Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
Madara_Ozola
Posts: 218
Joined: 28 May 2015 21:30

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Madara_Ozola »

Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar ērgļu pētnieku Uģi Bergmani, lai pārrunātu sabiedrības un dabas līdzsvarotu attīstību, kā arī mazā ērgļa sugas aizsardzības plānu. /@Rigas_pils on Twitter/
Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Oho! Es šodien skatījos plāna melnrakstu, kas iesniegts Zemnieku Saeimā..
Bet gala versija laikam ir te (tur jānoklikšķina)
http://www.mazaiserglis.lv/lv/zinas/aps ... ns-latvija
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Uģis Bergmanis wrote: 14 Sep 2020 19:59 Labvakar, Forumieši! Man bija patiess prieks un arī gods Jūs visus satikt un uzņemt meža mājā. Iepriekš biju saticis tikai Māri un Madi. Tas labi, ka mūsu pulks ir tik plašs, gan jau kādreiz mums piebiedrosies arī tie, kuri netika, arī forumieši ārpus Latvijas. Šis saiets mani motivēja uztaisīt jaunu āra galdu un solus, kā arī iebetonēt jaunu pirts priekšas slieksni. Nākošajā saietā, kā jau solīju, vairāk pastāstīšu par maniem piedzīvojumiem ar vilkiem, parādīšu no mājas uzņemtās filmas un fotogrāfijas.
Super! Tāpēc es tur bildējoties jūtos uz tā jaunā sliekšņa kā goda viesis :D :P

Visa nedēļa pagājusi iespaidos un iespaidu paplašināšanā, nevaru atlaisties, kamēr nepadalos :P

Esam jau iezīmējuši tēmas, kas saistās ar ceļa stāstiem (Lielie Kangari, Suntaži, Gaiziņš, Ērgļu stacija u.c. ;), bet vispirms vēl var pasmelt iespaidus Tiltakalnos un Medņuriestā :P

Otrās dienas bildē varbūt kāds nepamanīja Spartaku :P viņš gan jau māja ar mēlīti, tikai bildē mēlīti neredz.. Bildē nav divu forumiešu, kas naktī devās mājās, nav vēl divu uguns "turētāju" no kartupeļu talciniekiem, bet ir divi "forumaizdomīgi" (ir vai nav forumā?) zinoši putnotāji. :idea:

Pietika Aijucim ierunāties par iespaidiem plēšputnu monitoringa parauglaukumā, kad Guna un Imants jau apvaicājās par atskaitēm (grūta padarīšana).. nu un tad tik raiti, tik raiti tas kādu laiku turpinājās.. mana cieņa pret Aijuci kā dabas pazinēju auga augumā. Zinu, ka La Marie arī piedalās, piemēram, piekrastes putnu monitoringā un mācās putnus pie Andra Dekanta. Izrādās, Jamsis no pusvārda saprot meža lietas - La Marie stādīto koku stāstus, Uģa meža runas. Man patika, kā Uģis apvaicājās (ne tikai man) un gribēja zināt, kas mēs esam, kad neesam forumā. Katrs jau ienesam tur arī daļu no savas pasaules un atbalsojam vēroto vairāk vai mazāk savā draugu un paziņu lokā (ak, jā, arī FB, un bez nikiem) :P .

Hildiņa mani notvēra FB un es sajutu, ka arī dažam labam, kas nevarēja atbraukt, gribas pabūt tur klāt kaut vai no iespaidiem "ar mazuma piegaršu".
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Nedaudz par putniem Medņuriestā.

