Mar 2021 15:34

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Ami »

Sveicināti!
Un kad beigsies tā cilvēku izsmiešana tiešraižu čatā? ..kā nekā Jūs prezentējat LDF..
Last edited by Ami on 29 Jun 2023 06:51, edited 3 times in total.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Lianaliesma »

Ami wrote: 24 Jun 2023 23:19 Sveicināti!
Un kad beigsies tā cilvēku izsmiešana tiešraižu čatā? ...
Ami, nevajag ņemt pie sirds, cilvēki ir tik dažādi un katram ir savs brieduma laiks. :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Made »

Lianaliesma wrote: 25 Jun 2023 10:48 ... katram ir savs brieduma laiks. :)
Viedi vārdi! Tas ļoti palīdz.
sandra3006
Posts: 10650
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by sandra3006 »

Atradu atkal informāciju kur ligzdo baltais stārķis un melnais stārķis!

https://www.facebook.com/groups/capibohuslavice

Image

GT tulkojums rakstam:

Izveidots:24.06.2023., 11:00

Autors: Bernds Šosadovskis


Sensācija Līderā: dzimuši divi “pelēkie stārķi”.

Tā ir ornitoloģiska sensācija: Līderā kopā piedzimuši baltais stārķis un melnais stārķis. Tagad eksperts dzīvniekus apgredzenojis.

Līders – Kad baltais stārķis Heinrihs un viņa jaunais partneris melnais stārķis pirms diviem mēnešiem ievācās ligzdā Volfgangam Šulcem piederošajā pļavā Līderā, gaidāma ornitoloģiska sensācija. Pa to laiku tas ir kļuvis par priecīgu pārliecību. Apmēram pirms mēneša piedzima divi jauni stārķi, un tagad eksperts apgredzenojis dzīvniekus, kurus simboliski varētu saukt par “pelēkajiem stārķiem”.

Baltajam un melnajam stārķim kopā pēcnācēji ir ārkārtīgi reti. Volfgangs Šulce ir vēl jo vairāk gandarīts, ka Heinriham un Izīdai, kā sauc melno stārķi, ir divi jauni dzīvnieki. Tie ir balti, to galva ir gaiši pelēka. "Iespējams, viņi joprojām mainīs savu krāsu, kad viņi būs vecāki," saka Šulce. To viņam paskaidroja septiņi Lejassaksijas, Šlēsvigas-Holšteinas un Hesenes ornitologi, kuri nesen atradās Līderā un tuvāk aplūkoja jaunos dzīvniekus. Viņas spriedums: šķiet, ka pēcnācējs ir vesels.

Kā ziņots, vietējā dabas darba grupa ligzdu - pītu grozu uz koka staba - izgatavoja 2017.gadā un uzstādīja Šulces īpašumā. Ar kāda zemnieka sagādātā teleskopiskā iekrāvēja palīdzību ornitologi nu tikuši līdz ligzdai. "Jaunie stārķi diezgan daudz atspēlējās ar knābjiem," stāsta Šulce un smejas. Ligzdā bija viena ola, bet tā nebija izšķīlusies. Jauno stārķu dzimums vēl nav zināms – tas tiks noskaidrots drīzumā.

Pirmajās nedēļās abus dzīvniekus regulāri baroja Heinrihs un Izīda, galvenokārt ar kukaiņiem, pelēm un vardēm. "Tikmēr jaunie stārķi dažkārt ligzdā sēž vieni," ziņo Šulce. Vecāki dzīvnieki bieži atrodas apkārtnes zaļajās zonās.

Pēdējās nedēļās daudzi apmeklētāji ligzdu novērojuši ar binokli. Ar lēcieniem palielinājās arī fotogrāfu pieplūdums. Tomēr Šulce lūdz, lai stārķi nekādā gadījumā netiktu traucēti. Viņa pļavā var arī neiebraukt. Šulce tur ir uzlicis attiecīgu zīmi.

Tam, ka Heinriham un Izīdai bija pēcnācēji, ir vēsture. No 19. marta uz ligzdas bija liela rosība. “Reizēm par to cīnījās četri stārķi. Heinrihs, iespējams, bija cīnītāju vidū,” stāsta Šulce. No 4. aprīļa Heinrihs bija vienīgais uzvarētājs un gaidīja savu ilggadējo partneri Ilsi. Bet viņa neparādījās, tā vietā Izīda. "Viņa turpināja lidot ligzdas virzienā, bet Heinrihs viņu padzina," atceras Šulce.

