Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by vabolīte »

Liels Paldies par iespēju redzēt kopsapulces tiešraidi :) ! Bija reālas klātesamības sajūta :) .
vabolīte
Posts: 125
Joined: 15 Jul 2015 15:55

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by vabolīte »

Un Vērotājai Paldies, ka parādīji tiešraides skatīšanās iespēju, citādi būtu palaidusi garām :) .
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Paldies par tiešraidi!
Patika pasākums, it īpaši patika Uģa Piterāna un Jāņa Ķuzes vēstījumi. Pārdomāti un kontekstā.

Par pārējo - lai gan beigās tika aicināts ziņot visus un iesaistīties tautai parastajai, tomēr katra lektora tēmā tika atzīmēts, ka ziņas ir neprecīzas un attiecīgi nav izmantojamas. Sēņu fotogrāfijas nav izmantojamas, putniem nav norādīts statuss, ežiem nav norādīta vēdera krāsa utt utt. Uģis Piterāns demonstrēja, ka 30% pelēko zīlīšu ziņojumu nemaz nav par pelēkajām zīlītēm. Ruslans Matrozis informēja, ka daudzi ziņojumi ir pavirši.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Konferences ieraksts, 4 stundas. Tā kā konference bija garāka, nav paša sākuma.
Programmā ar sarkanu apvilku to daļu, kuru var redzēt ierakstā

Image


Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Paldies, Vērotāja! :)
No Initas Dānieles prezentācijas tikai beigu daļa laikam palikusi.

Skatījos ierakstu, man patika arī, kā darbojās konferences vadītājs - Andris Klepers, vai ne?

Un es saprotu, ka iespaidos var dalīties Tālis, Māris, d.e. un smukā zilā puke :D

Image

Te ir paldies arī forumam un īpašajiem entuziastiem :)
Image

Un pievienojos ar lielu paldies īpašajam aizkadra cilvēkam Jānim Rudzītim! :D
Image
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Made wrote: 09 Dec 2018 20:06 Un pievienojos ar lielu paldies īpašajam aizkadra cilvēkam Jānim Rudzītim! :D
... un nav jau noslēpums, ka tas ir katrā tehniskas ķibeles brīdī piesauktais brachux jeb Mr.B :lol:
Paldies!
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by puke »

Vērotāja wrote: 09 Dec 2018 16:30 Paldies par tiešraidi!
Patika pasākums, it īpaši patika Uģa Piterāna un Jāņa Ķuzes vēstījumi. Pārdomāti un kontekstā.

Par pārējo - lai gan beigās tika aicināts ziņot visus un iesaistīties tautai parastajai, tomēr katra lektora tēmā tika atzīmēts, ka ziņas ir neprecīzas un attiecīgi nav izmantojamas. Sēņu fotogrāfijas nav izmantojamas, putniem nav norādīts statuss, ežiem nav norādīta vēdera krāsa utt utt. Uģis Piterāns demonstrēja, ka 30% pelēko zīlīšu ziņojumu nemaz nav par pelēkajām zīlītēm. Ruslans Matrozis informēja, ka daudzi ziņojumi ir pavirši.
Vērotāja, ah tas auto... Tā cerēju beidzot iepazīties un atkal nekā. Laikam nav lemts! Prieks bija satikt forumiešus, lai arī nesanāca tik daudz pačalot kā būtu gribējies. Un liels, liels paldies Tālim par grāmatām. :)

Man klātienē gan radās mazliet cits priekšstats un vēlētos oponēt Vērotājai. Katras sugas eksperts jau gribētu lai ziņojam viņa sugas ļoti precīzi un pareizi, bet šis ir sabiedrības iesaistes portāls un tāds arī iecerēts. Tāpēc svarīgi ir ziņot pēc iespējas precīzāk dokumentējot ar foto/video vai rakstot papildus piezīmju lauciņā novērojuma detaļas, pat ja nav pārliecības kas tas tāds. Vairākās prezentācijās eksperti tieši uzsvēra, ka ieziņojot kaut ko nesaprotamu, tas var izrādīties kaut kas unikāls un pat jauna suga Latvijā. Un ja pat uzreiz nevarēs noteikt to gļotsēni, tad (ja novērojums būs labi dokumentēts) to varēs iespējams atšifrēt kaut kad vēlāk.
Tad jau tālāk tas ir Dabasdatu brīvprātīgo ekspertu lauciņā - vai ir laiks iziet cauri visiem novērojumiem un tos pārbaudīt. Turklāt zinātnieki jau tāpat datus izvērtē pirms iekļauj savos pētījumos, bet ja šie dati nebūs, tad nebūs ko izvērtēt.