Imants ir Uģa biedrs mazo ērgļu projektā. Uģis pieveda mūs pie ābeles un teica, ka tālāk jāstāsta ir Imantam, jo viņš ir atradējs. Mājās es sāku šaubīties – lielā stērste vai lielā čakste. Abas retas un abas bija klinšu ērgļa ligzdā, tātad arī te varētu būt sastopamas. Ja Imants ir forumā, varbūt precizēs. Es pameklēju DD novērojumos abas, bet laikam viņš to ligzdiņu ābeles zarā ar olām būs ielicis Ligzdojošo putnu atlantā (es neprotu sameklēt). Spriežot pēc tā, ka man pēc Uģa ievadvārdiem “jūs jau pazīstat lielo..(?) ” kāds aiz muguras izteicās, ka laikam būs jāmeklē kaut kas zarā uzsprausts, runa tomēr bijusi par lielo čaksti . Imants pļavā bijis mazo ērgļu dēļ un ievērojis šo putnu laidelējamies uz ābeli un atpakaļ.. diemžēl ligzdošana neesot bijusi veiksmīga. Palikušais ligzdas karkass bija aizdomīgi regulārs (kā mākslīgs groziņš!?), bet es nepapētīju tuvāk.

Pāri mums un ugunskuram ļoti zemu laidās burvīgs dzērvju kāsis (bija taču dzērves?), meklēdamas naktsvietu. Šķiet, ka citu kāšu vairs nebija, bet ar šo vienu pilnīgi pietika :) Brieži nebauroja, bet zinātāji saklausīja putnus. No rīta pie ugunskura vēl stāvošajiem Uģis norādīja uz bezdelīgu piekūnu pārlidojam.

Ģitārai skanot, mūs “parāva uz putnudziesmām”, pareizāk uz dziesmām par putniem, jo tika jautāts, kura tad ir putnotāju himna? Piemēram, vai ornitoloģijas biedrībai ir sava himna? Uģis ir viens no tās dibinātājiem, un teica, ka nav. Kādreiz jaunībā manā darba vietā bija vakarēšana, kur dziesmu zinātājiem tika minēts kāds vārds un bija jādzied dziesma ar to. Interesanti būtu apzināt, cik ir to putnu sugu, par kuriem var nodziedāt kādu dziesmu :roll:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Saliekot savas fragmentārās bildes albumā, iesākšu ar Medņuriestu, skat. te:

https://failiem.lv/u/c6qd32at

Pārējie iespaidi nav par putniem (un izlaidu nopietnākas putnu sarunas, kuras grūti atstāstīt pietiekami precīzi). Dažās bildēs mums ar La Marie ir viens objekts ar pāris mirkļu atstarpi, mana priekšrocība ir tā, ka es pirmā parādu, un tad jau varēs priecāties vēlreiz . Mēs vispirms abas metāmies uz kļavu ar piepēm un tad uz siena rulli ar zaļo cepuri  Par piepēm laikam vajadzēja pajautāt Uģim – vai tā ir veca šīsvasaras topsēne sērapiepe… vai varbūt kļavu apaļpore vai kāda cita? Brīdī, kad mēs ieejam mājā, Māris uz pirkstiem uzskaita ne jau mūs, bet gan to, ko Uģis mums tika solījis – ūdeni (!), tēju, kafiju…. Sanāca 7, un viss tika arī izpildīts. Mājā mēs šoreiz netusējām, tikai nakti gulējām un maizi utt. griezām. No rīta piegāju pie bibliotēkas plaukta, pasēdēju uz mūrīša (lai arī nebija kurināts, bet tāda nostalģija – man pašai mūrīša nebija, bet radiem bija).

Image

Par šo akrobātu nātres lapai apakšā – apjēdzu, ka es pat nevaru pateikt, vai tas ir sienāzis vai sisenis (taustekļi par garu un tievu sisenim, ne?).
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Tiltakalnu iespaidus par Savvaļas putnu rehabilitācijas stacijā dzirdēto vislabāk raksturo La Marie jau pieminētais video viewtopic.php?p=263739&sid=7ca535866afc ... 59#p263739 Te bildē ir 3 kadri no tā – par to, kā Uģis stāsta! Ar uguntiņu, ar žestiem, aizrautīgi :P

