Te varat uzdot jautājumus vai informēt

Discussions
Post Reply
Hildina
Posts: 2634
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Hildina »

Labdien ! Tā kā manu tehnisko saprašanu var uzlabot tikai tad, ja kāds stāv blakus un rāda ar pirkstu - un tas ir nemainīgi kā asins grupa - tad aprobežošos ar ierakstiem youtube čatā . Domāju, ka ir pietiekoši daudz ,kas zina kā mani sauc t u r un,ja kautkas no manis rakstītā noderēs ,būšu tikai priecīga :D
NoraR
Posts: 268
Joined: 16 Jan 2012 20:25
Location: Rīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by NoraR »

Sveiciens visiem!

Ieliku ziņu lielo dumpju sadaļā, bet tā kā tā šobrīd neaktīvā tēma, tad ielieku arī šeit :)

Projekts COASTLAKE „Lielā dumpja biotopu atjaunošana divos piekrastes ezeros Latvijā”, kuram pateicoties trīs sezonas bija iespēja sekot līdzi lielo dumpju ikdienas dzīvei ligzdā, tūliņ ieiet finiša taisnē. Tāpēc aicinām arī Jūs - forumiešus - uz noslēguma semināru 2018. gada 20. aprīlī plkst. 11:00 “ANNAS KOKU SKOLĀ”, Babītes pagastā (https://ej.uz/annaskokuskola).

Seminārā projekta COASTLAKE pārstāvji un iesaistītie pētnieki iepazīstinās ar paveikto divos piekrastes – Engures un Papes ezeros, kas ir nozīmīgas lielā dumpja ligzdošanas teritorijas. Semināra dienas kārtība un programma:
Coastlake_programma.jpg
Lūgums reģistrēties dalībai seminārā līdz 2018. gada 12. aprīlim, rakstot Norai Rustanovičai uz e-pastu: nora.rustanovica[at]ldf.lv. Iespējams tiks organizēts arī kopīgs transports no Rīgas centra un vakarā atpakaļ.
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Ligzdas gariņš »

Sveiki!
ir palaista - LDF Mazais ērglis tiešraide 1:
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Lianaliesma »

Paldies! Nu gan acu nepietiks, lai visus novērotu! :lol:
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

LK forums arī šodien izskatās tāds pat kā mēs :P
http://www.looduskalender.ee/forum/index.php
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Made wrote: 07 Apr 2018 10:23 LK forums arī šodien izskatās tāds pat kā mēs :P
http://www.looduskalender.ee/forum/index.php
Ar dabu saistītiem forumiem šis dizains izskatās vispiemērotāk, tāpēc nepārsteidz, ka arī LK izvēlējušies tieši šo stilu :D https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... r/demo/3.2
Prieks, ka LK atkal darbojas.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

Vērotāja, vai mēs pavisam atmetām domu par tulkošanu? ;) Vajadzības it kā nav, bet tā kā gribētos galu galā tikt ar to špiļku galā... :roll: komandas darbs būtu labi, bet vajag komandieri un varbūt kādu kopēju sesiju iesākumam? un varbūt nav nemaz tik daudz tā darba.. :roll:
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Made wrote: 07 Apr 2018 10:35 Vērotāja, vai mēs pavisam atmetām domu par tulkošanu? ;) Vajadzības it kā nav, bet tā kā gribētos galu galā tikt ar to špiļku galā... :roll: komandas darbs būtu labi, bet vajag komandieri un varbūt kādu kopēju sesiju iesākumam? un varbūt nav nemaz tik daudz tā darba.. :roll:
Made, viens gabals tur ir pilnībā iztulkots, to jau pirmajā vakarā bija izdarījis pats Sandris
viewtopic.php?p=175013#p175013

Man tā tulkošana ir pārāk sarežģīta, īsti nesaprotu kas kurā vietā jāraksta :cry:
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Hildiņa wrote: 06 Apr 2018 11:12 Labdien ! Tā kā manu tehnisko saprašanu var uzlabot tikai tad, ja kāds stāv blakus un rāda ar pirkstu - un tas ir nemainīgi kā asins grupa - tad aprobežošos ar ierakstiem youtube čatā . Domāju, ka ir pietiekoši daudz ,kas zina kā mani sauc t u r un,ja kautkas no manis rakstītā noderēs ,būšu tikai priecīga :D
Hildiņ, ļoti žēl.
Youtube čats dzīvo pāris stundas un tur uzturas kādi pārdesmit cilvēki ar diezgan dīvainiem komentāriem svešvalodā, tāpēc lielākā daļa to čatu vienkārši atslēdz.
Nav jau obligāti bildes jāliek, teksta komentāri ir tikpat vērtīgi kā komentāri ar bildēm.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Hildina
Posts: 2634
Joined: 12 Mar 2015 11:07
Location: Rīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Hildina »

Labi, Vērotāj ! Šo to ierakstīšu arī te ,ja liksies ,ka citi vēl nav pamanījuši . Ja jūti, ka tas atkārtojas vai ir nevajadzīgi - dzēs ,lūdzu,laukā :D
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by puke »

Varbūt kāds vēl nav izlēmis kā pavadīt rītdienu - skaistu pavasarīgu svētdienu, tad atgādinu, ka visā Latvijā notiek Putnu dienu bezmaksas pasākumi. Te links uz visiem: http://www.putnudienas.lv/lv/pasakumu-kalendars/

Mēs trīs nopietni putnu speciālisti (Mareks Kilups, puke/Ilze Bojāre un ligzdu meklētāji jau ir iepazinuši arī Rūtu :D ) būsim Svētes palienē (pie Jelgavas) no plkst.9-13. Ja ir luste ieraudzīt vaigā, laipni lūgti skatīt zosis...