Man šīs prezentācijas lika paskatīties uz šo visu plašāk un apjaust cik ļoti, ļoti daudz skaistas un brīnišķīgas dabas veltes mums ir apkārt un ka varbūt jāpaskatās apkārt kamēr lūkojos uz putniem. Iedvesmojoši es teiktu! Un es jau nekāds ne speciālists, ne eksperts, ne biologs pēc izglītības neesmu. Pirms gadiem deviņiem nezināju elementārus putnus. Kāpēc nesākt vērot tauriņus vai gļotsēnes, lai pēc gadiem arī šajā jomā varētu būt zinātājs?!

Savukārt Uģa piemērs par pelēko zīlīti... Nuuu, tie nebija 30% un šis ir grūti nosakāms putns iesācējam. Vienīgais, ko varu ieteikt - ja ir šaubas vai tā ir purva vai pelēkā zīlīte, tad likt Putns sp., jo tādam novērojumam eksperti noteikti pievērsīs uzmanību.

Tāpēc es droši varu teikt, ka ziņoju un ziņošu savus novērojumus un visticamāk Eiropas zīdītāju atlanta laikā arī apstāšos pie nobraukta eža lai saprastu kāda tad tam ir krūtēža. :D

Ziņosim ar prieku tieši to ko gribam un tik labi cik varam dokumentēt šajā straujajā laikmetā. Un priecāsimies, ja kāds to varēs kaut kad izmantot arī kādā zinātniskā darbā vai dabas aizsardzībā...
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by puke »

Made wrote: 09 Dec 2018 20:06
Skatījos ierakstu, man patika arī, kā darbojās konferences vadītājs - Andris Klepers, vai ne?
Jā, Andris ir labs runātājs. Bet arī brīnišķīgs un atvērts cilvēks! Man ir palaimējies jau daudzus gadus startēt ar viņu vienā komandā un katra reize ir prieka un entuziasma pilna pat ja pārējie jau ir sanīkuši, izsalkuši, negulējuši vai noguruši... Neizsīkstoša labestība un enerģija. :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

puke, gan jau vēl būs kāds cits pasākums vai lekcija, kurā izdosies piedalīties un iepazīties :D

Par pasākumu - laikam tiešraides laikā apniku IlzeiP ar ziņām čatā, ka ir nepieciešami noteicēji!
Daudz un labi noteicēji!
Viss, ko stāstīja Inita par sēnēm, prasījās ielikties noteicējā.
Pelēko un purva zīlīšu noteicējs līdzīgi kā jau esošais dzeņu noteicējs.
Mazo, pelēko putniņu noteicējs vienkārši ir ļoti nepieciešams. Tāpēc žubīte un lielā zīlīte ir visvairāk ieziņotās, jo cilvēks tās spēj atšķirt.
Valdim uz ekrāna bija ežu noteicējs, kāpēc jāslēpj? Valsts iestāde taču to veidojusi, varētu publiskot.

