Mētras un Mačo ligzda 2012

Clanga pomarina - Lesser Spotted Eagle
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Jā, Pūka, droši var man sūtīt adreses.
Mans e-pasts ir katra komentāra apakšā un atcerēties arī viegli verotaja@inbox.lv

Saprotu, ka varbūt sarīkosim tikšanos savā starpā un ar Uģi :lol:

Koordinēt sanākšanu varu bez problēmām, jo septembrī vēl esmu uz sl.lapas.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Pūka
Posts: 1513
Joined: 14 Apr 2011 10:49

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Pūka »

Vērotāja wrote:Jā, Pūka, droši var man sūtīt adreses.
Mans e-pasts ir katra komentāra apakšā un atcerēties arī viegli verotaja@inbox.lv

Saprotu, ka varbūt sarīkosim tikšanos savā starpā un ar Uģi :lol:

Koordinēt sanākšanu varu bez problēmām, jo septembrī vēl esmu uz sl.lapas.
Jā, Vērotāj! :lol: Tikšanos noteikti sarīkosim, bet kaut kad vēlāk. Uģis šomēnes ir ļoti, ļoti aizņemts - visādi darbi un pētījumi. Un tad, kad randiņa situācija nobriedīs, laicīgi visiem tiks padota ziņa. Visticamāk, tas varētu notikt dziļākā rudenī.
Last edited by Pūka on 05 Sep 2012 14:38, edited 1 time in total.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Pūka wrote:Te ir ziņa no Vācijas Savvaļas dzīvnieku aizsardzības fonda. Diemžēl tikai vāciski.

http://www.deutschewildtierstiftung.de/ ... adlernest/
Rakstā Miks padarīts vienu dienu jaunāks, patiesībā viņš dzimis 10. nevis 11. ;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Tālis »

Vērotāja, cik es sapratu, tas nav par Miku, bet par Vācijas jauno Mazo Raibo ērgli, kas dzimis 11.jūnijā. Varbūt zini par citu TV ērgļu kameru Vācijā?
Uz savu risku pārliku tekstu latviski. Varbūt ka saturs kļūs skaidrs.

2012/04/09 10:33
Ērgļu TV zvaigzne Mazais ērglis dodas pasaules ceļojumā.
Jaunums!
S_8adef78601.jpg
S_8adef78601.jpg (6.21 KiB) Viewed 11314 times
Mazā ērgļa pētniecību TV pārtraucis darbu. Pat pēdējās dienās jauno ērgli varēja ļoti reti redzēt tiešraidē mājaslapā vācu Wildlife Foundation. Nu ligzda ir pavisam tukša. 11. jūnijā izšķīlušamies tuvāko dienu laikā ērglim priekšā pirmais lielais ceļojums uz Āfrikas dienvidu kamerām. "10000 kilometru ziemas migrācijas laiks jaunajam putnam ir bīstams," saka Dr Andreas Kinser, projektu vadītājs no Vācijas Wildlife Foundation. Šķērsojot tādas valstis kā Sīrija, Libāna un dienvidu Turcija, Maza Raibo Ērgli pastāvīgi apdraud malumednieki.

Lielākais izaicinājums jaunajam ērglim tomēr ir pareiza migrācijas maršruta izvēle . "LSE izmanto gaisa strāvas, tāpēc nevar lidot pāri atklātam okeānam," sacīja Kinser tālāk. "Viņu migrācijas maršruts tiem ir tādēļ pārsvarā pār Bosforu vai Gibraltāra jūras šaurumu."
Ja viss iet labi, viņi ierodas ap novembra vidu, to ziemas mājas ir Dienvidāfrikā, Namībijā, Zambijā un Botsvānā. Aprīļa sākumā atgriezīsies atpakaļ uz savām ligzdošanas vietām Meklenburgas un Brandenburgas pilsētā. "Jauno putnu izdzīvošanas izredzes pirmajā ziemas migrācijā ir tikai 25 procenti," saka Dr Andreas Kinser.

