Sarunas par dabu

Discussions
Post Reply
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

:arrow:

Šajā tēmā apspriežam ar dabu saistītus jautājumus.
Tāpat ievietojam savus novērojumus dabā, fotogrāfijas.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Diskusijas par dabu

Post by Tālis »

Labdien, vērotāja! Apjuku.
Kur tad nozudušas visas "vecās" diskusiju lapas?
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par dabu

Post by Vērotāja »

Tāli, vecās lapas nekur nav pazudušas, tās ir te https://dabasdati.lv/forums/viewforum.php?f=17
Tā kā, ja kaut kas ir jāatrod, viss turpat ir.

Pavasarī visi taisa mājas tīrīšanu, sāksim jauno sezonu ar tīru māju un jaunām, interesantām diskusijām :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Diskusijas par dabu

Post by Tālis »

Vērotāja, esmu pateicīgs par informāciju!
Pavasaris sākas jau drīz, tā ka pašā laikā.
Gaišas domas un jaunus spēkus!
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par dabu

Post by d.e. »

Re kāds smukulis šodien viesojās uz kāda balkona Salaspilī !
Man meita atsūtīja kolēģes uzņemtu foto. :)
Image
Bildes autore Elīna Graudiņa
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Diskusijas par dabu

Post by Vērotāja »

Skaistulis :P
Vistu vanags vai zvirbuļu?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par dabu

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:Skaistulis :P
Vistu vanags vai zvirbuļu?
Nezinu ! :D Meitene pierakstīja, ka peļu vanags (laikam bija domāts peļu klijāns), es teicu, ka izskatās pēc vistu vanaga, bet, kas tas ir patiesībā, nezinu... Būs jāpapēta smalkāk kā viņus atšķirt ! ;)
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Diskusijas par dabu

Post by puke »

d.e. wrote:
Vērotāja wrote:Skaistulis :P
Vistu vanags vai zvirbuļu?
Nezinu ! :D Meitene pierakstīja, ka peļu vanags (laikam bija domāts peļu klijāns), es teicu, ka izskatās pēc vistu vanaga, bet, kas tas ir patiesībā, nezinu... Būs jāpapēta smalkāk kā viņus atšķirt ! ;)
Vispār šis ir grūts uzdevums, tāpēc, ka tā ir mātīte un krūtežu/kājas tā lāga precīzi neredz. Jaunie putni un tēviņi ir atšķirīgāki. Svarīgākais atšķirot šos putnus ir izmērs (ko no bildes precīzi novērtēt grūti) un siluets - zvirbuļvanags ir smalkāks, tievākām kājām, savukārt vistu vanags ir masīvāks. Es balsoju, ka šī ir zvirbuļvanaga mātīte.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par dabu

Post by d.e. »

puke wrote: Vispār šis ir grūts uzdevums, tāpēc, ka tā ir mātīte un krūtežu/kājas tā lāga precīzi neredz. Jaunie putni un tēviņi ir atšķirīgāki. Svarīgākais atšķirot šos putnus ir izmērs (ko no bildes precīzi novērtēt grūti) un siluets - zvirbuļvanags ir smalkāks, tievākām kājām, savukārt vistu vanags ir masīvāks. Es balsoju, ka šī ir zvirbuļvanaga mātīte.
Paldies par versiju ! :) Es vispār atturos no balsošanas, jo saprotu tik to, ka tas ir X, Y vai Z vanags ! :D Mērogu grūti izšķirt, ja nu vienīgi pretstatā balkona margām, tās ir kādi 5-6 cm vai veļas restei ! :roll:
puke
Posts: 932
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Diskusijas par dabu

Post by puke »

d.e. wrote:
puke wrote: Vispār šis ir grūts uzdevums, tāpēc, ka tā ir mātīte un krūtežu/kājas tā lāga precīzi neredz. Jaunie putni un tēviņi ir atšķirīgāki. Svarīgākais atšķirot šos putnus ir izmērs (ko no bildes precīzi novērtēt grūti) un siluets - zvirbuļvanags ir smalkāks, tievākām kājām, savukārt vistu vanags ir masīvāks. Es balsoju, ka šī ir zvirbuļvanaga mātīte.
Paldies par versiju ! :) Es vispār atturos no balsošanas, jo saprotu tik to, ka tas ir X, Y vai Z vanags ! :D Mērogu grūti izšķirt, ja nu vienīgi pretstatā balkona margām, tās ir kādi 5-6 cm vai veļas restei ! :roll:
Zvirbuļvanaga mātīte ir 35-41 cm, vistiķim 58-64 cm. Tā ka vismaz manam acumēram šķiet drīzāk zvirbuļnieks.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par dabu

Post by d.e. »

puke wrote: Zvirbuļvanaga mātīte ir 35-41 cm, vistiķim 58-64 cm. Tā ka vismaz manam acumēram šķiet drīzāk zvirbuļnieks.
Puke, paldies ! :)
Vistu vanags izrādās ir krietni lielāks, nekā es to biju iedomājusies. Šis tiešām izskatās mazāks. ;)
User avatar
Ģeogrāfs
Posts: 409
Joined: 01 May 2015 17:40