Tas laikam gan neatrisinātu visas kļūdaino ziņu problēmas, bet vismaz būtu špikeri un būtu kur meklēt padomu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Pievienojos, ka Andris pasākumu novadīja labi un ļoti labestīgi. Bija patīkami :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by CerambyX »

puke wrote: 09 Dec 2018 20:36
Savukārt Uģa piemērs par pelēko zīlīti... Nuuu, tie nebija 30% un šis ir grūti nosakāms putns iesācējam. Vienīgais, ko varu ieteikt - ja ir šaubas vai tā ir purva vai pelēkā zīlīte, tad likt Putns sp., jo tādam novērojumam eksperti noteikti pievērsīs uzmanību.
Nū, tās dažas bildes bija tikai ašie piemēri - visām bildēm tur klātienē negribēju iet cauri, bet šovakar (kamēr vēl kāds nav izlabojis) vari pati iziet un paskaitīt cik % bilžu no 2018. gadā ziņotājām pelēkajām zīlītēm Tev sanāk, ka patiesībā ir purva zīlītes un ziņot par rezultātiem :D Nu man, tā tagad ātri skaitot, iznāk, ka no atlasītajām 84 bildēm kādas ap ~40 bildes (t.i. neskaitot atsevišķi novērojumus, bet bildes) ir purva zīlītes (un 1 lielā zīlīte). Nu ja tā piekasīgāk skatās un pieņem, ka kādus foto precīzi nevar pateikt un, ka tā aši skatot es kaut kur ar esmu kļūdījies, tad tāpat kādas ~30 bildes sanāk. Tad jau tā 1/3 apmēram ar sanāk ;)

Bet tas tā - šajā gadījumā ar to gribēju vairāk akcentēt (ok, īsti to klātienē neuzsvēru - my bad) ne tik daudz ziņotāja kļūdu, jo tik tiešām ne visi mēs esam pieredzes bagāti tādā vai citā sugu noteikšanas jomā (ja liktu man ziņot sūnas, tad arī kļūdu droši vien būtu 50% un vairāk) un purva/pelēkā zīlīte nav tas vieglākais sugu pāris tā ka par to pārmetumi no speciālistu puses parasti nav (nu ja vienīgi novērotājs kādā ilgākā laika periodā 1001 reizi pēc kārtas kļūdaini ziņo bieži sastopamas, viegli atpazīstamas sugas, kas liecina, ka novērotājam nav nekāda interese pašam apgūt 'vielu' kaut primitīvā līmenī - tas mēdz kaitināt), bet gan stāsts par ziņojumu kvalitātes kontroli, kas atsevišķos momentos putnu novērojumu administratoriem klibo. Nezinu kura dārziņā tas akmens jāmet, bet nu fakts paliek fakts. Ar šīm dažām bildēm tik gribēju uz šo jautājumu vērst uzmanību - neko vairāk. Tīri salīdzinājumam - dienastauriņu novērojumus (vismaz visus ar foto) es, piemēram, esmu vismaz vienu reizi apskatījies pilnīgi visus no A līdz Z. Ja kāds putnu administrators būtu 1x apsaktījies visus pelēko zīlīšu novērojumus (vismaz ar foto - ko tad var pārbaudīt), tad jau tur taču arī kļūdas būtu izķertas.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Labvakar !
Man bija liels prieks atkal satikt Tāli, Māri, puke , Jāni Ķ.un arī iepazīties ar Aijuci ! u.c.
Man tāpat kā puke likās, ka gandrīz visi runātāji uzsvēra, ka novērojumu ziņošana ir svarīga. Arī to novērojumu, par kuriem nav īsti skaidrības.
Gļotsēņu pētniece J.Kluša pat minēja piemēru, kad šķiet 2011.gada ziņojums tika akceptēts kā jauna sēne tikai 2015.gadā. Savukārt I.Daniele uzsvēra, ka arī viņas pašas bildes neesot pieņemtas kā apliecinājums sugas atradnei un ieteica visiem sēnes arī turpat mežā nogaršot, protams izraisot jautrību. Jā, U.Piterāns un R.Matrozis gan norādīja uz ziņojumu it kā bezjēdzību, ja tie nav precīzi, tomēr visi citi aicināja ziņot. Beigās "brīvajā mikrofonā" runāja Sintija Martinsone, kura lieto Dabas datus jau 10 gadus un strādā Dabas aizsardzības pārvaldē. Viņa uzsvēra, ka Dabasdatu ziņojumi nonāk sistēmā Ozols, kuru saskaņā ar MK noteikumiem izmanto dažādu lēmumu pieņemšanā, kas saistīti ar mežu apsaimniekošanas plāniem, īpaši aizsargājamām teritorijām un daudziem citiem lēmumiem, ko minēja piemēros. Tāpat arī Ilze Priedniece noslēgumā aicināja turpināt ziņot arī tad, ja līdz galam nav viss skaidrs.
Eži u.c. neatpazīstamie...brīžiem tas viss likās tā mazliet caur humora prizmu stāstīts.
Man likās ļoti saistoši visu runātāju stāstījumi, jo katrs mācēja pasniegt savu tēmu gana aizraujoši un atbilstoši reālajai situācijai. Laiks paskrēja nemanot! :)
Pasākuma vadītājs bija ļoti labs, radās sajūta, ka viņš lieliski novadītu jebkuru pasākumu, nospēlētu jebkuru izrādi, novadītu jebkuru Saeimas sēdi u.t.t.! :D

