Rustūžu purvs

Discussions
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Copmanis wrote: 11 Apr 2019 22:11 Visp, mani baigi ""kremt" tā skudru tīreļa lieta, dzīvoju salīdzinoši netāli, ne tiešā tuvumā, bet turpat,perspektīva - sajāta daba, ceļi, infrastruktūra - principā pēdējo vairāku gadu lielaķais murgs, Gadus atpakaļ nopirku īpašumu - bet še tev, skudru tīrēļa izstrāde. Gribās klusumu un mieru - bet, LVM nomā nodod kādam kārtējam apakšuzņēmējam purvu - pupmpējiet naudu, uz eksportu aizies 95%, cik var izkāst LR resursus?
Šī pašreiz vēl ir sākotnējā apspriešana, tā ka noteikti ir nepieciešams izteikt savu viedokli un bažas! Manis augstāk minētajā Leldes Eņģeles tekstu arī ir vērts paņemt un ielikt savā viedoklī. Nekas vēl nav zaudēts :P Tik rokas jāuzrota!
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

FB raksts :D

Dome dara, limbažnieks domā
9. aprīlis plkst. 02:50 ·
Plānots ielaist krokodīlus Rustūžu purvā

https://www.facebook.com/zaiga.miekelso ... on_generic
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Rustūžu purvs

Post by Lianaliesma »

Copmanis wrote: 11 Apr 2019 22:11
...LVM nomā nodod kādam kārtējam apakšuzņēmējam purvu - pupmpējiet naudu, uz eksportu aizies 95%, cik var izkāst LR resursus?
Tieši tas ir tas, kas rada neizpratni un dusmu - kā var dot iznomā praktiski neatjaunojamus resursus???
Tas nav tas pats, kas iznomāt lauku uz dažiem gadiem apstrādei un kādas kultūras novākšanai, jo zemei ir jāmaina kultūras, tad tā pat bagātinās. Purvu citādi nomā neizmanto, kā vien nosusinot un norokot kūdru - un to pārdodot. Un viss! Purva vairs nav! Visticamāk nebūs aŗī pēc 50 un 100 gadiem... :cry:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Labrīt.

lianaliesma, tieši tā. Nevar salīdzināt purvu ne ar lauku zemi, ne pat ar mežu. Mežam vajag daudz laika, tomēr tas var atjaunoties, bet purvs taču nē! Kā var būt teju vienādi noteikumi? Unikālas un neatjaunojamas vērtības, tāpat kā Staburags. Zaudēt viegli, čiks un viss, nav.... un nebūs vairs nekad.


Gaidīsim aijuča ziņu kā šodien gāja Limbažos.
Šobrīd ManaBalss ir 787 paraksti, tas ir nopietni https://manabalss.lv/par-neskartu-rustuzu-purvu/show
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

Rustūžu purva ekonomisko ieguvumu aprēķinā nodokļi kopā nesastāda pat 10%, bet no tās lielās summas man Vērotāja izrēķināja, ka viņi plāno izdevumus 12.5 milj.EUR apmērā. Savukārt pie jaudas 300 tūkst.m3 gadā (kad krājumi beigsies 17 gados) pārdošanas ieņēmumi ir 70 milj.EUR. Es neko nesaprotu makrorēķinos un likumos (vai nomas maksa būtu tajos 12,5 milj.EUR ?), tāpēc gribētos tomēr saprast šo lepnumu par to, ka kūdras ieguves nozare neprasa subsīdijas. Cik tad peļņas aiziet racējam un cik par kūdru dabū īpašnieks?

