Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš/ Frīdis)

Clanga pomarina - Lesser Spotted Eagle
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:Šeit ir tabula, kura kopīgiem spēkiem jāaizpilda...

Arī es varētu paņemt kādus datumus.
Varbūt sadalīsim kurš kurus datumus izskata ...no ... līdz ?

Piedāvāju gatavās tabulas ielikt turpat failiem.lv, tad es varētu salikt visus gabalus kopā un aizsūtīt Uģim. Un, protams, kopējo tabulu ielikt arī failos, lai ir pieejama visiem.
Es arī varu kādu daļu aizpildīt. ;)
Vērotāj, ieliec info, no kura līdz kuram datumam katrs pilda un pēc dažām dienām būs gatavs ! :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46708
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Vērotāja »

Veidlapu paņemam te https://failiem.lv/u/aach7966#/
Paraugs iepriekšējā lapā https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 21#p165121

(pulksteņa ailītē pirmās divas rindas kaut kā neriktīgi noformatētas, ieliku un tikai tad pamanīju.
Vai nu sākam rakstīt no trešās rindas vai arī ar labo taustiņu>formatēt ailes>man vislabāk patīk likt formātu teksts, tad nav tie neadekvātie formāti)

Mums vajag pierakstīt barību no 8.04 - 1.09

Vērotāja izskatīs sākumu līdz mazuļa nākšanai pasaulē no 08.04-8.06
09.06-29.06 - izskatīs Ligzdas gariņš no https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 79#p140979
30.06-19.07 - izskatīs Made no https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 20#p144520
20.07-02.08 - izskatīs d.e. no https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 94#p147494
03.08-01.09 - izskatīs Simba no https://dabasdati.lv/forums/viewtopic.p ... 23#p149623

Dalot laiku skatījos pēc pierakstu intensitātes, sākumā un beigās garāki periodi, jo notikumu mazāk.

Termiņš varētu būt kaut kad līdz gada nogalei, līdz 29.decembrim. Tad 30.decembrī es varētu salikt kopā un nosūtīt Uģim kā Jaungada dāvanu no foruma :D

Vai visiem der termiņš un lapu skaits?
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Simba »

Vērotāja wrote: Vai visiem der termiņš un lapu skaits?
Der :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by d.e. »

Der gan termiņš, gan lapu skaits. ;)
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Made »

Pamēģināju no 30.jūnija līdz 7.jūlijam, tagad līdz vakaram pārtraukums. Te var paskatīties failu, kāds veidojas.
https://failiem.lv/u/medv3732

Nav tik vienkārši, ja komentārā medījums nav nosaukts, es pati neprotu noteikt, tāpēc pagaidām ielieku bildītes.
Man tad sanāk apmēram tā :P
Image

Piezīmēs arī pierakstu, ja ir video (vērīgāks par mani varbūt saskatīs, kas par ņammu), piem.
47.lpp 2.jūlijā ir divas Liz01 fiksētas piegādes, es ierakstīju, ka nenoteikts, jo komentārā nebija minēts un pati es neatšķiru. Feja noteikti atšķirtu, ja paskatītos :idea:
User avatar
Vērotāja
Posts: 46708
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Vērotāja »

Uģis: ... un pa datumiem atzīmēt atnestos barības objektus .

Made, mani mulsina vienā laikā atnesti divi barības objekti vienā ailē. Ja tiešām vienas minūtes laikā vecāks atnesa divus objektus, varbūt katru rakstīt savā ailē? Piemēram, 2.jūlijā 18.26.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Made »

Vērotāja, domāju, ka tā nevar notikt, ka vienā minūtē divus.
Šeit man būtu kaut kā citādi jālabo, tāpēc es saku, ka nav tik vienkārši :P
8:03-8:08 Raganiete piefiksēja, ka tiek kaut kas apēsts (Betiņš atnesa, Betiņa pagaidīja un tad izbaroja)
Nākamais komentārs ir 8:27 Feja: ...Betiņš vismaz abus ģimenes locekļus šorīt ir pabarojis. Frīdis tiek pie lielas vardes, mamma tiek pie....varbūt liela kurmja. Betiņa beidzot paēd.
Bildē redzams kurmjveidīgs kaut kas...