Gribu teikt paldies organizētājiem un visiem runātājiem par interesanto un saturīgo pasākumu un gardajiem cienastiem ! :)

P.S. Pārlasot CerambyX nupat teikto.
Ar šīm dažām bildēm tik gribēju uz šo jautājumu vērst uzmanību - neko vairāk. Tīri salīdzinājumam - dienastauriņu novērojumus (vismaz visus ar foto) es, piemēram, esmu vismaz vienu reizi apskatījies pilnīgi visus no A līdz Z. Ja kāds putnu administrators būtu 1x apsaktījies visus pelēko zīlīšu novērojumus (vismaz ar foto - ko tad var pārbaudīt), tad jau tur taču arī kļūdas būtu izķertas.
Jā, paldies, to domu varēja saprast! :) Es domāju kaut kādu kompromisu šajā visā vajadzētu rast. Labi jau būtu, ja visi ieziņotie novērojumi tiktu apstiprināti/neapstiprināti kādā X vai Y periodā un pārējie "karātos" kādā krātuvē kā - nezināmie vai līdz galam neakceptētie.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

Paldies, forumieši, par kopsapulces apmeklējumu klātienē un neklātienē (un Vērotājai par jautājumiem - nē, nemaz nenomocīji, tikai beigās nebija laika uz visu kārtīgi atbildēt)!
Diemžēl nebija laika ar jums iepazīties un patērzēt, jo visu laiku bija kaut kur jāskrien...

Par ziņošanas precizitāti Puke tepat augstāk ir tik labi uzrakstījusi, ka vairs nav, ko piebilst, paldies!!!

Par video - VISS ieraksts būs pieejams! Vakar tās pēdējās 4 stundas, domāju, rādījās tādēļ, ka tās bija tās, ko var tīt atpakaļ jebkurai tiešraidei - tāpat kā ligzdu tiešraidēm (?). Ceru šonedēļ nosūtī saiti uz ierakstiem.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labdien!
Nevaru nekādi saņemties uzrakstīt savu redzējumu par šo pasākumu.
Ja godīgi, tad liela daļa no mums, mani ieskaitot, pat neaptver Dabasdatu lielumu! Vērojot notikumus ligzdās un veidojot par viņām savus stāstus mēs redzam tikai mazu istabiņu no visas lielās daudzstāvu ēkas, kurai nosaukums ir "Dabasdati"! Un tas mani pašu nošokēja visvairāk, un mēģinu tagad to sagremot. Biju tikai attālināti dzirdējis par šiem "Atlantiem". Bet ... ne jau mums visiem ir jāvazājas pa "visu ēku", ja jau reiz mani apmierina šī "istabiņa".
Protams bija prieks redzēt visus kas ieradās, skumīgi par tiem kas gribēja bet netika, bet ne jau šis ir pēdējais pasākums. Nāks jauna diena...
Mani, kā "cilvēku parasto", kurš ar grūtībām atšķir lidojošu kaiju no ērgļa biku tomēr biedē, ja no manis prasa atpazīt jau visādus mazputniņus, un tāpēc nebrīnos, ka Latvijā dzīvo gandrīz vai tikai zīlītes un žubītes, jo tās arī es biku iespringstot protu atšķirt. Man pie barotavas bieži pielido mazās meža/ purva zīlītes, bet es pat necenšos viņu atšķirības atrast, jo tās ar manu redzi pa gabalu pat saskatāmas nav, tikai kvalitatīvā bildē ar lupu... Ļoti daudzi novērojumi paliek nepiefiksēti jau kaut vai tās pašas "reģistrēšanas birokrātijas" dēļ. Forumā esmu reģistrējies, bet ne jau Dabasdatu sākumlapā. Negribu divas reģistrācijas vienā vietnē, bet ar manu niku mani tur nelaiž iekšā.
D.e. gribēja noreģistrēt šnibīti, kuru bija nobildējusi, bet tikusi līdz šnibīšiem Viņai tālāk jau atveras vesels klājiens ar viņu nosaukumiem - kurš nu ir īstais ... taisam lapu ciet un viss ...
Bet tas jau vairs nav par pasākumu.
Pats pasākums man bija vērtīgs kaut vai ar lielo informācijas gūzmu, atkal satikt D.e., Tāli, Puķi,, iepazīties ar Aijuci, plus kaut vai pa gabalu redzēju Uģi, Ilzi, Noru, .... ar Jāni pat "zosēnu biku padzinu". Beigās pat Simbu vēl samīļoju.
Bija forši. :P
Image
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Tālis »