Manuprāt, vismaz ar valsts un pašvaldības kūdru nevajadzētu rīkoties tāpat kā ar "savējo". Vai nu pacelt nomas maksas augšējo slieksni, par kuru mazāk neiznomā, (jo neliks taču peļņas limitu kapitālismā), vai veidot valsts uzņēmumu, kas rok tur, kur sabiedrība ir akceptējusi rakt.
Last edited by Made on 12 Apr 2019 10:21, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

Vērotāja wrote: 12 Apr 2019 08:58 Gaidīsim aijuča ziņu kā šodien gāja Limbažos.
Tajā FB rakstā komentāros teikts, ka gaida līdz 11.aprīlim... ar to gala datumu un "līdz" bieži ir nesaprašanās - ieskaita vai neieskaita :roll:

aijucim sveiks! visu cieņu! :D
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Sveiki visapkārt. Limbažos, kā jau katrā iestādē - klientu apkalpošanas centrā iesniedzu dokumentu, palūdzu manā klātbūtnē reģistrēt, pierakstīt arī pulksteņa laiku, kad tas noticis. Viss kārtībā. BET vakardien vēlu vakarā arī es izlasīju par 11 - to datumu Limbažos un negulēju nakti. Šodien ap pusdienlaiku biju izdomājusi savu lielo domu (kājminamā domāšana, ko ne). Sazvanījos ar Vides Pārraudzības Valsts biroju un izstāstīju, ka līdz viņiem , visdrīzāk, nenonāks tas, kas ir iesniegts Limbažos. Vienojāmies, ka aizsūtīšu to iesniegumu bez paraksta, jo man jau nav elektroniskais. Lūdzu, lai lemšanas brīdī paraugās "Mana balss" portālā un ņem vērā daudzos parakstus. Ar darbinieci sarunā bija laba saprašanās. Limbažos, savukārt, nekas jau nav beidzies. Pa visiem jāuzpasē tas datums, kad domes sēdē lems par purvu. Ar mani visādi iet. Šodien pilsētas mājaslapā mēģināju atrast to sludinājumu - nemācēju. Vai tiešām tikai "Auseklī" publicēja?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijuci, kādu sludinājumu Tu meklē? Atradīšu, tikai saki kas jāmeklē?


Auseklī ar šodienu datēts raksts par Rustūžu purvu

http://www.auseklis.lv/raksti/raksti/tu ... tuzu-purvs
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Limbažu mājas lapā pēdējais sludinājums par Rustūžiem ir šis https://www.limbazi.lv/pasvaldiba/aktua ... es-pagasta
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Hmm.. te gan rakstīts, ka jānodod līdz 12.aprīlim. Ja šodien iesniegts, tad nav nekāda pamata domāt, ka viņiem ir iespēja šo neņemt vērā.
Juridiski, ja gala termiņš norādīts 12.aprīlis, tas nozīmē 12.aprīli līdz 23.59.59 (pasta zīmogs, ja tiek sūtīts pa pastu).

Rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību līdz 12. aprīlim jānosūta Vides pārraudzības valsts birojam (Rūpniecības iela 23, LV-1045, Rīga, tālr. 67321173, www.vpvb.gov.lv, e-pasts: vpvb@vpvb.gov.lv).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