Image

lianaliesma vienubrīd, kad mēs pārāk skaļi klausījāmies, jau vedināja mūs tālāk no ērglienes mājām.. man gan gribējās cerēt, ka stacijas pastāvīgā iemītniece varbūt arī izklaidējas, mūs vērodama.. un ja nu viņa patiešām “runā” (komunicē) ar Uģi apzināti kā kraukļi vai papagaiļi.. :? Tiesa, pāris būrus tālāk klijas tēviņš gan noteikti būtu juties labāk bez uzmanības, bet viņam būs jāpierod. Salīdzinot ar zivju ērgli un plašo būri viņš likās smalks, maziņš un bija ļoti žēl, ka nekad nebūs vesels, lai dzīvotu brīvībā. Uģim ir sadarbība ar zoodārzu, viņiem klijas nav, un Aijucis izteica putna stāvokļa rožaināko versiju – ja vēl gadītos blakus mātīte..

Image

Pie Tiltakalnu iespaidiem personīgi man piederas otrpus ceļam briestošais un arī vēl ziedošais griķu lauks – tā gribējās izbaudīt tādu lauku tuvumā, kad skrējām pa ceļu tiem garām. Tur arī pārlaidās divi no trim todien redzētajiem putnu kāšiem (kas saplūda vienā). Interesēja arī sugu daudzveidība ceļmalā un grāvsmalā un pašā laukā – nez, vai griķus smidzina? Kā nekā skaitās nektāraugs.. un arī graudus ražo.. Konkrētajā ceļmalā pie mājasceļa ir zibens nošķelta priede (es tā sapratu, ka zibens). Nez, vai tādā vietā un kokā kāds lielais putns iekārotu būvēt ligzdu? :roll: Izskatītos labi.

Ceļabiedrus man maz sanāca nofotografēt, bet šis skats bija tik košs, ka nostādīju viņus bildei :D (gan nedaudz miglaina, bet dikti smaidīga bilde).

Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Uģis blakus stacijai uzbūvējis arī saistītu būvi, tā saucamo hacking torni. Jautāts par šo terminu – hacking –, biologs skaidro: "Tā ir praksē zinātniski pārbaudīta metode, kā plēsīgos putnus atradina no cilvēka klātbūtnes un sagatavo dzīvei savvaļā. Sākumā es plēsīgo putnu baroju, un viņš mani uztver kā vienu no vecākiem – tas nav labi, jo tālāk putnam būs jādzīvo bez manas palīdzības. Kad putns varētu sākt lidot, es to pārnesu uz hacking torni, un tur viņš tiek barots anonīmi – putns neredz cilvēku." Pa šo laiku Uģim izdevies palīdzēt padsmitos skaitāmiem lidoņiem gadā. "Arī tagad to uzsveru – tā ir savvaļas putnu rehabilitācijas stacija! Specifiska, mērķēta uz putnu atveseļošanu un sagatavošanu dzīvei savvaļā. Tā nav stacija, kurā uzturēt neārstējamus putnus," piebilst Uģis.
https://www.diena.lv/raksts/latvijas-le ... s-14188267
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

La Marie videofragmentā Uģis mums stāsta par melno stārķi un viņa palaišanu brīvībā. Vēlāk mēs pļavā redzējām torni ar stārķa izgāztajām durvīm. Dzirdētos akcentus – ledusskapis un hacking tornis - varam vērot divās brīnišķīgās filmiņās. Arī par tiešraides kameru tehnisko pusi.

Image

Province. Ērgļa acs - no 9:07 ledusskapis


Ērgļu Uģis - no 17:45 hacking tornis, skats no būra un durvis, kas atveras
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Stāstu par zivjērgļa atlaišanu Uģis stāstīja citā vietā (ja?). Tas gan būtu jādzird viņa paša izpildījumā… (ja nu es ko sajaukšu, palabojiet!)

