Rustūžu purvs

Discussions
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Māris pasvieda vēl vienu ideju, uz kamā uzrotīt bikses un piedurknes -
https://www.kuldiga.lv/pasvaldiba/sabie ... sts-birojs

Šobrīd nav laika palasīt, bet varbūt kāds var iedziļināties, vai šis ir ala Rustūži vai ala purvs-parastais?
User avatar
Vērotāja
Posts: 46697
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Paredzētās darbības norises vieta (adrese): Kūdras atradnes “Skudru purvs” teritorija, AS “Latvijas valsts meži” Dienvidkurzemes reģions; Kuldīgas novads, Rumbas pagasts, zemes īpašums „Valsts mežs Rumba” (kadastra Nr. 6284 007 0118), zemes vienība ar kadastra apzīmējumu 6284 006 0410.

Īss paredzētās darbības raksturojums: Paredzēts veikt kūdras ieguves lauku izbūvi un tajos veikt rūpniecisku kūdras ieguvi ~ 176 ha platībā , izmantojot gabalkūdras un frēzkūdras ieguves tehnoloģijas, tās savstarpēji kombinējot. Gadā tiek plānots iegūt līdz 140 000 m3 kūdras (frēzkūdra līdz 75 000 m³ gadā un grieztā kūdra līdz 75 000 m³ gadā). Tiek plānota pievedceļa izbūve ieguves vietai no ziemeļu puses, pa esošo 351. / 352. kvartālstigu.

http://www.vpvb.gov.lv/lv/ivn/projekti/ ... =2&id=3334

Te ietekme uz vidi

https://www.kuldiga.lv/images/Faili/Pas ... urvs_4.pdf

https://www.kuldiga.lv/images/Faili/Pas ... urvs_5.pdf
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Būtiskākais tur ir iespējams medņu riests, par kuru korekti ir pateikts, ka nepieciešams teritoriju apsekot medņu riesta laikā, lai, gadījumā, ja tas tiek konstatēts, to varētu aizsargāt.

Ļoti virspusēji ņemot, šis IVN ir korektāks un nav tik mantkārīgs :roll: Mans subjektīvais viedoklis, bāzēts pa diognāli pārlasītam IVN :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

Nu jau nevaru bez nožēlas lasīt vārdu savienojumus "neskarts purvs" un "kūdras ieguve" (šajā materiālā ir gan neskartas, gan jau degradētas teritorijas) :evil:

Te var nedaudz vairāk iepazīties ar Skudru purva IVN vides ekspertu Ojāru Demiteru
https://www.lvm.lv/jaunumi/arhivs/2014/ ... i-lukoties

Simba, vai skatījies tikai vides novērtējumu jeb kopējo IVN? Jeb tur nekā garāka nav? :roll:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Made wrote: 09 Apr 2019 16:06 Simba, vai skatījies tikai vides novērtējumu jeb kopējo IVN? Jeb tur nekā garāka nav? :roll:
Šito ten es skatījos - https://www.kuldiga.lv/images/Faili/Pas ... urvs_4.pdf
Nupat uzmetu arī otram Vērotājas linkam, tur kailai apaļlapei "var izveidot mikroliegumu". No tā pirmšķietami var secināt, ka, ja dabas eksperti iesprings, LVM tur visu ir gatavi nenodragāt :roll:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Var jau būt, ka man nupat ir bieza āda uzaudzēta... Ja Rustūžu purva ĪVN lasot asaras bira, tad te es saskatu pragmatisku situācijas risināšanu :lol: :oops: Un es nezinu, kāda ir objektīvā patiesība :roll:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

