Rustūžu purvs

Discussions
Post Reply
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Sestdien un svētdien notiek putnu dienu pasākumi. Droši vien Puķei ir sakari ar pasākumu vadītājiem. Varbūt var ieteikt viņiem, lai pamudina pasākumu dalībniekus parakstīt iniciatīvu.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Ieliku vakardien Viļķenes fb lapā ziņu, bet tā kaut kur apmeklētāju komentāros ir pazudusi. Limbažu novada lapai aizsūtīju ziņu, lai ieliek - ir izlasīta, refleksijas nav.
Ielikšu arī tuvākajās dienās sava uzņēmuma lapā timeline ziņā šo, varbūt tur vēl kāds noreflektēs. Tas nekas, ka man pamatdarbība cita :lol:

Iesaku vērsties privāti fb vēstulēs pie savējiem. Spamojot, sūtot ziņas, krītot uz nerviem. Vakar mēs ar Māri pamēģinājām un rezultāts ir. Ideāli būtu, ja varētu vismaz 500 balsis savākt, tas jau būtu pieklājīgi :)

Kļūdas labojums - Limbažu dome tikko atsūtīja ziņu, ka ir iepublicējuši savā lapā šo :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Simba wrote: 04 Apr 2019 11:32
Kļūdas labojums - Limbažu dome tikko atsūtīja ziņu, ka ir iepublicējuši savā lapā šo :P
https://www.limbazi.lv/pasvaldiba/aktua ... es-pagasta
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Simba, viņi ir nekorekti ielikuši Manabalss iniciatīvu. Ir ielikta saite uz Manabalss sākumlapu, no kuras lai tiktu līdz Rustūžiem, ir krietns gabals jāritina uz leju.
Manuprāt, tas ir speciāli, lai cilvēkiem nebūtu pacietības līdz tai tikt.
Laikam rakstīt, lai izlabo, ir bezcerīgi?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 11:42
Es gribētu teikt, ka nekas nav bezcerīgi. Vados pēc principa - nepajautāsi, neuzzināsi...
Uzpostošu viņiem. Fb ir korekta saite.
puke
Posts: 942
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Rustūžu purvs

Post by puke »

Noteikti vajag viņiem aizrakstīt, ka nepareiza saite. Tur atrast tiešām grūti un cilvēki aiz slinkuma nemeklēs ilgi. Es ticu labajam... :D

Uzrakstīju dažus epastus un putninieku aprindās jau informācija ir aizgājusi...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Saite Limbažu novada mājas lapā ir izlabota. Nez cik cilvēki rakstīja (es arī aizsūtīju, lai vairāk pretenziju), bet tomēr ņēmuši vērā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Mīce
Posts: 457
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Rustūžu purvs

Post by Mīce »

Sveiki! Šodien sazinājos ar mūsu novada (Limbažu) laikraksta Auseklis redakciju, viņi gatavo rakstu novada avīzē . Pie tam par šo jautājumu esot interesējušies arī De facto un Nekā personīga. Noteikti jāparakstās Manabalss. lv. Kad būs raksts, kaut kā mēģināšu visus informēt par tajā rakstīto
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 11:42
Variet nelasīt
Šo ziņu uzrakstīju, nesaprotot, kas iz rakstījis speciāli, bet man neļauj izdzēst.
Last edited by aijucis on 04 Apr 2019 13:56, edited 1 time in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

...mēs taču esam skabargas pakaļā, ne? :D galīgi neļaujam cilvēkiem parastajiem vienu normālu biznesu izbīdīt.. :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijucis wrote: 04 Apr 2019 13:51
Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 11:42
Variet nelasīt
Šo ziņu uzrakstīju, nesaprotot, kas iz rakstījis speciāli, bet man neļauj izdzēst.
aijuci :shock: :o
Tiešām nesapratu par ko ir šis komentārs :o
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 14:15
aijucis wrote: 04 Apr 2019 13:51
Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 11:42
Variet nelasīt
Šo ziņu uzrakstīju, nesaprotot, kas iz rakstījis speciāli, bet man neļauj izdzēst.
aijuci :shock: :o
Tiešām nesapratu par ko ir šis komentārs :o

Mans komentārs 11.42 tika uzrakstīts Simbai par to, ka sākumā Limbažu novada mājas lapā bija ielikta nekorekta saite, kura, iespējams, tika ielikta ar nolūku, lai cilvēkiem iniciatīvu būtu grūtāk atrast.
Vairāki cilvēki uzrakstīja iebildumus Limbažu domei, pēc kā saite tika izlabota uz tiešo saiti.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Mīce
Posts: 457
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Rustūžu purvs

Post by Mīce »

:D :D :D
Simba wrote: 04 Apr 2019 13:52 ...mēs taču esam skabargas pakaļā, ne? :D galīgi neļaujam cilvēkiem parastajiem vienu normālu biznesu izbīdīt.. :lol:
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