Ja zivis, tad zivis – tāpat kā Knipu, zivjērgli veda uz Nagļu dīķiem, pareizāk vieta bija pie kanāla, kuram abos krastos zvejnieki un latvāņi.. Zivjērglis uzņēmis kursu… un nolaidies ūdenī kanāla vidū.. nu ko? Uģis dabūja lēkt kanālā no tilta, aizairējās līdz putnam, paņēma aiz kājām vienā rokā un burājās ar to ārā no kanāla (varbūt makšķernieki arī to skaisti atstāstītu!). Tad nu gan savējais tornis likās jaukākā vieta, kur palaist putnu brīvībā – vismaz skaista pļaviņa apakšā, ja nu kas..

Es paskatījos kartē, ka tālāk kādu gabalu aiz pļaviņas varētu plūst Aiviekste rāmā. Nebiju zinājusi, ka to uzskata par slieksni uz Latgali, tālāk uz ziemeļiem jau ir Vidzeme. Un vēl es nezināju, ka man telefonā ir latgaliska zvaigžņu programma, jo naktī pie ugunskura visi smējās par manu neizpratni, kāpēc vietā, kur varētu būt Marss, man stāv ierakstīts Nadirs (eh, un bija taču skolā astronomija..) :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Ko es gribēju no Uģa par vilkiem izprasīt atkārtojumam – to, ko viņš savā manierē stāsta te (labi neatceros, bet bija aizraujoši): viewtopic.php?p=155910#p155910

Nedaudz par vilkiem ir manis pieminētajās filmās. Bet te ir iesākums rakstam Madonas reģiona laikraksta vietnē estars (ja abonē, var lasīt visu rakstu).

09.03.2012. Vilku mednieks Uģis Bergmanis https://www.estars.lv/print/?mode=news&objID=16534

Un tad jau ielikšu saites arī uz dažiem citiem rakstiem, kurus neatradu pieminētus forumā, bet kas var atbildēt uz jautājumiem par mazajiem ērgļiem, plēsīgo putnu rehabilitācijas staciju, Uģa Bergmaņa darbu u.c.

16.03.2012. Vides eksperts Uģis Bergmanis https://www.estars.lv/print/?mode=news&objID=16675

28.03.2020. Rūpīgi seko līdzi reto putnu labklājībai https://www.diena.lv/raksts/videunturis ... i-14238498

09.08.2019. Mežs un putni - sirds aicinājums https://www.estars.lv/print/?mode=news&objID=41860

21.05.2019. Savvaļas putnu rehabilitācijas stacijā https://www.estars.lv/print/?mode=news&objID=41175
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Īpaši ielasījos vidējā no trim nākošajām saitēm (vērotāju komentāri par tikšanos – Vērotāja, Tālis/Imis.. vai lianaliesma nav?) :D

Lielākā daļa no tagadējiem forumiešiem ir vidējā (kopš Durbertas) vai jaunā (vēlāk) forumā ienākušo “paaudze” un mēs atceramies tikšanos ar Uģi telefonsarunā no Baltezera tusiņa 2015.gadā un šīm divām reizēm Medņuriestā 2017. un 2020.gadā (daži arī Knipa dēļ), bet tie, kas sāka skatīties mazā ērgļa ligzdas tiešraides līdz ar Uģa piedāvājumu no 2008.gada, varēja tikties noteikti 2010.gadā un - vai tik nebija arī abus iepriekšējos gadus? :roll:

2010. Aklais randiņš Dabas muzejā (Grietas, Ginta un Gustes vērotājiem) https://www.estars.lv/print/?mode=news&objID=11499

24.09.2010. Mazo ērgļu vērotāju tikšanās [PAPILDINĀTS] (ar saiti uz te zemāk sekojošo rakstu TVnet no Vides Vēstīm, pārējās saites nedarbojas) https://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/484/

21.09.2010. Putnu dullais Bergmanis Anitra Tooma "Vides Vēstis" https://www.tvnet.lv/5022810/putnu-dullais-bergmanis
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Tagad gan laikam varētu pāriet pie ceļa iespaidiem :P pieturoties pie tā, kas man ir kadrā (tajā pašā albumā https://failiem.lv/u/c6qd32at). Ceļojuma iespaidi beigsies te viewtopic.php?p=263868#p263868 Ielieku pāreju uz tālākajām sarunām, jo tad labāk jutīšos – jo it kā sākas “offtopiks” putnuforumā, bet, ja tā padomā – visi esam vienā laikabiedru un laikanotikumu tīklā, parausti un sāk skanēt zvaniņi...