Vispirms liels Paldies Ilzei P.
par Dabasdatu lietotāju kopsapulces sabīdīšanu un saturēšanu kopā!
Kad no rīta (liekas, ka pirmais dalībnieks) ierados krietni pirms sākuma, Ilze ar saviem palīgiem jau rosījās pie "vadības pults". Un tomēr kā laipna namamāte izrādīja interesi pret mani, tāpat arī nākamajiem dalībniekiem.
Kopsapulces auditorija bija omulīga un tajā satilpa ap 80 dalībnieku.
Darba kārtība bija plaša un satura ziņā daudzpusīga - no gļotsēnēm līdz pat jūras ērgļiem ar atsaucēm pasaules kontekstā.
Kā pieredzējis kuģa kapteinis Dr.geogr. Andris Klepers ar apbrīnojamu vieglumu un meistarību vadīja Kopsapulces auditoriju, virtuozi sasaistot katras tēmas atklājēju.
Tēmas bija dažādas, un ne par visām iepriekš bija dziļākas zināšanas, taču izrādījās, ka spēja izraisīt interesi.
Julitas Klušas glotsēņu noslēpums atklājās, kad uz ekrāna parādījās dabā jau redzētie veidojumi, bet par tiem neizrādīju nekādu interesi ne bērnībā, ne tad, kad dzīvoju laukos.
Valda Pilāta stāstījums par ežiem izsauca klausītājos smieklu šalti.
Ar Baltkrūtaino ezi jau pirmsskolas laikos biju pazīstams. Zināju, ka ezītis uzturas gan dārzā, gan mežā. Ka ir vēl otra ežu suga, tad tas man vēl nebija zināms.

Image
Baltkrūtainais ezis. (A. Valdovska foto no dabasdati.lv.)

Lai precīzāk informētu par retāk redzētajiem augu vai dzīvnieku novērojumiem, vērtīgi bija arī padomi un ieteikumi par to aprakstu stāstījuma formā un uzņemtajiem attēliem. Kāsojums fotogrāfijās nav tāds pats kā dabā.
Pat speciālistam tos būtu grūtības atpazīt.
Kā pajokoja Valdis Pilāts, visdrošākais pierādījums par kāda dzīvnieka eksistenci drīzāk būtu - "atrasts beigts", nekā "gandrīz beigts". :lol:
Taču atteikties no ziņojumiem vispār nebūtu saprātīgi, jo var izrādīties arī negaidīti atklājumi.
Viss laiks bija tik noslogots, ka mums klātesošajiem forumiešiem - d.e., puķei, aijucim (vai nika atšifrējums nav Marta?), kaimiņienei un Mārim - iznāca tikai tāda patīkama saskriešanās. Būtu gribējies kuplāku mūsējo skaitu (kaut gan tur visi bija "mūsējie"). Būs vien jāvienojas par kādu plašāku sanākšanu, varbūt reizē tikšanos ar kādu putnu specu. Jānis Ķuze solīja interesantu nākamo sezonu.
Tā kā ikviens varēs noskatīties visu kopsapulces gaitu, sīkāk nepakavēšos.
Dabasdati - tie esam arī mēs!
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

