Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Discussions
Post Reply
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Ligzdas gariņš »

aijucis wrote: 05 Jul 2018 21:46 Es tikai izklāstu savas iespējas, apsvērumus. Bez foruma senioru (labā nozīmē) akcepta tāpat neko nedarīšu.
viss okei aijuci,es te tāda haotiska lietu bīdītāja :oops: 21.jūlijā tās zivis vedīs alvuks/cikos precizēs vēlāk/
Uģis Bergmanis
Posts: 245
Joined: 05 May 2014 20:10

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Uģis Bergmanis »

Labvakar, Vērotāji! Paldies visiem par gatavību atvest zivis. Šobrīd situācija ir sekojoša - par daļu no saziedotās naudas aizvakar no viena Lubāna ezera zvejnieka nopirku maisu ar brekšiem. Aizvakar atvedu arī maisu ar vistām, arī jūras ērgļiem. Šo visu man izdevās ierūmēt saldētavā, taču brīvas vietas patreiz nav. Līdz ar to kādas divas nedēļas ēdamais putniem pietiks.
Knips jūtas labi, ēd un aug. Visiem sveiciens no jaunā Trīzelnieka, šodien apgredzenoju. Trīzelnieku pāris arī šogad sekmīgi ligzdo pagājušajā gadā uzbūvētajā jaunajā ligzdā, 120 metrus no caunu apsēstās apses ligzdas.
Tagad viena ļoti nopietna lieta attiecībā uz 4./5. augusta saietu pie manis "Medņuriestā". Pirms kāda laika, tikai 240m attālumā no mājas, atradu sekmīgu mazā ērgļa ligzdu. Ligzdā aug jaunais ērglēns, kurš ir pieradis pie pilnīga klusuma. Līdz ar to man ir jautājums - vai tas vispār ir iespējams tik kuplā skaitā būt klusiem? Tas nozīmē to, ka mums faktiski jāuzturas mājā, nedrīkstam ne dziedāt, ne skaļi runāt, ne durvis cirst, arī pirts atkrīt. Es apzinos, ka šāds nosacījums ir visai skarbs un varbūt pat nereāls pie konkrētā dalībnieku skaita, taču tas ir obligāts priekšnosacījums, lai konkrētajā datumā konkrētajā vietā saiets notiktu, 240 metri ir neliels attālums. Ar izkapti pļaujot zāli, es skaidri dzirdu, kā mātīte sauc no ligzdas. Tajā laikā jaunais ērglis vēl atradīsies ligzdā vai netālu no tās, otrpus dīķa atrodas Teiču dabas rezervāts, tur arī mazā ērgļa ligzda.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Vērotāja »

Labvakar, Uģi.
Domāju, ka kluss pasākums nav iespējams.
Varbūt tiešām būtu prātīgāk deleģēt kādu vienu vai pāris forumiešus, kas var kādā dienā (21.07.?) uz īsu brīdi atbraukt, nofilmēt Knipu.
Un pārējie forumieši varētu priecāties par Knipu uzfilmētā versijā. Arī Knipam cilvēku bars laikam nav īsti nepieciešams, jo būs taču brīvs savvaļas putns un jo mazāk cilvēku viņam apkārt, jo labāk.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Made »

Noteikti piekrītu Vērotājai! Lai aug ērgļi netraucēti! :))
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by d.e. »

Labvakar !
Es arī piekrītu Vērotājai. Ir nereāli lielam baram uzvesties tik klusi, lai netraucētu. Pat, ja mēs uz pirkstu galiem tur staigātu, jau tas vien, ka n-tie auto brauktu, viss rūc, durvis mašīnām vaļā ciet jāvirina u.t.t. Mēs ar Pūku pagājušogad stipri patālu aizgājām sēņot un jāsaka, ka virzienu uz mājām ļoti labi varēja dzirdēt :mrgreen: kur nu pārsimt metrus, man liekas tur bija vismaz kilometrs, ja ne vairāk.
Varbūt labāk kaut kad vēlāk rudenī kādu kartupeļu talku :D
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by MĀRIS »

6.07.
Labrīt!
Mjāāā. Mani klusu pataisīt ir grūti, drīzāk neiespējami. Žēl, jo tas datums bija daudz kur jau iezīmējies, arī Jānis Ķ. uz šo datumu ir "aizsists". Varbūt ir iespējas kaut kur tuvumā noīrēt uz to vakaru kādu viesu namu, vai arī kur citur ... Nezinu, te jau sākas organizatoriskais darbs.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Vērotāja »

Labrīt.

