Sarunas par dabu

Discussions
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Sarunas par dabu

Post by Sandra L. »

puke wrote: 12 Apr 2018 09:08
Sandra L. wrote: 11 Apr 2018 16:39 Meklēju atkal piemērotu tēmu, kurā prasīt. Vai kāds var mazliet apskaidrot, kādi rādītāji svarīgi, iegādājoties binokli tai pašai putnu vērošanai (par saprātīgu cenu, bet ne galīgi krāmīgu). Ko varat ieteikt?
Sandra, pērkot binokli principā jāskatās uz tiem diviem cipariem nosaukumā. Pirmais (piemēram 8x) nozīmē palielinājumu. Ieteiktu skatīties uz 8x vai 10x binokli, jo lielāks (ir arī ar zūmu) būs smagāks un grūti jau rokās noturams. Un šie abi palielinājumi ir labākie putnu vērošanai. Otrs cipars ir objektīva lēcas diametrs milimetros (priekšējā, lielā un biezā lēca objektīva pretējā pusē). To parasti izvēlas 42 vai 50. Ir, protams, visādas nianses, bet iesācējam ar šīm divām lietām principā ir pietiekami lai pieņemtu lēmumu.

Iesācējiem, parasti, iesaku kaut ko cenu kategrijā 50-80 eiro. Varu ieteikt šo - Olympus 10x50 DPS - labs iesācēja binoklis šajā cenu kategorijā, turklāt nopērkams arī Latvijā. Ideāli, ja var to atrast kādā veikalā un pacilāt, lai saprastu vai nav par lielu un smagu.
Paldies, puke! Vakar pētīju Nokon'us, šodien papētīšu Olympus! Pēc Vērotājas ieliktajām saitēm šo to skaidrāku guvu :) Maniem gabarītiem gan vēl viens no svarīgākajiem parametriem ir svars :lol:
puke
Posts: 933
Joined: 09 Jan 2011 11:01

Re: Sarunas par dabu

Post by puke »

Paldies, puke! Vakar pētīju Nokon'us, šodien papētīšu Olympus! Pēc Vērotājas ieliktajām saitēm šo to skaidrāku guvu :) Maniem gabarītiem gan vēl viens no svarīgākajiem parametriem ir svars :lol:
Sandra, Nikoni arī ir labi, bet nezinu vai lētajā cenu kategorijā tas ierakstās. Svars un izmērs ir svarīgi parametri (jo noturēt netricinot pie acīm ilgstoši to nemaz nav tik vienkārši), bet jo vieglāks un mazāks sakarīgs binoklis, jo dārgāk tas maksās... Tad, ja svars ir nozīmīgs, ieteiktu meklēt binokli ar 8x palielinājumu.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Sarunas par dabu

Post by Sandra L. »

puke wrote: 12 Apr 2018 11:37 Sandra, Nikoni arī ir labi, bet nezinu vai lētajā cenu kategorijā tas ierakstās. Svars un izmērs ir svarīgi parametri (jo noturēt netricinot pie acīm ilgstoši to nemaz nav tik vienkārši), bet jo vieglāks un mazāks sakarīgs binoklis, jo dārgāk tas maksās... Tad, ja svars ir nozīmīgs, ieteiktu meklēt binokli ar 8x palielinājumu.
Vēlreiz paldies, puke! Tā arī meklēju.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Sarunas par dabu

Post by Sandra L. »

Divas no vairākām ligzdām manā maršrutā uz darbu.
Šo ligzdu jau trešo reizi novēroju,kā būvē. Kopš sākotnējo nojauca elektriķi, mainot stabu, tā ik pa diviem gadiem nokrīt (tā ceru, nevis, ka nojauc). No rīta bija 2-3 zariņi aizķērušies, tagad jau šādu pa dienu uzcēluši
Image

Šo ligzdu sāka pāris dienas atpakaļ taisīt uz elektrības staba galā uzstādītas pamatnes
Image
Patrāpījās garām braukt pārošanās momentā :)
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Sarunas par dabu

Post by d.e. »

Šodien man ciemiņš - purva zīlīte (vai kaut kas tas ļoti līdzīgs :D) ielidoja istabā. Noslēpās aiz skapja un lika man pārbīdīt mēbeles. :mrgreen: Varbūt bija šokā, bet prom nebēga, nevarēju no rokas dabūt nost, tad nu nolēmu sabildēt...pozēja kādas 3 minūtes un pat putekļus ļāva notīrīt, kas kājiņai un knābim bija pieķērušies. Bezmaz ar varu iesēdināju krūmā. Tad šī pārlidoja blakus uz ābelīti un vēl kādas 15 minūtes tur pa zariem lēkāja, skatījās apkārt, skaļi čivināja un sasaucās ar citām ! :)
Image

Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dabu

Post by Lianaliesma »