Tāpēc es ierakstīju piezīmēs, ka varde varbūt ir domāta tā, kas kā nenoteikts medījums bija atnesta 8:03... :roll:

Iespējams, ka man bija jāieraksta tikai kurmjveidīgais un bez kādām nebūt piezīmēm... :roll:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Made »

Ai, Vērotāja, Tu domāji 2.jūliju...
tur man ierakstīts nezināms un varde un piezīmēs ielikts, ka iespējams, tas nav atnestais, un arī komentārs, uz kura pamata es to rakstīju.

laikam barība no krājumiem, Raganiete: Izbarojusi mazajam,kuram guziņa pavisam apaļa, nezināmu ēdamo, Betiņa paņem vardīti un turpina barot

Ir jāseko līdzi, kad Frīdis kaut ko apēd un kad nē... un te ir laiciņš pagājis - iepriekšējā varde bija 12:13 (atradu savu kļūdu, biju 12:30 ierakstījusi) un tikusi apēsta un šī barošana 18:26-18:37 ir bez bildēm ar atnešanu, laiks pa vidu liels, varbūt bija atnesta pirms stundas vai divām... laikam piezīmēs jāpiefiksē, ka ir liecība tikai par barošanu un nevis atnešanu.. :roll:
turklāt laikam jāpārbīda uz blakus aili - nav zināms, kas atnesis...

Es te tāpēc, lai piefiksētu problemātiskās lietas, kas var radīt kļūdas... (un redz, ka ir ar tās kļūdas..)
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Simba »

Es savu smargoju šodien :P

https://failiem.lv/u/x4bb9fht

Ar garantiju, ka šis apkopojums nebūs 100% precīzs, jo brīžam nevar saprast, vai atnests vai izbarots no migas, bet man šķiet, ka man tomēr trāpījās darba visvieglākā daļa :lol:
Lai vai kā - mums šosezon paveicās, ka Frīdis mums atrādījās vēl 27.augustā :P (Izlidoja 6.augustā)
Kā arī - Medņuriestā varžu šogad ir bijis (vismaz kaut cik), kas mani priecēja.

Tāpat - visiem, kas sekoja šai sezonā mazajiem ērgļiem līdzi - milzu paldies par detalizētajiem pierakstiem, kas šai gadījumā ir bijis ārkārtīgi vērtīgi un noderīgi :D
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Made »

Simba wrote:Tāpat - visiem, kas sekoja šai sezonā mazajiem ērgļiem līdzi - milzu paldies par detalizētajiem pierakstiem, kas šai gadījumā ir bijis ārkārtīgi vērtīgi un noderīgi :D
Jā, tā pateicība ir klāt visu laiku, kamēr sarakstu taisa :) īpaši sajūtams, ja kāds laiciņš izkrīt :P bet vispār - cepuri nost! :D

Es nezinu, cik nu man labi sanāca un ko darīsiet ar tām bildītēm - un vai kāds vēl gribēs neskaidrās vietas paskatīties un precizēt..
Te ir fails
https://failiem.lv/u/rqbg4sxq

Es šodien nebūšu pie datora, tikai vakarā.
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by d.e. »

Simba wrote: Tāpat - visiem, kas sekoja šai sezonā mazajiem ērgļiem līdzi - milzu paldies par detalizētajiem pierakstiem, kas šai gadījumā ir bijis ārkārtīgi vērtīgi un noderīgi :D
Pievienojos Simbas teiktajam ! :) Liels paldies, tiešām ļoti detalizēti un vērtīgi pieraksti ! :)
Failos 20.07.- 02.08.
https://failiem.lv/u/w3btzxvp
User avatar
Vērotāja
Posts: 46708
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Vērotāja »

Ligzdas gariņ, ja ieskatīsies, es aizrāvos ar peļu un varžu skaitīšanu un kā no tēmas sākuma rakstīju, tā netīšām aizrakstījos līdz 15.jūnijam.
Tā kā Tev paliek no 16.06-29.06
;)
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Ligzdas gariņš »