Tagad no rīta ir jāpabeidz darbs, pēcpusdienā pameklēšu kādu viesu namu tuvumā.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by MĀRIS »

Vērotāja wrote: 06 Jul 2018 08:58 ... pēcpusdienā pameklēšu kādu viesu namu tuvumā.
Mīļā! Es jau tikai "ideju mētāju". Varbūt kādam ir cita, sakarīgāka ideja, doma, ierosinājums, ... Laiks mums līdz 4. augustam ir pietiekoši. :roll:
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Ieinteresētā »

Labdien!
Sveicieni visiem no Knipa!
(Bildi pievienot neizdodas! Visu laiku met ārā, sakot, ka bilde par lielu, lai gan to samazināju.)
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Ligzdas gariņš »

Ieinteresētā wrote: 07 Jul 2018 13:31 Labdien!
Sveicieni visiem no Knipa!
(Bildi pievienot neizdodas! Visu laiku met ārā, sakot, ka bilde par lielu, lai gan to samazināju.)
Ieinteresētā,liels paldies un arī paldies tavai meitai par mūsu mīluļa foto :P :P :P
Knips tik amizants izskatās te:
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by d.e. »

Ieinteresētā, paldies par sveicieniem un foršo bildi ! :) Knips tāds paaudzies un svarīgs izskatās ! :D
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Vērotāja »

Ieinteresētā, paldies par sveicieniem no mazā Knipa :D
Guza redzama, laikam būs nesen brekšus ēdis ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by MĀRIS »

Super forši tomēr redzēt atkal šo "sāpju bērnu"! Paldies!!! :P
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
Sarmīte
Posts: 8861
Joined: 06 Oct 2015 11:02
Location: Ragana

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Sarmīte »

Ļoti jauka bilde :) Liels paldies :)
Diez kā viņam ar mazliet augstākām vietām?
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by MĀRIS »

Labdien!
YT kaislīga Knipa sekotāja Sandra F. bija pie viņa ciemos ar ciemkukuli. Viņas klātbūtnē gan cienastu esot smādējis, bet gan jau pēc tam klusumā flocēs kā mīlītis - ar mīlestību taču vests. Esot šodien jau ticis augšā uz tā bluķa voljērā - domāju, bez spārnu palīdzības tas nemaz nav iespējams. Atsūtīja biku bilžukus mums, "gardēžiem". :P

Arī video.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46714
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Vērotāja »

Sveiki.

Nez vai ir labi, ka putns, kura turpmākā dzīve būs savvaļā, tiek pārvērsts par ekskursiju objektu.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Lote
Posts: 13325
Joined: 17 Mar 2016 17:43

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Lote »

Labdien!
Sienas gan kārtīgi pabalsinājis Knipucis :P :P
Bet par to, ka putns pārvēsts par ekskursiju objektu piekrītu Vērotājai.... :roll:
User avatar
MĀRIS
Posts: 15171
Joined: 29 Apr 2015 16:32
Location: Kuldīga

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by MĀRIS »

Nez vai mēs barā apkārt viņam vazājoties, ja saiets būtu noticis, arī nenodarītu kaitējumu. Tas viss ir ļoti nosacīti. Un, kā Uģis izteicās, mūsdienu pasaulē neviens putns bez saskares ar cilvēku nedzīvo, jo "mēs esam visur". :roll:
Šo tēmu es neturpināšu.
Dabu nevar iemācīt. Viss notiek pēc dabas likumiem. Imis /Tālis/
User avatar
Ieinteresētā
Posts: 102
Joined: 06 Jun 2015 09:56

Re: Savvaļas putnu rehabilitācijas stacija Latvijā

Post by Ieinteresētā »

Vērotāja wrote: 09 Jul 2018 14:45 Sveiki.

Nez vai ir labi, ka putns, kura turpmākā dzīve būs savvaļā, tiek pārvērsts par ekskursiju objektu.
Labdien!
Vērotāj, ja arī mana meita ir ierakstīta ekskursantu pulciņā, tad tas nebūtu korekti. Viņa ir jaunais ornitologs un tajā vietā atradās darba darīšanās. Mammai par prieku tika atsūtīta arī Knipa foto, ar kuru padalījos.
( Turpmāk to vairs nedarīšu!)
Post Reply

Return to “Diskusijas”