Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

aijucis wrote: 11 Dec 2018 00:43 Varbūt DD lapā varētu ievietot aprakstu, kurā pa punktiem aprakstītu, kā veikt fotografēšanu, kādas ziņas ir būtiskas, lai speciālists vēlāk varētu noteikt putnu, dzīvnieku vai augu. Nu kaut kā līdzīgi, kā ir aprakstīts, kā pievienot ziņojumu. Un to jau arī vajadzētu pieminēt, ka vērojums nosūtāms arī tad, ja neizdodas viss tā, kā rakstīts (to uzsvēra gandrīz visi lektori). Otra mana ideja: varbūt ir iespēja pie vērojuma pievienot lodziņu, kurā speciālists var ieķeksēt, ka piekrīt sugas nosaukumam. Tādā gadījumā citi skatītāji zinātu: šis ir akceptēts, bet šis varbūt ir, bet varbūt nav. Tas nekas, ka visās ziņojumu opcijās nav brīvprātīgo un ķeksīši, varbūt, būs pie maza ziņojumu procenta. Man šķiet, ka tas uzlabos ziņojumu kvalitāti.
Lai gan apraksts par fotografēšanu (saite sadaļā "Kā pievienot ziņojumu?") ir sens, un Uģis tādēļ jau reiz neieteica uz to atsaukties, manuprāt, dažas pamatlietas, kas nenoveco, tur tomēr ir atrodamas:
https://dabasdati.lv/site/img/pub/1/1/1 ... 459706.pdf
Jā, šo vajadzētu atjaunot, ierakstīšu darbu sarakstā!

Jaunāks ir Initas Dānieles apraksts par sēnēm - tur gan vairāk par noteikšanu, ne bildēšanu, taču arī tas ir būt ļoti noderīgi:
https://dabasdati.lv/lv/article/isa-pam ... jiem/2018/
Pie tam, ja ir zināms, kādām pazīmēm jāpievērš uzmanība, kļūst skaidrāks arī tas, kam jābūt redzamam fotogrāfijā.

Galvenais - censties nobildēt vairākus rakursus. Objektiem, kas nekustas, tas ir pilnīgi reāli :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

IlzeP wrote: 11 Dec 2018 08:38 Ja tajā pašā laukā sāk rakstīt "Nez...", parādās 'sugas nosaukums' "Nezināms". Ir jau iespējams arī tagad saziņot agrāk uzņemtos foto, novērojumam nav jābūt svaigam (tikai jāatceras kalendārā atzīmēt pareizo novērošanas datumu, jo pēc noklusējuma parādās ziņošanas datums arī tur)!
Tā grupa, kur 15 novērojumu, ir aļģes. Gļotsēnes Ingunai Riževai vien vairāk nekā 400 novērojumu.
IlzeP, liels paldies! :)
Nu jau tagad esmu visu izpētījusi, turpmāk zināšu kā ieziņot. Bet sākumā, kamēr to visu pamatīgi neizpēta, tas viss nešķiet tik saprotami. Jā, tagad atceros, tās 15 bija aļģes...Būs nākamgad no manis arī pa kādai aļģei. Ūdeņos augošajiem brīnumiem diezgan bieži uzmetu aci un palaikam pat atstiepju kko uz savu akvāriju. :D
Man arī patīk aijucis doma par to, ka ziņojumi, kurus akceptējis kāds no profesionāļiem, būtu kaut kā "iezīmēti" vai nomarķēti kaut vai ar kādu zvaigznīti vai ko tamlīdzīgu. Tad nerastos tādi pārpratumi kā ar U.Piterāna pieminētajām n-tajām zīlītēm, kuras lielā skaitā ieziņotas nepareizi un arī novērojumu statistika būtu precīzāka.
Saprotu gan, ka tas viss ir gana darbietilpīgi un prasa arī resursus u.t.t.
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labdien!
Tā!!! Nu es arī esmu noreģistrējies, mani pat pieņēma, un tagad, kad es sākšu sūtīt savus brīnumus!!!! Lūgums visiem ekspertiem, profesionāļiem, ... sagatavot matu krāsu vairumā, jo nu vairs ar "saknīšu piekrāsošanu" vien nepietiks!!! :lol: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Māri, es arī :D nez vai man vairs būs plaši pārgājieni dabā, bet gribas, lai ir iespēja ziņot :P
No manis varēs dabūt sirmus matus gan tikai tad, kad uznāks vecuma marasms un sākšu pārskatīt fotogrāfijas no citiem gadiem :lol:
Last edited by Made on 11 Dec 2018 13:20, edited 1 time in total.
aijucis
Posts: 630
Joined: 23 Jun 2018 20:58

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by aijucis »