MĀRIS wrote: 10 Dec 2018 12:37
D.e. gribēja noreģistrēt šnibīti, kuru bija nobildējusi, bet tikusi līdz šnibīšiem Viņai tālāk jau atveras vesels klājiens ar viņu nosaukumiem - kurš nu ir īstais ... taisam lapu ciet un viss ...

Image
Pag', ir taču iespēja sugas laukā izvēlēties "Nezināms" vai "Putns (nenoteikts)"! Manuprāt, šo arī vakar minēju pie Dabasdatu svarīgākajām iespējām - ziņot pilnīgi nezināmas sugas novērojumu! Neviens taču neprasa pašam noteikt šņibīšus! :)

Attiecībā uz dubulto reģistrēšanos - Forums un DD pamatportāls ir 2 dažādas sistēmas, apvienot tehniski vismaz šobrīd nav iespējams. Bet vai ir tik grūti vienu reizi piereģistrēties (pēc tam jau var uzlikt, lai dators atceras paroli, tad nekas nav turpmākās reizes vairs jāievada)? Reģistrētiem lietotājiem rādās vairāk informācijas nekā nereģistrētiem.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46744
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

IlzeP wrote: 10 Dec 2018 18:20 Pag', ir taču iespēja sugas laukā izvēlēties "Nezināms" vai "Putns (nenoteikts)"! Manuprāt, šo arī vakar minēju pie Dabasdatu svarīgākajām iespējām - ziņot pilnīgi nezināmas sugas novērojumu! Neviens taču neprasa pašam noteikt šņibīšus! :)
To, ka var izmantot Nezināms vai Nenoteikts, manuprāt, vajag ielikt DD pirmajā lapā lieliem sarkaniem burtiem (joks, protams).
Jo cilvēki šo iespēju nezin, es arī nezināju, kamēr pateica. Iepriekš Nezināms vai Nenoteikts sapratu ar savādāku nozīmi.
Varbūt izvēlnē "Nenoteikts" vietā var būt "Speciālista palīdzība sugas noteikšanā"?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Vērotāja wrote: 10 Dec 2018 19:37 To, ka var izmantot Nezināms vai Nenoteikts, manuprāt, vajag ielikt DD pirmajā lapā lieliem sarkaniem burtiem (joks, protams).
Nopietni vajag! Es toreiz taisījos ieziņot ar domu, ka es zinu, kas tas ir. :D Atvēru 1. ailīti - suga un tur šie visi bija :lol:
Image Es pat nesāku bakstīt pārējos "lodziņus", jo biju diezgan pārliecināta, ka vajag arī pirmo precīzi aizpildīt un nepieciešami bezmaz 100% precīzi ziņojumi. To, ka vērtīgi var izrādīties arī nezināmie, uzzināju tikai vakar. :) Līdz šim nezināmos neziņoju, reizēm tikai DD apjautājos, kas tas ir... Vakar par sēnēm klausoties tieši nodomāju, ka ekk... to bildes man pilns telefons rudeņos. Gļotsēnes arī biju redzējusi mežā ne vienu vien, bet nebiju ziņojusi. Nākamgad noteikti labošos, jo tajā sadaļā esot bijis maz(šķiet tikai 15) ziņojumu.
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by aijucis »