Isis neatlaidība atmaksājās. No 14. aprīļa Heinrihs un viņa mierīgi sēdēja uz ligzdas un perēja. Pat pēkšņi ielidotam baltajam stārķim nebija nekādu izredžu abus šķirt. "Pirmā Izīda viņu aizdzina un pēc kāda laika Heinrihs pārņēma kaitinošā stārķa vajāšanu," stāsta Šulce. Tagad abi kļuvuši par vecākiem.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

sandra3006, ļoti interesanti! Paldies.
Šim jāpieseko.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sandra3006
Posts: 10650
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by sandra3006 »

Atkal atradu informāciju facebook par balto stārķi un melno stārķi!

Image
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

Paldies, Sandra :P
Blakus tēmā Hildiņa ielika saiti uz rakstu jauns.lv, šķiet, ka tas raksts arī par šo pašu pārīti viewtopic.php?p=375617#p375617
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sandra3006
Posts: 10650
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by sandra3006 »

Vērotāja wrote: 23 Jul 2023 00:36 Paldies, Sandra :P
Blakus tēmā Hildiņa ielika saiti uz rakstu jauns.lv, šķiet, ka tas raksts arī par šo pašu pārīti viewtopic.php?p=375617#p375617
Ir ir tas pats! Šeit klāt ir mazuļu bilde!
Mazuļi katrs citāds: viens tēta, otrs mammas :P :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dažādām tēmām

Post by Vērotāja »

sandra3006 wrote: 23 Jul 2023 01:06 Ir ir tas pats! Šeit klāt ir mazuļu bilde!
Mazuļi katrs citāds: viens tēta, otrs mammas :P :P
Jauns.lv nosmaidīju, ka melnais atstiepa sūnas, baltais izmeta un sanesa zāli. Melnais stiepj bērniem zivis, baltais peles un kukaiņus :lol:
Viņi tik dažādi, bet re kā izdevās :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2023 (Milda un Voldis/ Kate, Kursis)

Post by Lianaliesma »

29.jūlijs
Diskusija par foruma veidošanu no tēmas Jūras ērgļi Durbē
mega2 wrote: 29 Jul 2023 11:31 Labrīt!

atsaucu savus rīta komentus,nav jēgas tērēt laiku pārskatot agros 7h ierakstus,lai dokumentētu notikumus,ja seko pārkopēts ''palags'' no čata,pie tam angļu valodā un tad aprakstīts viens notikums,kas ''izrauts'' no konteksta!
mega2, paldies par uzmanību, cilvēki ir dažādi, citiem patīk koncentrēts svarīgāko notikumu apraksts un izteiksmīgi attēli no emocionālākajām situācijām ērgļu ģimenes dzīvē.
P.S. Neviens cits te "nesper zemes gaisā", ja kas ne visai patīk otra pierakstā, un dara pats, kā patīk labāk. :)
P.P.S. Un ne visiem nepieciešams tiešraidē paša redzēto "smalki sagremot" un skaidrot. Bet ja ir vēlme, var to darīt.
P.P.S. Turklāt pieļauju, ka no visas Latvijas iedzīvotājiem noteikti ir vēl kāds, kas vēlas bilst kādu vārdu par redzēto un paša prieku par to, nebaidoties saņemt virtuālu pļauku.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
mega2
Posts: 55979
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2023 (Milda un Voldis/ Kate, Kursis)

Post by mega2 »

Lianaliesma wrote: 29 Jul 2023 12:56 mega2, cilvēki ir dažādi, citiem patīk koncentrēts svarīgāko notikumu apraksts un izteiksmīgi attēli no emocionālākajām situācijām ērgļu ģimenes dzīvē.
P.S. Neviens cits te "nesper zemes gaisā", ja kas ne visai patīk otra pierakstā, un dara pats, kā patīk labāk. :)
P.P.S. Un ne visiem nepieciešams tiešraidē paša redzēto "smalki sagremot" un skaidrot. Bet ja ir vēlme, var to darīt.
P.P.S. Turklāt pieļauju, ka no visas Latvijas iedzīvotājiem noteikti ir vēl kāds, kas vēlas bilst kādu vārdu par redzēto un paša prieku par to, nebaidoties saņemt virtuālu pļauku.
Atbalstu,es tikai par-lai nāk un raksta visi,kas vēlas-kam gan vajadzīgs detalizēts ligzdas notikumu apraksts-pietiek ar dažiem ierakstiem-maz ticams,ka tie,kas visu dienu seko līdzi tiešraidei,lasa arī forumu? :roll:
Es to veidoju gluži pretēji,lai tie,kas neskatās visu dienu un atver datoru vakarā,varētu izlasīt ''detalizētu'' dienas notikumu aprakstu,bet esmu sapratusi,ka dažus tas stipri tracina! :shock:
P.S.Viena lieta ir iekopēt no čata kādu komentu un tad papildināt to ar bildi vai video,bet pavisam cita,pārkopēt visu rīta saraksti nevis ar faktiem,bet diskusiju starp pāris cilvēkiem svešvalodā-kāpēc man lasot latviešu forumu būtu jālieto GT tulkojums,ja var iet un lasīt LK forumu? :roll:
P.P.S.Un te nu atkal paceļas tas pats jautājums-kāpēc man jālasa pārkopēts čats forumā,ja es to visu jau esmu izlasījusi čatā-dilemma :?:
Nu nemāku es uzrakstīt ''sausu''-atlido,aizlido,guļ,ēd-patīk veidot pilnus teikumus,stāstījumu par notikumiem ligzdā-labi,tad nu veiksmi Tev un citiem Latvijas iedzīvotājiem foruma rakstīšanā,cik nu to vispār ir, bet izskatās,ka mērķis ir ''izēst'' tos,kas vēl atlicis? :o
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2023 (Milda un Voldis/ Kate, Kursis)