No rīta meklēju publikāciju par to, ka ierosinājumi un viedoklis jānogādā Limbažu domē līdz 11. aprīlim. Tas jau aiz muguras. Uz priekšu ir svarīgi nenokavēt domes sēdi, kurā spriedīs par zemes izmantošanas mērķa maiņu, lai drīkstētu veikt kūdras ieguvi.
Last edited by aijucis on 12 Apr 2019 16:03, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijucis wrote: 12 Apr 2019 15:59 No rīta meklēju publikāciju par to, ka ierosinājumi un viedoklis jānogādā Limbažu domē līdz 11. aprīlim. Tas jau aiz muguras. Uz priekšu ir svarīgi nenokavēt domes sēdi, kurā spriedīs par zemes izmantošanas mērķa maiņu, lai drīkstētu veikt kūdras ieguvi.
aijuci, arī otrā sludinājumā ir 12.aprīlis un Vides pārraudzības birojs https://www.limbazi.lv/sabiedribas-lidz ... pspriesanu
no š.g. 12. marta līdz 12. aprīlim un šajā laikā sūtīt rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību Vides pārraudzības valsts birojam (Rūpniecības iela 23, LV-1045, Rīga, tālr. 67321173, www.vpvb.gov.lv, e-pasts: vpvb@vpvb.gov.lv).
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Nu ja, bet tas jau ir Vides Pārraudzības Valsts birojam, bet Facebook ir minēts, ka iesniegumi Limbažu domei līdz 11. aprīlim.Zaiga Miķelsone raksta "Lūdzu izlasīt 2019.gada 5.aprīļa "Auseklī" rakstu "" Vāc parakstus Rūstužu purva aizstāvībai". Tur teikts, ka Limbažu novada pašvaldība līdz 11.aprīlim gaida rakstiskus priekšlikumus no iedzīvotājiem par paredzēto darbību kūdras ieguvei derīgo izrakteņu atradnē „Rustūžu purvs" Limbažu novada Viļķenes pagastā,". Nez vai visus apkopos un nodos?
Last edited by aijucis on 12 Apr 2019 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijucis wrote: 12 Apr 2019 16:06 Nu ja, bet tas jau ir Vides Pārraudzības Valsts birojam, bet Facebook ir minēts, ka iesniegumi Limbažu domei līdz 11. aprīlim.Zaiga Miķelsone raksta "Lūdzu izlasīt 2019.gada 5.aprīļa "Auseklī" rakstu "" Vāc parakstus Rūstužu purva aizstāvībai". Tur teikts, ka Limbažu novada pašvaldība līdz 11.aprīlim gaida rakstiskus priekšlikumus no iedzīvotājiem par paredzēto darbību kūdras ieguvei derīgo izrakteņu atradnē „Rustūžu purvs" Limbažu novada Viļķenes pagastā,
Limbažu novada domes ieraksts Facebook, arī 12-tais

https://www.facebook.com/LimbazuNovadaZ ... &__tn__=-R
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Būs jau labi. Paraksti nekur nepazudīs. Tos nu nevar aizslēpt ne aiz kādiem datumiem.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijucis wrote: 12 Apr 2019 16:06 Nez vai visus apkopos un nodos?
Es jau nu nepaļautos uz to ko darīs Limbažu novada Dome. Nevienā oficiālā sludinājumā nav minēts, ka viņi kaut ko kādam grasītos nodot.
Oficiālajā sludinājumā minēts, ka līdz 12.aprīlim jānodod Vides pārraudzības valsts birojam (Rūpniecības iela 23, LV-1045, Rīga, tālr. 67321173, www.vpvb.gov.lv, e-pasts: vpvb@vpvb.gov.lv.

Neatkarīgi kas ir dots Limbažiem, noteikti ir jānosūta VPVB. Jo nodošana Limbažiem var būt māņu manevrs, lai dokumentu neiesniegtu tur kur vajag.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Uz parakstiem es arī nepaļautos, ja tie nav iesniegti VPVB noteiktajā termiņā.
Vismaz kā meilu ar paziņojumu par saņemšanu vajag nosūtīt. Vēl 40 minūtes darba laika ir.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Nosūtīju elektronisku vēstuli VPVD ar tekstu, ka lūdzu uzskatīt, ka ar šo vēstuli oficiāli ir iesniegti uz 12.04.2019 16.25 savāktie paraksti zem aicinājuma portālā Mana Balss.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Vērotāja wrote: 12 Apr 2019 16:22 Uz parakstiem es arī nepaļautos, ja tie nav iesniegti VPVB noteiktajā termiņā.
Vismaz kā meilu ar paziņojumu par saņemšanu vajag nosūtīt. Vēl 40 minūtes darba laika ir.
Es jau rakstīju, ka ir nosūtīts. Nemaz nenācu uz forumu, kamēr nebija tas izdarīts.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46681
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijucis wrote: 12 Apr 2019 16:30
Vērotāja wrote: 12 Apr 2019 16:22 Uz parakstiem es arī nepaļautos, ja tie nav iesniegti VPVB noteiktajā termiņā.
Vismaz kā meilu ar paziņojumu par saņemšanu vajag nosūtīt. Vēl 40 minūtes darba laika ir.
Es jau rakstīju, ka ir nosūtīts. Nemaz nenācu uz forumu, kamēr nebija tas izdarīts.
Ideāli, aijuci! :D
Neļausim viņiem mierīgi darīt sliktus darbus.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”