Kāds skaistumiņš! :P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Vai neieskrēja stiklā? Vidēja izmēra logos ne bieži, bet kādas pāris reizes gadā ieskrien, pēc tam kādu brīdi ir tādi apdulluši.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Sarunas par dabu

Post by d.e. »

Vērotāja wrote: 15 Apr 2018 21:25 Vai neieskrēja stiklā? Vidēja izmēra logos ne bieži, bet kādas pāris reizes gadā ieskrien, pēc tam kādu brīdi ir tādi apdulluši.
To gan nezinu...varbūt arī ieskrēja, man gan logs bija vaļā, kad ienācu istabā, šī uz grīdas tupēja un aizplivinājās aiz skapīša. Izvilku šo laukā un domāju, ka nu viņa sirdstrieku no šausmām nedabū, gribēju turpat pa logu ātrāk laukā izlaist, bet nekā...nelido, sēž skatās, tad nesu ārā uz kadiķīti, bet arī nekā, tup un prom nelido. Bet pēc fotosesijas ļoti normāli gan lidoja, gan lēkāja un vēl smuki čivināja zīlītēm raksturīgos saucienus. Čivina, skatās virsū un prom nelido. :D
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dabu

Post by Made »

d.e., ļoti skaista Tev tā zīlīte, es arī FB albumā ilgi skatījos (un krokusi bagātīgi zied)! Bijusi unikāla iespēja izpētīt raksturīgās iezīmes :))) bet laikam kā par spīti tādos brīžos nav klāt "grāmatas" :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Sarunas par dabu

Post by d.e. »

Made wrote: 18 Apr 2018 13:57 d.e., ļoti skaista Tev tā zīlīte, es arī FB albumā ilgi skatījos (un krokusi bagātīgi zied)! Bijusi unikāla iespēja izpētīt raksturīgās iezīmes :))) bet laikam kā par spīti tādos brīžos nav klāt "grāmatas" :P
Jā, zīļuks bija feins un ļāvās nopētīt ! Grāmata nebija gan, bet iegooglēju telefonā vai ir īstā ! :D Krokusi mums tur ik gadu feini sazied, laikam vieta patīk, aug zem milzīga jasmīnu krūma, kur vasarā nekas cits neaug, tik putekļaina zeme.Pavasaros priecē mūs pašus un visus, kas iet gar vārtiem. ;)
User avatar
Ģeogrāfs
Posts: 409
Joined: 01 May 2015 17:40

Re: Sarunas par dabu

Post by Ģeogrāfs »

Labrīt! Šorīt manīju putniņu, iesākumā šķita, ka zvirbulis, bet mazliet papētot (caur aizkaru), - nedaudz slaidāks, nedaudz tumšāks, bet krietni prāvāku knābi kā zvirbulim. Neatpazinu... :( :(
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dabu

Post by Made »

Ģeogrāf, fotorobotu lūdzu! :lol:

Paldies, Vērotāja! Tas jau ir pa smuko! Eh, vai ne par tādu ainu mēs sapņojām, kad pienāca laiks izlidot abiem Zīļukiem - visa ģimene kopīgi ceļo uz Āfriku! :P
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Sarunas par dabu

Post by Biker »

Sveiki!
lasīt šeit ir ļoti interesanti. Liels paldies.

Es gribētu pateikt par ļoti interesantu sievieti un viņas darbu, varbūt jūs to jau zināt. Es esmu fascinated par viņas pētījumiem.
i would like to tell about a very interesting woman and her work, maybe you know her already. I'm fascinated about her researches.

Florianne Koechlin, a Swiss biologist and chemist writes about very interest themes, concerning plants.
in ihren Sachbüchern is reported about how plants communicate.
how they act (!) to defend against threats, (they become indeed active) and: how they communicate these threats to their neighbour plants. and of course they "tell" their own strategie!!!
there are obviousley many studies about this how plants use and produce fragrances, poisons to fight against enemy insects or stop herbivore. with substances which make stomach pain.

Florianne Koechlin: 11 Jan 2016 ... Plants are not passive, senseless objects. They use the language of fragrances to communicate above and below ground and engage in lively relationships with their environment and peers. Not only do they support relatives, harass strangers, make alliances, they also learn from experience and remember ...

it could take weeks to translate this all ...it probably would not work well. I apologize that I capitulate once again.
User avatar
Sandra L.
Posts: 4648
Joined: 01 Apr 2015 11:02

Re: Sarunas par dabu

Post by Sandra L. »

Vijupes stārķi, kuriem katru darba dienu braucu garām, uzcēluši savu māju :D
1.diena - 12.aprīlis
Image
2.diena - 13.aprīlis
Image
14.-15.aprīlis - man brīvdienas
5.diena - 16.aprīlis. Darbs pabeigts,saimnieks atpūšas
Image