Račinska un Eņģeles sirsniņa tur bija klāt :D
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Uzrakstīju Leldei Eņģelei, te atbilde:
Sveicieni! Pēc ortofoto arī rādās skaists klajš purviņš. Nav tik liels kā Rustūžu purvs un izskatās bez lāmām. Un tā tika pa vienam vien grauž nos 😞 Paskatīšos, kas labs IVN materiālos.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Un te vēl viena ziņa:
Arī vērtīgs. https://www.kuldiga.lv/images/Faili/Pas ... urvs_4.pdf Ņemot vērā purvu platību salīdzinoši zemo īpatsvaru Dienvidkurzemes mežsaimniecībā, konkrēto purvu biotopu labo kvalitāti un paredzētās darbības ietekmi uz īpaši aizsargājamo sugu populācijām (skat. IVV 3. punktu), paredzētā darbība var atstāt būtisku nelabvēlīgu ietekmi ne tikai uz konkrētā purva, bet arī uz purvu biotopiem un ar tiem saistīto sugu labvēlīgas aizsardzības statusu reģionā un Latvijā.
Un ko nu? :roll:
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Simba wrote: 09 Apr 2019 17:57 Un ko nu? :roll:
Te arī atbilde uz manu jautājumu :P Autors Lelde Eņģele:
Redzēsim, cerams, ka Rustūžu purvam paveiksies, Šim arī cerības dod aizsargājamās sugas un tas, ka DKururzemē labu purvu mazāk. IVN ziņojumā gan droiš vien ir teikts, ka norokot ietekme nebūs būtiska. Pagaidām visi kūdras IVN dabū pozitīvu atzinumu rakšanai dēļ tā, ka konkrēto 100-200 ha norakšana tiek vērtēta kā nebūtiska pret purvu (aizsargājamā biotopa) platību Latvijā, bet zaudētās platības uzkrājas un agrāk vai vēlāk ietekme būs jāatzīst par būtiski negatīvu.

Ja rakstītu petīciju, tad varbūt drīzāk būtu jāprasa saglabāt neskartos augstos purvus (augstas kvalitātes ES nozīmes aizsargājamo biotopu) kā tādus un kūdras ieguves vietas plānot stratēģiski valsts mērogā purvos, kas nav atzīti par izcilas vai labas kvalitātes ES nozīmes biotopiem un kuros nav īpaši aizsargājamo sugu atradnes. Tam droši vien būt jābūt punktam kādā no vides likumiem. Šī ir tikai mana "zaļa ideja"🙂

!!! Meklēju IVN ziņojumu par Skudru purvu un tad sapratu, ka pašlaik šī ir tikai sākotnējā apspriešana - viedokļu noskaidrošana pirms IVN ziņojuma izstrādāšanas. Īstais laiks visiem rakstīt Vides pārraudzības valsts birojam un AS Latvijas valsts mežiem lūgumu likt šo purvu mierā, pamatojot ar ekspertu secinājumu no publicētā izvērtējuma: Ņemot vērā purvu platību salīdzinoši zemo īpatsvaru Dienvidkurzemes mežsaimniecībā, konkrēto purvu biotopu labo kvalitāti un paredzētās darbības ietekmi uz īpaši aizsargājamo sugu populācijām (skat. IVV 3. punktu), paredzētā darbība var atstāt būtisku nelabvēlīgu ietekmi ne tikai uz konkrētā purva, bet arī uz purvu biotopiem un ar tiem saistīto sugu labvēlīgas aizsardzības statusu reģionā un Latvijā.
Nu ko? Sadodamies vēlreiz rokās?? :P
Copmanis
Posts: 15
Joined: 11 Apr 2019 14:51

Re: Rustūžu purvs

Post by Copmanis »

Mani satrauc Skudras purva iespējamā izstrāde. Varbūt kāds var palīdzēt ar uzmetumu par iespējamo ietekmi uz vidi rūpnieciskās kūdras ieguves izveidei? Neesmu rakstnieks, īsti nesaprotu uz ko tādā vēstuļē būtu jāliek uzsvars.
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Rustūžu purvs

Post by Lianaliesma »

Tā tā pievienotā vērtība - ka viena purva izcīņas pieredzi varētu nodot citiem :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Rustūžu purvs

Post by MĀRIS »