Tālis wrote: 10 Dec 2018 12:43 aijucim (vai nika atšifrējums nav Marta?)
Tāli, aijucis ir ļoti vienkārši - Aija
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Made wrote: 11 Dec 2018 11:52 Māri, es arī :D nez vai man vairs būs plaši pārgājieni dabā, bet gribas, lai ir iespēja :P
No manis varēs dabūt sirmus matus gan tikai tad, kad uznāks vecuma marasms un sākšu pārskatīt fotogrāfijas no citiem gadiem :lol:
Made! Kura nu būtu runājusi...Tu parasti pat visām "nezālītēm" nosaukumus zini! :)
Pārgājieni noteikti būs, vairāk vai mazāk plaši, bet būs!
Jā, man tā doma arī iepatikās par ziņojumiem ar atpakaļejošu datumu. :lol:
Būtu jāmeklē vecajā telefonā vasaras bildes, ja nav izdzēstas, tad jābūt pāris jūras aļģēm. (Principā telefonos visām bildēm arī datums un laiks ir atrodams pie info)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Made wrote: 11 Dec 2018 11:52 Māri, es arī :D nez vai man vairs būs plaši pārgājieni dabā, bet gribas, lai ir iespēja :P
No manis varēs dabūt sirmus matus gan tikai tad, kad uznāks vecuma marasms un sākšu pārskatīt fotogrāfijas no citiem gadiem :lol:
Made! Kura nu būtu runājusi...Tu parasti pat visām "nezālītēm" nosaukumus zini! :)
Pārgājieni noteikti būs, vairāk vai mazāk plaši, bet būs!
Jā, man tā doma arī iepatikās par ziņojumiem ar atpakaļejošu datumu. :lol:
Būtu jāmeklē vecajā telefonā vasaras bildes, ja nav izdzēstas, tad jābūt pāris jūras aļģēm. Principā telefonos visām bildēm arī datums un laiks ir atrodams pie info.
Last edited by d.e. on 11 Dec 2018 12:59, edited 1 time in total.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

IlzeP, liels paldies! :)
Man arī patīk aijucis doma par to, ka ziņojumi, kurus akceptējis kāds no profesionāļiem, būtu kaut kā "iezīmēti" vai nomarķēti kaut vai ar kādu zvaigznīti vai ko tamlīdzīgu. Tad nerastos tādi pārpratumi kā ar U.Piterāna pieminētajām n-tajām zīlītēm, kuras lielā skaitā ieziņotas nepareizi un arī novērojumu statistika būtu precīzāka.
Saprotu gan, ka tas viss ir gana darbietilpīgi un prasa arī resursus u.t.t.
[/quote]

Vispār jau tāda 'poga' ļoti vienkāršā versijā ir - zem katra novērojuma administrators var izvēlēties "ticams", "apšaubāms" vai "nederīgs", bet tas, vismaz pagaidām, redzams vienīgi administratoriem. Tas gan nav pārāk uzskatāmi, un ir doma, ka vajadzētu ieviest kādas labi redzamas krāsas pārbaudītajiem novērojumiem un iespēju izcelt tādus, kas aizdomīgi, vai vienkārši pievērst uzmanību, ka nepieciešams eksperta viedoklis. Nezinu gan , vai kaut ko no tā ieviesīsim pirms versijas 2.0.

Purva/pelēko zīlīšu problēmu tas gan pilnībā nerisina, tur vairāk laika ieguldījuma jautājums. Kamēr īpaši aizsargājamo sugu novērojumus pirms sūtīšanas Dabas aizsardzības pārvaldei, ja nav redzams, ka eksperts jau pārbaudījis, sūtu pārbaudīt, tad 'parastām' sugām pietiekama uzmanība nav pievērsta.
IlzeP
Posts: 99
Joined: 13 Oct 2017 19:56

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by IlzeP »

MĀRIS wrote: 11 Dec 2018 11:36 Labdien!
Tā!!! Nu es arī esmu noreģistrējies, mani pat pieņēma, un tagad, kad es sākšu sūtīt savus brīnumus!!!! Lūgums visiem ekspertiem, profesionāļiem, ... sagatavot matu krāsu vairumā, jo nu vairs ar "saknīšu piekrāsošanu" vien nepietiks!!! :lol: :P
:D :D :D
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

IlzeP wrote: 11 Dec 2018 12:58 IlzeP

Vispār jau tāda 'poga' ļoti vienkāršā versijā ir - zem katra novērojuma administrators var izvēlēties "ticams", "apšaubāms" vai "nederīgs", bet tas, vismaz pagaidām, redzams vienīgi administratoriem. Tas gan nav pārāk uzskatāmi, un ir doma, ka vajadzētu ieviest kādas labi redzamas krāsas pārbaudītajiem novērojumiem un iespēju izcelt tādus, kas aizdomīgi, vai vienkārši pievērst uzmanību, ka nepieciešams eksperta viedoklis. Nezinu gan , vai kaut ko no tā ieviesīsim pirms versijas 2.0.