Post by Lianaliesma »

mega2 wrote: 29 Jul 2023 13:33 Atbalstu,es tikai par-lai nāk un raksta visi,kas vēlas-kam gan vajadzīgs detalizēts ligzdas notikumu apraksts-pietiek ar dažiem ierakstiem-maz ticams,ka tie,kas visu dienu seko līdzi tiešraidei,lasa arī forumu? :roll:
Es to veidoju gluži pretēji,lai tie,kas neskatās visu dienu un atver datoru vakarā,varētu izlasīt ''detalizētu'' dienas notikumu aprakstu,bet esmu sapratusi,ka dažus tas stipri tracina! :shock:
P.S.Viena lieta ir iekopēt no čata kādu komentu un tad papildināt to ar bildi vai video,bet pavisam cita,pārkopēt visu rīta saraksti nevis ar faktiem,bet diskusiju starp pāris cilvēkiem svešvalodā-kāpēc man lasot latviešu forumu būtu jālieto GT tulkojums,ja var iet un lasīt LK forumu? :roll:
P.P.S.Un te nu atkal paceļas tas pats jautājums-kāpēc man jālasa pārkopēts čats forumā,ja es to visu jau esmu izlasījusi čatā-dilemma :?:
Nu nemāku es uzrakstīt ''sausu''-atlido,aizlido,guļ,ēd-patīk veidot pilnus teikumus,stāstījumu par notikumiem ligzdā-labi,tad nu veiksmi Tev un citiem Latvijas iedzīvotājiem foruma rakstīšanā,cik nu to vispār ir, bet izskatās,ka mērķis ir ''izēst'' tos,kas vēl atlicis? :o
mega2, atvaino, bet tavs komentārs ir tik sadomāts un indes pilns, ka prieks par mazās Kates rīta atspoguļojumu gandrīz sagandēts.
Nu nemēri visus pēc savām izjūtām, tici, visapkārt ir cilvēki, kam ne prātā nenāk tādas visgudras un paša pārliecības par citu naidīgajiem nodomiem pilnas domas.


MĒS MĀCĀMIES BEZ NOSACĪJUMA IEMĪLĒT NE TIKAI PUTNUS, BET ARĪ CILVĒKUS.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2023 (Milda un Voldis/ Kate, Kursis)

Post by Lianaliesma »

mega2 wrote: 29 Jul 2023 13:33
P.S....pārkopēt visu rīta saraksti nevis ar faktiem,bet diskusiju starp pāris cilvēkiem svešvalodā-kāpēc man lasot latviešu forumu būtu jālieto GT tulkojums,ja var iet un lasīt LK forumu? :roll:
Nudien ne visu! bij jādzēš ārā uz tiešraidi neattiecināmi komenti mūsu pašu mēlē, ko lai dara, ja par lietu runā citās mēlēs. :lol: Turklāt - visi taču zinām, ko nozīmē "citāts", jeb nē?
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Dziesma 108
Posts: 31
Joined: 07 May 2023 17:53

Re: Jūras ērgļi Durbē, 2023 (Milda un Voldis/ Kate, Kursis)

Post by Dziesma 108 »

Lianaliesma wrote: 29 Jul 2023 13:40
MĒS MĀCĀMIES BEZ NOSACĪJUMA IEMĪLĒT NE TIKAI PUTNUS, BET ARĪ CILVĒKUS.
PALDIES , Liana liesma !
Par labāko citātu , ko lasu šodien forumā. :P
MĪLĒSIM VIENS OTRU !
Tas ir tik vienkārši un skaisti.
Un neko vairāk šajā pasaulē nevajag. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”