Ja šajā nedēļas nogalē citi plāni, tad viss vēl nav nokavēts. Īpaši iesaku ekskursijas uz Sātiņu zivju dīķiem 15. un 21. aprīlī (tur tikko jauns putnu tornis uzbūvēts) kopā ar Zigrīdu Jansoni (kā saka forelljjanka: mana slavenā mamma ;-) ).
http://www.putnudienas.lv/lv/pasakumi/p ... -autobusu/

Lai visiem burvīgi putniska nedēļas nogale :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Mīļās dāmas Sandra L. un Made. Jūsu lieliskās putnu dienu fotogrāfijas un iespaidus pārvietoju uz šīs pašas Diskusiju sadaļas apakšforumu - Sarunas par dabu viewtopic.php?p=177343#p177343
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Sandra L. »

Vērotāja wrote: 11 Apr 2018 13:47 Mīļās dāmas Sandra L. un Made. Jūsu lieliskās putnu dienu fotogrāfijas un iespaidus pārvietoju uz šīs pašas Diskusiju sadaļas apakšforumu - Sarunas par dabu viewtopic.php?p=177343#p177343
Paldies, Vērotāja! Nezināju, kur likt, meklēju ko piemērotāku, bet neieraudzīju :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Labrīt.

Tomēr nevaru saprast - kāpēc Mārim un man ar ekrānrakstītāju ierakstītajiem video kvalitāte ir 480, bet Ligzdas gariņam un liz01 ir 720?

Varbūt varam pameklēt iemeslu?
Man portatīvais Acer, ekrāna izšķirtspēja 1920x1080 , lielāku uzlikt nevar.
Var paskatīties nospiežot uz zobrata Iestatījumi>parametri>ekrāns. Ekrānam nekādi speciāli kontrasti nav likti.
Portatīvajam monitoram nekāda īpašā kontrastu regulēšana nav iespējama. Varbūt Ligzdas gariņam ir stacionārais dators ar regulējamu monitoru?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by MĀRIS »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mīļā Vērotāja!!!!!
Es jau rakstīju, ka šo tehniku, kuru sauc par datoru, es nepazīstu /aborigēns/. Goda vārds, es pat nesaprotu par kādu zobratu Tu runā, jo vienīgo zobratu es redzu YT kvalitātei, un tas man ir 1080. :P
Par datoru - vispār.............., vienīgais ko zinu ka divkodolu procesors, bet visi tie rami, videokartes, bla, bla bla.... :lol: :lol: :lol: :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Man ir labs dators, FullHD, procesors i7 utt. Tas ir pēdējais, ko dabūju no vecās darba vietas, pirms ar darba vietu notika tas kas notika :( https://www.dateks.lv/cenas/portativie- ... ws-10-home

Tā domāju, ka varbūt problēma ir tajā kā ieraksta? Ja ierakstītu no pilna ekrāna, tad tas viss izskatītos labāk.
Jānopratina Ligzdas gariņš, viņai vienmēr tik skaidras bildes un video :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Made »

He he, offtopiks... :P un Māris vainīgs - viņš lietoja terminu, ko es nebiju dzirdējusi un nojauca manu dienas kārtību ("beigt lūrēt internetā"). Tagad es domāju, vai man tas divkodolu procesors ir vajadzīgs.. :roll: :lol:
Vai man tas ir vajadzīgs?
Uz doto mirkli divkodolu sistēmas priekšrocības var pilnībā izmantot vismaz divas lietotāju kategorijas:
- Maz zinoši bet aktīvi datora lietotāji, kuri enerģiski papildina datora programmu klāstu ar vien jauniem un jauniem rīkiem un priecājas par katru startējošu papildus programmu it sevišķi ja tā papildina maziņo ikonu sarakstu rīkjoslā. Šiem lietotājiem ir obligāti nepieciešamas papildus procesora jauda un atmiņas ietilpība lai saglabātu kaut nekādu datora darba spēju.
- Datoru lietošanas eksperti kuru darba specifika pieprasa vienlaicīgu vairāku lielu programmu darbināšanu un nepārtrauktu pārslēgšanos starp tām saglabājot iespēju fona programmai turpināt aizsākto uzdevumu netraucējot galvenajam uzdevumam
LV, 27.02.2006
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Made, taisnība.
Vecais dators neatbilda prasībām: diezgan apjomīgi darba dokumenti + kādas 10 tiešraides + forums + kādas 5 ziņu lapas + skrīnu programma + ierakstu programma + Microsoft pasjansi. Bieži, kad vēl pie visa vēru kādu no pleijeriem, tam "sajuka prātiņš". Šim datoram nejūk, velk normāli.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Ligzdas gariņš »

Sveiki!
Vērotāja,man ir Trendsonic viena no parastajām kastēm/sīkāk neprasi - nezinu/
man kā Mārim bla...bla...bla.../vēl trakāk atmiņa viļ :roll: /
kad rakstu visu izslēdzu ārā un protams uz pilnu ekrānu,pamēģini varbūt tiešām jāraksta uz pilno ekrānu,
jo kad rakstīju ar mazāku ekrānu/640x480/man ar bij tikai 480p:
https://www.youtube.com/watch?v=b0fYcklqMgI
User avatar
Vērotāja
Posts: 46716
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Paziņojumi un foruma dzīve

Post by Vērotāja »

Paldies, Ligzdas gariņ, man jau tā likās, ka problēma varētu būt lielajā ekrānā.
Mēģināšu.
Bet kā Tu slēdz iekšā un slēdz ārā, tās kustības jau paliek ierakstā. Raksti garāku gabalu un pēc tam griez nost galus?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”