7.diena - 18.aprīlis. Nu var vest sievu mājās
Image
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Sarunas par dabu

Post by Lianaliesma »

:P
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Sarunas par dabu

Post by Simba »

Biker wrote: 20 Apr 2018 20:38 Es gribētu pateikt par ļoti interesantu sievieti un viņas darbu, varbūt jūs to jau zināt. Es esmu fascinated par viņas pētījumiem.
Paldies, Biker, par šo informāciju! Nesen lasīju Peter Volleben Koku slepenā dzīve - un tā bija pirmā reize, kad es uz augiem un kokiem sāku skatīties savādāk. Un man ir liels, liels prieks, ka par kokiem kā dzīvām sociālām būtnēm sāk runāt aizvien vairāk. Tas nekas, ka šobrīd tas notiek ārvalstīs, es ceru, ka kādreiz Latvijā mēs viņus panāksim :D
Tevis minētā tēma ir ļoti, ļoti interesanta un tiešām fascinējoša :P
Made
Posts: 9358
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Sarunas par dabu

Post by Made »

Biker wrote: 20 Apr 2018 20:38 Florianne Koechlin, a Swiss biologist and chemist writes about very interest themes, concerning plants.
in ihren Sachbüchern is reported about how plants communicate.
how they act (!) to defend against threats, (they become indeed active) and: how they communicate these threats to their neighbour plants. and of course they "tell" their own strategie!!!
there are obviousley many studies about this how plants use and produce fragrances, poisons to fight against enemy insects or stop herbivore. with substances which make stomach pain.

Florianne Koechlin: 11 Jan 2016 ... Plants are not passive, senseless objects. They use the language of fragrances to communicate above and below ground and engage in lively relationships with their environment and peers. Not only do they support relatives, harass strangers, make alliances, they also learn from experience and remember ...
Paldies, Biker! :D
Tu atvainojies, ka atkal kapitulēji tulkošanā, jo lai visu iztulkotu, nedēļām darba vajag.. :D Jā, tēma patiešām interesanta, bet es vismaz šos ievadvārdus iztulkošu, lai ieinteresētu :P
Šveices bioloģe un ķīmiķe Florianne Koechlin raksta par ļoti interesantām tēmām attiecībā uz augiem.
Viņas populārzinātniskajos rakstos tiek ziņots par to, kā augi sazinās.
kā viņi darbojas (!), lai aizsargātos pret draudiem (tie kļūst patiesi aktīvi) un kā viņi paziņo par šiem draudiem saviem kaimiņiem augiem un, protams, viņi "pastāsta" paši savu stratēģiju !!!
ir acīmredzami daudz pētījumu par to, kā augi izmanto un ražo smaržvielas, indes, lai cīnītos pret naidīgiem kukaiņiem vai apturētu zālēdājus ar vielām, kas izraisa kuņģa sāpes.

Florianne Koechlin: 2016. gada 11. janvārī... Augi nav pasīvi, nejūtīgi objekti. Viņi izmanto smaržu valodu, lai sazinātos virs zemes un pazemē un iesaistītos dzīvās attiecībās ar savu vidi un līdziniekiem. Viņi ne tikai viņi atbalsta radiniekus, neliek mierā svešiniekus, veido alianses, viņi arī mācās no pieredzes un atceras ...
Un nelielam turpinājumam te ir video ar viņu - angliski, bet toties var sajust viņas atraktīvo pasniegšanas veidu un aizrautību :)
User avatar
Biker
Posts: 824
Joined: 20 Jan 2017 13:53

Re: Sarunas par dabu

Post by Biker »

@ Sandra L.
ļoti jauka vieta stārķa cāļiem! :P
Pirms 25 gadiem es redzēju balto stārķi kokā - ligzda ar trim cāļiem.
Tas bija pirmais un pēdējais laiks.
a very nice place for storks chicks!
25 years ago, i saw a white stork breeding in a tree. a nest with three chicks.
It was the first and the last time.

@ Made
Paldies par tavu palīdzību :D

@ Simba
Koku slepenā dzīve, tik ļoti interesanti. Es arī gribu to izlasīt.
Koku slepenā dzīve, also very interesting. I will read it too.
Koki var uzzināt par siekalas, kas tos uzbrūk...
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Biker, Vācijā taču ligzdo baltie stārķi? Ir vairākas tiešraides no balto stārķu ligzdām Vācijā.
Vai Jūsu reģionā neligzdo?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 47273
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Sarunas par dabu

Post by Vērotāja »

Simba wrote: 20 Apr 2018 22:20 Nesen lasīju Peter Volleben Koku slepenā dzīve
Vācu valodā autors Peter Wohlleben https://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Wohlleben
Wikipēdijā ir šī autora darbu saraksts.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Diskusijas”