Varbūt aijucis domāja, ka komentārs vispār nav jālasa? Jo to nevar izdzēst?
Esmu neizpratnē.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Rustūžu purvs

Post by aijucis »

Vērotāja wrote: 04 Apr 2019 14:20 aijuci, ko esmu izdarījusi slikti vai nepareizi? :o
Lūdzu piedod. Uzrakstīju komentāru, ka "Mana balss" bija ļoti atsaucīga un tīšām nelika nepareizu saiti, un tikai tad sapratu, ka nepareizā saite bija Limbažu mājaslapā. Savu ziņu vairs nevarēju izdzēst, tādēļ iznāca tāda neveikla un, acīm redzot, arī pārprotama situācija. Viss ir lieliski. Lasīju jūsu saraksti un, kārtējo reizi priecājos par to, ka esam laba komanda - katrs dara, ko prot. Kaut nu mums izdotos!!!
Last edited by aijucis on 04 Apr 2019 16:28, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 47442
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Rustūžu purvs

Post by Vērotāja »

aijuci, viss kārtībā.

Runa tiešām bija par Limbažu mājas lapu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

Made wrote: 02 Apr 2019 14:26 Domāju, ka likumiski kārtība jāskatās likumi.lv dokumentos, gan jau tā 2015.gadā gatavotā koncepcija ir iestrādāta tagad, piemēram, te https://likumi.lv/ta/id/299999
Noteikumi izdoti uz likuma "Par zemes dzīlēm" 8. panta otrās daļas 4. punktu, ka MK paredz nosacījumus un kārtību, kādā publiska persona iznomā zemi zemes dzīļu izmantošanai, pagarina noslēgtos nomas līgumus, kā arī zemes nomas maksas aprēķināšanas kārtību. Noteikumos ir nodaļa 5. Zemesgabala iznomāšana zemes dzīļu izmantošanai. Tur vairākkārt pieminēts speciālists: "sākuma nomas maksu nosaka atbilstoši sertificēta vērtētāja noteiktajai zemesgabala tirgus nomas maksai" :roll:
Tas par to sertificēto speciālistu sasaucas ar Māra Strazda rakstu gorī :cry: un kā gan varētu veicināt, ka amatus, kam tiesības lemt, ieņem patiešām zinoši un atbildīgi cilvēki, ja reiz viņi vairās no tās vides, ko jau radījuši neprofesionāļi.
Savulaik, kad pieņēma tagadējo “sertificēto ekspertu” apstiprināšanas kārtību, es atteicos tajā piedalīties, jo man nav pieņemama “ekspertu” politiska apstiprināšana bez zināšanu pārbaudes. Tāpēc es neskaitos “sertificēts eksperts” kopš 2012. gada.
http://www.goris.lv/jauna-era-jauna-era/
Oho, ko es interesantu atradu :P https://www.rigasmezi.lv/lv/aktualitate ... ns_print=1

Izsole „Zemes nomas un zemes dzīļu izmantošanas tiesību kūdras ieguvei piešķiršana TOĻĻU purvā" 01.10.2012. Par izsoles uzvarētāju atzīta SIA „AHO”… Nosolītā zemes nomas maksa gadā LVL 250 par 1 ha, kopējā zemes nomas maksa gadā LVL 28 175 plus PVN 21%.
Rakstveida izsole, uz 25 gadiem, tātad nomas maksa par 112,7 ha Toļļu purva pavisam ir 1 milj. EUR un vēl PVN 210,5 tūkst.EUR.

