Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Coracias garrulus - European Roller
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

11:00-11:03:51 nākošais piegājiens būrītim-šoreiz otrs bija ārpusē un lidinājās šurpu turpu no priedes zariem,bet pie skrejas nepiesēda,tāpēc nav zināms,kurš(?),bet ALs atkal ''kūla'' salmus un dikti krekšķēja :lol:
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

11:09-11:10 šoreiz ALs bija atskrējis ar kādu kārumu knābī-pasēdēja būrī,bet bukašu neizlaidis no knābja atkal aizlidoja :lol:
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

11:20-11:41 Nu gan ALs bija uzrīkojis rekordilgu zaļvārņu sasaukšanas tusiņu! :o :shock: :lol:
Cik viņu bija ārpus būra,nezinu,varbūt,ka tikai viens/a,bet pielidoja pie būra vismaz reizes 8,man jau nojuka skaits-iekšā gan ne reizes neielīda,toties ALs atkal jau mētāja salmus,krekšķēja bez jēgas,lūrēja pa skreju :lol:
Mums te visiem vasara jau uz rudens pusi pagriezusies,bet izskatās,ka ALam sirdī ''mūžīgs pavasars'' :lol:
Izrādās,ka bija divi ''spēlētāji'' ārpusē-NN un FY,nu vismaz tik,cik varēju saskatīt :shock:
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Image

Image

Image
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by dabasSkaņas »

mega2 wrote:11:20-11:41 Nu gan ALs bija uzrīkojis rekordilgu zaļvārņu sasaukšanas tusiņu! :o :shock: :lol:
Cik viņu bija ārpus būra,nezinu,varbūt,ka tikai viens/a,bet pielidoja pie būra vismaz reizes 8,man jau nojuka skaits-iekšā gan ne reizes neielīda,toties ALs atkal jau mētāja salmus,krekšķēja bez jēgas,lūrēja pa skreju :lol:
Mums te visiem vasara jau uz rudens pusi pagriezusies,bet izskatās,ka ALam sirdī ''mūžīgs pavasars'' :lol:
Izrādās,ka bija divi ''spēlētāji'' ārpusē-NN un FY,nu vismaz tik,cik varēju saskatīt :shock:
Tiešām kārtīgs salidojums šīsdienas sākumā. Izdevās attīt filmu un pavērot mega2 izceltās spilgtākās epizodes. Šķiet, ka pirmajā vilnī ap 09:40 būra kokā un tuvumā bija visvairāk z-vārnu, varbūt 4 vai 4+. Acīmredzot, ne visi putni parādījās kamerā, jo ieskaitot nesenāko, 11:20-11:41 cēlienu vēl bez ALa savu identitāti atklāja tikai NN un FY. Tātad droši zināmi trīs putni, saimnieku skaitot. Toties kas par kaislībām! Ar visām riesta pazīmēm - kaujas saucieniem, ligzdas izrādīšanu (un apskatīšanu), salmu kulšanu, cienasta piedāvāšanu. Slapja zaļo vārnu atvasara. Interesanti, vai te vēl kaut kas vispār vairs sekos, jeb arī visa šī ņemšanās un izrādīšanās ir kaut kāds atsveicināšanās rituāls. Pirms siltākām zemēm.
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by Made »

Es tieši nupat nodomāju, ka dabasskaņas klausītos skaņu celiņu arī bez kadra, kā raidlugu :P un saprastu visu ko runā, he he :)
Būtu interesanti savākt dažādās dziesmas un ar komentāriem - ir taču tādas, ko ALs dzied tikai būrī vai pielidojot, bet "rolleri" es laikam būrī neesmu dzirdējusi... :roll:
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

14:17-14:29 ALs atkal būrītī un viss sākas no gala-atkal kārtīga krekšķēšana un mīcīšanās pa salmiem,viss pa gaisu-ilgi neviens ārā pie būrīša nerādījās,līdz beidzot pielidoja zaļvārnis bez gredzeniem un ātri prom :shock:
ALs kreņķīgs,ka neviens nenāk ciemos,knapi uzrāpās līdz skrejai,riktīgi to paknābāja un prom tālēs zilajās :lol:
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Image

Image

Image
User avatar
dabasSkaņas
Posts: 221
Joined: 02 May 2016 13:51

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by dabasSkaņas »

mega2 wrote:14:17-14:29 ALs atkal būrītī un viss sākas no gala-atkal kārtīga krekšķēšana un mīcīšanās pa salmiem,viss pa gaisu-ilgi neviens ārā pie būrīša nerādījās,līdz beidzot pielidoja zaļvārnis bez gredzeniem un ātri prom
Veiksmīgs loms, mega2! Diena ar četrām dažādām z-vārnām pie būra, ALu ieskaitot. Vai tik tas nav šīs sezonas rekords?
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