Labs vakariņš!
nu tad beidzot tiku pie datora un pat biku ātrāk par solīto sasaskaitīju savu tiesu varžuku :D
09.06-29.06
https://failiem.lv/u/2dchzjp7#_
man tika tas mazā ķipara periods,pa cik šo mēnesi lāgā netiku vērojusi klātienā,tad bij feini palasīt un paskatīt sarakstīto.
Betiņam 19.jūnijs sasanāca pats ražīgākais/no piefiksētā/až 11 medījumu pienesumi.
un šitā papiņš baro mazo,ka aiz guzas nemaz sīci nevar sasaskatīt :lol: /Fejas bilžuks/
Image
User avatar
Ligzdas gariņš
Posts: 7716
Joined: 01 Jun 2015 06:39
Location: Ligzda:-)

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Ligzdas gariņš »

Vērotāja wrote:Ligzdas gariņ, ja ieskatīsies, es aizrāvos ar peļu un varžu skaitīšanu un kā no tēmas sākuma rakstīju, tā netīšām aizrakstījos līdz 15.jūnijam.
Tā kā Tev paliek no 16.06-29.06
;)
nu paldies dikti laicīgi :lol:
un kas būtu ja tikai rīt es sāktu skaitīt,tad man neviena vardes kājiņa jau nebūtu palikusies :mrgreen:/ja vēl kāds aizrautos/
User avatar
Vērotāja
Posts: 46708
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Vērotāja »

Nupat Uģis Bergmanis tika pie titula Latvijas lepnums 2017 nominācijā Dabas draugs.
Pārraide iet TV3 pašlaik.

Izrādās, ir jau ieraksts. Par Uģi sākot no 55.minūtes
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabied ... a-stastus/
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Simba
Posts: 1627
Joined: 02 May 2015 18:46

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Simba »

Vērotāja wrote:Nupat Uģis Bergmanis tika pie titula Latvijas lepnums 2017 nominācijā Dabas draugs.
Pārraide iet TV3 pašlaik.

Izrādās, ir jau ieraksts. Par Uģi sākot no 55.minūtes
https://skaties.lv/zinas/latvija/sabied ... a-stastus/
Ai, cik forši :D
Paldies :P
User avatar
d.e.
Posts: 3022
Joined: 02 Jun 2015 16:25

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by d.e. »

Vērotāja wrote:Nupat Uģis Bergmanis tika pie titula Latvijas lepnums 2017 nominācijā Dabas draugs.
Lieliski un pelnīti ! :) Apsveicu ! ImageImage
User avatar
Vērotāja
Posts: 46708
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Vērotāja »

Liels paldies visiem, kas iesaistījās skaitīšanā un, galvenais, liels paldies cilvēkiem, kas visā ligzdošanas gaitā dokumentēja notikumus un barības objektus.
:D

Saliku visas saņemtās tabulas kopā, izgāju cauri tiem punktiem, kas bija zem jautājuma.
Salīdzināju pierakstus ar LK, kas deva klāt dažus objektus un arī vairākas neskaidras vietas varēju atšķetināt (piemēram, no kurienes radies objekts, kas ļāva šo to izsvītrot, bet kaut kur pievienot).
Vietās, kur komentārā nebija nosaukts vecāks, kurš atnesa barību, bieži varēju atpazīt pati, tomēr palika arī neatpazīti nesēji.

Rezultāts ir šāds:
pirmais objekts atnests 10.aprīlī
pēdējais objekts atnests 13.augustā.


Kopā dokumentēti 574 barības objekti.
tai skaitā:
467 objektus atnesa tēviņš (81,4%)
96 objektus atnesa mātīte (16,7%)
11 objektu nesējus neizdevās identificēt ((1,9%)

Tēviņa atnesto 467 objektu struktūra:
143 peļveidīgi objekti (30,6%)
46 putni (9,9%)
222 vardes (47,5%)
56 neidentificēti (12,0%)

Mātītes atnesto 96 objektu struktūra:
6 peļveidīgi objekti (6,2%)
4 putni (4,2%)
80 vardes (83,3%)
6 neidentificēti (6,3%)