Lielie Kangari
Māris ved mani un lianuliesmu. Pie Lielo Kangaru skatu torņa satiekam ladidu un Jamsi ar Spartaku. Pareizāk, ladida jau ir augšā tornī, Māris ar lianuliesmu arī braši kāpj augšā. Mēs ar Jamsi un Spartaku ejam pa taku gar ezeru. Augšākāpjošais Māris tik pastāsta par caurspīdīgajiem pakāpieniem, bet to, ka var būt arī ļoti bailīgi, es izlasu tagad internetā https://www.idejasberniem.lv/2019/06/22 ... -kangaros/

Image

Bildīte ar sasaukšanos pāri ezeram neatbilst īstenībai – nebijām sarunājuši, un viņi tobrīd laikam jau kāpj lejā. Bet ir arī tuvu īstenībai, jo mēs jau piepildījām skaņutelpu visur, kur bijām :P šķiet, ka Jamsis saklausīja Māri no torņa arī tur, kur es bildēju smukās sēnes, par Gaiziņu nemaz nerunājot.

Bet :!: Šīs nenotikušās sasaukšanās bildes sakarā es attīstu tagad savu domu. Leo, Tu varētu jaunajā sezonā (vai varbūt vēl tagad?) mums uztaisīt tādu bildi vai video, kā Durbes ērgļi dīķī zvejo! Mēs runājām par nākotnē iespējamajiem tusiņiem Kurzemē un pilnīgi neiespējamo Tavu fantāziju pie Durbes egles.. un tad man iezīmējās aina, kā mēs slēpnī pie Tava dīķa vērojam.. Nu jā, mēs tur nu tā nekā, bet Tu taču varētu, ne? :P

Māri, te ir redzama “lielā vīra gulta”, par kuru stāstīja La Marie http://www.visitogre.lv/lv/jaunumi/3974 ... ela-rudeni
Last edited by Made on 19 Sep 2020 02:54, edited 1 time in total.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Suntaži
Man kadrā tikai un vienīgi samtenes! Par tik dažādām un kuplām nebija nācies priecāties. Viena bilde ar sveicienu Jamsim :P

Bet labākais stāsts ir par pļavā izsētajām sēklām, es prombraucot aiz loga tās pamanīju pazibam, un te tās ir pašas saimnieces nesteidzīgā skatījumā – pēc lietus, albumā ar brīnišķīgo varavīksni pār māju, laukiem un bērzu birztalu :D https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

La Marie mājas ir tikpat viesmīlīgas kā viņas smaids un FB profils, kur albumos ir daudz putnu un kur dabas skaistums priecē sirdi līdz ar attēliem no muzikāliem un citiem kultūras dzīves notikumiem. Tikai dabiski, ka mēs piebraucām pie Suntažu vidusskolas, kur La Marie sāka savus talantus attīstīt, stāstīja par mākslas elpu skolas interjerā (manās bildēs nav) un varēja manīt, ka lepojas ar skolu (kuras priekšā tek upe - tāda relaksācija, kad stundas apnikušas).
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Ērgļi
Bija paredzēts tikties ar Aijuci un Uldi, bet te taču nav iespējams nolikt mašīnu, pilsēta pārpludināta, visās malās tautas daudz. Atstājām abus ejam Braku takas un norunājām tikšanos Gaiziņā. Šajā brīdī Māris pabrauc garām nākamās dienas darījumam, par to skat. Ērgļu stacijā.

Vestiena
Nez kāpēc liekas, ka nekas vakara maltītei nav sagādāts un Ērgļu veikali pārpildīti. Pa ceļam esam pievienojuši kolonai arī Zintas un Aivara mašīnu, tikai bez rituālas sasveicināšanās. Tāpēc veikaliņš ceļu krustojumā likās piemērota vieta - gan atbalstīt mazo uzņēmējdarbību, gan saskaitīties. Līdz Gaiziņkalnam 8 km.