Purva/pelēko zīlīšu problēmu tas gan pilnībā nerisina, tur vairāk laika ieguldījuma jautājums. Kamēr īpaši aizsargājamo sugu novērojumus pirms sūtīšanas Dabas aizsardzības pārvaldei, ja nav redzams, ka eksperts jau pārbaudījis, sūtu pārbaudīt, tad 'parastām' sugām pietiekama uzmanība nav pievērsta.
Paldies!
Nu re, izrādās tāda poga jau ir un tā sistēma strādā.
Tas jau arī galvenais. Mēs jau to opciju neredzējām, bet būtu feini, ja kādreiz būtu. Protams, skaidrs arī tas, ka visādi jauninājumi netiek ieviesti momentā.
Šī jau ir vienkārši diskusija un idejas nākotnei. Par zīlītēm kā tādām, konkrēti purva vai nepurva vispār neiet runa, tas jau bija tik tā... dienasgaismā izvilkts piemērs par kļūdainiem ziņojumiem. Tikpat labi tā varētu būt nepareizi ieziņota sūna, sēne vai kas cits, ko var gadīties ieziņot jebkuram amatierim.
Re, mēs ar Māri jau esam gatavi papildināt Latvijas faunu un floru ar daudzām "jaunatklātām" un nezināmām sugām! :lol:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Made wrote: 11 Dec 2018 11:52 Māri, es arī :D nez vai man vairs būs plaši pārgājieni dabā, bet gribas, lai ir iespēja ziņot :P
No manis varēs dabūt sirmus matus gan tikai tad, kad uznāks vecuma marasms un sākšu pārskatīt fotogrāfijas no citiem gadiem :lol:
Gan jau, mīļā, gan es Tevi kaut kur aizvilkšu.... :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Māri! :D :D :D

bet, ja kas, iešu tepat uz dzelzceļmalu, kur es pirms vairākiem gadiem redzēju zaķi ļepatojam (pretī pāri ir vidus starp Rīgas Balzamu un Grīziņkalnu) - Rīgā! :lol: nu jau gan tā dzelzceļmala ir vairāk sakārtota (cementa firma).

Tad man bija pastaigas ar suņiem un gribējās fotografēt tēmu "dzelzceļmalas veģetācija" :idea:
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

Made, nāc pa Ieriķu ielu 1 km uz meža pusi. Es te lapsu kādreiz uz gājējau pārejas redzēju un pirms nedēļas pagalmā bija kkas caunai līdzīgs :D Bet siltam pavasarim jāsaplāno šo te https://www.facebook.com/28383198870641 ... 169732189/. Es jau Mārim teicu, ka pavasarī mums beidzot uz kādu šašliku/desu cepšanu jāsaorganizējas.:D
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

d.e. wrote: 11 Dec 2018 20:33 Es jau Mārim teicu, ka pavasarī mums beidzot uz kādu šašliku/desu cepšanu jāsaorganizējas.:D
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Labrīt!
Nākošgad, kaut kad aprīļa vidū, /datumu precizēšu,/ es jau tagad uzaicinu Jūs visus uz Kuldīgu ...

... apskatīt Rumbas lidojošās zivis. Kādu nedēļu pirms lielā pasākuma, lai nav tie lielie cilvēku pūļi, kaut gan tajā laikā pie Rumbas visu laiku ir kā tirgus laukumā. Un kaut kad maijā visi gribētāji tiks /es ceru/ aicināti pie Diānas, kā jau tas bija pierasts, tikai pērn mēs kaut kā izklīdām... :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Tālis »

Māri, d.e., Made, Vērotāja! Pievienojos - pie dabas krūts! :P
Kaut kā pārējie tādi pieklusuši. Domāju, ka konkrētam piedāvājumam pievienosies vēl citi.
Es jau šorīt virtuāli izgāju Garciema jauno pastaigu taku! :P
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by d.e. »

MĀRIS wrote: 12 Dec 2018 09:09 Nākošgad, kaut kad aprīļa vidū, /datumu precizēšu,/ es jau tagad uzaicinu Jūs visus uz Kuldīgu ...
... apskatīt Rumbas lidojošās zivis. Kādu nedēļu pirms lielā pasākuma, lai nav tie lielie cilvēku pūļi, kaut gan tajā laikā pie Rumbas visu laiku ir kā tirgus laukumā. Un kaut kad maijā visi gribētāji tiks /es ceru/ aicināti pie Diānas, kā jau tas bija pierasts, tikai pērn mēs kaut kā izklīdām... :P
Māri, kā gan citādi, protams, ka domāti - visi ! ;)
Šī taču ir sadaļa - Paziņojumi un foruma dzīve un attiecas uz mums visiem! :D
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

IlzeP wrote: 10 Dec 2018 09:41 Par video - VISS ieraksts būs pieejams! Vakar tās pēdējās 4 stundas, domāju, rādījās tādēļ, ka tās bija tās, ko var tīt atpakaļ jebkurai tiešraidei - tāpat kā ligzdu tiešraidēm (?). Ceru šonedēļ nosūtī saiti uz ierakstiem.
Jā, ir! Laikam tajā pašā saitē nu ir 6:32:25 garš ieraksts

User avatar
MĀRIS
Posts: 15172
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 47231
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Māri, Jāņa prezentāciju ieliku zināšanu tēmā viewtopic.php?p=202894#p202894

Tai sadaļai ir satura rādītājs, tādēļ ir cerības, ka vajadzības gadījumā to varēs viegli atrast viewtopic.php?p=20374#p20374
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”