Vācijā LSE tagad draud izmiršana. Iemesls šeit, jo īpaši lauksaimniecības intensifikācija un mežsaimniecība. Eksperimentālā projektā, ko finansē Vācijas federālās aģentūras Dabas aizsardzības (BFN) ar Vācijas Federālās Vides ministrijas, Vācijas Dabas Fonds šobrīd testē, vai ērglim ir draudzīga zemkopība . "Pat lauksaimnieki un mežsaimnieki, ar kuriem mēs strādājam kopā, Mecklenburg-Vorpommern, ērgļu saglabāšana ir pie sirds," teica Dr Andreas Kinser. "Bet mūsu saglabāšanas centieni būs sekmīgi tikai tad, ja ērgļu aizsardzība būs draudzīga ar zemes ekonomisku apsaimniekošanu."
Last edited by Tālis on 06 Sep 2012 09:32, edited 5 times in total.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by roosaluristaja »

[quote="Tālis"]Vērotāja, cik es sapratu, tas nav par Miku, bet par Vācijas jauno ērgli, kas dzimis 11.jūnijā. Varbūt zini par Adleras TV ērgļu kameru?
Uz savu risku pārliku tekstu latviski. Varbūt ka saturs kļūs skaidrs.

2012/04/09 10:33
Adleras TV zvaigzne Mazais ērglis dodas pasaules ceļojumā.
Jaunums!
Mazā ērgļa pētniecību TV pārtraucis darbu. Pat pēdējās dienās jauno ērgli varēja ļoti reti redzēt tiešraidē mājaslapā vācu Wildlife Foundation. Nu ligzda ir pavisam tukša. 11. jūnijā izšķīlušamies tuvāko dienu laikā ērglim priekšā pirmais lielais ceļojums uz Āfrikas dienvidu kamerām. "10000 kilometru ziemas migrācijas laiks jaunajam putnam ir bīstams," saka Dr Andreas Kinser, projektu vadītājs no Vācijas Wildlife Foundation. Šķērsojot tādas valstis kā Sīrija, Libāna un dienvidu Turcija, Mazao Raibo Ērgli pastāvīgi apdraud malumednieki.

Lielākais izaicinājums jaunajam ērglim tomēr ir pareiza migrācijas maršruta izvēle . "Mazie ērgļi ir jūrnieki (to tā īsti nesapratu) , kas nevar lidot pāri atklātā okeānā," sacīja Kinser tālāk. "Jums ir tāpēc jābrauc ar vilcienu pa maršrutu caur Bosfora jūras šauruma Gibraltārā." Ja viss iet labi, viņi ierodas ap novembra vidu, to ziemas mājas ir Dienvidāfrikā, Namībijā, Zambijā un Botsvānā. Aprīļa sākumā atgriezīsies atpakaļ uz savām ligzdošanas vietām Meklenburgas un Brandenburgas pilsētā. "Jauno putnu izdzīvošanas izredzes pirmajā ziemas migrācijā ir tikai 25 procenti," saka Dr Andreas Kinser.

Vācijā LSE tagad draud izmiršana. Iemesls šeit, jo īpaši lauksaimniecības intensifikācija un mežsaimniecība. Eksperimentālā projektā, ko finansē Vācijas federālās aģentūras Dabas aizsardzības (BFN) ar Vācijas Federālās Vides ministrijas, Vācijas Dabas Fonds šobrīd testē, vai ērglim ir draudzīga zemkopība . "Pat lauksaimnieki un mežsaimnieki, ar kuriem mēs strādājam kopā, Mecklenburg-Vorpommern, ērgļu saglabāšana ir pie sirds," teica Dr Andreas Kinser. "Bet mūsu saglabāšanas centieni būs sekmīgi tikai tad, ja ērgļu aizsardzība būs draudzīga ar zemes ekonomisku apsaimniekošanu."[/quot

Nu vispār tajā rindkopā ir rakstīts nevis, ka mazie ērgļi ir jūrnieki, bet, ka viņi migrējot izmanto termiskās gaisa strāvas, tāpēc nevar lidot pāri atklātai jūrai, bet tiem jāmāk atrast ceļš caur Bosfora šaurumu vai Gibraltāru.