No tēviņa 467 atnestajiem objektiem:
124 atnesti no 10.aprīļa līdz 7.jūnijam - tas ir laiks, kamēr mātīte tika vilināta ligzdot un perēja (26,6%)
343 atnesti no 8.jūnija līdz 13.augustam, kad mazulis jau bija nācis pasaulē (73,4%)


Tabula ir nosūtīta Uģim.
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
Uģis Bergmanis
Posts: 245
Joined: 05 May 2014 20:10

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Uģis Bergmanis »

Godātie Vērotāji! Milzīgs paldies visiem, kas tik ātri mobilizējās šim darbiņam. Tik pat liels paldies visiem foruma dalībniekiem, kas reģistrēja novērojumus un uzturēja foruma garu un kopības sajūtu, kā arī foruma koordinatoriem. Lai arī dati dēļ videoplūsmas pārrāvumiem nav pilnīgi, paraugkopa vienalga ir iespaidīga un, kā saka - "statistiski ticama". Vēl šovakar sakārtošu tabulu, kurmjus un zebiekstes pievienojot barības kolonnai. Par kurmi biju pavisam aizmirsis, jo to sezonas gaitā bija maz. Ļoti labi, ka atzīmējāt tos piezīmēs. Vēl salīdzināšu ar forumu "tumšos dzīvnieciņus" - iespējams, tās ir ūdeņu strupastes Arvicola terrestris vai ūdens ciršļi Neomys fodiens. Apstiprinājās mans sākotnējais vērtējums, ka Betiņpāris galvenokārt barojies ar vardēm - šis fakts apstiprina hipotēzi, ka vardes atsevišķos reģionos var būt nozīmīgākais vai vismaz strupastēm līdzvērtīgs barības dzīvnieks. No literatūras šāda atziņa man zināma saistībā ar Baltkrieviju, Soomaa nacionālo parku Igaunijā un Belovežas gāršu Baltkrievijas daļā, kur, salīdzinājumā ar citām pētījumu teritorijām, ir ievērojami mitrāki medību biotopi. Papētīju literatūru - pateicoties webkameru projektam mūsu rīcībā (2008.-2017.gads) ir vislielākais noteikto barības objektu apjoms visā sugas izpētes vēsturē. Šī informācija arī palīdzēs labāk pamatot sugas aizsardzības pasākumus, kaut vai glifosāta lietošanas aizliegumu. Esmu dzirdējis faktus vai vismaz minējumus, ka glifosāts negatīvi ietekmē varžu vairošanos. Man vēl viens lūgums - vai kāds varētu atsūtīt sarakstu ar vārdiem un uzvārdiem, kas ir veikuši ne tikai šo apkopojumu, bet arī reģistrējuši novērojumus forumā. Šāds saraksts man nepieciešams manuskripta pateicību nodaļai, nav aplam steidzami, līdz manuskripta tīrrakstam vēl tāls ceļš ejams (plānoju to sagatavot līdz pavasarim). Ar sveicieniem - Uģis Bergmanis
User avatar
Lianaliesma
Posts: 48277
Joined: 02 Jun 2013 16:41

Re: Mazie ērgļi, ligzda eglē, 2017 (Betiņa un Betiņš)

Post by Lianaliesma »

Paldies... Tāds kluss, bet liels prieks pārņem. Ka ir cilvēki, kas dara un dara labas lietas dabas, cilvēcības un sevis, mūsu pašu labā. Ka ir iespēja arī vērotājiem kaut kā tajā līdzdarboties, šogad noderēja forumiešu (manā atmiņā visvairāk Feja un Tālis, bet arī citi ik pa laikam) vērojumi mazo ērgļu Betiņpāra ligzdā ne tikai savam priekam, bet arī pētījumam un, ja vēl izdotos "nolikt aiz borta" glifosātu, tas būtu pavisam pasakaini. Gandrīz neticami, bet notiek. Tā klusu un bez patosa, ne sevis izrādīšanai. Jo nevar nedarīt. Paldies visiem, ka esat.
Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā. Z.Mauriņa
Saskaņu forumā veicina savlaicīga un publiska vienošanās par pieņemamāko problēmas risinājumu.
Mēs mācāmies bez nosacījuma iemīlēt ne tikai putnus, bet arī cilvēkus. :P
Post Reply

Return to “Mazais ērglis”