Pienācis vakars un ceru, ka esmu pienācīgi "atdzisusi", lai spētu izteikties saprotami. DD jubilejas pasākums bija jauks, es tajā ieguvu daudz, daudz zināšanu gan par sēnēm (īpaši gļotsēnēm) gan par to, kā veikt pareizi fotogrāfēšanu, lai varētu precīzi noziņot DD. Esmu piedzīvojusi, ka maniem ziņojumiem ļoti ātri parādās sugas nosaukums gan taureņiem, gan piepei u.t.t. Norādīju "Nezināms".
Pievienojos visiem iepriekšējo komentētāju vārdiem par pasākuma vadītāju un lektoriem. Bija jauki redzēt cilvēkus, par kuriem biju dzirdējusi, vai kurus biju dzirdējusi runājam radio vai televīzijā. Tiešām žēl, ka nevarēju iepazīties ar Vērotāju un citiem forumiešiem, bet, savukārt, prieks, ka izdevās iepazīties vismaz ar d.e. un Māri.
Jau vakar, klausoties, un šodien visu dienu domāju, kā novest līdz daudziem vērojumu veicējiem ziņu par to, kā pareizi veikt vērojumu un kādām ziņām jābūt vērojumā. Lielākā daļa nenoskatīsies sapulces video, jo garš. Neatceros kurš teica, ka ziņojumu skaits būtiski palielinājās, tiklīdz tika ievietota publikācija. Varbūt DD lapā varētu ievietot aprakstu, kurā pa punktiem aprakstītu, kā veikt fotografēšanu, kādas ziņas ir būtiskas, lai speciālists vēlāk varētu noteikt putnu, dzīvnieku vai augu. Nu kaut kā līdzīgi, kā ir aprakstīts, kā pievienot ziņojumu. Un to jau arī vajadzētu pieminēt, ka vērojums nosūtāms arī tad, ja neizdodas viss tā, kā rakstīts (to uzsvēra gandrīz visi lektori). Otra mana ideja: varbūt ir iespēja pie vērojuma pievienot lodziņu, kurā speciālists var ieķeksēt, ka piekrīt sugas nosaukumam. Tādā gadījumā citi skatītāji zinātu: šis ir akceptēts, bet šis varbūt ir, bet varbūt nav. Tas nekas, ka visās ziņojumu opcijās nav brīvprātīgo un ķeksīši, varbūt, būs pie maza ziņojumu procenta. Man šķiet, ka tas uzlabos ziņojumu kvalitāti.
Lūdzu nepārprotiet mani - es nevienam netaisos norādīt, kas un kā jādara. Labi saprotu, ka DD mājaslapa ir brīvprātīgu entuziastu "bērns", bez tam man ir ļoti maza saprašana par tehnoloģiju iespējām. Tā ir tikai mana "prāta vētra" par tēmu: "būtu labi".
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

d.e. wrote: 10 Dec 2018 22:01 Es pat nesāku bakstīt pārējos "lodziņus", jo biju diezgan pārliecināta, ka vajag arī pirmo precīzi aizpildīt un nepieciešami bezmaz 100% precīzi ziņojumi. To, ka vērtīgi var izrādīties arī nezināmie, uzzināju tikai vakar. :) Līdz šim nezināmos neziņoju, reizēm tikai DD apjautājos, kas tas ir... Vakar par sēnēm klausoties tieši nodomāju, ka ekk... to bildes man pilns telefons rudeņos. Gļotsēnes arī biju redzējusi mežā ne vienu vien, bet nebiju ziņojusi. Nākamgad noteikti labošos, jo tajā sadaļā esot bijis maz(šķiet tikai 15) ziņojumu.
Ja tajā pašā laukā sāk rakstīt "Nez...", parādās 'sugas nosaukums' "Nezināms". Ir jau iespējams arī tagad saziņot agrāk uzņemtos foto, novērojumam nav jābūt svaigam (tikai jāatceras kalendārā atzīmēt pareizo novērošanas datumu, jo pēc noklusējuma parādās ziņošanas datums arī tur)!

Tā grupa, kur 15 novērojumu, ir aļģes. Gļotsēnes Ingunai Riževai vien vairāk nekā 400 novērojumu.
Post Reply

Return to “Diskusijas”