Re: Sarunas par dabu

Post by Ģeogrāfs »

Labvakar! Arī jūtos apjukusi jaunajā sistēmā, tāpēc- piedodiet, ja ne tur esmu "ielekusi"... Lai arī te nav par putniem vai pat Latviju, man šķita ļoti svarīgi:
https://www.instagram.com/p/BgiyrDMAAuW ... 9449472490
Latviski īsumā- izmirst pēdējie ziemeļu baltie degunradži. Atsevišķi īpatņi vien dažos zoodārzos. Un, diemžēl, arī tepat pie mums daudzām sugām- augiem, dzīvām radībām- tas pats vien draud... Kam ir jānotiek, lai cilvēki beidzot saprastu- mēs neesam "radības kronis", mums jārūpējas un jāsaudzē viss mums apkārt esošais ne tikai šodien, bet jau vakar!!! :(
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Ģeogrāf, viss kārtībā. Tēma pareiza.
Vecās Diskusijas bija trīs vienā, vienkārši tagad sadalīju to pa tēmām: a) dabas jautājumi, b) saites un c) foruma dzīve.

Kas attiecas uz Ziemeļu balto degunradzi, ziņās redzēju sižetu, pēdējais tēviņš nomira Kenijā vakar. Ir palikušas divas mātītes.
Ziņās teica, ka ir doma klonēt, kā surogātmāti izmantojot Dienvidu balto degunradzi.
Ziņa ļoti traģiska, uztvēru kaut kā personiski...
:cry:

Raksts BBC par šo skumjo notikumu
http://www.bbc.com/news/world-africa-43468066

Kadrs no video
Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Ģeogrāfs
Posts: 409
Joined: 01 May 2015 17:40

Re: Sarunas par dabu

Post by Ģeogrāfs »

Jā, tas ir tas pats. Arī mani, nezinu kāpēc, šis ļoti sāpīgi aizskāra.
User avatar
CerambyX
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2011 18:03
Contact:

Re: Diskusijas par dabu

Post by CerambyX »

puke wrote:
d.e. wrote:
Vērotāja wrote:Skaistulis :P
Vistu vanags vai zvirbuļu?
Nezinu ! :D Meitene pierakstīja, ka peļu vanags (laikam bija domāts peļu klijāns), es teicu, ka izskatās pēc vistu vanaga, bet, kas tas ir patiesībā, nezinu... Būs jāpapēta smalkāk kā viņus atšķirt ! ;)
Vispār šis ir grūts uzdevums, tāpēc, ka tā ir mātīte un krūtežu/kājas tā lāga precīzi neredz. Jaunie putni un tēviņi ir atšķirīgāki. Svarīgākais atšķirot šos putnus ir izmērs (ko no bildes precīzi novērtēt grūti) un siluets - zvirbuļvanags ir smalkāks, tievākām kājām, savukārt vistu vanags ir masīvāks. Es balsoju, ka šī ir zvirbuļvanaga mātīte.
Noteikti zvirbuļvanags :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Diskusijas par dabu

Post by d.e. »

CerambyX wrote: Noteikti zvirbuļvanags :)
CerambyX, paldies ! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Vai perēšanas laiku uzskaita sākot no olas izdēšanas dienas vai no nākošās, t.i. pēc pagājušas diennakts?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
sandra3006
Posts: 10647
Joined: 23 Apr 2015 09:10
Location: Valmiera

Re: Sarunas par dabu

Post by sandra3006 »

Labvakar!

Šodien man tāda kā svētku diena!
Manos laukos, tas ir Limbažu pusē - Ozolainē, šodien atlidoja pirmie strazdi! :P :P
Redzējām ar mammu 7 strazdus barojamies piemājas zālienā.
Ap sirdi palika tik labi! Pavasaris klāt! :P :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 46703
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Pavasara sajūtas ir lieliskas!
Pirms dažām dienām izdzirdot jūras ērgļu kamerā lauku baloža dūdošanu, pēkšņi pilnīgi skaidra apziņa - esam pārziemojuši! Un tas iepriecina :D


Image
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Sarunas par dabu

Post by Simba »

Šodien ieraudzīju pirmās savas šā pavasara dzērves - divas nopļautajos laukos visu dienu kaut ko meklēja :D Kā 12os ieraudzīju, tā vēl tagad ap 7iem abas astes vīdēja :P
Apsveicu ar pavasari :P

Un vēl pirms dažām dienām vārna deguna galā lauza ceriņkrūmus un lasīja zarus savam mājoklim - apbrīnojami toleranta, krūms gandrīz mašīnas degungalā, un ar visu to putns ļāva man iekāpt auto, tik paskatījās šķību skatienu uz manu pusi :lol:
Post Reply

Return to “Diskusijas”