Sveiks Copmani forumā! Bariņā jautrāk!
Cerams ka Simba ieskatīsies...
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46697
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Sveicināts, Copmani :P
aijucim un Simbai ļoti labi izdodas rakstu darbi, ar pareizajiem uzsvariem. Labvēlīgi un pozitīvi, tai pašā laikā nezaudējot tēmu.
Gan dāmas ieskatīsies :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Vērotāja wrote: 11 Apr 2019 15:35 Sveicināts, Copmani :P
Gan dāmas ieskatīsies :P
Rītdien 12. aprīlis. Jāiesniedz Limbažos pagaidām savāktie paraksti. Līdz šim tīšām pat neieskatījos (lūdzu piedod, Skudru purvs). Grūti domāt par divām lietām. Turklāt manam darbiņam sākas aktīvā sezona un pavasaris dārzā. Kas attiecas uz vārdu virknēšanos, daudzus teikumus nočiepu lianaliesmai. Daudzus - no E.Račinska, no Simbas, citiem arī. Es tik savirknēju kopā, kā likās labāk. ;)
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Copmanis wrote: 11 Apr 2019 15:15 Mani satrauc Skudras purva iespējamā izstrāde. Varbūt kāds var palīdzēt ar uzmetumu par iespējamo ietekmi uz vidi rūpnieciskās kūdras ieguves izveidei? Neesmu rakstnieks, īsti nesaprotu uz ko tādā vēstuļē būtu jāliek uzsvars.
Sākumam variet ielūkoties "Mana balss" Rustūžu purva iniciatīvā. Tas idejām. Copy-paste nevajag,tomēr purva neizpostīšanas nozīme jau pati par sevi neatšķiras. Par Rustūzi uzrakstīt izdevās tā: es uzrakstīju, ko domāju un ieliku forumā. Lieliskie forumieši iztaisīja "prāta vētru". Tad jau atlika savilkt kopā idejas.
Copmanis
Posts: 15
Joined: 11 Apr 2019 14:51

Re: Rustūžu purvs

Post by Copmanis »

MĀRIS wrote: 11 Apr 2019 15:20 Sveiks Copmani forumā! Bariņā jautrāk!
Cerams ka Simba ieskatīsies...
Izrakņājos krustu šķērsām par Skudru tīreli, bet neatradu neko par vienu lietu - Riežupes posms, uz kur plānots novadīt purva ūdeni ir prioritāro ūdeņu sarakstā, tur nārsto lašveidīgās zivis, alatas utt, dabīgais nārsts, nekur netiek runāts@rakstīts par purva sastāvējušā ūdens ietekmi uz zivīm. Kā Otra ūdens notece alternatīva ir Rudupe, bet tur arī upes lejus posmā esmu novērojis lašveidīgo zivju nārstu. Netālu vēl tur ir apdzīvota viet Rumbenieki, tas neko neizsaka?
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Copmanis wrote: 11 Apr 2019 16:32 Izrakņājos krustu šķērsām par Skudru tīreli, bet neatradu neko par vienu lietu - Riežupes posms, uz kur plānots novadīt purva ūdeni ir prioritāro ūdeņu sarakstā, tur nārsto lašveidīgās zivis, alatas utt, dabīgais nārsts, nekur netiek runāts@rakstīts par purva sastāvējušā ūdens ietekmi uz zivīm. Kā Otra ūdens notece alternatīva ir Rudupe, bet tur arī upes lejus posmā esmu novērojis lašveidīgo zivju nārstu. Netālu vēl tur ir apdzīvota viet Rumbenieki, tas neko neizsaka?
Piezvanīju mūsu zivjaudzētavas direktoram. Lielos daudzumos purva ūdens dūņas var nogulties uz ikriem un traucēt ikru šķilšanos, vai nogulties uz tikko izšķīlušamies mazuļu žaunām. Esot jāpieprasa BIOR zinātnieku ekspertīze, kurā izvērtēta ūdens kubatūra, kas tek pašā upē un tā kubatūra, kas nāks no purva. Tā var būt lieta, kam pieķerties.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Simba brīvdienās saceps savu tekstu :P
Ideālā gadījumā pat rītdien, lai ar depešu varu braukt pie Māra un vākt kopparakstus :D Bet nesolu 100%, esmu vīrusu noķērusi.
Copmanis
Posts: 15
Joined: 11 Apr 2019 14:51

Re: Rustūžu purvs

Post by Copmanis »

Simba wrote: 11 Apr 2019 17:34 Simba brīvdienās saceps savu tekstu :P
Ideālā gadījumā pat rītdien, lai ar depešu varu braukt pie Māra un vākt kopparakstus :D Bet nesolu 100%, esmu vīrusu noķērusi.
Visp, mani baigi ""kremt" tā skudru tīreļa lieta, dzīvoju salīdzinoši netāli, ne tiešā tuvumā, bet turpat,perspektīva - sajāta daba, ceļi, infrastruktūra - principā pēdējo vairāku gadu lielaķais murgs, Gadus atpakaļ nopirku īpašumu - bet še tev, skudru tīrēļa izstrāde. Gribās klusumu un mieru - bet, LVM nomā nodod kādam kārtējam apakšuzņēmējam purvu - pupmpējiet naudu, uz eksportu aizies 95%, cik var izkāst LR resursus?
Post Reply

Return to “Diskusijas”