Mūsu kopbilde ir La Marie aparātā, bet es ilgu laiku vandījos pa internetu, lai atrastu tieši šo (google ielu skatā vēl nav) autobusu pieturas apgleznojumu, kuru mēs centāmies neaizsegt :P
Image
Bilde ir no šī ceļojumu stāsta https://latboots.wordpress.com/2018/03/ ... li-madona/

Un kamēr es meklēju, atcerējos, ka reiz jau biju priecājusies par īpaši apgleznotām autobusu pieturām Latvijā un ka būtu interesanti savākt kolekciju ar šo pieturu stāstiem. :idea:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Gaiziņkalns
lianaliesma wrote: 13 Sep 2020 16:13 Interesanti... Staltais Gaiziņš rudzu laukos… /Guntis Eniņš / 17.07.2012 https://www.la.lv/staltais-gaizins-rudzu-laukos-2
Kad es skatos internetā vēsturiskās bildes, apaugums kalna virsotnē vēl tik “šķidrs”.. bet ar kokiem man gribas draudzēties un es daudz tos piefiksēju šim mirklim. Ozoli īpaši slaidi un gariem gludiem “kātiem”. Īsti nav skaidra skatu “spraugu” orientācija attiecībā pret vietu, kur sāka savu kāpienu tie, kas devās nevis pa ceļu, bet tieši augšā. Rozīškrūmiem pavērušies vēlie ziedi. “Smieklīgajam” tornītim apkārt peļķes (Māris brīnās – augstā kalnā! bet palasiet to Gunta Eniņa rakstu par māla nogulsnēm), augšā irši iztraucēti lidinās, bet sānos ir plakāts ar gudrām lietām, ko mēs ilgi pētījām un pie tā sāna nofotografējāmies.

Image

Image
Šī kopbilde ir La Marie meistarstiķis ar viņu pašu kadrā :D

Image
Bilde uzņemta pavirši, jo domāju, ka sameklēšu internetā, bet nesanāk.. Tomēr vairāk par tām gudrajām lietām un Strūves ģeodēzisko loku kā Pasaules mantojumu arī Latvijā var palasīt te: http://www.unesco.lv/lv/kultura/pasaule ... is-loks-1/

Nākamā pietura jau būs pie Uģa, mums ir laiks pakavēties kalna pakājes restorānā, mani kādu laiku nodarbina tā urdziņa, kas tek pāri un pa ceļu – ja tas ir strautiņš, tam vajadzētu legālu gultni, ne?
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Ērgļu stacija

Iebraucam mājupceļā. Tad re, kas tur bija noticis vakar! Stirnu buks un tūristu salidojums vienlaikus! :o
Trīs tūkstoši taku skrējēji sestdien, 12. septembrī sveica Māri Olti dzimšanas dienā, apciemojot Ērgļu stacijas saimnieku, kur mūžam neapturamais ideju ģenerators bija sarīkojis trešo "Tūrisma festivālu". Kamēr Kārlis Bardelis un Kristaps Liepiņš dalījās iespaidos par pasaules apceļošanu airu laivā un alpīnismu Dienvidamerikā, simtiem Susuru, Vāveru, Zaķu, Buku un Lūšu devās savās "Stirnu buka" distancēs Ogres upes krastos, skrēja pa dubļiem, iepazina vietējās meža bites un baudīja līdzsvaru uz īpaši šai dienai sarūpētiem pontoniem, kas īpaši valdzināja kanikrosa četrkājainos dalībniekus.
https://www.delfi.lv/sports/news/tautas ... d=52470283
Tūrisma salidojums Ērgļos pulcē entuziastu tūkstošus