Tur ir tā laika normatīvajiem dokumentiem atbilstošie teksti, un interesanti, ka “sertificēta vērtētāja noteiktajai zemesgabala tirgus nomas maksai” (spēkā no 01.07.2018.) laikam te atbilst ”izsoles slēptā cena”, par kuru vairāk nekas nav teikts, to, iespējams, varēja noteikt paši “Rīgas meži” iekšējā procedūrā. Un tai ir liela “atslēgas vērtība” – tā ietekmē izsoles rezultātus.
4. Izsole tiek atzīta par nenotikušu, ja nav pieteicies neviens Pretendents, vai neviens Pretendents neatbilst Izsoles Nolikuma prasībām, vai, ja Zemes gabala nomas izsoles slēptā cena ir augstāka par nosolīto cenu.
39. Zemes gabala nomas izsoles sākumcena tiek noteikta kā platības maksājums un sastāda: Ls 45,- (neskaitot PVN) par 1 ha. Pretendentam savā piedāvājumā ir jāapstiprina sava piekrišana slēgt zemes nomas līgumu par Izsoles sākumcenu vai jāsniedz savs piedāvājums, kas ir augstāks par Izsoles sākumcenu.
40. Zemes gabala nomas izsoles slēptā cena: SIA „Rīgas meži” valdes noteikta zemākā cena par 1 ha, par kuru var tikt iznomāts Zemes gabals. Zemes gabala nomas slēptā cena ir augstāka par apstiprināto Zemes gabala nomas izsoles sākuma cenu.
41. Par Izsoles uzvarētāju tiek atzīts Pretendents, kurš tiek atzīts par atbilstošu Izsoles Nolikuma prasībām un ir nosolījis augstāko cenu, pie nosacījuma, ka nosolītā augstākā cena ir vienāda vai augstāka par Zemes gabala nomas izsoles slēpto cenu.
42. Gadījumā, ja vismaz 2 Pretendentu nosolītā augstākā cena ir vienāda un atbilst Nolikuma 41.punkta noteikumiem, tad Izsoles rīkotājs, norādot šos apstākļus, lūdz šos Pretendentus iesniegt rakstveidā atkārtotu piedāvājumu, paaugstinot piedāvāto cenu. Izsoles rīkotājs nosaka atkārtota piedāvājuma iesniegšanas termiņu ne īsāku kā 3 kalendārās dienas.
43. Ja Nolikuma 42.punktā noteiktajā gadījumā, neviens no pretendentiem nevēlas solīt augstāku cenu, tad Izsoles rīkotājs nosaka uzvarētāju pēc sava ieskata.
45. Izsoles uzvarētājs iegūst tiesības noslēgt zemes nomas līgumu ar SIA „Rīgas meži” par Toļļu purva 112,7 ha platībā nomu ar kūdras ieguves tiesībām. Nomas maksa tiek noteikta kā platības maksājums: 112,7 ha X nosolītā cena par 1 ha.
Kā redzams, praksē netiek izmantota IVN aprēķinātā biotopa vērtība (bet varbūt toreiz Toļļu purvam nebija IVN), tā ir tikai lēmuma pieņemšanai… Jā, tiesa, ekosistēmu pakalpojumus izsaka dažādos veidos – fiziskā apjoma izteiksmē, dabas daudzveidības rādītājos, sabiedriskajā aptaujā, ekonomiskajā aprēķinā - un tieši pēdējo uzskata par politisko lēmumu izvēles rīku. Bet kāpēc ne citu? Un pēc kā būtu jāvadās sertificētajam ekspertam – kas tajā sertifikācijā tiek prasīts – tikai ekonomiskais novērtējums? Laikam jau (tirgus nomas maksa paredzēta MK not), citādi nebūtu šo dabai nedraudzīgo lēmumu. Bet kāds mehānisms ir, lai līdz tam nenonāktu? Mainīt pašvaldības attīstības telpisko plānojumu? Tur gan varētu citu vērtības noteikšanas veidu ņemt vērā, ne?
Vai kāds zina, kādi ir purvu sertificēto novērtētāju pienākumi un kritēriji?
:roll:
Last edited by Made on 04 Apr 2019 16:33, edited 3 times in total.
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Rustūžu purvs

Post by Simba »

Esmu tā piespamojusi savu draugu vēstules facebookā, ka facebooks man sāk uzmākties pirms katras vēstules, vai neesmu robots :oops: :lol: Ceru rīt turpināt spamot, varbūt fb būs nomierinājies attiecībā uz manis robotizēšanu :P /šeit gan prasītos mērkaķa ar aizmiegtām acīm sejiņa :D /
Made
Posts: 9360
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Rustūžu purvs

Post by Made »

He he... personīgi es uz tādiem karstiem uzsaukumiem bieži vien reaģēju tieši pretēji - kā uzbāzīgu reklāmu gadījumos vai ķēdes vēstulēm... lai nu labi! :lol: piedod, bet varbūt vēl kāds tāpat kā es.. :oops:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Rustūžu purvs

Post by MĀRIS »

Labdien!
Made wrote: 04 Apr 2019 16:08 He he... personīgi es uz tādiem karstiem uzsaukumiem bieži vien reaģēju tieši pretēji - kā uzbāzīgu reklāmu gadījumos vai ķēdes vēstulēm... lai nu labi! :lol: piedod, bet varbūt vēl kāds tāpat kā es.. :oops:
Es šorīt pārskatīju kas ir parakstījuši, un saskaitīju pāri par 30 personām no manis uzrunātajām, kuras neuzrunātas 100% nebūtu parakstījušas. Vakardien pirms es sāku šo "akciju" 31 paraksts stāvēja jau vairākas stundas. Protams, kādai daļai šāda uzruna panāk pretējo efektu, bet citi tomēr parakstās, un rezultātā mēs esam tikai ieguvēji...
P.s. Vakar uzrunāju 78, virs 30 parakstījās, tātad vairāk kā trešā daļa no uzrunātajiem.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Post Reply

Return to “Diskusijas”