No tās rindkopas man arī radās iespaids, ka tur iet runa par kaut kādu Vācijas ērgli, jo no Latvijas jau neviens caur Gibraltāru nelido.
marfa
Posts: 2
Joined: 24 Jul 2012 10:03

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by marfa »

Sveiciens visiem mazo ērgļu draugiem! :)

Patiesi skumīgi, ka ērgļu vasara beigusies. Vēl pirmdien klausījos Mika brēkāšanu mežā, lai gan todien tā izskanēja jau daudz retāk. Puisis, laikam, sapratis, ka jāsāk posties tālajam ceļam.
Lai Tev spēks, izturība un labs ceļa vējš, Mikiņ, un Dabas māte lai tevi sargā tālajā ceļā! Tu mūsu acu priekšā no balta bezpalīdzīga pūku kamoliņa esi izaudzis par brīnumskaistu ērgli, kurš noteikti pratīs un spēs par sevi pastāvēt. Veiksmīgu tev lidojumu plašajā pasaulē! :D

Vēlreiz mīļš paldies jums visiem par brīnišķīgajām fotogrāfijām, interesantajiem komentāriem un filozofiskajiem apcerējumiem iz putnu dzīves! :roll:

Gaidīsim atkal visi kopā nākamo mazo ērgļu vasaru!
Paldies, ka jūs esat! Ar smaidu sejā un sauli sirdī - veiksmi it visā! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Man liekas, ka raksta pirmā rinkopa par kameras slēgšanu ir par Miku, bet tālāk abstrakts stāsts par to kas apdraud un kā migrē mazie ērgļi vispār.
Ja pasaulē būtu vēl kāda mazo ērgļu kamera, tad mēs jau sen būtu par to zinājuši.

Tāli, angliski mazos ērgļus sauc par Lesser spotted eagle - Mazo plankumaino ērgli, vāciski par Schelladler
man liekas (ja atmiņa neviļ), ka tulkojumā tas bija Klaigājošais ērglis vai kaut kā tā.
Igauņu (un somu) valodā Varžu ērglis.
Šī tēma par tulkojumiem starptautiskajā forumā (looduskalender) ir apspriesta neskaitāmas reizes, cilvēki no visām pasaules valstīm raksta kā viņu valodā sauc mazo ērgli.
Izplatītākie ir trīs varianti dažādās kombinācijās - Varžu ērglis, Klaigājošais ērglis un Plankumainais (Raibais) ērglis
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by roosaluristaja »

Vērotāja wrote:Man liekas, ka raksta pirmā rinkopa par kameras slēgšanu ir par Miku, bet tālāk abstrakts stāsts par to kas apdraud un kā migrē mazie ērgļi vispār.
Ja pasaulē būtu vēl kāda mazo ērgļu kamera, tad mēs jau sen būtu par to zinājuši.

Tāli, angliski mazos ērgļus sauc par Lesser spotted eagle - Mazo plankumaino ērgli, vāciski par Schelladler
man liekas (ja atmiņa neviļ), ka tulkojumā tas bija Klaigājošais ērglis vai kaut kā tā.
Igauņu (un somu) valodā Varžu ērglis.
Šī tēma par tulkojumiem starptautiskajā forumā (looduskalender) ir apspriesta neskaitāmas reizes, cilvēki no visām pasaules valstīm raksta kā viņu valodā sauc mazo ērgli.
Izplatītākie ir trīs varianti dažādās kombinācijās - Varžu ērglis, Klaigājošais ērglis un Plankumainais (Raibais) ērglis
Schelladler ir vidējais ērglis, mazais ir Schreiadler. Laikam jau tā būs, ka sākumā ir par Latvijas kameras slēgšanu un pēc tam par mazā ērgļa stāvokli Vācijā un viņu migrācijām vispār.
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Vērotāja wrote:Ja pasaulē būtu vēl kāda mazo ērgļu kamera, tad mēs jau sen būtu par to zinājuši.
Nekad nesaki nekad :D Izrādās, ka tomēr bija šogad kamera Polijā, tikai nekur nevaru atrast informāciju kāpēc ieraksti beidzās jūnija sākumā? Izrakāju visu poļu internetu, nekā. Varbūt roosaluristaja kaut kāda info ir trāpījusies citu valstu lapās?

http://www.orlikkrzykliwy.pl/pl/Gniazdo-orlika.html
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
roosaluristaja
Posts: 1041
Joined: 02 Feb 2010 10:49

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by roosaluristaja »