Lielisks skrējiena video ar spēcīgu muzikālo pavadījumu:
Taku skrējiens "Ērgļu stacijas Stirnu buks"
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Manā albumā divas informatīvas bildes no interneta – viena, kurā man ļoti iepatikās :) veids, kādā Māris Olte vēršas pie Ērgļu iedzīvotājiem gaidāmā lielā notikuma sakarā (te nelieku - laikam nevarēs tos burtiņus izlasīt), un otra ar programmu, kur atzīmēts mūsu Māra interešu objekts – viņš vēlējās iegādāties Katrīnas Valaines darinātos zāļu paklājus pirtij https://www.la.lv/plavu-darzu-un-mezu-ieauz-paklaja :idea:

Tomēr vajadzēja braukt vakar – pie stacijas stāv tikai paklāja paraugs, bet audējas nav. Toties mēs nokļūstam brīnišķīgā atmosfērā, kur viss cits var notikt (negaidītas tikšanās, nepiespiesta sirsnīga viesmīlība, mākslas filmas izskaņas cienīga rimta darbošanās pēc visiem vakardienas uzrāvieniem – kaut kas tiek novākts, kaut kas skaitīts, bluķīši skaldīti malkā..).

Image

Mums tiek piedāvāta ugunskura zupa!!! Kas to būtu domājis, ka tās ir pietrūcis! Abās stacijas bildēs kadri no Māra video.

Image
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Un traukus mēs nevis mazgājām, bet dedzinājām - bildē redzamo karoti gan atdevām mazgāties, bet man bija cita (bambusa?) – jo pasākuma programmā bija Zero Waste tirdziņš.. es gan nepaskatījos, bet laikam trauki no turienes.

Savukārt es tobrīd garā sarokojos ar Simbu, kas nevarēja sestdien braukt ar mums, jo jau ceturto dienu “stāvēja stendā” :P - izstāde RigaFood Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsala BT1

Viņas uzņēmuma CleanLiving Group (https://www.cleanliving.lv/) auklējumā ir cukurniedru trauki, kas bioloģiski sadalās, arī citas preces no atjaunojamajiem dabas resursiem.
Image

Izstādē varēja iepazīties ar pilnīgi jauniem produktiem Latvijā - kompostējamo dārza plēvi, ventilējamiem atkritumu groziem un lenti paku aizlīmēšanai, kas gatavota no papīra.
https://www.facebook.com/zanda.brike/po ... 4341991359

Izstādes noslēgumā meiteņu komandu papildināja arī sadarbības partneri no BioBag, kas piedāvā biopolimēru preces - vienreizlietojamos traukus, arī ēdiena līdzņemšanai, iepirkumu maisus, degustāciju traukus, atkritumu maisus.
https://www.facebook.com/zanda.brike/po ... 1838380276
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Made »

Nez kāpēc stacijas stāsts tik ļoti ievilka. Vai nu atcerējos, kā liku sižetus ar Māri Olti pie Latvenergo nārsta ligzdu kameras viewtopic.php?p=258246#p258246 (stacija, stirnubuka krekliņš) vai atmiņas par savas jaunības “stacijas sajūtām”, kas sasaucas ar šajā rakstā minētajām
18.11.2017. Māris Olte par 6000 eiro nopircis dzelzceļa staciju
https://jauns.lv/raksts/bizness/260849- ... la-staciju

Varbūt vienkārši tāpēc, ka šādos pasākumos ir tik daudz mūsu nākotnes – jaunu ģimeņu ar bērniem. Pats Māris Olte jau arī :P

08.09.2020. "Latvijai vajadzīgas kuplas ģimenes!" - dabas draugs Māris Olte ir nu jau piecu bērnu tēvs
https://jauns.lv/raksts/izklaide/403455 ... bernu-tevs

(Mans stāsts beidzās, nākošo notikumu secīgais ieraksts tagad ir šīs lapas augšpusē ar Madaras_Ozolas ziņu).
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Paziņojumi, pasākumi

Post by Lianaliesma »

Labrīt!
Made! Tu esi Lauva! Paldies! :P :)
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Diskusijas”