29.JŪLIJS

Labrīt!
Izskatās,ka vakardienu ALs bija paņēmis brīvu pēc trakā baļļuka un būrīša tuvumā neuzturējās(nu vismaz man neizdevās noķert) :shock: :roll: :lol:
8:20 toties šorīt jau atkal ir klāt,skaļi par to paziņojot visai apkārtnei :lol:
Image

Image

Image
vēl 10 min. aizkadrā krekšķēja,bet kamerā neparādījās,bet nu labi,ka vismaz dažas sekundes atrādījās! :P
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

10:52 ALs atkal ierodas pārbaudīt savu saimniecību un ir dikti runīgs-palūrēja iekšā,tad aizlidoja aiz būrīša labajā pusē! :P
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

10:59 nākošais ALa iznāciens,bet ieraksts raustās-skaņa jau sen bija,bet putna nav-drusciņ izdevās noķert aiz astes :P
Image

Image

Image
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

4.AUGUSTS

Labrīt!
7:54 bija jau zudušas visas cerības atkal redzēt vai vismaz dzirdēt mūsu zaļvārņus,bet beidzot šorīt izdevās saklausīt viņu krekšķēšanu būra tuvumā-žēl,bet neizdevās noķert nevienu pie būrīša-tiešraide ir tāda,kāda ir un bieži bremzē-skatīties visu nebija laika,tāpēc tinu vairākas reizes uz priekšu un atpakaļ ļoti uzmanīgi,bet nekā! :roll:
Bet nu runājās gan ilgi-ar mazākiem vai lielākiem pārtraukumiem kurkstēja vismaz līdz 9:00(+-) un droši,ka tas bija ALs,jo citi tā nerunājās :P (es ceru,ka mani neapmānīja kāds ''imitātors''?) :lol: :lol:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by Made »

Kamēr vēl var attīt - mega2, vai esi pārliecināta, ka ALs nebija pārlidojis uz citu kameru? :P Man nez kāpēc nav viņa, tikai tālumā laikam ceļš šalc.. :roll: bet gribētos gan noķert vēl kādu brīdi :)
User avatar
Vērotāja
Posts: 46701
Joined: 14 Apr 2011 10:48
Location: Carnikavas novads

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by Vērotāja »

Labrīt.

Nezinu vai esmu sapratusi ALa uzvedību pareizi, bet ir sajūta, ka viņš savas mājiņas apkārtni monitorē visu laiku.
Bet tad, ja viņš savā rajonā pamana svešu zaļvārnu, tūlīt metas pie būrīša. Kas zin ko viņš ar to demonstrē - vai svešajiem puikām parāda, ka šī ir viņa māja un svešajām meitenēm demonstrē cik viņš ir iznesīgs puisis ar plašu dzīvokli ;)

Droši vien, ka no mājiņas pieskatīšanas brīvajā laikā, ALs tāpat aizlido līdz kaimiņiem un paskatās kā šiem iet :P
Dabu vajag mīlēt ar sirdi, bet izprast to vajag ar prātu. U.Piterāns
User avatar
mega2
Posts: 55978
Joined: 30 May 2015 12:27

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by mega2 »

Made wrote:Kamēr vēl var attīt - mega2, vai esi pārliecināta, ka ALs nebija pārlidojis uz citu kameru? :P Man nez kāpēc nav viņa, tikai tālumā laikam ceļš šalc.. :roll: bet gribētos gan noķert vēl kādu brīdi :)
Made! Pavisam noteikti nē-kad klausos vienu kameru,visas pārējās ir bez skaņas-starp stiprajām vēja brāzmām un rūcošo militāro tehniku var saklausīt putnu vervelēšanu,jo man skaņa uzlikta uz maksimumu,žēl ,ka dabasSkaņas nepaspēs noklausīties ierakstu,jo 12:00 pazudīs,varētu dot savu verdiktu :shock:
Vislabāk var saklausīt 7:54-8:00 un tad ap 9:00-es tikai padomāju,varbūt kāds nezaļvārnis tur perpelē! :lol: :lol:
Made
Posts: 9304
Joined: 07 Apr 2015 10:32

Re: Zaļās vārnas Ādažu poligonā, 2017

Post by Made »

Nu jā, man var būt problēmas ar saklausīšanu un ar datora skaņu arī. Purva kamerās neko nedzirdēju, Betiņus gan... Varbūt es sagaidu runāšanos tuvumā, bet viņš knakstina kaut ko attālāk (ap deviņiem man tā likās arī)... man arī visi maksimumi..Bet nu labi, tā ir mana problēma laikam.

Es gribēju piefiksēt, ka tas būtu divu sezonu rekords, ja viņš tagad tiešām tur pierādītos :P un nebūtu aizmigrējis...
Post Reply

Return to “Zaļā vārna”