Vērotāja wrote:
Vērotāja wrote:Ja pasaulē būtu vēl kāda mazo ērgļu kamera, tad mēs jau sen būtu par to zinājuši.
Nekad nesaki nekad :D Izrādās, ka tomēr bija šogad kamera Polijā, tikai nekur nevaru atrast informāciju kāpēc ieraksti beidzās jūnija sākumā? Izrakāju visu poļu internetu, nekā. Varbūt roosaluristaja kaut kāda info ir trāpījusies citu valstu lapās?

http://www.orlikkrzykliwy.pl/pl/Gniazdo-orlika.html
Man par šo poļu ligzdu bija pirmā dzirdēšana. Es jau pa internetu ligzdu meklējumos baigi nerokos. Pamatā apmierinos ar šeit un looduskalenderā esošo informāciju. Looduskalenderā bija topiks par jūras ērgļu ligzdu Polijā, bet par šo es neatceros, ka kāds kaut ko būtu ziņojis.
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Tālis »

Labrīt, Mik!
Novēlu veselību un labu apetīti, ieturot savas vārdadienas brokastis,
mielojoties ar Āfrikas termītiem!
Attachments
vlcsnap-2012-08-29-11h13m16s240.JPG
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Tālis »

Suminām Tevi,
mūsu VĒROTĀJU, šūpuļsvētkos! :D :D :D
Šodien ir Tava diena!

Ar patiesu prieku sveicu un vēlu -

Līksmai dienai - putnu dziesma,
Aukstai - ugunskura liesmu,
Labam miegam - jūras šalku,
Lielām slāpēm - rasas malku,
Karstai dienai - vēju lēnu,
Nogurumam - vēsu ēnu,
Skumjām - pūpolmīkstu glāstu,
Tukšiem brīžiem - brīnumstāstu,
Tumšai naktij - zvaigžņu lietu,
Sirdī mīlai - siltu vietu!

Ar cieņu,
arvien vēl piedāvājot iegūto balvas torti un nedzerto šampanieti!
Tālis
Attachments
rozes2.jpg
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Mīce »

Ja tāda lieta ir, tad es arī pievienojos! Hip-hip urrrrā! :P
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Paldies, Tāli :D
Paldies, Mīce :D

Nu jau tas cipars kļūst tik nesimpātisks, ka dzimšanas dienas īpaši vairs neiepriecina ;)
Bet pusgadsimts ir novilkts, ceru, ka priekšā vēl vismaz tik pat daudz.

Tāli, roze ļoti, ļoti skaista, visskaistākajā krāsā :D Paldies :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Tāli, par tikšanos - mēs taču varam sarunāt paši savā starpā. Ja ir gribētāji, varam norunāt kādā brīvdienā vai darbadienas vakarā tikties kādā kafejnīcā, papļāpāt un pārrunāt vasaras iespaidus.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Mīce »

Man ar' nekas nav pretī tikties ar labestīgiem,optimistiskiem un gudriem cilvēkiem! Vērotāj, man februārī būs vēl par 10 gadiem vairāk! Bet - cipars ir liels, bet mani tas īpaši nesatrauc!Vienmēr iedomājos, ka tiem, kas ir 20-30 gadus vecāki par mani, šķiet, ka es esmu meitene! :D
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Tālis »

Vērotāja,
kas vainas tik jaukam ciparam! :D

Par saredzēšanos gaidīta doma. Labprāt atbalstu jebkuru variantu.
Noteikti vēl arī citi atsauksies, jo tāda vēlme jau mums bija.
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Tālis
Posts: 5273
Joined: 13 Apr 2012 10:18

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Tālis »

Mīļā Vērotāja!

Tavai vārda dienai rudens nepiedien,
Jo ar dvēseli, kam saules pirksti,
Pelēcīgu dienu sudrabā
Spilgtu rozi ievīsi arvien. ...
rozes1.jpg
Sirsnīgi sveicu Tevi svētkos! ... :P :P :P

No sirds,
Tālis ;)
Putnu dzīves iepazīšana un mīlestība uz tiem vieno cilvēkus.
Mīce
Posts: 456
Joined: 15 Jun 2012 11:27
Location: Limbaži,Valmiera

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Mīce »

Es atkal pievienojos! :D Sirsnīgi sveicu! :) :) :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46699
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mētras un Mačo ligzda 2012

Post by Vērotāja »

Paldies, mīļie :D :D :D
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Post Reply

Return to “Mazais ērglis”